جمعه ۰۲ فروردینساعت ۰۹:۱۳Mar 2019 22
 

جدیدترین‌های «محاکم قضایی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۰:۱۷    
در این رابطه یک نفر دستگیر و تحویل محاکم قضایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۵:۳۱    
معاون پیشگیری از جرم دادگستری خراسان شمالی با اشاره به رشد 1.5 درصدی ضرب وجرح در استان گفت: سرقت و ضرب وجرح به ترتیب بیشترین پرونده های ورودی به محاکم قضایی خراسان شمالی را تشکیل می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۲۰:۰۴    
در بیانیه جامعه مدیران کشور خطاب به رئیس جدید قوه قضائیه آمده است: انتظار می رود در دوره جدید مدیران نالایق تاوان تصمیم های نادرست خود را در محاکم قضایی بدهند.
منجیل خبر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۲۲:۲۱    
امسال تعداد زیادی از زندانیان عفو شدند ، اگر قوه قضائیه یک قدم جلو می گذاشت و آنها که در دادگاههای بدوی حکم هایی گرفته اند که شامل مفاد این عفو می شدند ولی هنوز مرحله تجدید نظر را طی نکرده اند پرونده شان بسته شود به یکباره حجم زیادی از پرونده ها کاهش می یافت و حتی اگر در دادسراها به این جمع بندی ...
فرارو   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۹:۰۷    
شرکت ملی صنایع ملی پتروشیمی در اطلاعیه ای، تخلفات و فساد انجام شده را مربوط به سال های 1390 و 1391 عنوان کرد و گفت: واگذاری عجیب شرکت بازرگانی پتروشیمی و اعطای امتیاز فروش محصولات شرکت های پتروشیمی دولتی به یک شرکت خصوصی، منجر به ایجاد رانت و مفاسد تبعی آن شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۴:۰۵    
3 نفر از عوامل توزیع بازداشت و تحویل محاکم قضایی شدند.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۵:۵۱    
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس اطاله دادرسی در محاکم قضایی را یکی از عوامل نارضایتی مردم دانست و از رئیس جدید قوه قضائیه خواست تدابیر مناسبی را برای رفع این مشکل اتخاذ کند.
الف   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۰۹:۱۲    
قوه قضاییه و محاکم قضایی باید ملجا و پناهگاه و مورد امید مردم باشد. این دستگاه حیاتی و سرنوشت ساز که می تواند چشم و چراغ کشور و حاکمیت باشد باید وجود عدالت و احساس عدالت را در بین آحاد مردم تقویت کند، برون داد و خروجی محاکم ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۰:۵۶    
اردبیل - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب خلخال از تشکیل 45 پرونده مربوط به تجاوز به اراضی ملی و رفع تصرف و رسیدگی به این پرونده ها در محاکم قضایی این شهرستان در سال جاری خبر داد.
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۴:۰۶    
مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد روشنبه به ایرنا گفت : پس از ابلاغ رسمی بخشنامه عفو، زندانیان مشمول شناسایی شدند. اسماعیل جمیاری افزود: با بررسی پرونده ها و تطبیق با مفاد بخشنامه ،لیست اسامی واجدین شرایط به محاکم قضایی ارسال شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۱:۱۷    
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل چهارمحال و بختیاری از دستگیری بیش از 120 تن از محکومان متواری و دستگیر نشده محاکم قضایی در سطح استان تا پایان دی ماه سال 97 خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۳:۲۱    
تدین با بیان اینکه سامانه ساما امکان مشاهده نام افراد فراری و شرور را در محاکم قضایی فراهم می کند، گفت: این سامانه امکان تعقیب مجرمان حرفه ای را برای محاکم قضایی فراهم می کند.
صما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۲:۳۳    
بیشترین پرونده های تشکیل شده در مجتمع های حقوقی البرز به موضوعاتی چون الزام به تنظیم سند، الزام به تکمیل و تحویل آپارتمان، صورت مجلس تفکیکی و پایان کار اختصاص دارد. همین موضوع باعث شده است موضوع همایش ملی به سمت پیش فروش ساختمان و مسایل حقوقی مرتبط با آن سوق داده شود.
