پنجشنبه ۲۹ شهریورساعت ۱۱:۲۵Sep 2018 20

جدیدترین خبرهای «لیبی»

ایسنا   ۳۳ دقیقه پیش    
درگیری های جدیدی از روز چهارشنبه در جنوب طرابلس، پایتخت لیبی میان گردان های هوادار دولت و دیگر گروه های آغاز شده است. سازمان ملل طرف های درگیری را به اعمال تحریم در صورت استفاده از سلاح های سنگین تهدید کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۰ ساعت پیش    
درگیری های نظامی در جنوب طرابلس، پایتخت لیبی از سرگرفته شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۲۲:۲۶    
الجزیره-ایرنا- تارنمای لیبیا الان روز چهار شنبه نوشت، داعش زمانی که سرت را غارت کرد منابع مالی فراوانی به دست آورد که با استفاده از آن می تواند مناطق مختلف لیبی و از جمله مناطق نفتخیز را هدف قرار دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۲۱:۵۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما شبکه تلویزیونی الجزیره به نقل از خبرنگار خود از آغاز دوباره درگیری ها در جنوب طرابلس پایتخت لیبی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۵:۴۸    
سفیر سابق لیبی در عربستان جزئیاتی از چگونگی شناسایی محل اختفای معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی که در نهایت منجر به کشته شدن او شد، افشا کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۲:۳۲    
آخرین سفیر لیبی در عربستان در دوره معمر قذافی دیکتاتور لیبی از چگونگی شناسایی مخفیگاه قذافی که به مرگش منجر شد، پرده برداشت.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۱:۴۳    
الجزیره-ایرنا- غسان سلامه نماینده سازمان ملل برای حل بحران لیبی گفت: فرماندهان شبه نظامیان مسلح لیبی در صورت نقض آتش بس در طرابلس، در لیست تحریم های شورای امنیت و سازمان ملل قرار می گیرند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۲۰:۲۲    
الجزیره-ایرنا- مقام های محلی در طرابلس پایتخت لیبی که از حدود یک هفته پیش از توافق گروه های درگیر برای آتش بس خبر داده بودند، امروز اعلام کردند که ناآرامی های در این شهر از سرگرفته شده است .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۴:۵۲    
برخی رسانه ها از آغاز مجدد درگیری ها در طرابلس پایتخت این کشور پس از گذشت حدود دو هفته اعلام آتش بس خبر دادند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۹    
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان طی یک سفر یک روزه به الجزایر با عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهوری این کشور دیدار و با او در خصوص مسائلی شامل مهاجرت و وضعیت لیبی در همسایگی الجزایر به بحث پرداخت.
روزنامه اطلاعات   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۲۲:۴۶    
سرویس خارجی: برخی مقامات عالیرتبه لیبی از تلاش دولت های امارات و مصر برای بازگردادندن سیف الاسلام قذافی ، پسر معمر قذافی ، دیکتاتور سابق و معدوم این کشور به قدرت خبر ددند. ...
