سه شنبه ۳۱ اردیبهشتساعت ۲۱:۱۴May 2019 21

جدیدترین‌های «اعتیاد»

ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
زنجان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان گفت: بر اساس نتایج پیمایش انجام شده توسط جهاد دانشگاهی، اعتیاد به عنوان اصلی ترین آسیب اجتماعی در استان زنجان عنوان شده است.
پرسش   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
پرداختن به راهکارهای ترک این اعتیاد برای حل شدن مشکل در سنین مختلف متفاوت است. مثلا اگر یک کودک به بازی رایانه ای وابسته شده، باید به والدین آموزش داد تا از تکنیک های رفتاری مانند تشویق و تنبیه استفاده کنند تا رفتار کودک به مرور تغییر یابد ...
خبرگزاری فارس   ۱ ساعت پیش    
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در فارس گفت: برای نخستین بار 140 سمن استان فارس کار درمان و پیشگیری از اعتیاد را بر عهده دارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد با هدف جلب مشارکت های مردمی در جهت کاهش و پیشگیری از اعتیاد در دستور کار قرار گرفت.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شیراز - ایرنا- به اعتقاد کارشناسان ، اعتیاد به مواد مخدر یک آسیب و بیماری اجتماعی و یکی از مهم ترین مشکلات در جامعه ما بشمار می آید ، شهرستان آباده در شمال فارس در این عرصه گام های اساسی برای مقابله با معضل اعتیاد برداشته است.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه مبارزه با اعتیاد باید با عزم و تلاش جمعی به یک گفتمان عمومی تبدیل شود، گفت: مبارزه با اعتیاد، اولویت نخست در حوزه کارهای فرهنگی است و فضای عمومی جامعه باید برای حرکت در این مسیر آماده شود.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: یک سوم کودکان دچار اختلال سوء مصرف مواد مخدر در این استان بازگشت به مصرف مواد مخدر دارند.
سرپرست اورژانس اجتماعی اصفهان با اشاره به اینکه بیشترین مراجعه کنندگان این مرکز بین افراد 30 تا 35 سال هستند، گفت: مهمترین و بیشترین موارد مشاوره برای درخواست طلاق این افراد اعتیاد و مسئولیت ناپذیری و خیانت همسر است.
وقت نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
وقت نیوز - استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد : مقابله با اعتیاد نیاز به اهتمام جمعی دارد و باید به گفتمان مهم در جامعه تبدیل شود.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - معاون توسعه فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی ایلام از مراجعه 2 هزار و 700 نفر به مراکز ترک اعتیاد وابسته به این سازمان در استان طی سال 97 خبر داد.
ربیع   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، اداره اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با همکاری دفتر تخصصی سینما اولین رویداد “سینما جامعه” را به موضوع تحلیل آسیب های اجتماعی در آینه سینما با اکران و نقد فیلم “متری شیش و نیم” ساخته سعید ...
در برنامه سیمای خانواده امروز دکتر حنیف صادقی، روانشناس درباره تکنیک های داشتن حال خوب صحبت می کند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر میرزایی مقدم، کارشناس آسیب های اجتماعی، از دیگر میهمان های سیمای خانواده است که ساعت 45 : 11، به صورت زنده پخش می شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۰:۱۰    
مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: در سال گذشته، 159 نفر بر اثر اعتیاد در استان سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات اعتیاد 137 نفر بود، 16 درصد افزایش یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: در سال گذشته، 159 نفر بر اثر اعتیاد در استان سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات اعتیاد 137 نفر بود، 16 درصد افزایش یافته است . ...
پارس فوتبال   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۰:۱۶    
بازیکن پیشین استقلال در برنامه اختیاریه درباره اعتیاد به تریاک در دوران بازیگری اش صحبت کرد.
شهر سخت افزار   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به زودی یک کارگروه تخصصی در سازمان بهداشت جهانی تصمیم می گیرد اعتیاد به گیمینگ (بازی کردن) رسماً به عنوان یک اختلال روانی شناخته شود یا نه. طی چند سال اخیر رشد انفجاری محبوبیت برخی بازی ها باعث نگرانی والدین و دولت ها شده است ...