مشرق نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۵:۳۷    
رانت بزرگ حسین فریدون برای یار غارش مسعود احمدی زاده که با شروع دادرسی پرونده حسین فریدون در محاکم قضایی به طرز مشکوکی از کشور گریخت!
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۴:۵۰    
قم - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قم با بیان این که 435 پرونده درخصوص تخریب و تصرف اراضی منابع طبیعی در این استان در محاکم قضایی مفتوح است، گفت: امسال بیش از 750 هکتار اراضی ملی تثبیت و رفع تصرف شده است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۰:۴۷    
نسرین غزنوی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: اراضی تصرف شده در روستاهای قره سو و بهارستان آستارا بود که عصر روز گذشته به تخریب سازه های غیر مجاز و آزادی آن اقدام شد. وی افزود: در این رابطه نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، دو فرد متخلف را دستگیر و به محاکم قضایی معرفی کردند. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ - ۱۳:۱۱    
قزوین - ایرنا - رییس شعبه چهارم دادگاه عالی انتظامی قضات کشور با بیان اینکه باید فرهنگ مراجعه به وکلا در جامعه نهادینه شود، گفت: نمایندگان مجلس می توانند طرح یا لایحه الزامی کردن حضور وکیل در محاکم قضایی را مطرح کنند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ - ۱۲:۲۵    
قزوین - ایرنا - رییس کانون وکلای دادگستری قزوین گفت: با وجود 66 سال خدمت جامعه وکلا و بهره مندی مردم از حضور آنها، تصویب برخی قوانین جدید در سال های اخیر استقلال آنها را مخدوش و حضور آنها را در محاکم قضایی محدود کرده است.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ - ۱۱:۳۴    
عضو سابق هیئت داوری اتاق ایران گفت: بارها شاهد بودیم که بازرسان مراجعه می کردند و چون تولید کننده مفاصا حساب می خواست و برخی از منابع اش قفل شده بود حاضر بود تعهد بدهد که عملکرد آنها 10 ساله بررسی شود زیرا کار آنها گیر بود و باید قبول می کردند و این تاکتیک شرم آوری بود که باید به این دلیل در محاکم ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ - ۲۳:۳۱    
به گزارش خبرنگار ما، هر روز که می گذرد مصرف مواد مخدر افراد بیشتری را به پرتگاه نابودی می کشاند. هر چند مبارزه بی امان با مواد مخدر در جریان است، اما پرونده های تشکیل شده در محاکم قضایی حکایت از ناکامی این تلاش ها دارد ...
گیتی آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۰۶ - ۱۵:۰۳    
کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری در استان تهران با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران برگزارشد. این کارگروه که پس از حضور بندپی در استانداری تهران برای رسیدگی به مشکلات فعالان اقتصادی تشکیل می شود با هدف کاهش مشکلات کسب و کار در استان و رفع معضل بیکاری است.
نقدینه   ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ - ۱۱:۰۵    
چرا نقاط ضعف دانش و بینش معاونت ها و مدیران فنی تبدیل به پاشنه آشیل شرکت های بیمه در جامعه بیمه گذاران شده؟ یک جمله معروف بین کارشناسان خبره و کار بلد صنعت بیمه بازرگانی همواره در زمان بروز اختلافات خسارتهای بیمه ای بین شرکت های بیمه و بیمه گذاران زیاندیده متداول و بازگو میشود اینست ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۱۴:۴۵    
تهران - ایرنا - مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان ها تصریح کرد: متاسفانه برخوردهایی که در برخی محاکم با اعضای شوراها شهر صورت می گیرد، برخورد با فساد و تخلف نیست بلکه سیاسی است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۱۱:۴۷    
مدیرکل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد در این باره افزود: پس از ابلاغ رسمی بخشنامه عفو، زندانیان مشمول شناسایی شدند. اسماعیل جمیاری افزود: با بررسی پرونده ها و تطبیق با مفاد بخشنامه ،لیست اسامی واجدین شرایط به محاکم قضایی ارسال شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۰۹:۵۴    
رئیس کانون وکلای استان کردستان گفت: امسال سه وکیل کردستانی که تخلف انتظامی (تخلف در مقررات ناظر بر وکالت) داشتند به محاکم قضایی معرفی و تعلیق شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۰۰:۱۱    
دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران گفت: جلسات مستمری در خصوص برخورد با گران فروشان با مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران برگزار شد و به مدیران سازمان صمت استان هشدار دادیم که اگر در نظارت بر بازار و گران فروشی ها سهل انگاری کنند، پرونده قضایی برای مدیران این سازمان تشکیل می شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۹:۵۳    
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از پیگیری پرونده های حقوقی مربوط به موضوعات جعل علامت تجاری شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و همچنین مطالبات مالی شرکت در این استان خبرداد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۹:۴۳    
رئیس کانون وکلای استان گلستان با اشاره به معرفی 588 وکیل تسخیری به محاکم قضایی استان، گفت: جشن روز استقلال کانون وکلای دادگستری با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور در استان گلستان برگزار می شود.
