شنبه ۲۹ دیساعت ۰۷:۵۱Jan 2019 19
 

جدیدترین‌های «دریاچه ارومیه»

دنیای اقتصاد   ۷ ساعت پیش    
بهاره پورعلی دنیای اقتصاد – ارومیه : مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: نزدیک به 50 درصد وسعت دریاچه ارومیه آب دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۱۷:۴۵    
اصلاح الگوی کشت به دلیل تبعات غیراقتصادی کنونی و وقوع بحران خشکی دریاچه ارومیه و روزآمدسازی بخش کشاورزی با استفاده از فناوری های نوین اولویت نخست آذربایجان غربی در همین حوزه باید باشد تا به آینده اصلی ترین محور توسعه در این بخش امیدوار بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۰    
گوگل به تازگی چند تصویر ماهواره ای از تغییرات شدید دریاچه ارومیه در سال های 2001 تا 2011 منتشر کرده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۱۰:۰۶    
استادیار گروه علوم محیط زیست دانشگاه ارومیه گفت: اولین تولید محتوای دیجیتال مبتنی بر واقعیت مجازی برای معرفی پروژه تثبیت ریزگرد ها و ماسه های روان در منطقه جبل کندی ارومیه در چند روز آینده رونمایی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۲:۳۹    
دانش فنی تکثیر گیاه شورپسند سالیکورنیا با هدف تجاری سازی این دستاورد به بخش خصوصی واگذار شد. براین اساس بخش هایی از اراضی شور استان های هرمزگان، بوشهر و کرمان زیر کشت این گیاه می رود.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۲:۱۷    
مدیر دفتر منطقه ای ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی گفت : با توجه به بارش ها اخیر و رهاسازی آب ، تراز فعلی دریاچه ارومیه افزایش 33 سانتی متری را نشان می دهد . ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۱:۵۲    
ارومیه - ایرنا - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: وسعت این دریاچه با افزایش 392 کیلومتری نسبت به زمان مشابه سال گذشته به 2 هزار و 139 کیلومترمربع رسید.
نصر نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۴    
نصر: مدیر دفتر منطقه ای ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی گفت : با توجه به بارش ها اخیر و رهاسازی آب ، تراز فعلی دریاچه ارومیه افزایش 33 سانتی متری را نشان می دهد .
خانه ملت   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۰۷:۱۸    
رئیس فراکسیون احیا و حفاظت از دریاچه ها و تالاب های مجلس گفت: انتقال آب به داخل حوزه آبریز پروژه بسیار بزرگی است و بالغ بر 70 درصد آن انجام شده است و سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۶:۴۱    
رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت:اولویت برنامه های سازمان جهاد کشاورزی، مشارکت در احیای دریاچه ارومیه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۳:۰۲    
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: اعتبارات احیای دریاچه ارومیه از محل اعتبارات ستاد حوادث غیرمترقبه کشور و مواد 10 و 12 تأمین می شود و در سال آینده نیز از همین طریق تأمین خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۱:۲۰    
ارومیه - ایرنا - مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه احیای این دریاچه الگوی موفق اعتماد دولت به دانشگاه است، گفت: مسائل کشور بدون همکاری دستگاه های اجرایی و دانشگاه ها حل نمی شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۰۸:۳۰    
ارومیه - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه اغلب نمک های برداشتی از دریاچه ارومیه که جهت مصرف به صورت خوراکی به بازار عرضه شود فاقد مجوز است، گفت: تنها نمک بسته بندی شده دریاچه ارومیه با نام تجاری شفا دارای مجوز از این سازمان می باشد.
سیری در ایران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۲۱:۴۱    
یکی از شهرهای جاذب گردشگر در ایران شهر ارومیه، مرکز استان آذربایجان غربی می باشد که با داشتن زیبایی های طبیعی و آب و هوای معتدل، همچنین قرار گرفتن در جوار دریاچه ارومیه همه ساله مسافران و گردشگران زیادی از سراسر کشور و از کشورهای همسایه مثل عراق و ترکیه، به این شهر زیبا مسافرت می کنند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۶:۴۱    
بارش های اخیر و رهاسازی بخشی از آب سدهای استان جان دوباره به دومین دریاچه آب شور جهان بخشیده است
خانه ملت   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۶:۲۵    
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان یکی از متولیان اصلی احیای دریاچه ارومیه نه تنها هیچ اقدام مثبتی در این خصوص انجام نداده بلکه اعتبارات دریافتی را نیز صرف امورات دیگری کرده است.
