جمعه ۰۱ تیرساعت ۰۷:۴۸Jun 2018 22
 

جدیدترین خبرهای «دریاچه ارومیه»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۱۱:۰۰    
نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در مورد آخرین وضعیت انتقال آب از وان به دریاچه ارومیه گفت: این پیشنهاد هم اکنون در انجام مذاکرات سیاسی است و امیدواریم با این انتقال به احیای دریاچه ارومیه کمک کنیم.
خبر آنلاین   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۱۰:۱۷    
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان های مردم نهاد در کاهش مصرف آب و احیای دریاچه ارومیه نقش مهمی دارند و می توانند در این راه کمک حال این موضوع باشند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۰۹:۵۵    
نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی در مورد آخرین وضعیت انتقال آب از وان به دریاچه ارومیه گفت: این پیشنهاد هم اکنون در انجام مذاکرات سیاسی است و امیدواریم با این انتقال به احیای دریاچه ارومیه کمک کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ - ۱۹:۵۹    
پرورش آرتمیا در اراضی شور و زه آب ها می تواند راهکار مناسبی برای احیای آرتمیا و ایجاد اشتغال جایگزین و پرسود برای کشاورزان حوضه آبریز دریاچه ارومیه باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ - ۱۱:۱۰    
مسئولان آذربایجان غربی و شرکت پیمانکار به پل میان گذر دریاچه ارومیه اهمیتی نمی دهند و این پل در تاریکی مطلق به حال خود رها شده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۷:۱۵    
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به افزایش چشمگیر بارندگی ها در سه ماه نخست سال جاری، گفت: ارتفاع دریاچه ارومیه در روز گذشته / 28 خرداد 1397/ رکورد زد و به بیشترین میزان در مقایسه با روزهای مشابه چهار سال گذشته رسید.
خبر فوری   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۲:۲۶    
پل میان گذر دریاچه ارومیه بر روی دریاچه ارومیه بنا نهاده شده است و قسمتی از بزرگراه شهید کلانتری است. این پل دو استان آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در شمال غربی ایران را به هم متصل می کند.
شهر فردا   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۱:۴۰    
نماینده استانی ستاد دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: هیچ مجوزی برای ورود آب از وان ترکیه به دریاچه ارومیه وجود ندارد و بنا است که در نخستین مرحله از خود کشور، این آب تامین شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۰:۵۴    
معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، گفت: طی قراردادی با مدیریت منطقه ای ستاد احیای دریاچه ارومیه دوره آموزشی توسعه کشت گیاهان دارویی کم آب بر در حوضه آبریز دریاچه ارومیه توسط این سازمان برگزار می شود.
آذر قلم   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۰۱:۱۵    
آذرقلم: برطبق آمار وزارت نیرو، میزان بارندگی در استان آذربایجان غربی از ابتدای سال آبی افزایشی 51درصدی داشته است.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۲۰:۱۲    
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛در روز های موخر شاهد انتشار خبری با مضمون افزایش عمق دریاچه ارومیه و افزایش امید به احیای این دریاچه بودیم ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۱۷:۵۸    
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به طرح های این ستاد برای کاهش مصرف آب در اراضی حوضه آبریز دریاچه گفت: تاکنون بیش از 2 هزار و 600 میلیارد ریال برای مجهز کردن این اراضی به سیستم آبیاری نوین هزینه شده است.
ابوالقاسم داداشلو گفت: احداث بیمارستان 304 تخت خوابی مورد تصویب و تاکید بوده ولی متاسفانه مجلس برای احداث این بیمارستان بودجه ای در نظر نگرفته است. ابوالقاسم داداشلو نماینده استان آذربایجان شرقی در شورای عالی استانها در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها با اشاره به مشکلات ...
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۱۴:۵۰    
در حال حاضر ترکیب جمعیتی آرتمیا ارومیانا تنها موجود دریاچه ارومیه از بین رفته و بارش های اخیر به همراه بهبود نسبی این زیست بوم هم نتوانست مرهمی بر خطر انقراض این گونه باارزش باشد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۱۴:۲۰    
ستاد احیای دریاچه ارومیه در گزارشی از برنامه های فرهنگی- اجتماعی استان ها که از طرف ستاد احیاء دریاچه ارومیه در سال 97 در جهت نجات این دریاچه اجرا می شود خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۱۳:۴۲    
ارزیابی کمی و پهنه بندی نفوذ آب به خاکهای متأثر از نمک پیرامون دریاچه ارومیه عنوان پروژه ای است که توسط محققان کشور و پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی انجام شد.
