جمعه ۲۵ آبانساعت ۲۱:۳۰Nov 2018 16

جدیدترین خبرهای «لیبی»

عصر ایران   ۲ ساعت پیش    
سازمان عفو بین الملل از مقامات لیبیایی و یک کشتی پانامایی با نام نیوین خواست از جان 79 پناهجویی که سرنشین این کشتی هستند در نزدیکی بندر مصراته لیبی مراقبت کنند. ...
ایسنا   ۶ ساعت پیش    
سازمان ملل از اتحاد جامعه بین الملل در حمایت از طرح عملیاتی این سازمان در لیبی استقبال کرد.
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش    
رئیس شرکت ملی نفت لیبی در بیانیه ای بر لزوم همکاری تولیدکنندگان عضو و غیرعضو اوپک تاکید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۲۱:۴۴    
الجزیره-ایرنا- مصطفی صنع الله رئیس شرکت ملی نفت لیبی گفت، طرابلس امیدوار است با توجه به شرایط خاصی که این کشور دارد، سازمان اوپک، این کشور را از کاهش تولید نفت، معاف کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۷:۲۰    
نخست وزیر لیبی از ریاکاری اروپا در موضوع مهاجران انتقاد کرد و همکاری بیشتر آنان را خواستار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۵:۲۳    
هم زمان با ازسرگیری درگیری ها در طرابلس پایتخت لیبی، گروه مسلح موسوم به لواءالصمود از سیطره بر فرودگاه طرابلس خبر داد.
روزنامه آذربایجان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۳:۴۵    
تاکنون هزاران نفر از زنان، مردان و کودکانی که برای فرار از جنگ افروزی گروههای تروریستی قصد فرار به سمت کشورهای اروپایی را داشته اند؛ قبل از رسیدن به مقاصد خود ؛ قربانی حوادث گوناگون شده اند. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۱:۱۰    
معاون وزیر خارجه روسیه گفت: روسیه اهمیت ویژه ای برای بحران لیبی و تلاش های بین المللی برای حل آن با همکاری سازمان ملل قائل است.
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۸:۲۴    
وزیر امور خارجه ایتالیا از احتمال برگزاری انتخابات تعیین سرنوشت لیبی در بهار سال آینده خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۷:۱۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الجزایر در کنفرانس لیبی که در پالرمو ایتالیا برگزار شد، دخالتهای کشورهای خارجی را علت اصلی تداوم بحران لیبی دانست. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۴:۳۳    
لیو دینگوف رئیس گروه تماس روسیه برای حل وفصل بحران لیبی از وجود تماس بین مسکو و سیف الاسلام فرزند معمر القذافی رهبر پیشین لیبی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۲:۵۲    
در پایان نشست دو روزه پالرمو، فرستاده سازمان ملل به لیبی اعلام کرد که گروه های لیبیایی با حضور در نشست ملی که اوایل سال 2019 برگزار خواهد شد، موافقت کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۲:۱۰    
نخست وزیر روسیه می گوید ناتو در حمله به لیبی کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد را گستاخانه فریب داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۹:۳۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما نخست وزیر ایتالیا از خروج ترکیه از کنفرانس لیبی که دیروز در شهر پالرموی ایتالیا برگزار شد، ابراز تاسف کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۲:۱۱    
الجزیره-ایرنا- احمد اویحیی نخست وزیر الجزایر روز سه شنبه در نشست صلح لیبی در ایتالیا گفت، دخالت خارجی ، علت آشوب و هرج و مرج و مشکلات کنونی در لیبی است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۳:۱۷    
رم - ایرنا -کنفرانس دو روزه صلح لیبی در شهر پالرمو در ایتالیا روز سه شنبه درحالی پایان یافت که ژنرال 'خلیفه حفتر' فرمانده ارتش ملی لیبی در نشست عمومی شرکت نکرد و هیات ترکیه نیز این نشست را ناامیدانه ترک کرد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۳:۱۰    
معاون رئیس جمهوری ترکیه در دومین روز از کنفرانس بین المللی پالرمو با محوریت لیبی گفت که هیأت کشورش تصمیم به ترک این کنفرانس گرفته زیرا از این کنفرانس احساس ناامیدی بسیاری کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۲:۳۰    
موگرینی: اتحادیه اروپا با تمام وزن سیاسی اش از تلاش های سازمان ملل متحد در لیبی حمایت می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۲:۱۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری تاس، نخست وزیر روسیه گفت کشورش آماده کمک به بازسازی اقتصاد لیبی است. نخست وزیر روسیه در کنفرانسی درباره لیبی که در ایتالیا برگزار شد گفت: ما آماده بازسازی اقتصاد ...