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۳:۱۱    
مهسا طالبی| رشت- خبرنگار: این روزها از مهم ترین خبرهای رسانه ای گیلان سد لاسک و کلنگ زنی این پروژه است. به نظر می رسد تنها حامیان جدی این پروژه نمایندگان انزلی و فومن هستند و به افتتاح آن از سوی وزیر نیرو اصرار دارند، اما این اقدام موجب اعتراض گروه های زیست محیطی و خصوصا مردم انزلی شده است ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۱:۳۵    
نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل ستاد احیای زاینده رود، مشابه ستاد احیای دریاچه ارومیه از موفقیت های تلاش دسته جمعی نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۱:۱۱    
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نقده از دستگیری شکارچیان متخلف در سواحل جنوبی پارک ملی دریاچه ارومیه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۸:۰۲    
زنگ خطر بی آبی چند سالی است که در ایران به صدا درآمده است.بیشتر دریاچه ها و تالاب های معروف و پرآب در گوشه و کنار ایران به ویژه در بغل گوشمان(دریاچه ارومیه)کم آب و یا خشک شده اند.آیا اینها به تنهایی برای مرگ آرام منابع طبیعی ایران کافی نیست که حالا به جان جنگل ها افتاده اند؟
میزان   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۴:۲۰    
خبرگزاری میزان- تراز دریاچه ارومیه تا تاریخ 23 دی ماه سال جاری رقم هزار و 270.62 متر که نسبت به ابتدای سال آبی جاری رشد اندکی داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۹:۵۲    
ارومیه - ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اعلام اینکه این دریاچه عمیق تر شده است، گفت: برخی از نقاط نگین آبی آذربایجان بین 6 تا 28 سانتی متر عمیق تر شده است.
کرد پرس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۹:۴۴    
به گزارش کردپرس، سید هادی بهادری، در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در ارومیه بیان کرد: دریاچه ارومیه برای ساکنان حوضه آن در حکم حیات و ممات است و بدون دریاچه زندگی در این بخش از کشور ممکن نیست و این نتیجه تحقیقات محققان کشور و دنیاست ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۸:۲۵    
ایسنا: مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: نزدیک به 50 درصد وسعت دریاچه ارومیه آب دارد. فرهاد سرخوش با بیان اینکه وسعت دریاچه ارومیه در تراز اکولوژیکی 4200 تا 4400 کیلومتر مربع خواهد بود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۴:۴۲    
سطح تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به روز مشابه در سال گذشته، 0.32 متر افزایش یافته است.
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۲:۵۷    
هادی پناهی | ارومیه - خبرنگار : این روزها حال دریاچه ارومیه از همیشه بهتر است. بارندگی های مطلوب و اقدامات نهادهای مربوط در کنار تزریق مالی مناسب برای پروژه احیای دریاچه باعث شده است امیدها به احیای دریاچه ارومیه بیشتر از گذشته شود ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۱:۴۴    
تبریز- ایرنا - رئیس سازمان نظام صنفی کشاورزی در آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت تغییر الگوی کشت و فراهم کردن بستر معیشت جایگزین برای کشاورزان حوضه دریاچه ارومیه، گفت: کشت گیاهان دارویی اولویت فعالیت در حوضه این دریاچه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۱:۱۱    
در این مجموعه خبری به امکان ثبت درخواست خدمات و پرداخت آنلاین قبوض برق مصرفی برای مشترکان و شناسایی انواع نمک غیر استاندارد با علامت های تجاری نمک دریاچه، نمک موج دریا، نمک سوناکس و نمک دریاچه ارومیه پرداخته شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۰۸:۰۰    
ارومیه - ایرنا - در حالی که افکار عمومی سهم مهمی از دلایل خشکی دریاچه ارومیه را به احداث سدهای متعدد و توسعه بی رویه کشاورزی در اراضی پایاب نسبت می دهند، به گفته معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی سهم سدها در خشکی این دریاچه تنها هفت درصد برآورد شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۰۷:۵۱    
مسوول فرهنگی اجتماعی ستاد احیای دریاچه ارومیه از تدوین سند جامع مطالعات فرهنگی اجتماعی احیای دریاچه ارومیه خبر داد و گفت: تمامی این برنامه ها با محوریت سند جامع مطالعات فرهنگی اجتماعی در 21 شهرستان حوضه آبریز دریاچه انجام می شود.
