پنجشنبه ۲۹ شهریورساعت ۰۶:۰۳Sep 2018 20

جدیدترین خبرهای «سامانه نیما»

ایلنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۷    
برخورداری اظهار داشت: به صرافی ها مجوز خرید ارز از سامانه نیما داده شده است در حالی که برخی صرافی ها بالا برنده نرخ ارز در بازار هستند و از سویی سیستم نظارت کافی بر صرافی ها نیز وجود ندارد.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۹:۵۱    
بانک مرکزی میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات را تا پایان معاملات امروز اعلام کرد. به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بانک مرکزی میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات را تا پایان معاملات روز سه شنبه 27 شهریور ماه اعلام کرد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۴:۱۰    
در حدود شش ماهی که از سال 1397 گذشته است، دولت با بخشنامه ها و تصمیمات مختلفی که گرفته، باعث شده تا کالا های زیادی در گمرک رسوب کند. دلیل انبار شدن برخی کالا ها در گمرک به عملکرد سامانه نیما بازمی گردد؛ بنابراین، می توان با بهبود عملکرد سامانه نیما، روند ترخیص این دسته از کالا ها را نیز سرعت بخشید ...
پانا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۰    
در حال حاضر اختلاف قیمت زیادی در بازار محصولات معدنی ایجاد شده و متاسفانه همه اینها از سیاست گذاری های غلطی که درمورد ارز با اجرا درآمده است،نشات می گیرد. می دانیم الان یک اختلاف قیمتی مابین سامانه نیما و بازار آزاد شکل گرفته است و همین موضوع باعث ایجاد رانت می شود ...
رویداد 24   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۰    
با وجود آنکه وزیر نفت در نامه ای به پتروشیمی ها اعلام کرده ارز خود را به بازار ثانویه واریز کنند، اما پتروشیمی ها همچنان تمایل دارند ارز خود را در بازار آزاد به فروش برسانند.
میزان   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۵    
خبرگزاری میزان- رییس سازمان حج و زیارت گفت: با هماهنگی های انجام شده و مساعدت بانک مرکزی هزینه ویزای اربعین از طریق سامانه نیما یعنی ارز ثانویه انجام میگیرد.
دیار آفتاب   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۰۸:۳۴    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ارز سامانه نیما به دلیل نواقصی که دارد، به راحتی در اختیار صاحبان صنایع قرار نمی گیرد.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۰۸:۲۹    
نمی توان با نرخ ارز آزاد در داخل کشور زندگی کرد و با ارز آزاد نقد هزینه های صادرات را پرداخت اما ماحصل را با نرخ موردنظر دولت تقدیم سامانه نیما کرد.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۰۲:۰۲    
در بازه 4 ماهه اجرای سیاست تثبیت ارز با نرخ 4200 تومان، بیش از 17 میلیارد دلار صادرات صورت گرفته که فقط 4میلیارد دلار آن به سامانه نیما و بازار ثانویه تزریق شده است. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۲۳:۵۲    
از زمانی که سیاست های غلط ارزی دولت عملیاتی شده است، صادرکنندگان به انحای مختلف در تلاشند تا مانع ورود ارز های صادراتی خود به سامانه نیما شوند و همه و یا بخشی از ارز های خود را با قیمت ارز بازار سیاه عرضه کنند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۲۳:۳۶    
نرخ امروز یورو در سامانه نیما نسبت به روز قبل 77 تومان کاهش داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۲۲:۲۰    
رییس سازمان حج و زیارت گفت:با هماهنگی های انجام شده با بانک مرکزی هزینه ویزای اربعین از طریق سامانه نیما پرداخت می شود.
تیک   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۹:۰۲    
بانک مرکزی میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات را تا پایان معاملات روز یکشنبه 25 شهریور اعلام کرد. بر این اساس مجموع معاملات فروش ارز حاصل از صادرات از تاریخ 16 مرداد ماه تا پایان معاملات 25 شهریور در سامانه نیما به یک میلیارد و 807 میلیون یورو رسیده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۶:۱۱    
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پتروشیمی ها متعهد هستند از 26 مردادماه تا پایان سال 6میلیارد و 986میلیون و 800هزار دلار ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نیما عرضه کنند.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۵:۴۲    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی قیمت بالای ارز را مانع بزرگی برای انجام فعالیت در بازارهای مختلف دانست. شهاب نادری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص تداوم قیمت بالای ارز در بازار گفت:علی رغم اینکه گفته می شد قیمت ارز با راه اندازی بازار ثانویه ارز ...