پرس شیعه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۱:۳۷    
نخست وزیر ایتالیا از تصمیم ترکیه مبنی بر کناره گیری از کنفرانس بین المللی لیبی ابراز تاسف کرد. به گزارش پرس شیعه به نقل از اِی بی سی نیوز، جوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا از تصمیم ترکیه مبنی بر کناره گیری این کشور از کنفرانس بین المللی لیبی که در ایتالیا برگزار می شود، ابراز تاسف کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۴۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ ترکیه که از کنار گذاشته شدن در نشستی در حاشیه کنفرانس مربوط به لیبی روز سه شنبه در شهر پالرمو ایتالیا "به شدت نا امید" شده بود, خروج خود را از این کنفرانس اعلام کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۹:۲۲    
رئیس گروه روسی تماس برای حل و فصل بحران لیبی اعلام کرد که تماس هایی میان روسیه و سیف الاسلام قذافی در حال انجام است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۸:۴۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه ؛ دمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه روز سه شنبه اعلام کرد اگر طبق اخبار اعلام شده در رسانه ها، تجار روس از مجمع جهانی اقتصاد داووس کنار گذاشته شوند، روسیه هیچ هیئتی به این مجمع اعزام نخواهد کرد. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۸:۳۶    
عملیات در لیبی توسط ناتو شروع نشد بلکه برخی کشورهای اروپایی آغاز کننده آن بودند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۷:۴۷    
گروه های لیبیایی شرکت کننده در کنفرانس بین المللی در شهر پالرمو ایتالیا با صدور بیانیه ای پایانی بر ضرورت اتکا به قانون اساسی به منظور تحقق صلح و ثبات در لیبی تأکید کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۷:۳۶    
نخست وزیر روسیه اعلام کرد که کشورش آماده توسعه همکاری ها با لیبی، به شرط آشتی ملی در این کشور است.
پرس شیعه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۷:۰۰    
معاون رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد: آنکارا از حضور در نشست لیبی خودداری کرد. به گزارش پرس شیعه به نقل از تی آرتی، فواد اوکتای معاون رئیس جمهور ترکیه امروز در اظهاراتی اعلام کرد: آنکارا با ناراحتی عمیق از حضور در نشست لیبی خودداری کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۶:۴۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبر گزاری فرانسه، ترکیه که از کنار گذاشته شدن در نشست صبح سه شنبه در پالرمو در حاشیه کنفرانس لیبی عمیقا دلسرد شده بود، این کنفرانس را ترک کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۶:۳۵    
رئیس جمهوری مصر در جریان دیدار با نخست وزیر ایتالیا بر ضرورت دستیابی به راهکار سیاسی برای حل بحران لیبی با حمایت سازمان ملل تاکید کرد.