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۱:۳۵    
در بازار دارویی کشور دارویی با نام تقویت قوای جنسی که مورد تایید سازمان غذا و دارو باشد وجود ندارد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
دانشمندان معتقدند تلفن همراه احتمالاً مهم ترین اعتیاد بدون دارو در قرن 21 بوده و بی موبایل هراسی از بیماری های ناشی از استفاده افراطی از این تکنولوژی است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۷:۰۵    
فرماندار کرمانشاه گفت: باید اقدامات پیشگیرانه در برابر اعتیاد را از مدارس شروع کنیم . به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر امروز (30 اردیبهشت) در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از ارکان اصلی برای پیشگیری از اعتیاد است ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۵:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - رییس دادگستری گنبدکاووس معتقد است که رویکرد پیشگیرانه با انجام اقدامات آموزشی و فرهنگی از بهترین راهکارها برای مقابله و کاهش آسیب های اجتماعی و اعتیاد درجامعه است که بایستی با جدیت انجام شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قم از آموزش مهارت های زندگی و پیشگیری از اعتیاد با همکاری تشکل های مردم نهاد خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۵:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل بهزیستی قزوین گفت: طرح توسعه و ارتقای برنامه پیشگیری اجتماع محور از اعتیاد در محلات شهری و روستایی استان با تاکید بر توانمند سازی تیم های تسهیل گر اجرا می شود.
ابنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه تاکید کرد: محورهای مطالعات و تحقیقات پیرامون آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد و آگاهی بخشی به روحانیون حوزه های علمیه به عنوان نمایندگان حوزه در شهرها و روستاها در تفاهم نامه همکاری مشترک میان ستاد مبارزه با مواد مخدر پیگیری می شود.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
فاطمه حافظی| خرم آباد - خبرنگار: طی دهه های اخیر یکی از آسیب های اجتماعی مطرح وجود کودکان کار بوده است؛ کودکانی که باید تنها به فکر بازی و درس باشند، اما با کار کردن در خیابان ها و سر چهارراه ها مشکلات زیادی برای جامعه و خودشان ایجاد می کنند ...
روزنامه آرمان امروز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
مددجویان مرکز مهر سروش از روزگار سخت اعتیاد و کارتن خوابی در خیابان می گویند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مرند - دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجانشرقی با اشاره به تداوم روند فزاینده تقاضای مواد مخدر، مقاومت را اصلی ترین سیاست در مقابله با اعتیاد دانست.
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
خیلی از کارگرهای دیروز او، امروز استاد کار شده اند؛ چه آنهایی که از کودکی کنار دستش فوت و فن شیشه گری را یاد گرفتند، چه آنها که اعتیاد را کنار گذاشتند و در کارگاه او تولدی دوباره یافتند.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۱:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
محققان با تجزیه وتحلیل 52 تحقیق انجام شده روی 13 هزار ورزشکار حرفه ای در 71 رشته به این نتیجه رسیدند که از هر سه نفر یکی دچار اختلال روانی ازجمله بی خوابی، افسردگی و اضطراب، مشکلات تغذیه ای، سوءمصرف مواد، اعتیاد و قماربازی شده است.
پایگاه اطلاع رسانی رادیو   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۳۷    
برنامه هاشور که آسیب های اجتماعی به ویژه حاشیه نشینی و اعتیاد را بررسی می نماید، سی ام اردیبهشت نقش خانواده در پیشگری از اعتیاد را با حضور کارشناسان بررسی می نماید.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجانشرقی با اشاره به تداوم روند فزاینده تقاضای مواد مخدر گفت: تنها راه در برابر شیوع مواد مخدر، پیشگیری است و ما باید از این طریق از ایجاد خسارت در حوزه های مختلف جلوگیری کنیم.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نتایج یک پژوهش جدید نشان داد که غذاهای فوق فرآوری شده خاصیت اعتیادآور داشته و افراد را به سمت پرخوری و افزایش وزن سوق می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۱۹    
تهران-ایرنا- سعید صفاتیان تحلیلگر و کارشناس حوزه مواد مخدر می گوید: بهترین روش برای پیشگیری از اعتیاد دوباره زنان پس از خروج از کمپ های ترک اعتیاد این است که اصول مهارت های زندگی مانند حل مساله، تصمیم گیری و تفکر خلاق را در آنها تقویت کنیم.
