شنبه ۱۶ آذرساعت ۱۴:۳۶Dec 2019 7

جدیدترین‌های «FATF»

حافظ نیوز   ۱ ساعت پیش    
عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون پایش قوانین و مقررات، رقابت و خصوصی سازی و سلامت اداری اتاق بازرگانی فارس گفت: برای فعالان اقتصادی امنیت سرمایه مقدم بر گردش سرمایه است لذا با هر تصمیمی که امنیت سرمایه آنان را به خطر بیاندازد مخالف هستند.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- نماینده مردم کرمانشاه در دور دهم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دوره ترامپیسم می گذرد، گفت: بسیاری از افرادی که برای مجلس دهم نقشه کشیدند می خواهند مجمع تشخیص مصلحت نظام لوایح مرتبط با FATF را به مجلس بازگرداند. نباید وارد افضای افراطی شویم.
اقتصاد نیوز   ۲ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: حشمت الله فلاحت پیشه که قرار است در یازدهمین دوره انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه کرمانشاه کاندیدا شود، نسبت به شکل گیری مجلسی افراطی هشدار داد.
مظفر: FATF در جلسه غیررسمی مجمع تایید نشد/هزینه رد آن را می پذیریم / دولتمردان نتوانستند اعضای مجمع را درباره مزایای تصویب FATF قانع کنند /
خبر آنلاین   ۴ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
جناب آقای حسین مظفر با اعلام اینکه FATF در جلسه غیررسمی مجمع تشخیص مصلحت ، رای نیاورده درباره دلیل مخالفت اعضای این مجمع مطلبی بیان کرده است که عجیب می نماید.
خبر آنلاین   ۴ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تایید جلسه خصوصی این نهاد برای بررسی لوایح مرتبط با FATF تاکید کرد هنوز رای گیری رسمی نشده است و فعلا به مسئولان دولتی و شورای اروپایی فرصت مذاکره بیشتر را داده ایم.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نظر مجمع بر روند فرسایشی تعیین تکلیف لوایح پالرمو و CFT بر همگان آشکار شده و دیگر همه می دانند که این مساله به جای امری ملی به امری سیاسی و جناحی تبدیل شده و از این جهت است که نظر اعضا بیش از آنکه کارشناسانه باشد بیشتر مبتنی بر جهت گیری های سیاسی است.
برترین ها / جهان نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۸:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: مسعود پزشکیان بعد از ظهر امروز در زمان ثبت نام برای مجلس یازدهم در جمع خبرنگاران در فرمانداری تبریز اظهار کرد: برنامه ای برای ریاست قوه مقننه و نبود آقای لاریجانی ندارم. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۰:۱۷    
خانه ملت : عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه ای خصوصی در مورد FATF تصمیم گیری کرده و نتیجه این بررسی ها برای دولت مثبت نبوده است ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۵:۳۸    
قم – ایرنا – عضو جنبش مردمی مقاومت در جنگ اقتصادی با بیان اینکه پیوستن به سازمان تجارت جهانی تکمیل جنگ اقتصادی دشمن است گفت: سند 2030، FATF ، سازمان تجارت جهانی WTO از جمله ابزارهای اقتصادی دشمن در جنگ تمام عیار اقتصادی آمریکا علیه ایران است.
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار 24 ساعت گذشته را با هم مرور می کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید. جان باختگان عادی حوادث اخیر شهید محسوب می شوند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۰۶:۳۸   + ۲۵ سایت دیگر  
در حالی موافقان تصویب لوایح درخواستی FATF خواستار اجرای برنامه اقدام این نهاد بین الدولی در ایران هستند تا در فضای بین المللی برچسب حمایت مالی از تروریسم و پولشویی به ایران زده نشود که مراکز پژوهشی غربی نیز ماهیت واقعی FATF را زیر سوال می برند.
افکار نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۱:۴۰    
پس از خلف وعده طرف امریکایی در نقض توافقنامه اقدام مشترک، موسوم به "برجام" انتظار می رفت، مسئولین دستگاه سیاست خارجی کشور با هوشیاری، سریعاً نسبت به کاهش تعهدات برجام اقدام کنند ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رصد خانه تابناک ؛ خبر هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می گیرند. تیتر هایی مانند: پاسخ مطهری به اظهارات واعظی و ربیعی / نقوی حسینی: اصلاح طلبان نمی توانند خودشان را از دولت روحانی جدا کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
اشتباه در انتخاب باعث شد آنهایی که خود امروز در موضوعاتی چون برجام، توتال، کرنست، FATF و ده ها موضوع دیگر متهم هستند، ژست طلبکارانه گرفته و بگویند: نمی آییم ! و این در حالی است که احزاب سیاسی باید نسبت به کارکرد های ضعیف نمایندگان وابسته به خود در مجلس دهم پاسخگو باشند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۱:۴۵   + ۲۳ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه ای خصوصی در مورد اف. ای. تی. اف تصمیم گیری کرده و نتیجه این بررسی ها برای دولت مثبت نبوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
دولت اسلام آباد گزارش عملکرد خود در چهار ماه پایانی سال میلادی جاری را نیز به گروه ویژه اقدام مالی تحویل داد.
