جمعه ۲۰ تیرساعت ۱۱:۳۸Jul 2020 10

جدیدترین‌های «سازمان توسعه تجارت»

 
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۹:۲۱    
رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، گفت: در راستای اجرای پروژه های سازمان توسعه تجارت ایران در سال جهش تولید، یکی از مهم ترین برنامه ها افزایش حجم و تنوع محصولات صادراتی به 15 کشور همسایه و 2 کشور هند و چین است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۶:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تلاش های دیپلماتیک و مذاکره با مقام های مسئول در کشور عراق موجب شد دولت عراق پس از موافقت با بازگشایی مرزهای تجاری مشترک با اقلیم کردستان با بازگشایی مرز شلمچه و همچنین سومار به صورت محدود موافقت کند.
در نشست ویدئو کنفرانس مشترک ایران با پنج کشور اتحادیه اوراسیا و وزیر تجارت این اتحادیه، آمار تجارت ایران و کشورهای عضو از ابتدای اجرای موافقتنامه تا انتهای خردادماه با رشد 14درصدی مواجه شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۷:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران گفت: نشست میز کشوری قزاقستان با هدف ضرورت بررسی موانع صادرات و همچنین راهکارهای توسعه صادرات به این کشور ، با حضور نمایندگان بخش های دولتی، اتاق مشترک ایران و قزاقستان، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و بخش های خصوصی برگزار شد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بدون شک، ارتباط شرکت های دانش بنیان با بخش های صنایع، معادن و کشاورزی کشور همراه با ایجاد زیرساخت های مناسب، موجب تحولات مهمی در تولید و صادرات محصولات ایرانی شده و همچنین شاهد تأثیرات شگرفی در توسعه اقتصاد کشور خواهیم بود.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
جدیدترین آمارهای ارائه شده از سوی رییس سازمان توسعه تجارت نشان می دهد که میزان تجارت ایران و اوراسیا همچنان به روند افزایشی خود ادامه داده است.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۰۶    
به دنبال تشدید تحریم ها و افزایش فشار به منابع ارزی کشور، دولت درتلاش است ورودی ارز به کشور را افزایش دهد؛ بر همین اساس از یک ماه پیش فشار به صادر کننده ها برای تزریق ارزشان به چرخه اقتصاد بیشتر شده است ...
اقتصاد ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، با تاکید بر ضرورت بازگشت ارز صادراتی به چرخه اقتصادی کشور و رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان، تدوین بسته های تشویقی جهت صادرکنندگانی که نسبت به رفع تعهدات ارزی خود بر مبنای ترتیبات اعلامی بانک مرکزی اقدام می کنند، را خواستار شد. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری میز ترکیه در راستای توسعه صادرات به این کشور و آسیب شناسی روابط تجاری ایران و ترکیه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- گمرک ایران اقدام به اعلام مشخصات کارت های بازرگانی مشکوک به سازمان توسعه تجارت ایران، دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی کرده و از احتمال اجاره ای بودن آنها خبر داده است.
تحلیل بازار / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۱۹   + ۳۸ سایت دیگر  
زادبوم، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، با صادرکنندگانی که به هر دلیل موفق به بازگشت ارز خود به چرخه اقتصادی کشور نشده اند، جلساتی برگزار می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
زادبوم، سرپرست سازمان توسعه تجارت با تشریح اقدامات طرف ایرانی برای تسهیل تجارت با کشورهای عضو اوراسیا، از حذف و تعدیل تعرفه های اقتصادی برای بیش از 800 قلم کالا، تسهیل در صدور روادید برای بازرگانان کشورهای عضو و امکان سرمایه گذاری سرمایه گذاران کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا خبر داد.
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۸:۱۵    
بحث ممنوعیت واردات گوشی های بالای 300 یورو تبدیل به یکی از داغ ترین و پر واکنش ترین اخبار حوزه فناوری در ماه های اخیر شد. اگرچه این محدودیت، بعد از رسانه ای شدن، پس از یک روز برداشته شد و ماهیت آن هم از جهات مختلف زیر سوال رفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل سازمان توسعه تجارت گفت: تا پایان امسال بین 10 تا 15 رایزن بازرگانی به کشور های مختلف اعزام خواهیم کرد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۶:۵۶   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: سازمان توسعه تجارت می گوید صادرکنندگانی که هنوز تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند، تنها حدود دو هفته زمان دارند. پس از آنکه بانک مرکزی اعلام کرد، پایان تیر ماه سال جاری، مهلت رفع تعهد ارزی صادرکنندگانی است که کالای خود را در سال 1398 صادرکرده اند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
اولین کار گروه مشترک تجارت ایران و اتحادیه اقتصادی اورآسیا با حضور مسئولین سازمان توسعه تجارت و گمرک ایران و روسیه و کاظم جلالی سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه و اسلپنف رئیس هیات کمیسیون اقتصادی اورآسیا روز سه شنبه 17 تیر ماه 99 بصورت وبینار برگزار شد .
