چهارشنبه ۲۳ آبانساعت ۰۱:۴۹Nov 2018 14

جدیدترین خبرهای «اعتیاد»

ایرنا   ۳ ساعت پیش    
بجنورد- ایرنا- سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: میانگین سن اعتیاد در استان به 33 سال رسیده و بر این اساس، این معضل به مهم ترین آسیب اجتماعی خراسان شمالی تبدیل شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۶ ساعت پیش    
مسئول مرکز مشاوره آرامش معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد گفت: در تلاشیم با برگزاری کارگاه های آموزشی اطلاعات لازم را در مورد اعتیاد در اختیار دانش آموزان قرار دهیم.
گلستان ما   ۷ ساعت پیش    
معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی فرماندار کردکوی به همراه نمایندگان بهزیستی و کارگروه اجتماعی شهرستان از مرکز ترک اعتیاد سرپایی دکتر عقیلی بازدید بعمل آورد.
خبرگزاری فارس   ۷ ساعت پیش    
معاون پیشگیری بهزیستی استان مرکزی گفت: تنها راهکار مقابله با اعتیاد و کاهش تقاضا از طریق رویکرد سلامت نگرانه و ارتقایی ممکن است.
ایرنا   ۷ ساعت پیش    
کاشان - ایرنا - کارشناس پژوهش و برنامه ریزی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان به نرخ شیوع 5.4 درصدی اعتیاد در کشور اشاره کرد و گفت: 93 درصد مردم در تحقیقاتی که صورت گرفته نگران اعتیاد بوده اند.
روزنامه نصف جهان   ۷ ساعت پیش    
ایرنا: سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بر اساس مصوبه این ستاد با همکاری وزارت بهداشت و وزارت کشور قرار است، مسئولان فنی 150 مرکز درمان اعتیاد آموزش ببینند و خدمات درمان اعتیاد به الکل نیز ارائه کنند ...
روزنامه نصف جهان   ۸ ساعت پیش    
ایسنا : رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهارکرد: تا زمانی که مردم می بینند در کنار منزلشان تولیدکننده و فروشنده و مصرف کننده وجود دارد سخت باور می کنند که این مبارزه انجام نمی شود؛ باید معتادین را جمع آوری و بازپروری و درمان کنیم و به جامعه برگردانیم ولی اولویت اصلی پیشگیری است ...
انتخاب   ۸ ساعت پیش    
نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد که آمریکایی نسبت به سال گذشته بیشتر به موبایل های خود وابسته شده اند. این درحالیست که بسیاری از برنامه های اجتماعی در تلاشند وابستگی کاربران را به موبایل کاهش دهند.
خبرگزاری فارس   ۸ ساعت پیش    
معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور سنندج گفت: عدم آگاهی خانواده ها از گرایش جوانان به مواد مخدر، گرفتار شدن در دام اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۹ ساعت پیش    
از 21 تا 28 آبان ماه هفته مبارزه با اعتیاد و آسیبهای اجتماعی است که به همین مناسبت برنامه هایی در دبیرستاهای استان برای آشنایی دانش آموزان با این آسیب ها برگزار می شود.
سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناوه در نشست با مسئول کمپ ترک اعتیاد شهرستان گفت: این نهاد به عنوان یکی از اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، آموزش های مهارتی ویژه توانمندسازی بهبودیافتگان و خانواده آنها را در اولویت برنامه های خود قرارداده تا با اعطای تسهیلات به این افراد ، اشتغالزایی کند ...
شبستان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۴:۴۲    
رئیس اداره فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: مسجد برگرفته از دل مردم است و باید تلاش شود که با اتکاء بر افراد، مسجد تبدیل به یک پایگاه شود تا اثرگذاری لازم را در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد داشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۴:۳۷    
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان گفت: از لحاظ عددی در استان کردستان امار اعتیاد کاهش یافته، اما آسیب های ناشی از آن همچنان ادامه دارد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۲:۴۸    
در میان معتادان جمع آوری شده از سطح شهر اهواز، دو متکدی حرفه ای که اعتیاد نیز داشتند و در مناطق مختلف شهر اقدام به تکدی گری می کردند، بیش از 20 بار از سطح شهر جمع آوری شدند اما مجددا اقدام به مصرف مواد و تکدی گری کرده اند.
پلیس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۲:۲۴    
گروه استان ها-قم-فرمانده انتظامی استان، گفت: مبارزه با اعتیاد باید به عنوان یک واحد درسی توسط اساتید تدریس شود، بایستی نمایشگاهی نیز به این منظور در قم برپا شود.