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۵:۰۳    
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: پتروشیمی ها متعهد هستند از 26 مردادماه تا پایان سال 6 میلیارد و 986 میلیون و 800 هزار دلار ارز حاصل از صادرات خود را در سامانه نیما عرضه کنند. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۴:۴۲    
تهران- ایرنا- معاون وزیر نفت اعلام کرد: پتروشیمی ها به همه تعهدات ارزی خود عمل کرده اند و تا پایان امسال حدود هفت میلیارد دلار دیگر به سامانه نیما عرضه می کنند.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۴:۴۲    
معاون وزیر نفت با اعلام حجم صادرات ارزی سالانه شرکت های پتروشیمی در سامانه نیما و مقدار عرضه شده تاکنون گفت: نرخ تسعیر ارز خوراک تاکنون تغییری نداشته اما درصورت تصویب دولت، دلار 7500 تومانی مبنا قرار می گیرد. ...
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۴:۳۶    
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: برآورد درآمد ارزی پتروشیمی ها امسال 12 میلیارد دلار و تعهد ارزی آن ها بعد از کسر هزینه ها شش میلیارد و 986 میلیون دلار است. ...
تیتر امروز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۴:۳۶    
بانک مرکزی میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات را تا پایان معاملات روز یکشنبه 25 شهریور اعلام کرد.
میزان   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۴۰    
خبرگزاری میزان- مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت:از تاریخ بیست و یکم فر وردین ماه تا بیست و ششم مرداد ماه حدود 2 میلیارد و 571 میلیون دلار بوده است.
رویداد 24   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۲۱    
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس از اتخاذ تدابیر لازم برای برگزاری مراسم اربعین حسینی خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده از سوی بانک مرکزی، تامین ارز مورد نیاز زائران نیز بدون وقفه انجام می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۲:۴۹    
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن توضیح درمورد نحوه عرضه ارز صادراتی پتروشیمی ها در سامانه نیما گفت:برآورد درآمد ارزی پتروشیمی ها در سال جاری، 12 میلیارد دلار و تعهد ارزی آن ها بعد از کسر هزینه ها شش میلیارد و 986 میلیون دلار است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۱:۳۵    
طبق آخرین آماری که منتشر شده است، صادرات مواد معدنی از لحاظ ارزشی 22.9 درصد کاهش داشته که دبیر کل اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی علت آن را "کم اظهاری صادرکنندگان" با هدف عرضه کمتر ارز در سامانه نیما می داند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۱:۳۳    
از زمانی که سامانه نیما که برخی آن را با بازار ثانویه می شناسند راه افتاد، تولیدکنندگان و واردکنندگان مواد اولیه دلگرم شدند که حداقل بدون واسطه و با قیمت کمتر می توانند ارز مورد نیاز خود را تأمین کنند ولی این دلخوشی دوام نیاورد ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۱:۲۷    
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به اینکه از فرودین سال جاری تا 26 مردادماه حدود 2 میلیارد و 571 میلیون دلار ارز در سامانه نیما عرضه شده است، گفت: قرار است حدود 7 میلیارد دلار تا پایان سال در این سامانه عرضه شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۱:۲۵    
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: حجم صادرات ارزی پتروشیمی ها در طول سال 12 میلیارد دلار است که 25 درصد از آن برای مصارف خود پتروشیمی ها استفاده می شود و باید در طول سال 9 میلیارد دلار در سامانه نیما عرضه کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۱:۲۰    
نوروز زاده گفت: پتروشیمی ها تا پایان سال بطور متوسط 7 میلیارد دلار ارز در سامانه نیما تزریق خواهند کرد.
میزان   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۱:۱۰    
خبرگزاری میزان- مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت:از تاریخ بیست و یکم فر وردین ماه تا بیست و ششم مرداد ماه حدود 2 میلیارد و 571 میلیون دلار بوده است.
بازار نیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۰:۱۰    
یورو امروز در سامانه نیما به 9433 تومان و در سامانه سنا 10489 تومان رسید.