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت ایران در اطلاعیه ای ضمن تقدیر از صادرکنندگان متعهد به بازگرداندن ارز حاصل از صادرات، به سایر صادرکنندگانی که هنوز ارز خود را بازنگردانده اند هشدار داد که 31 تیرماه آخرین مهلت رفع تعهد ارزی در این زمینه است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۱:۲۲    
سازمان توسعه تجارت ایران 31 تیرماه را به عنوان آخرین فرصت برای رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان تعیین کرد. ( منبع )
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۲۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: با توجه به مسئولیت وزارت صنعت در پایش رفتار تجاری، کارت های بازرگانی آن دسته از بازرگانانی که تا تاریخ 31 تیرماه رفع تعهد ارزی نکنند، ابطال شده و رفع این تعلیق یا ابطال فقط با تایید بانک مرکزی انجام خواهد شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۷:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت ایران 31 تیرماه را به عنوان آخرین فرصت برای رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان تعیین کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۵:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
قمری، مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران لازمه بازگشت ارز حاصل از صادرات را همفکری و تعامل کلیه دستگاه ها دانست و اظهار امیدواری کرد بخش مهمی از ارز حاصل از صادرات سال های 97 و 98 به چرخه اقتصادی کشور بازگردد.
تحلیل بازار / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۷:۵۶   + ۳۷ سایت دیگر  
سازمان توسعه تجارت ایران از عزم و پاسخ درخور صادرکنندگان نسبت به رفع تعهد ارزی خود در تاریخ های تعیین شده، تقدیر و تشکر کرد.
پیرو برگزاری جلسه تخصصی به منظور طرح مشکلات فعالان اقتصادی استان و موارد مبتلابه کشور با رئیس سازمان توسعه تجارت با ایجاد میز تخصصی تجارت با عراق، افغانستان و سوریه در اتاق بازرگانی اصفهان موافقت شد.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۲:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
نقدینه - درحالی که اخیرا ابهاماتی در خصوص متولی اصلی تشخیص کارتهای بازرگانی یک بار مصرف مطرح شده، به نظر می رسد در این خصوص مجموعه ای از دستگاهها به وظایف خود عمل نکرده اند. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری جلسه توسعه همکاری های اقتصادی ایران با کشورهای هدف و بررسی فرصت ها و چالش های موجود در مسیر تجارت با این کشورها خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۰:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری میز کشوری بلاروس با حضور نمایندگان بخش خصوصی و دولتی خبر داد و گفت: پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۲۳:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
حسین ملائک در نشست مرکز تحقیقات راهبردی با موضوع تصویب برنامه 25ساله همکاری های مشترک ایران و چین گفت: مطالب مطرح شده در این زمینه مثل بحث تعرفه های ترجیحی یا حضور پنج هزار نیروی امنیتی این کشور سنخیتی با واقعیت ندارد ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۲۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
می متالز - سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان سازمان توسعه تجارت ایران، از برگزاری نشست تخصصی خدمات ترانزیت با حضور مسئولان و مدیران مرتبط این حوزه خبر داد.
تحلیل بازار / کارگر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۹:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
زادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران امروز در مراسم روز جهانی تعاون گفت: هرچند فعالیت سود محور، قانون کسب و کارهای دنیاست، اما در فعالیت های تعاونی، همکاری مقدم بر سود است. موضوعی که در این روزهای کرونایی اهمیت خود را بیشتر نشان می دهد.
بدری، مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت گفت: تعامل مستمر میان ساختار صادراتی و ساختار علمی کشور، بهبود زیرساخت های صادراتی محصولات دانش بنیان و ارتقای توان صادراتی شرکت های دانش بنیان از اهداف به منظور افزایش صادرات غیرنفتی در دوران تحریم های ظالمانه است.
