سه شنبه ۱۹ آذرساعت ۰۰:۳۹Dec 2019 10

جدیدترین‌های «دریاچه ارومیه»

ایانا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: بحث احیاء دریاچه ارومیه یکی از بحث های حساس و پرچالش استان آذربایجان شرقی، غربی و کشور است.
مدیر دفتر منطقه ای ستاد احیاء دریاچه ارومیه در استان آذربایجان شرقی از افزایش 84 سانتی متری تراز آب دریاچه خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت دریاچه ارومیه و بحران آب، مسئله این دریاچه باید به گفتمان ملی و دغدغه روزمره افراد جامعه تبدیل شود.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیردفتر منطقه ای ستاد احیاء دریاچه اورمیه در آذربایجان شرقی گفت: با اجرای سه پروژه دولت در راستای احیاء دریاچه ارومیه سالانه نزدیک به 850 میلیون متر مکعب آب به دریاچه ارومیه خواهد رسید که باعث کاهش دغدغه دریاچه ارومیه می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- مدیر دفتر منطقه ای ستاد احیا در آذربایجان شرقی گفت : دریاچه ارومیه باید به صورت یک گفتمان ملی تبدیل شود و به غیر از مشارکت همگانی امکان پذیر نخواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
تبریز-ایرنا- مدیر دفتر منطقه ای ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی گفت: احیای دریاچه ارومیه باید به گفتمان عمومی در جامعه و بین خانواده ها تبدیل شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۰۹:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیردفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: با بهره برداری از طرح های مهم انتقال آب، تراز دریاچه ارومیه سالانه نزدیک به یک متر افزایش می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سطح تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به روز مشابه در سال گذشته، 0.92 سانتیمتر افزایش یافته است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۱:۴۶    
به گزارش خبرنگار علم و فناوری از آذربایجان شرقی، در این نشست مشترک تفاهم نامه اولیه منعقد گردید تا پس از مطالعه وارزیابی تفاهم نامه نهایی به سازمان محیط زیست کشور ارائه شود. ...
بصیر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۰۸:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
دریاچه ارومیه، بزرگ ترین دریاچه داخلی ایران، بزرگ ترین دریاچه آب شور در خاور میانه، و ششمین دریاچه بزرگ آب شور دنیا است. به گزارش بصیرآنلاین ، تامین آب یکی از چالش های اساسی قرن حاضر است، یکی از راهکار های تامین این مایحتاج حیات ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۷:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: با پیگیری های مقام عالی استان براساس اعلام نظر کارگروه ملی دریاچه ارومیه، محدودیتی برای تامین آب مورد نیاز متقاضیان احداث گلخانه در حوضه آبریز دریاچه ارومیه وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۹:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- فرماندار اسکو با اشاره به اجرای مصوبات احیای دریاچه ارومیه در این شهرستان گفت: اجرای طرح های کشاورزی کم آب بر مثل کاشت پسته، اقتصاد این شهرستان به ویژه منطقه ایلخچی را متحول کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه همزمان با آغاز فصل بارش ها، روند کاهشی تراز دریاچه ارومیه در اثر تبخیر متوقف شده است ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: طبق مصوبه های ستاد احیای دریاچه ارومیه 940 هکتار از زیر حوضه این دریاچه بوته کاری شده که اجرای این طرح یکی از عوامل مهم جلوگیری از بروز ریزگردهای نمکی در این مناطق بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۲:۴۴    
ارومیه ایرنا مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: بیش از 81 هزار اصله نهال و بوته گلدانی در راستای مقابله با بیابان زایی حاشیه دریاچه ارومیه و ریزگردهای ناشی از آن در این استان کاشته شده است.
