یکشنبه ۰۳ تیرساعت ۱۴:۰۱Jun 2018 24
 

جدیدترین خبرهای «رژیم پهلوی»

خبرگزاری دفاع مقدس   ۳ ساعت پیش    
هراس رژیم پهلوی از جلسات فکری و قرآن سبب شد تا امیر زبیب نیز مدتی توسط ساواک دستگیر و زندانی شود. در این زمان بود که انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) امواج خروشان خود را علیه رژیم سفاک و دست نشانده پهلوی به حرکت درآورد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۷:۳۴    
اقتصادنیوز؛ پس از گذشت چند روز از ماجرای بازپس گیری ویلای لواسان که در اختیار سرلشکر فیروزآبادی بود، این سوال مطرح شده که چه اموالی از رژیم پهلوی در اختیار ستاد قرار گرفته است؟
حامیان ولایت   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۶:۲۹    
در بین عناصر اپوزیسیون متهم، برخی هستند که هنوز در توهم بازگشت به ایران روزگار می گذرانند. یکی از این عناصر اپوزیسیون که از بازماندگان و طرفداران رژیم پهلوی است، مهدی روحانی عضو ارتش شاهنشاهی می باشد که با برنامه های خود در یکی از تلویزیون های لس آنجلسی سبب خنده مخاطبین حتی سلطنت طلبان می شود. ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۰۹:۳۲    
در دورانی که ما در ایرانشهر بودیم، آقای صدیقی رفیق قدیمی و عزیز و صمیمی ما – که 9 نفر از خانواده شان در این حادثه [زلزله بم] از بین رفتند و ایشان خیلی داغ دار شدند – از عناصر خوب بم بودند و با کمپرسی، نان و میوه و گوشت بین مردم [ایرانشهر] توزیع می کردند . ...
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۱:۰۷    
برترین ها: رضا پهلوی آخرین بازمانده رژیم پهلوی در اظهاراتی مداخله جویانه و در گفتگو با بلومبرگ از معضل کم آبی در ایران ابراز نگرانی کرد و گفت: در حال حاضر پیش از هر چیز در فکر کمک گرفتن از ایرانیان مقیم خارج برای حل مسئله کمبود آب و بحران کم آبی در ایران است! ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ - ۱۲:۵۰    
در این داستان شخصیت اصلی وارد خانواده ای می شود که پیگیر وقایع انقلاب هستند و او از نزدیک شاهد ماجراهای مبارزات و درگیری های مردم با عوامل رژیم پهلوی و مبارزه با آنهاست.
خبرگزاری یوپنا   ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ - ۰۸:۳۹    
از نظر ما مرگ دکتر شریعتی مشکوک بود. با این وجود ما به دلیل اینکه رابطه دولت انگلیس با رژیم پهلوی خوب بود نمی توانستیم این مسأله را با پلیس انگلیس مطرح کنیم.
فرارو   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۷:۲۵    
فرارو - فراکسیون امید در حال تهیه طرحی برای عفو عمومی در کشور است. اولین باری که عفو عمومی در جمهوری اسلامی مطرح شد چند ماه بعد از انقلاب اسلامی و به مناسبت جشن نیمه شعبان بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۵:۲۲    
مرکز اسناد انقلاب اسلامی در کتاب "فرهنگنامه رجال روحانی عصر امام خمینی" به بخشی از زندگی نامه و مبارزات آیت الله اسدالله ایمانی، امام جمعه فقید شیراز، با رژیم پهلوی پرداخته است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۴:۴۱    
دکتر علی شریعتی در دوم آذر 1312 هجری شمسی در روستای کاهک سبزوار در استان خراسان متولد شد. او پس از اتمام تحصیلات ابتدایی و متوسطه، راهی پاریس شد و در آنجا موفق به اخذ دکترای جامعه شناسی شد. او در ضمن تحصیل در فرانسه، جهت آزادی کشور مسلمان نشین الجزایر نیز کوشش های چشمگیری داشت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۰:۰۰    
دکتر شریعتی که به سیاست های فرهنگی غرب گرایانه رژیم پهلوی وقوف داشت، نخست کوشید در آثار کلامی و قلمی اش، پرده از نقش غربیان در عقب مانده نگه داشتن کشورهای جهان سوم بردارد.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۰۳:۲۹    
عبد خدایی گفت:در آن روزگار که علی شریعتی در دانشگاه فعالیت می کرد مبارزان چپ گرا تبلیغات گسترده ای علیه رژیم شاه در دانشگاه ها آغاز کردند تا هژمونی مبارزه با رژیم پهلوی در دانشگاه بیشتر دست توده ای و مارکسیست ها باشد نه مذهبی ها.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ - ۱۳:۳۹    
درباره برنامه های توسعه زمان شاه اگر فردی از صاحب منصبان، انتقادی از برنامه می کرد، بلافاصله مغضوب شاه می شد.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ - ۰۲:۵۹    
وزیر خارجه رژیم پهلوی در مصاحبه ای در خصوص سیاست های آمریکا در قبال ایران گفت: در سخنان وزیر خارجه آمریکا، یکی دو نکته مرا عصبانی کرد. اول اینکه می گوید ایران در خاورمیانه چه کاره است. خوب آمریکا چه کاره است ...