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۶    
به گزارش ایرنا، روز گذشته یک محموله 117 راسی دام قاچاق توسط نیروهای امنیتی و هنگ مرزی دهلران کشف شد. در این رابطه چهار قاچاقچی دام دستگیر و تحویل محاکم قضایی شد و در ادامه دادستان دهلران در اقدامی با صدور مجوز، دستور ذبح این دام ها و توزیع بین خانواده های تحت حمایت امداد و بهزیستی را داد. ...
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۰۹:۳۳    
یک اقتصاددان تاکید دارد: بسیاری از افرادی که شرکت های دولتی را در قالب خصوصی سازی تصاحب کرده اند، در محاکم قضایی پرونده دارند اما پرونده های آنها زمانی منتشر می شود که لازم باشد! در واقع این پرونده ها شمشیر "داموکلس" است.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۹    
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، با اشاره به تعداد و آمار بالای پرونده های اختلافات کارگری و کارفرمایی در محاکم قضایی استان زنجان، تاکید کرد: ریشه همه این پروند ها در پایین بودن اطلاعات و آگاهی جامعه کارگری است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۲:۵۳    
پروانه مافی رییس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی گفت : " طرح تعیین 14 سکه به عنوان معیار محاسبه مهریه در محاکم قضایی بعد از صحبتی که با آقای لاریجانی داشتم و نبود ادله کافی و کارشناسی از دستور کار کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خارج شد "
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۱۹ - ۱۱:۱۱    
سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه با همکاری نهادهای امنیتی مجرمان فرایند جذب اشتباه داوطلبان گروه علوم پزشکی را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کرد و اکنون این افراد در محاکم قضایی در حال محاکمه هستند.
دانا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۰۹:۵۸    
بعد از اینکه طرح 110 سکه ای نتوانست تاثیری در کاهش تعداد زندانیان مهریه داشته باشد نمایندگان مجلس به دنبال تصویب طرح 14 سکه ای هستند که به عنوان مهریه قابل پیگیری در محاکم قضایی باشد اما سرانجام این طرح چه می شود و آیا می تواند در کاهش این آمار تاثیری داشته باشد.
دوات آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۰۷:۴۲    
چندین هزار نفر به دلیل بدهی مهریه در زندان هستند به همین خاطر نمایندگان طرحی را تدوین کردند که براساس آن 14 سکه به عنوان معیار محاسبه مهریه در محاکم قضایی در نظر گرفته شود
جمهوریت   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۹:۱۲    
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز از انعقاد قراردادی با دادگستری مبنی بر تسهیل روند ورود و خروج به اماکن قضائی و تاکید بر رعایت شئون حرفه ای اعضای کانون وکلا دادگستری، مرکز امور مشاوران حقوقی و کارشناسان قوه قضائیه و کانون کارشناسان رسمی دادگستری خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۸:۴۹    
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز از انعقاد قراردادی با دادگستری مبنی بر تسهیل روند ورود و خروج وکلا به اماکن قضائی خبر داد.