ناطقان   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۹:۴۲    
صدراعظم آلمان قرار است تا ساعاتی دیگر با رئیس جمهوری الجزایر درباره مهاجرت، تروریسم، بحران لیبی و پرونده صحرای غربی رایزنی کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۹:۳۰    
صدراعظم آلمان قرار است تا ساعاتی دیگر با رئیس جمهوری الجزایر درباره مهاجرت، تروریسم، بحران لیبی و پرونده صحرای غربی رایزنی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۹:۲۰    
رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی تهدید کرد که با هر گونه نقض آتش بس در طرابلس و ایجاد اخلال در امنیت، قاطعانه برخورد خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۸:۵۶    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه از پاریس، منابع آگاه روز دوشنبه اعلام کردند قضاتی که درباره گمانه زنی ها در خصوص سرمایه گذاری لیبی در تبلیغات انتخاباتی سال 2007 برای نیکلا سارکوزی رئیس جمهور سابق فرانسه تحقیق می کردند اتهامات جدیدی را علیه کلود گئان Claude Gu ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۸:۱۸    
تهران - ایرنا - سیف الاسلام قذافی فرزند معمر قذافی دیکتاتور لیبی تایید کرد که نیکلا سارکوزی رئیس جمهور اسبق فرانسه پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، دو میلیون و پانصد هزار یورو از پدرش دریافت کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۶    
برخی منابع عالی رتبه لیبی و مصر از دیدار سیف الاسلام فرزند معمر القذافی دیکتاتور سابق لیبی با یک مسئول برجسته امارات خبر دادند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۶:۵۵    
الجزیره-ایرنا- لیبی سرزمین عمر مختار ، این روزها به دلیل اختلاف های داخلی و از آن مهم تر دخالت های خارجی غرق در درگیری ها و بحران است و در این شرایط، چشم اندازی برای خروج از بحران سیاسی، امنیتی و اقتصادی در این کشور مشاهده نمی شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۲۳:۰۴    
الجزیره-ایرنا- شمار زیادی از ساکنان طرابلس پایتخت لیبی بعدازظهر یکشنبه در اعتراض به اوضاع نامناسب امنیتی این کشور به ویژه در پایتخت، با برگزاری راهپیمایی خواستار برقراری امنیت، بهبود اوضاع معیشتی و ارائه خدمات دولتی بهتر به مردم شدند.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۶:۱۲    
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: با توجه به افزایش ابهام ها، بازار جهانی نفت به دورانی حساس وارد می شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلاتس از لندن، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: به دلیل ابهام درباره تولید نفت لیبی و ونزوئلا و همچنین تحریم های ضد ایرانی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۱:۲۶    
منابع بلندپایه در لیبی و مصر فاش کردند، سیف الاسلام قذافی پسر معمر قذافی اخیرا با یک مسئول بلندپایه اماراتی و نیز یک مسئول بلندپایه امنیتی مصری دیدار کرد.
آنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۰۶:۵۴    
ارتش چاد در حمله به روستایی در مرز لیبی دو غیرنظامی را هدف قرار داد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۱۲:۳۱    
هیئت اعزامی سازمان ملل به لیبی از تشکیل نیروی مشترک به منظور جدا کردن نیروهای درگیر و پایان دادن به درگیری ها در طرابلس خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۱۰:۱۵    
گروه بین الملل پیکر شیخ مصطفی قشقش، یکی از علما و قراء برجسته جهان اسلام در شهر طرابلس، پایتخت لیبی تشییع و به خاک سپرده شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۰۹:۲۳    
الجزیره - ایرنا - الجزایر و لیبی دو کشور همسایه در شمال آفریقا هستند که 982 کیلومتر مرز زمینی مشترک با هم دارند و از دیرباز روابط حسنه ای داشته اند، اما چند روز پیش فرمانده ارتش لیبی سخنانی بر زبان آورد که موجب تعجب همه شد و در آن الجزایر را به حمله نظامی متهم کرد.
می متالز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۲۳:۲۶    
می متالز - آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود هشدار داد که بازار نفت خام در حال ورود به مرحله ای بسیار حساس است. بر این اساس عدم قطعیت های موجود بر سر راه تولید نفت لیبی و ونزوئلا و نامشخص بودن تاثیر تحریم های آمریکا علیه فروش نفت ایران و همچنین بحران ارزی در برخی کشوهای در حال توسعه از ...
العالم   ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۵:۵۵    
همزمان با تهدیدات ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش لیبی در خصوص انتقال جنگ به الجزائر، برخی رسانه ها از تحرکات ارتش این کشور خبر دادند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۴:۱۲    
اقتصاد ایران: پارلمان لیبی تصمیمی را مبنی بر لغو موعد انتخابات که در مورد آن در نشست پاریس توافق حاصل شده بود، اتخاذ کرد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۳:۰۴    
اسناد سایت امارات لیکس فاش کرد که سلاح های اماراتی خریداری شده از سوئیس از کشور لیبی سر در آورده که شاهد درگیری و ناامنی است.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۱۲:۵۹    
هیاتی از گروه صلح لیبی که شامل نمایندگانی از انقلابیون 17 فوریه، فرماندهانی از رژیم سابق قذافی و عملیات کرامت است، از طرح ملی جدیدی برای برقراری صلح در این کشور خبر داد.