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ - ۰۸:۴۳    
روزنامه فرهیختگان؛ با اردشیر زاهدی، وزیر خارجه رژیم پهلوی گفتگویی انجام داده است. مقاله اردشیر زاهدی وزیر خارجه دوران پهلوی در نیویورک تایمز سورپرایز مهم رسانه های خارجی در مورد ایران بود ...
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۷/۰۳/۱۸ - ۰۹:۰۲    
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران با بیان اینکه امام هنوز تنهاست، گفت: امام نبود هیچ اتفاقی برای رژیم پهلوی نمی افتاد، فقط شکل اداره حکومت با نظر شاه تغییر می کرد مثلا شاید بازرگان نخست وزیر شاه می شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۷/۰۳/۱۷ - ۱۲:۴۳    
امام (ره) انقلاب را بر مردم تحمیل نکرد، بلکه سال ها بود که انقلاب و برانداختن رژیم پهلوی آرزوی مردم ایران بود نخستین کاری که امام (ره) انجام داد، این بود که این آرزو را برآورده ساخت. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ - ۲۱:۲۱    
تصویری از حضور امام در محوطه مدرسه فیضیه، لحظاتی پیش از آغاز سخنرانی پرشور و کوبنده خود علیه سیاستهای رژیم پهلوی که به دستگیری ایشان و قیام پانزدهم خرداد 42 انجامید.
حوزه   ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ - ۱۶:۱۸    
حوزه/ معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: قیام 15 خرداد سال 42 زمینه های اعتراضات عمومی در سطح کشور را به تدریج افزایش داد و توانست که کنترل اوضاع را از دست رژیم پهلوی خارج کند.
دانا   ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ - ۱۲:۳۳    
مدیرکل آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: قیام 15 خرداد نشان می دهد که اساسا قیام ملت ایران یک قیام مذهبی است و رهبری اش به عهده رهبران مذهبی که در رأس آن ها حضرت امام است.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ - ۱۱:۴۲    
همسر یکی از شهدای 15 خرداد گفت: همسرم که در راهپیمایی پانزده خرداد مجروح شده بود را به بیمارستان نکویی بردند ولی وی شهید شد، البته عوامل رژیم پهلوی پیکر تعدادی از شهدا را داخل خودروی خاور گذاشته و به دریاچه نمک انداختند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ - ۰۹:۳۱    
آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: نهضت پانزده خرداد 1342، در کوران اقدامات مزدورانه و تسلّط جویانه آمریکا، که در پوشش یک سری اصلاحات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی حقوقی و اجتماعی انجام می شد، به وقوع پیوست و منجر به تزلزل پایه های رژیم پهلوی شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۳/۱۴ - ۲۰:۲۷    
از حرکت های مهم در جهت به وقوع پیوستن انقلاب ایران قیام 15 خرداد 42 بود که در پی آن رژیم پهلوی با کشتار مردم حمام خون به راه انداخت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۰۳/۱۴ - ۱۹:۰۰    
تمام کار هایی که از بعد از مشروطه انجام گرفت، و انحرافاتی که بتدریج پیدا شد تا زمان رژیم پهلوی که به اوج خودش رسید، یکی از عمال بزرگ که باید بگوییم که مادر عمال بود مجلس بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۳/۱۴ - ۱۸:۰۰    
امام خمینی (ره) از آغاز مبارزات خود بر علیه رژیم پهلوی همیشه اصل اجرای احکام و مبانی اسلامی را در تمام شئونات زندگی مردم مسلمان ایران را در دستور مبارزات خود دنبال می کردند وی در طول مبارزات همیشه انحرافات و کج روی های رفتاری رژیم پهلوی نسبت به احکام اسلامی را به آنها گوش زد می کرد. ...
جماران   ۱۳۹۷/۰۳/۱۴ - ۱۲:۱۵    
به گزارش گروه اطلاع رسانی ایرنا؛ امام خمینی(ره) با آغاز نهضتی فراگیر به مبارزه با طاغوت زمان پرداختند و توانستند تومار 2 هزار و 500 ساله شاهنشاهی را در ایران بر چینند ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۳/۱۴ - ۱۰:۴۶    
در چهره امام، صداقت، لطافت، صفا و صمیمیت وجود داشت و ( چهره ایشان) ملکوتی بود، در عین حال ایشان سیاستمدار، شجاع و مقتدر بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ - ۱۶:۲۳    
از مقطع شروع مبارزات حضرت امام (ره) با رژیم پهلوی و قیام مردم در نیمه خرداد 1342 شمسی، به مرور شبکه ای عظیم از یاران و مبارزان به رهبری ایشان در سطح کل کشور شکل گرفت.
حج   ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ - ۱۵:۱۴    
در تاریخچه زندگی سراسر حماسه و مبارزه امام خمینی علیه رژیم پهلوی و حامیان امریکایی و صهیونیستی آن، نهضت 15 خرداد 1342 یک نقطه عطف محسوب می شود، به طوری که انقلاب اسلامی ایران را تداوم نهضت 15 خرداد می دانند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ - ۱۳:۰۰    
ارومیه- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با بیان اینکه خفقان سیاسی در کشور موجب قیام مردم در 15 خرداد 1342 شد، گفت: وابستگی رژیم پهلوی به آمریکا و سیاست های ضد اسلامی آن زمینه حضور مردم در قیام خونین 15 خرداد را هموار کرد.