میزان   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۴:۳۰    
خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری استان بوشهر در رونمایی از چهل هزارمین سند مالکیت کاداستری سال 1397 از 220 هزار سند مالکیت کاداستری، گفت: قضازدایی، کاهش ورودی پرونده ها به محاکم قضایی و کاهش اختلافات حقوقی مردم از مهمترین اهداف اجرای طرح کاداستر است.
شما نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۰:۱۵    
این نماینده مردم در مجلس دهم، از ارائه طرحی برای تعیین 14 سکه بهار آزادی طرح قدیم به عنوان معیار محاسبه مهریه در محاکم قضایی خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۹:۳۴    
رییس کل گمرک گفت: از 13 هزار خودرو دپو شده در گمرک 2000 خودرو در محاکم قضایی در حال رسیدگی هستند و تا زمانی که این پرونده ها مختومه نشوند، مصداق مصوبه هیئت وزیران برای ترخیص نخواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۱:۴۲    
رئیس کل گمرک با اشاره به پیگیری 12 پرونده گمرکی در محاکم قضایی گفت: طی 10 ماهه اخیر مشکلی در واردات کالای اساسی نداشته ایم و واردات گوشت دام سبک 188 درصد رشد کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۱۴:۲۹    
همدان - معاون قضایی سازمان زندان های کشور تاکید کرد: محاکم قضایی و دادسراها به دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری توجه کنند.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ - ۲۲:۵۰    
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: درباره اظهارات آقای ماجدی محاکم قضایی و غیر قضایی می توانند قضاوت بهتری داشته باشند. بهرام قاسمی در پاسخ به سوال سیاست روز در خصوص مصاحبه اخیر سفیر سابق ایران در آلمان و اینکه آقای ماجدی به نوعی بر ادعاهای اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران صحه گذاشته ...
کیهان   ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ - ۲۰:۵۰    
سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به سؤال کیهان گفت محاکم قضایی باید درخصوص اظهارات ماجدی- سفیر سابق ایران در آلمان- قضاوت کنند.
گیل خبر   ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ - ۱۵:۲۳    
او فقط یک دارو خانه چی نبود بلکه امین مردم و خدمتگذاری صدیق بود. به عیادت بیماران می رفت، در محاکم قضایی ضمانت مردم را می کرد و مردم نیکوکار نزدش پول، طلا و مواد غذایی می سپردند تا او به دست نیازمندان برساند. وی رئیس هیئت ارامنه و همچنین عضو انجمن شهر رشت بود.
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۰۱:۲۹    
شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه) -حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی به پرسشی درباره دریافت اجرت المثل کارهای منزل توسط زن پاسخ گفته است. به گزارش شفقنا متن پرسش مطرح شده وپاسخ این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است: ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۷:۲۴    
سرهنگ محمد نمازی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی، این واحدها را به دلیل رعایت نکردن قوانین صنفی، فعالیت بدون مجوز و نبود پروانه کسب پلمپ و متخلفان را به تعزیرات حکومتی معرفی کردند. ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۲:۲۴    
همزمان با افزایش معضلات پیش فروش ساختمان در اقصی نقاط کشور و به خصوص در استان البرز و ابراز نارضایتی های مردم و پرونده های ورودی در این خصوص همایش ملی بررسی حقوقی پیش فروش ساختمان به منظور کاهش پرونده های مطروحه در حوزه ساختمان و دریافت دلایل اجرا نشدن قانون پیش فروش ساختمان در استان البرز برگزار ...
انتخاب   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۱:۱۵    
16 نظامی ترکیه به اتهام مشارکت در کودتای نافرجام 15 جولای 2016 (25 تیرماه 1395) به 79 بار حبس ابد محکوم شدند. تعدادی از نظامیان ترکیه از پایگاه نظامی آکینجی به عنوان مرکز فرماندهی و کنترل کودتای نافرجام ترکیه استفاده کرده بودند، ولی پس از ناکامی کودتا ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۴    
کرج - ایرنا - رئیس کل دادگستری البرز گفت: ورودی محاکم قضایی استان با توجه به نامطلوب بودن شرایط اقتصادی افزایش یافته است.