چهارشنبه ۳۱ مردادساعت ۰۶:۳۴Aug 2018 22

جدیدترین خبرهای «دریاچه ارومیه»

جماران   ۹ ساعت پیش    
جواد رحمتی روز سه شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب آذربایجان شرقی با اشاره به مصوبه ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه مبنی بر کاهش 40 درصدی مصرف آب بخش کشاورزی در حاشیه این دریاچه ...
وقت نیوز   ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ - ۱۸:۳۵    
وقت نیوز - با وجود گرمای امسال و خشک شدن رودخانه ها هنوز می توان در بخش های کوچکی از دریاچه ارومیه به ویژه در اطراف و محدوده پل میانگذر این دریاچه آب های شبیه به آن چه در تالاب های نیمه جان باقی می ماند را مشاهده کرد و نسبت به زنده مانده آن امیدوار شد ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ - ۱۸:۲۷    
ارومیه- ایرنا- رییس اداره پارک ملی دریاچه ارومیه با اشاره به اینکه قوچ و میش ارمنی موجود در پارک ملی دریاچه ارومیه عاری از بیماری تب برفکی است، گفت: در راستای جلوگیری از بروز بیماری نیز آبشخورهای موجود مورد استفاده این حیوانات ضدعفونی شده و پایش های مستمر بیماری ادامه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ - ۱۵:۱۵    
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی توسعه اراضی زراعی و باغی در حاشیه دریاچه ارومیه را نگران کننده خواند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ - ۱۴:۴۵    
کاهش برداشت از منابع آبی زیرزمینی حوضه آبریز دریاچه ارومیه یکی از راهکارهای مصوب ستاد احیای این دریاچه است که به اذعان مسئولان و کارشناسان، ظاهراً ارتباط زیادی با شکل گیری بحران این دریاچه و یا حتی تسریع در حل آن ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ - ۱۲:۳۴    
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره پیشرفت فیزیکی 63 درصدی طرح انتقال آب از جنوب استان به دریاچه ارومیه گفت: طی سال جاری چهار هزار میلیارد ریال برای این طرح اختصاص می یابد.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ - ۱۱:۰۲    
کماندار یزدی قهرمان مرحله چهارم مسابقات رنکینگ کشوری تیراندازی با کمان جام احیای دریاچه ارومیه در رشته ریکرو شد. مرحله چهارم مسابقات رنکینگ کشوری با عنوان جام احیای دریاچه ارومیه به میزبانی هیات تیراندازی با کمان آذربایجان غربی در مجموعه فرهنگی ورزشی شهید رجایی شهرستان ارومیه با حضور 125کماندار ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ - ۰۳:۴۲    
امروزه توسعه کشت گلخانه ای به عنوان کارآمدترین راهکار برای برون رفت از بحران آبی دریاچه ارومیه در کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی است که توجه مسئولین استان آذربایجان غربی را نیز به خود جلب کرده است.
نصر نیوز   ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۲۳:۰۵    
نصر: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولین و دست اندرکاران کشور باید به مسئله احیا دریاچه ارومیه ای به عنوان مسئله ای ملی نگاه کنند.
روزنامه اطلاعات   ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۲۰:۲۵    
ارومیه- خبرنگاراطلاعات: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی درجلسه بررسی میدانی توسعه اراضی کشاورزی حوضه آبریز دریاچه ارومیه که با حضور نمایندگان وزارت خانه های نیرو، جهاد کشاورزی، ستاد احیای دریاچه ارومیه و سایر دستگاه های اجرایی ملی ذیربط برگزار شده بود ...
شبستان   ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۱۷:۵۰    
رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: پارک علم و فن آوری تخصصی کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه منتظر کسب مجوز برای راه اندازی است.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۱۷:۰۳    
عضو مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی با اشاره به برنامه هایی که برای تامین حق آبه دریاچه ارومیه تدوین شده است، گفت: وزارت نیرو حق آبه دریاچه را کامل پرداخت نمی کند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۱۳:۴۱    
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ایجاد بسیاری از معضلات اجتماعی را ثمره خشک شدن دریاچه ارومیه دانست و گفت که مسئولین کشور به احیای دریاچه ارومیه به عنوان مساله ای ملی نگاه کنند.