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۶:۲۱    
فرمانده کل نیروهای مسلح لیبی دلیل سفرش به ایتالیا را اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۵:۵۰    
یک نشریه آلمانی براساس اطلاعات یک خبرنگار ایرلندی نوشت که پناهجویانی که در پی برنامه توقف ورودموج پناهجویان به اروپا، به لیبی بازگردانده می شوند در بازداشتگاه هایی با شرایط بسیار بدی نگه داری می شوند.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۴:۲۹    
منبعی در دولت ایتالیا گفت که نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی مستقر در غرب با فرمانده نظامی در شرق این کشور در شهر پالرمو دیدار کردند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۲:۳۸    
دومین روز کنفرانس پالرمو درباره لیبی امروز در جریان است و خلیفه حفتر، فرمانده "ارتش ملی لیبی" و از چهره های اصلی یکی از دو جناح رقیب هم به ایتالیا رفته است. جامعه جهانی امیدوار است این کنفرانس به روند صلح در لیبی را از حالت رکود کنونی خارج کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۲:۰۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژنرال خلیفه حفتر، مرد قدرتمند شرق لیبی روز سه شنبه اعلام کرد در کنفرانس پالرمو در مورد لیبی شرکت نخواهد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۱۷    
تهران- ایرنا- جعفر قنادباشی سفیر سابق ایران در لیبی معتقد است دموکراسی سازی در خاورمیانه از دستور کار آمریکا خارج شده و واشنگتن امروز اهداف خود را درحفظ دیکتاتوری های منطقه تعریف می کند. در این راستا، چهره ای چون بن سلمان بهترین گزینه برای پیشبرد برنامه های آمریکایی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۹:۵۸    
مشاور ارشد رئیس جمهوری روسیه با تاکید بر لزوم حفظ یکپارچگی لیبی، از مذاکره به عنوان تنها راه حل بحران در این کشور نام برد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۹:۳۴    
استولتنبرگ از ناتو در رابطه با حوادث لیبی رفع مسئولیت کرد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۰:۴۴    
معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، در صورتی که بازیگران سیاسی در لیبی لازم بدانند، مسکو آماده است که میزبانی نشستی را درخصوص تحقق سازش در لیبی برگزار کند.
روزنامه اطلاعات   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۲۳:۰۰    
سرویس خارجی: دبیرکل اتحادیه عرب طرف های لیبیایی را به توافق بر سر طرح های سیاسی و گام های برداشته شده برای قانون اساسی و انتخابات جهت خروج این کشور از بحران فعلی، ایجاد افقی سیاسی و پایان دادن به اختلافات مردمی دعوت کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۹:۳۶    
رم - ایرنا - کنفرانس صلح لیبی امروز ( دوشنبه) در هاله ای از ابهام و کشمکش در شهر پالرمو در جنوب ایتالیا آغاز شده است و برخی رسانه ها و احزاب با پیش داوری، از شکست این کنفرانس در حل بحران و برقرار صلح و ثبات در این کشور افریقایی سخن می گویند.
العالم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۹:۱۲    
شهرک پالرمو ایتالیا شاهد کنفرانسی درباره لیبی برای بررسی راهکارهای تحقق ثبات در این کشور می باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۸:۳۱    
خنثی شدن حمله انتحاری در جنوب العریش مصر و شرکت عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری این کشور در کنفرانس مربوط به لیبی در ایتالیا از جمله خبرهای قاره آفریقا به شمار می رود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۷:۵۰    
همزمان با برگزاری کنفرانس بین المللی حل بحران لیبی در شهر پالرمو ایتالیا، دبیرکل اتحادیه عرب طرف های درگیر در لیبی را به توافق برای حل بحران کشورشان فراخواند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۴:۲۹    
معاون وزیر خارجه روسیه با رئیس شورای عالی لیبی دیدار و درباره اوضاع این کشور گفت وگو کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۴۵    
کنفرانس صلح لیبی از امروز به میزبانی ایتالیا و با هدف پیشبرد برنامه های سازمان ملل در راستای برقراری ثبات در این کشور، آغاز بکار می کند.
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۳۷    
کنفرانس دو روزه صلح لیبی در پالرموی ایتالیا آغاز شد.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۱۴    
ایتالیا از امروز -دوشنبه- میزبان کنفرانسی در مورد لیبی با هدف عملی شدن طرح جدید صلح سازمان ملل برای تحقق ثبات در کشور آشوب زده شمال آفریقا پس از ناکامی در طرح برگزاری انتخابات در ماه آینده میلادی است.
سایت تحلیلی خبری صبح تهران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۰۹:۵۰    
ایتالیا میزبان کنفرانسی درباره لیبی است که از امروز (دوشنبه) کلید می خورد و هدفش پیشبرد برنامه جدید سازمان ملل در ایجاد ثبات در این کشور پس از ابتکار عملی ناکام در برگزاری انتخابات ماه آتی است.
پرس شیعه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۰۹:۴۱    
دبیرکل اتحادیه عرب از گروه های مختلف در لیبی خواست تا به منظور خروج از بحران، با یکدیگر بر سر مسائل سیاسی توافق کنند. به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب در سخنانی خواستار توافق طرف های مختلف در لیبی بر سَر گام های سیاسی مربوط به قانون اساسی و انتخابات شد. ...