مهرصبا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۰۵:۳۷    
در پی این سخنرانی نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی و حامیان زیست محیطی واکنش های بسیاری نشان داده و یک صدا اعلام کردند که طرح انتقال آب خزر غیرکارشناسانه است و اگر این طرح اجرایی شود ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۴:۲۰    
معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: شایعه حذف اعتبارات دریاچه ارومیه از لایحه بودجه 98 از اساس نادرست است. به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۳:۴۱    
امام جمعه بندرگز رسیدگی به خلیج گرگان را یکی از مطالبات مردم بندرگز از رئیس جمهور برشمرد و گفت: با تداوم بی تفاوتی مسؤولان نسبت به خلیج گرگان مشکلات دریاچه ارومیه و ریزگردها گریبان گیر مردم بندرگز می شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۳:۳۰    
تبریز- ایرنا - معاون هماهنگی امور بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: شایعه حذف اعتبارات دریاچه از لایحه بودجه 98 از اساس نادرست است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۱:۳۰    
پل میان گذر و جاده دریاچه ارومیه تا به امروز از روشنایی مرحوم بوده و روند این بی توجهی ها همچنان ادامه دارد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۰:۴۰    
ارومیه - ایرنا - رییس دانشگاه ارومیه گفت: طرح این دانشگاه در زمینه پرورش آرتمیا در حوضه آبریز دریاچه ارومیه پذیرفته شد و سد مقاومت برخی از مسوولان در این زمینه شکست.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۰:۳۸    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 32 درصد اشتغال فعال استان در حوزه کشاورزی است. به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی رسول جلیلی در آیین تودیع و معارفه رئیس جهادکشاورزی آذربایجان غربی که در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد بااشاره به اهمیت احیای دریاچه ارومیه افزود ...
تیتر ۱   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۰:۱۹    
متاسفانه بشر در حق آبه دریاچه ارومیه دخالت کرده است و برای درآمدزایی از سدهای احداث شده این جاذبه گردشگری را به حال و روز کنونی درآورده است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۹:۰۲    
علی شایگان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در راستای کمک به ذخیره آب زیرزمینی و سطحی بدون دریافت اعتبار از هیچ نهادی از جمله ستاد احیای دریاچه ارومیه انجام شده است. ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۲۱:۲۵    
محمدعلی جوادی روز شنبه در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: در راستای احیای دریاچه ارومیه و حفاظت از محیط زیست در دولت یازدهم و دوازدهم 61 هزار و 570 هکتار از اراضی زراعی این حوضه به شیوه های نوین آبیاری تجهیز شده که گام بلندی برای احیا به شمار می رود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۲۱:۰۸    
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید همگی دست به دست هم داده و با همت و هماهنگی طبق برنامه ستاد احیا، زمینه احیای دریاچه ارومیه را فراهم کرد.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۲۰:۵۵    
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: نزدیک به 50 درصد وسعت دریاچه ارومیه آب دارد. فرهاد سرخوش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با بیان اینکه وسعت دریاچه ارومیه در تراز اکولوژیکی 4200 تا 4400 کیلومتر مربع خواهد بود تصریح کرد ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۲۰:۳۳    
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: حیات مردم شمالغرب کشور به احیای مجدد دریاچه ارومیه وابسته است. به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی هادی بهادری در آیین تودیع ومعارفه رئیس جهادکشاورزی آذربایجان غربی که در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد افزود ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۶:۱۴    
فرهاد سرخوش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه تراز دریاچه ارومیه نسبت به کمترین سطح ثبت شده برای آن 59 سانتی متر افزایش یافته است، افزود: دریاچه ارومیه نسبت به 10 روز گذشته سه سانتی متر افزایش تراز دارد. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۶:۰۹    
ارومیه - ایرنا - رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تراز دریاچه ارومیه امروز /22 دی ماه/ در حالی به یکهزار و 270 متر و 61 سانتی متر رسید که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته 34 سانتی متر افزایش سطح دارد.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۴:۰۴    
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی، اجرای پنج طرح مهم این شرکت را در تثبیت تراز دریاچه ارومیه و افزایش سطح آن موثر دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۴:۰۲    
نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: وسعت دریاچه هم اکنون دو هزار و 127 کیلومتر مربع بوده و نسبت به سال گذشته 366 کیلومتر مربع افزایش وسعت دارد.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۳:۳۶    
معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست گفت: میان گذر دریاچه ارومیه باعث کاهش جمعیت و انقراض گونه آرتمیا نشده است. به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست استان مسعود تجریشی درباره آرتمیا (تنها گونه باقیمانده و در حال انقراض دریاچه ارومیه) اظهار کرد ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۳:۱۳    
برای نخستین بار سازمان حفاظت محیط زیست در سال 1380 نخستین هشدارها را درباره خشک شدن این دریاچه اعلام کرد؛ هشداری که آن روز جدی گرفته نشد تا درنهایت خشک شدن دومین دریاچه شور جهان به مطالبه ای ملی بدل شد و حسن روحانی نیز پیش از انتخابات ریاست جمهوری 1392 ازبرنامه های جدی برای نجات آن خبر داد و ستاد ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۳:۱۳    
شهروند| همایش فرصت های حقوقی حفاظت و احیای دریاچه ارومیه توسط دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و با مشارکت دپارتمان حقوق دانشکده تیلبرگ هلند بیست وپنجم فروردین سال 1398 برگزار می شود ...