تحلیل بازار / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۹:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
الفت، مدیرکل دفتر اروپا و امریکای سازمان توسعه تجارت گفت: تجارت ایران و اروپا در ماه های سه ماه اول 2020 روند مثبتی داشته که این با در نظر گرفتن تاثیر منفی 40 تا 50 درصدی کرونا بر تجارت ایران در طول سه دوم سال جاری میلادی با کاهش مواجه بوده است ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۶:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
می متالز - معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران رویکرد اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان و تهران در توسعه تجارت خارجی را ارزشمند توصیف کرد و خواستار استفاده سایر نهادها از تجربیات این دو اتاق شد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۴:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام بانک مرکزی، صادرکنندگان تنها تا پایان تیر ماه امسال فرصت دارند تا نسبت به بازگشت ارز حاصل از صادراتی که در سال گذشته انجام شده اقدام کنند ...
تحلیل بازار / اقتصاد ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۲:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
سلیمی، سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش بنیان سازمان توسعه تجارت با اشاره به اختصاص جایگاهی مشخص در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 1399 برای خدمات و محصولات خلاق گفت: صنایع خلاق قابلیت تبدیل شدن به مزیت اصلی و رقابتی ایران در عرصه اقتصاد جهانی را دارد.
قمری، مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تصویب تشکیل کمیته اقدام صادراتی در کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی از نهایی شدن دستورالعمل اجرایی کمیته اقدام صادراتی و ابلاغ آن در چند روز آتی خبر داد.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۲۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صمت گفت : سازمان توسعه تجارت ایران، مرکز ملی فرش و بخش خصوصی برای رونق تولید و صادرات فرش دستباف وارد عمل شوند.
مركز ملي فرش ايران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۹:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صمت گفت : مرکز ملی فرش ایران، سازمان توسعه تجارت ایران، و بخش خصوصی برای رونق تولید و صادرات فرش دستباف وارد عمل شوند.
تحلیل بازار / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۹:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
در جلسه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با هیات رئیسه اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف، مقرر شد تا سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز ملی فرش با همکاری بخش خصوصی، به طور جدی برای رونق تولید و صادرات فرش دستباف وارد عمل شوند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۱:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: یکی از برکات تحریم این بود که وابستگی و اتکای به نفت و مواد معدنی را از بین برد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
نخستین میز کالا کشوری پاکستان با هدف بررسی ظرفیت ها، زمینه های همکاری و راهکارهای عملیاتی افزایش صادرات غیرنفتی به بازار پاکستان به ریاست حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.
خوزپرس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خوزپرس به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، فرزاد پیلتن با اعلام این خبر اظهار کرد: با آغاز به کار فعالیت میزهای کالا- کشوری پس از شیوع ویروس کرونا ...
رئیس و اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان به منظورطرح مشکلات فعالان اقتصادی اصفهان با معاونین صنایع و بازرگانی داخلی وزارت صمت و همچنین رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، دیدار و گفتگو نمودند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۲۰:۵۹   + ۱۶ سایت دیگر  
ایسنا/قم رییس سازمان توسعه تجارت کشور در دیدار سرپرست وزارت صمت با مدیر حوزه های علمیه هدف گذاری صادرات غیر نفتی ایران را در سال جاری 41 میلیارد دلار عنوان کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۳:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری نشست بررسی مسائل و مشکلات مربوط به صادرات صنعت شیرینی و شکلات خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۳:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت از افزایش بودجه صندوق ضمانت صادرات و همچنین تخصیص 2000 میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی و 600 میلیارد تومان از بودجه سازمان توسعه تجارت به مشوق های صادراتی در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی خبر داد و گفت که با توجه به مشخص شدن محدودیت های ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
پیلتن، مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت کشور اظهار داشت: بخش عمده ای از میزان تبادلات ایران و کویت به حوزه صادراتی ما مربوط می شود.
تحلیل بازار / روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۲۱:۲۴   + ۷۶ سایت دیگر  
زادبوم، معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از ابلاغ بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 1399 توسط معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خبر داد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۲:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، فرزاد پیلتن افزود: با آغاز به کار فعالیت میزهای کالا- کشوری پس از شیوع ویروس کرونا ، نخستین میز کالا - کشوری - استانی کویت با حضور نمایندگان نهادهای دولتی ذی ربط و بخش های خصوصی شامل شرکت ها و تشکل های مرتبط و همچنین نمایندگان استان های صادرکننده محصولات ...
تحلیل بازار / بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۴:۵۴   + ۲۴ سایت دیگر  
قمری، مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت گفت: پیش بینی می کنیم تا پایان تیر ماه امسال، 35 میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات به کشور بازگردد.