جهان نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۸:۳۰    
تروئیکای اروپایی بارها صراحتا خواسته های زیاده خواهانه خود از ایران را اعلام کرده اند. دائمی شدن محدودیت های برجامی، اجرای برجام موشکی و منطقه ای، اجرای دستورات FATF و در نهایت به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۷:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف هر چه سریعتر لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که در صورت نپیوستن به FATF روزنه های تبادلات مالی و تجاری با کشورهای دیگر هم از بین می رود.
میلاد لارستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۸:۴۸    
به گزارش میلاد لارستان نعمت الله فیروزی به عنوان یکی از کاندیداهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز 12 آذرماه با حضور در ستاد انتخابات واقع در فرمانداری ویژه...
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۴:۵۴    
تروئیکای اروپایی بارها خواسته های زیاده خواهانه خود از ایران را اعلام کرده اند. دائمی شدن محدودیت های برجامی، اجرای برجام موشکی و منطقه ای، اجرای دستورات FATF و در نهایت به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تحریم های FATF فراگیری جهانی دارد و بانک های خارجی از جمله نهادهای مالی کشورهای همسایه و شرکای تجاری امکان هیچ تعامل اقتصادی با ایران را نخواهند داشت چرا که خود عضو FATF بوده و به اجرای قوانین و مقررات این کارگروه متعهدند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۰۹:۳۲    
اسلام آباد - ایرنا - وزارت امور خارجه پاکستان در واکنش به بیانیه مشترک اخیر ژاپن و هند، مواضع ضدپاکستانی عنوان شده در این بیانیه را رد، و دهلی نو را به سیاسی کردن فرآیند گروه ویژه اقدام مالی (FATF) متهم کرد.
آفتاب یزد   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۲:۳۶    
دکتر شهرام زرنشان، استاد حقوق بین الملل و یکی از کسانی مطرح نموده که تا کنون مدیریت پژوهش هایی در زمینه FATF را عهده دار بوده است. درگفتگو با انتخاب دراین رابطه سخن گفته که درادامه بخش هایی از آن را میخوانید: ...
اعتدال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم مهاباد و نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: پیوستن ایران به FATF، تحریم های بین المللی را کمرنگ تر می کند و گام رو به جلو در زمینه اقتصادی محسوب می شود.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۰۷:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: اقدامات تقابلی FATF به گونه ای است که در صورت اجرا تمام جنبه های فعالیت بانک های ایران را تحت تاثیر شدید قرار خواهد داد. مثلا از همه نهادهای مالی بین المللی خواسته می شود که روابط کارگزاری خود با بانک های ایران را مورد بررسی مجدد قرار دهند.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در چند وقت اخیر، بحث پیرامون تصویب کنواسیون پالرمو و CFT به مجادله ای بزرگ در سطح کلان سیاسی کشور تبدیل شده است. از یک سو، بررسی این دو کنوانسیون در مجمع تشیخیص مصلحت نظام به حالت تعلیق در آمده و از سوی دیگر، دولت همچنان بر تصویب آن ها اصرار دارد و نسبت به نتایج عدم تصویب هشدار می دهد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۰:۴۴    
تهران- ایرناپلاس- یک حقوقدان می گوید: بحث دریافت اطلاعات از سوی FATF مطرح نیست، بلکه خواسته اند ما سیستم گزارش دهی داشته باشیم و این به اختیار خودمان انجام می شود. وقتی این گزارش از سوی ما تهیه شود، می توانیم به صورت اختیاری عمل کنیم ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۰:۱۳    
کارشناس مسائل سیاسی گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام 11 سوال در رابطه با FATF از دولت پرسیده است که دولت هنوز پاسخ لازم را نداده و حتی تعهد هم نمی دهد که اگر این لایحه را بپذیریم مشکلات تبادل مالی ما حل می شود و آنها بهانه های دیگری نمی آورند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۸:۲۹    
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: : دولت مردان بر FATF تأکید دارند ولی سؤال پیش می آید که آیا عزت ملی با FATF سازگار است.
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین مجتهد شبستری با بیان اینکه در بیانیه گام دوم بر عزت بسیار تأکید شده است، گفت: FATF با عزت سازگاری ندارد.
نوش آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین : طرح تشکیل وزارت بازرگانی هر چند مورد تاکید مجلس و دولت است اما به سد مخالفت هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام برخورد کرده. هیاتی که در جریان لوایح مرتبط با FATF نشان داد قدرت جلوگیری از تصویب نهایی لوایح و طرح های مصوب مجلس را دارد. ...