تیک   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۹:۳۰    
کاوه مدنی در اینستاگرام خود با انتشار این عکس نوشت: نمایی دیدنی از دریای خزر و دریاچه ارومیه از نگاه ماهواره سنتینل-3. دریای خزر بزرگترین دریاچه جهان یا به قولی بزرگترین پهنه آبی محصور در خشکی بر روی کره زمین است. مساحت این دریا از مساحت کشور آلمان کمی بیشتر است ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
عادل قاسمی روز پنجشنبه در جلسه توجیهی طرح تدوین برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستاهای منتخب استان آذربایجان شرقی که با حضور بخشدار مرکزی، عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز و دهیاران روستاهای شهرستان برگزار شد، افزود: برخورداری از جمعیت بالای 50 خانوار، مراکز دهستانها، روستاهای مرزی ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۰:۴۲    
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: دولت امسال برای پروژه های ستاد احیای دریاچه ارومیه مبلغ 200 میلیارد تومان از ماده 10 و 12 مدیریت بحران کشور که مصوبه هیئت دولت نیز هست تصویب کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۰۰   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهوری گفت: باید عملیات ساخت تونل انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه باید هرچه سریع تر به بهره برداری برسد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۵:۵۴    
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه طرح انتقال آب از رودخانه زاب به دریاچه ارومیه بیش از 53 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: تاکنون 14 هزار میلیارد ریال برای این طرح هزینه شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - سپاس خداوند بلندمرتبه را که شکرگزاری نعماتش فزونی بخش رحمتش است. بارش سال آبی جاری به پیکره تشنه تالاب های ایران از هامون و جازموریان در جنوب شرق، شادگان و هورالعظیم در جنوب غرب و دریاچه ارومیه این نگین فیروزه ای شمال غرب ایران جانی دوباره بخشیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
برای ادامه دار کردن آهنگ زندگی دریاچه ارومیه،اعتبارات ملی باید تخصیص داده شوند،چون با مصوبات میلیاردی حال نیمه جان دریاچه تغییر پیدا نمی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۸:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: وسعت دریاچه دو هزار و 785 کیلومترمربع است که نسبت به مشابه سال گذشته هزار کیلومتر در وسعت افزایش یافته و حجم موجود دریاچه نیز سه میلیارد و 260 میلیون مترمکعب بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز سطح آب دریاچه در مقایسه با زمان مشابه در گذشته افزایش یافته و به میزان بیش از 1270 متر رسیده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کاهش بارش ها در حوزه آبریز دریاچه ارومیه سبب کاهش 70 سانتی تراز این دریاچه در طی نزدیک به 200 روز گذشته شده است، با این حال دریاچه ارومیه در بهترین وضعیت خود در 10 سال گذشته است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه 91 سانتی متر افزایش داشته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۲۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از حمایت از توسعه و تولید آرتمیا در حاشیه دریاچه ارومیه خبر داد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۲۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- تراز سطحی آب دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته با بهبود 92 سانتی متری به ارتفاع یک هزار و 271 متر و 24 سانتیمتر رسیده است. تاریخ انتشار: 20:30 - 10 آذر 1398 - کد خبر: 572706
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۰:۱۸    
دنیای اقتصاد -تبریز - سیما نیک رفتار : امید به احیای آرتمیا به عنوان تنها موجود زنده دریاچه ارومیه که تا حدود 15 سال قبل در این پهنه آبی جولان می داد و از آن پس به دلیل کاهش وسعت و عمق آب از یکسو و افزایش درجه شوری آن از سوی دیگر به یکباره ناپدید شد، این روزها با تکیه بر پرورش ریزجلبک جان گرفته است.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۶:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
نصف جهان: فرونشست زمین از مسائلی است که در اثر برداشت بی رویه آب های زیرزمینی اتفاق می افتد. چندی پیش مدیر سازمان نقشه برداری از خطر فرونشست چند فرودگاه و بنای تاریخی مهم کشور خبر داد و گفت: فرودگاه سمنان با نرخ سالانه 10 سانتیمتر در حال نشست است. دور تا دور دریاچه ارومیه فرونشست رخ داده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۲:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه، از سه برابر شدن آب این دریاچه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۰۹:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اعلام اینکه این دریاچه هم اکنون بیش از سه میلیارد و 260 میلیون مترمکعب آب دارد، افزود: حجم آب این دریاچه نسبت به زمان مشابه سال گذشته سه برابر شده است.
باریش نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۱۳:۰۶    
قرارگاه خاتم الانبیاء پروژه بسیاری را احداث کرده و یکی از پروژه های مهمی که در دستور کار قرار دارد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۲۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
پزشکیان با اشاره به این که دریاچه ارومیه احیا نمی شد، مگر با دستورات رئیس جمهوری، گفت: با دستورات و پیگیری های دولت تدبیر و امید و همچنین با همدلی، وحدت و انسجام عمومی این امربه سرانجام می رسد.