رویداد 24   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۱۲:۵۱    
داود پرهیزگار، رئیس سازمان هواشناسی گفت: متاسفانه شاهد اتفاقاتی در سطح کشور هستیم که نمونه های عینی از توسعه ناپایدار به شمار می رود.
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۱۲:۲۲    
رئیس سازمان هواشناسی گفت: متاسفانه شاهد اتفاقاتی در سطح کشور هستیم که نمونه های عینی از توسعه ناپایدار به شمار می رود.
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۱۰:۴۵    
برترین ها: گیوم لافون، خلبان خطوط هوایی فرانسه با انتشار عکس های هوایی که از مناطق مختلف ایران گرفته است، نوشت: این واقعا شگفت انگیز است. تهران زنجان جزیره اسلامی - دریاچه ارومیه گیوم لافون خلبان خطوط هوایی فرانسه
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۱۰:۳۹    
نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: هم اکنون موضوع انتقال آب از وان ترکیه به دریاچه ارومیه، در لیست مذاکرات سیاسی بین دو رئیس جمهور ایران و ترکیه قرار گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ - ۰۴:۲۸    
مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: اگر وزارت نیرو حقابه دریاچه را داده چرا باید تنها 2.2 میلیارد مترمکعب آب در دریاچه باشد و 290 میلیون مترمکعب آب پشت سدها بماند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ - ۱۵:۳۴    
گروه استان ها امسال نیز همچون سالیان اخیر نه راهکارهای 27گانه دولت، بلکه باز هم فقط بارش های آسمانی حال دریاچه ارومیه را اندکی بهبود داده است.
آناج   ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ - ۱۴:۵۲    
دونده ماراتن استان با شعار احیای دریاچه ارومیه شهر بستان آباد تا تالاب قوریگل این شهرستان را دوید.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ - ۱۳:۱۱    
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: پس از تشکیل این ستاد مساحت نگین آبی آذربایجان یکهزار و 818 کیلومترمربع افزایش یافته و به 2 هزار و 368 کیلومتر مربع رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ - ۱۳:۰۴    
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: پس از تشکیل این ستاد مساحت نگین آبی آذربایجان یکهزار و 818 کیلومترمربع افزایش یافته و به 2 هزار و 368 کیلومتر مربع رسیده است.
روزنامه اطلاعات   ۱۳۹۷/۰۳/۲۶ - ۲۰:۵۱    
ارومیه-خبرنگاراطلاعات:معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در جلسه بررسی تحویل آب در شبکه های آبیاری و زهکشی استان با اشاره به مصوبه نهمین جلسه کارگروه ملّی نجات دریاچه ارومیه اظهارداشت ...
سینا   ۱۳۹۷/۰۳/۲۶ - ۱۳:۵۱    
سیناپرس: کاظم داشی تکه سنگ بزرگ و جزیره وار در شمال غربی دریاچه ارومیه است.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۳/۲۶ - ۱۲:۵۹    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از صرفه جویی 99 میلیون متر مکعبی مصرف اب در بخش کشاورزی حوزه ابریز دریاچه ارومیه با اجرای سیستم های نوین ابیاری خبرداد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۷/۰۳/۲۶ - ۱۱:۴۲    
بارندگی های اخیر بیشتر از افزایش سطح باعث افزایش عمق دریاچه ارومیه شده است و همین نشان می دهد که می توان دریاچه ارومیه را احیا کرد. بنابراین ادعای برخی مبنی بر غیر قابل احیا بودن دریاچه ارومیه رد می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۳/۲۶ - ۱۱:۳۹    
رقم خبر برای رد نشدن از کنار ارقام موجود در خبرهاست.گاهی ارقامی وجود دارد که با چند لحظه فکر کردن به آن به موضوعات جدیدی پی خواهیم برد.