فرهیختگان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۰۹:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
درباره FATF باید ربط و ارتباط کنوانسیون های CFT و پالرمو را با این نهاد فهمید، جایگاه FATF را در نظام تحریم های آمریکا شناخت و نهایتا به جایگاه تحریم های آمریکا در راهبرد کلان مواجهه واشنگتن با نظام جمهوری اسلامی توجه کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۰۴:۵۳   + ۱۷ سایت دیگر  
کارشناس حوزه جرم مالی و امنیت ملی اندیشکده RUSI گفت: ما باید در مورد سطح بی اعتمادی نسبت به ماهیت کاری که استانداردهای FATF اساسا در حوزه خدمات مالی انجام می دهند، صادق باشیم. کلی پول است، کلی نیروی انسانی است و ما سوال میکنیم نتیجه این همه ظرفیت های FATF چیست؟
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۵:۰۳    
یک کارشناس اقتصادی گفت: آمریکا به دنبال اطلاعاتی است که چگونگی صادرات نفت ایران و واردات برخی قطعات را آشکار می کند تا بتواند این مسیرها را مسدود کرده و اقتصاد ایران را به طور کامل فلج کند.
ایستا نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۳:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
ایستانیوز:FATF سازمان یا کنوانسیون یا معاهده نیست بلکه یک نهاد بین دولتی است که بر دولت ها اعمال نظارت می کند تا اطمینان حاصل شود. هیچ دولت یا گروهی از سیستم مالی بین المللی جهت پولشویی، تامین مالی تروریسم و جرایم سازمان یافته چون قاچاق انسان و مهاجرین و سلاح و مهمات استفاده نمی کند.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۱:۴۱    
گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در سال 1989 به ابتکار کشورهای عضو گروه G7 تشکیل شد تا وضعیت قوانین مبارزه با پولشویی در بازارهای مختلف مالی جهان را بررسی و نتیجه آن را به اطلاع کشورهای عضو برسانند.
خرداد نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خرداد؛ مجلسی که باید برای دولت ریل گذاری می کرد، اصل را بر سیاست گذاشت تا اقتصاد به اولویت درجه چندم پارلمان تبدیل شود. به گزارش خرداد به نقل از همشهری کمتر از 4 روز دیگر نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم با آغاز ثبت نام ها وارد ماراتنی می شوند که نتایج آن دوم اسفند مشخص می شود ...
راه پرداخت   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۰:۳۶    
بر اساس تخمین ها، پرداخت های دیجیتال سالانه 12/7 درصد رشد می کنند و پیش بینی می شود که تا سال 2020، میزان سالانه تراکنش های مالی دیجیتال به 726 میلیارد تراکنش برسد و تا سال 2022 احتمال می رود که 60 درصد تولید ناخالصی جهان دیجیتالی شود. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۷:۳۵    
نائب رئیس مجلس گفت: بنده از جمله افرادی بودم که به برجام اعتماد و آن را امضا کردم اما چون از اعتمادم سوءاستفاده شد مجددا این اعتماد را نمی کنم. هرکسی هم اختیار خودش را دارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: آقایان بعد از 6 سال پی بردند که تکیه زدن به برجام و بتن ریزی در قلب راکتور اراک کار اشتباهی بوده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
قرار گرفتن دولت ایران در لیست دولت های غیر همکار یا اصطلاحا فهرست سیاه FATF به سال 1388 بر می گردد. تعهد سیاسی کشورمان در خرداد 1395 به اجرای برنامه اقدام ارائه شده از طرف FATF در مسیر رفع نواقص قانونی و فنی برای مبارزه با جرایم پولشویی و تامین مالی تروریسم ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۰۸:۴۹    
تهران -ایرنا - دو نفر از استادان دانشگاه به عنوان موافق و مخالف پیوستن ایران به FATF در دانشگاه اهل بیت (ع ) نظرات خود را در این باره ابراز کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۰۸:۴۲   + ۲۴ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- تحلیلگر مسایل اقتصادی و سیاسی گفت: بی اعتنایی به یک نهاد بین المللی و در نتیجه قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF، مسیر و روند معاشرت و معامله کشورمان با دیگر ملل جهان را خواهد بست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۰۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
تولید بیش از صدها گزارش تحلیلی، پژوهشی و کارشناسی پیرامون موضوعات مهم حقوقی کشور به همراه ارائه راهکارهای آن با نظارت علمی نخبگان حقوقی در سازمان بسیج حقوق دانان انجام شده است.
سلام نو / خلیج فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۱۴:۳۴   + ۲۰ سایت دیگر  
یک سال و نیم پس از تشکیل سازوکار شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا، افکار عمومی محدوده تصمیمات این شورا را در موارد مختلفی همچون گرانی بنزین یا اجرا شدن لوایح FATF مقایسه می کند و می پرسد چرا یکی ظرف مدت کوتاهی اجرایی می شود و دیگری پس از ماه ها همچنان در پیچ و خم اجرا معطل مانده است. ...