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۱۲:۳۰    
در فصل گرما گردشگران بسیاری ضمن سفر به مناطق شمال غرب کشور به دریاچه ارومیه آمده و با آب تنی در آن از خواص درمانی آب دریاچه بهره مند می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۱۱:۳۸    
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به تبخیر شدید آب دریاچه ارومیه در فصل گرما، گفت: دریاچه ارومیه یک حوضه آبی بسته است و تراز آن از مهرماه و آغاز فصل بارش ها افزایش می یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۱۰:۴۸    
مردم ارومیه و تبریز و مسافرانی که از جاده میان گذر دریاچه ارومیه عبور می کنند از مبلغ بالای عوارضی این جاده شدیداً ناراضی هستند.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۲۲:۲۷    
هوویی برای ارومیه گروه ایرانشهر: چندی روزی می شود که خبر ساخت دریاچه ای مصنوعی از حقابه ای که باید به دریاچه ارومیه ریخته می شد خاطر اهالی محیط زیست را مکدر کرده، آن هم در چنین شرایط آب و هوایی که بیم خشکی و عدم ورود آب کافی به این دریاچه سبب نگرانی است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۵:۲۴    
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس گفت: یا فحاشی های قومیتی در بین تماشاگران فوتبال متوقف شود یا لیگ برتر فوتبال تعطیل کنید.
نصر نیوز   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۴:۰۰    
نصر: مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی گفت: این همه فضاسازی درباره حوضچه پارک بزرگ تبریز در رسانه ها و فضای مجازی درست نبود و این حوضچه نباید با دریاچه مصنوعی چیتگر تهران مقایسه شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۳:۵۵    
محیط زیست می گوید وزارت نیرو بر خلاف تعهداتش همه آب مازادی که می توانست در اختیار دریاچه ارومیه قرار گیرد را رهاسازی نکرده اما وزارت نیرو می گوید تشخیص مازاد بودن آب با این وزارتخانه است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۱:۵۴    
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: ساخت دریاچه مصنوعی تبریز تعطیل شده است.
نصر نیوز   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۱:۰۳    
نصر: به دنبال جوسازی رسانه ای برخی نمایندگان آذربایجان غربی در مجلس و برخی اعضای ستاد احیای دریاچه ارومیه آب بند پارک بزرگ تبریز که قرار بود به یکی از ظرفیت های گردشگری کلانشهر تبریز تبدیل شود تخلیه شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۱:۰۱    
مرحله چهارم مسابقات رنکینگ کشوری تیراندازی با کمان جام احیای دریاچه ارومیه در رشته ریکرو و کامپوند برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۰۸:۲۱    
رئیس دفتر استانی ستاد احیا دریاچه ارومیه گفت: نمادی از وحوش جزایر دریاچه ارومیه در پارک ملی این دریاچه ساخته می شود.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۰۷:۲۴    
معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست اعلام کرد: در اراضی جنوبی دریاچه ارومیه برنامه حفاظت و احیای میش مرغ اجرا می شود. پیش از این معاون محیط انسانی این سازمان از حفاظت یوزپلنگ در این اراضی خبر داده بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۰۶:۱۰    
خشک شدن دریاچه ارومیه سبب نمایان شدن صخره های نمکی در دل این دریاچه شد که ظاهری عجیب و فضایی دارند و انسان از تماشای ظاهر حیرت انگیز این صخره ها سیر نمی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۰۴:۱۴    
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تاکنون فقط بودجه تونل انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه تخصیص یافته که 63 درصد پیشرفت داشته و 22 کیلومتر آن آماده شده و بقیه پروژه ها در انتظار بودجه اند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۰۴:۰۲    
مدیر دفتر اکوسیستم های تالابی کشور تاکید کرد: ساخت دریاچه مصنوعی تبریز ناقض سیاست دولت در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در زمینه کنترل مصرف آب و هدایت آن به سمت دریاچه است.
نصر نیوز   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۰۰:۴۱    
نصر: شهردار تبریز گفت: اگر دریاچه ارومیه با رهاسازی آب استخر پارک بزرگ تبریز احیا می شود، ما این کار را انجام دادیم.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۲۲:۱۴    
نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: شهرداری تبریز بدون توجه به مسائل بحرانی دریاچه ارومیه اقدام به ساخت دریاچه مصنوعی کرده بود که خوشبختانه این پروژه متوقف شد. ...