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۴:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- چندی پیش رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از کاهش مصرف شیشه در کشور خبر داد، گل ماده مخدری که گویا مصرف آن در جامعه افزایش پیدا کرده است. در این گزارش به سراغ علل مصرف گل توسط جوانان و لزوم قوانین جدید در برخورد با این ماده مخدر رفتیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از تشکیل اردوگاه های ترک اعتیاد با تعامل سپاه و بسیج در 10 استان کشور خبر داد و گفت: دو مرکز تاکنون افتتاح شده و مابقی نیز 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۳:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا محمدعلی شجاعی یکشنبه شب در آیین جشن گلریزان خراسان شمالی در بجنورد بر پیشگیری از ورود مددجویان به زندان ها تاکید و اظهار داشت: اگر از انجام وظایف خود غافل نشویم با این حجم سنگین زندانی در زندان ها مواجه نخواهیم شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۳:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
قم - مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه حوزه آماده همکاری برای مقابله با اعتیاد است، گفت: روحانیت نقش مهمی در فرهنگ سازی و مقابله با گسترش مواد مخدر دارند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
قم-ایرنا- تفاهم نامه همکاری مشترک بین حوزه های علمیه و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در امر پیشگیری از اعتیاد در یک بازه زمانی 5 ساله، عصر یکشنبه در جلسه ای در مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم به امضا رسید.
طرفداری   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۱:۳۲    
لوییس همیلتون معتقد است فرمول یک از نظر بدنی، به اندازه کافی چالش برانگیز نیست. طرفداری - لوییس همیلتون، راننده انگلیسی تیم مرسدس بنز راجع به تست دوپینگ و اعتیاد در فرمول یک، حداقل سن مناسب برای پشت فرمان یک ماشین F1 نشستن و میزان سختی این ورزش صحبت کرده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۱:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
قم - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: درصورتی که مقدمات کار در زمینه پیشگیری از مواد مخدر به درستی فراهم شود، حوزه های علمیه آماده همکاری در این مساله هستند و می توانند اثرهای مثبتی در جلوگیری از اعتیاد برجای گذارند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۱:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، سردار اسکندر مومنی عصر یکشنبه در دیدار با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به اهمیت توجه در کاستن آثار مخرب مواد مخدر افزود: در سطح کشور 5 آسیب اولویت دار تعریف شده که در راس تمام آن ها مواد مخدر قرار دارد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا گفت: برنامه های فرهنگی در حوزه پیشگیری از اعتیاد در مدارس و دانشگاه های این شهرستان جدی گرفته و در این رابطه از ظرفیت سمن ها استفاده شود.
روزنامه سپید   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۸:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز اطلاع رسانی داروی سازمان غذا و دارو درباره مراکز مجاز عرضه داروی متادون و عوارض سوءمصرف این دارو توضیح داد. به گزارش سپید، یسنا به منش در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی با بیان این که کمپ باغ فرشته تعطیل نشده است، گفت: در حال حاضر کمپ باغ فرشته به فعالیت خود ادامه می دهد و بیماران از خدمات این مرکز بهره مند می شوند. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اولین نشست تحلیل اجتماعی و اکران فیلم با عنوان (( سینما جامعه )) با اکران فیلم متری شیش و نیم با حضور محمد سجادزاده مدیر مرکز تخصصی خانواده و دکتر غلامرضا نیک راهان مشاوربرتر در حوزه خانواده و جمعی از علاقمندان صبح جمعه 27 اردیبهشت ماه در سینما فلسطین برگزار شد .
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۷:۳۱    
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: درحال حاضر با کمبود مراکز درمان اقامتی به طور کلی رو به رو نیستیم، مرکز ترک اعتیاد زنان نیز درحال راه اندازی است و در نیمه نخست امسال راه اندازی می شود.
دانا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۶:۵۸    
فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه تمام امکانات و ظرفیت ها در مسیر مبارزه با مواد مخدر بسیج شود، گفت: ریشه بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی نظیر سرقت ها، اختلافات خانوادگی، طلاق ها و... اعتیاد به مواد مخدر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۵:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست استانداری گلستان: باید تلاش کنیم با اجرای برنامه های فرهنگی و اقدامات مقابله از شیوع اعتیاد در جامعه پیشگیری کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
برای پاکسازی نقاط شهری و روستای از اعتیاد ، طرح محله محور کرامت و روستای پاک در برخوار اجرا می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۵:۰۹    
اقتصاد ایران: همه ی سیگاری هایی که واقعا تصمیم به ترک سیگار می گیرند دوست دارند راحت این عادت را کنار بگذارند و تا آخر عمر دیگر سراغش نروند. ما به دنبال این هستیم که از اعتیاد به نیکوتین برای همیشه خلاص شویم ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مجید رضازاده در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تهران پرس، گفت: زمانی شهرداری دنبال این بود که در زمینه اعتیاد ورود کند و اقداماتی را انجام دهد و از نظر بنده خارج از بحث سازمانی ...