ریاست جمهوری   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۹:۵۱   + ۲۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی چهارشنبه شب در پایان سفر یک روزه به استان آذربایجان شرقی در نشست خبری با خبرنگاران این استان، تسریع در بازسازی مناطق زلزله زده و کمک به مردم حادثه دیده را مورد تاکید قرار داد و افزود ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۹:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور در واکنش به ورود آلودگی به رود ارس از بخش ارمنستان گفت: در هر جلسه ای و هر وقت مقامات ارمنستان را دیدیم مسأله آلودگی رودخانه را گوشزد کردیم؛ اما اختلافاتی در مورد منشأ آلودگی وجود دارد که در دست پیگیری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس جمهور گفت: دولت با جدیت راه خود را برای احیای دریاچه ارومیه ادامه خواهد داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۸:۰۱    
بیش از20 میلیاردریال اعتبار امسال ازمحل اعتبارات استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه به بخش مکانیزاسیون کشاورزی شهرستان مهاباد اختصاص یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۷:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که پروژه انتقال آب زاب به دریاچه ارومیه پروژه بزرگی است، گفت: فقط پنج کیلومتر از این پروژه باقی مانده تا آب به دریاچه برسد و زمانی که مردم شیرینی آن را بچشند، خواهند فهمید کار بسیار عظیمی در این رابطه انجام شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۰۸:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان غربی مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از رشد 93 سانتی متری تراز دریاچه خبرداد.
باریش نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۳:۳۶    
دریاچه ارومیه به عنوان یک مکان طبیعی محل خوبی برای تولید آرتمیا است اما علاوه بر آن در سراسر کشور استعدادیابی های لازم برای تولید آن انجام شده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۰:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
آخرین آمارها درباره مخازن سدهای ایران حاکی از آن است که موجودی مخزن 12 سد کشور، بیش از 75 درصد افزایش، موجودی مخزن هشت سد بین 25 تا 75 درصد افزایش، موجودی مخزن 24 سد کشور تا 25 درصد افزایش و کاهش داشتند ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۹:۱۵    
به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربی ، آمارهای هواشناسی حاکیست، بارندگی از ابتدای سال زراعی جاری ((یک مهرماه تاکنون)) در استان 65 درصد و در حوزه آبریز دریاچه ارومیه 78درصد کاهش یافته است. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
برخلاف افزایش بارش ها در کشور، میزبان بارندگی در استان آذربایجان غربی و طی 2 ماه گذشته نزدیک به 65درصد کاهش یافته است این درحالیست که در حوزه آبریز دریاچه ارومیه، بارندگی 78درصد کاهش یافته است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
در پژوهش مشترک عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری و پژوهشگران مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه لوند سوئد برای اولین بار کانونهای جدید گرد و غبار ایجاد شده در بخشهای خشک شده دریاچه ارومیه با استفاده از تصاویر ماهواره ای و روشهای جدید سنجش از دور شناسایی شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان آذربایجان غربی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در روز چهارشنبه مورخ 22 آبان ماه 1398 وارد استان آذربایجان غربی شد و از وضعیت دریاچه ارومیه بازدید و در جلسه ستاد احیای دریاچه ارومیه شرکت کرد ...
بررسی در کشورهای مختلف نشان می دهد که در 10 سال گذشته 248 سد در دنیا با مطالعه و آگاهی به دلایل گوناگون تخریب شده است. سد سازی در بیشتر مناطق دنیا منسوخ شده است.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
دبیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی گفت: پارسال این موقع تراز آب دریاچه 1270.31 متر بود که این رقم امروز به 1271.24 رسیده و نشان دهنده افزایش 93 سانتی متری است ...
کیهان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۲۱:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
محققان دانشگاه بناب برای نخستین بار در کشور موفق به تولید آجر تبریدی از نمک دریاچه ارومیه و ملات ژئوپلیمری برای استفاده در سازه ها و لوازم تزئینی شدند.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۱۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
فاروق سخنور در گفت و گو با خبرنگار کردپرس اظهار کرد: طی دو عملیات جداگانه توسط ماموران یگان حفاظت این اداره 8 شکارچی متخلف که بدون داشتن پروانه شکار در تالاب های اقماری سواحل جنوبی پارک ملی دریاچه ارومیه مشغول شکار پرندگان مهاجر بودند دستگیر شدند. ...