نت نوشت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۳۶    
شناخت نشانه های اعتیاد به شبکه های اجتماعی دیگر آنقدرها سخت نیست چون اعتیاد به شبکه های اجتماعی مسئله ایست که در قرن حاضر در بین کاربران این نرم افزارها شیوع پیدا کرده است. نیمی از کاربران رسانه های اجتماعی در هر سن و سالی که باشند به این برنامه ها معتاد می شوند!
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۱۲    
مشاور وزیر علوم گفت: اکنون در سال حدود 100 هزار دانشجوی ورودی جدید از طریق مراکز مشاوره دانشگاه ها مورد پایش قرار می گیرند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۰۶    
گرگان - ایرنا - سنت حسنه ازدواج در استان گلستان با فرهنگ و تمدن کهن، گرفتار معضلی به اسم اعتیاد شده که دود آن میان زوج ها جدایی انداخته و سایه طلاق را بر آسمان خانه ها افکنده است.
سازمان زندانها کشور   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۰:۰۰    
تشکیل کارگاه آموزشی دوره های پیشگیری از اعتیاد ویژه خانواده زندانیان یاسوج مدیر کل زندانهای کهیلویه وبویراحمد از برگزاری دوره های آموزشی پیشگیری اولیه از سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان ها ویژه خانواده زندانیان در مرکز استان خبر داد. ...
ایثار   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۳    
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد باهدف کسب مهارت، ویژه ی جانبازان و همسران ایثارگر برگزار شد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۹:۱۹    
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: میزان مصرف کنندگان مواد مخدر در کشور حدود 2 میلیون و 800 هزار نفر بوده که نزدیک به 10 میلیون خانوار را درگیر خود کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۹:۱۲    
یکی از مراجع تقلید گفت: یکی از مشکلات در زمینه اعتیاد به مواد مخدر این است که امکان بازگشت به آن وجود دارد، باید تلاش کرد که میزان بازگشت معتادان به چرخه اعتیاد کاهش پیدا کند.
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۷:۵۷    
شفقنا- فرشته مرادی، پژوهشگر در روزنامه ستاره صبح نوشت، شکل گیری رویکرد پرخاشگری و نابردباری در روابط اجتماعی، ترجیح منافع فردی بر منافع جمعی و متأسفانه شکل گیری پدیده خودمداری در پاره ای از مواقع در سطح کشور، آشفتگی اجتماعی و کاهش اعتماد اجتماعی را رقم میزند که موجب نزاع های اجتماعی می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۶:۰۲    
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه در سال گذشته 10 هزار شغل برای معتادان بهبود یافته ایجاد کردیم، از ترانزیت 30 درصد مواد مخدر تولیدی در افغانستان از مسیر ایران و بهبودی تنها 10 تا 20 درصد معتادان پس از حضور در مراکز درمان ترک اعتیاد خبر داد.
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۱:۳۱    
خبرگزاری ایلنا: آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در دیدار با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ورود مواد مخدر از مشکلات و بلایای بزرگ کشور است و باید با مقامات افغانستان به منظور جلوگیری از کشت و قاچاق مواد مخدر با جدیت و قاطعیت صحبت شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۱:۰۵    
استفاده از تبلیغات کلیکی توسط سوداگران در فضای مجازی دامی برای گسترش اعتیاد به مواد مخدرمحسوب می شود.
رسا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۰:۲۸    
حضرت آیت الله علوی گرگانی با تأکید بر کنترل بیشتر مرزها، گفت: اگر به مرزها توجه بیشتری شده و کنترل شوند در مسیر مبارزه با مواد مخدر موفق تر می شویم.
رسا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۰:۱۰    
حضرت آ یت الله صافی گلپایگانی با تأکید بر فرهنگ سازی برای مبارزه با مواد مخدر گفت: آموزه های دینی نیز نقش مهمی در حوزه پیشگیری از اعتیاد و افزایش آگاهی مردم دارند.
ربیع   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۲۳:۰۷    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایسنا، سردار اسکندر مومنی امروز 21 آبان در دیدار با آیت الله اعرافی در قم گفت: تا کنون حدود 4000 جوان این مملکت در عرصه مبارزه با مواد مخدر به درجه رفیع شهادت رسیده اند. ...
ربیع   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۲۲:۴۶    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایسنا، دکتر اسکندر مومنی در نخستین سفر استانی خود به قم عزیمت کرد و در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آن استان گفت: در سال 2001 میلادی تولید مواد مخدر در افغانستان، 200 تن بود اما این رقم بعد از گذشت دو دهه، به ده هزار تن رسیده است ...