سه شنبه ۳۱ اردیبهشتساعت ۲۱:۳۱May 2019 21

جدیدترین‌های «دریاچه ارومیه»

خبرگزاری تسنیم   ۱۵ دقیقه پیش    
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: با توجه به بهبود نسبی دریاچه ارومیه خوب است دولت سیاست های ستاد احیا دریاچه ارومیه در بخش کشاورزی را برای اجرای پروژه های بزرگی دامی و گیاهی اصلاح کند.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت تخصصی مدیریت منابع آب ایران گفت: می توان میزان 600 میلیون متر مکعب آب را به دریاچه ارومیه منتقل کرد که در این زمینه نیازمند دستور مساعد رییس جمهوری هستیم.
عملیات آبگیری و بهره برداری از سد مخرنی و شبکه آبیاری و زهکشی کرم آباد در شهرستان پلدشت به عنوان یکی از طرح های عظیم توسعه منابع آب و خاک وزارت نیرو در شمال غرب کشور با دستور رئیس جمهور آغاز شد.
خبر آنلاین   ۴ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
عملیات آبگیری و بهره برداری از سد مخرنی و شبکه آبیاری و زهکشی کرم آباد در شهرستان پلدشت به عنوان یکی از طرح های عظیم توسعه منابع آب و خاک وزارت نیرو در شمال غرب کشور با دستور رئیس جمهور آغاز شد.
رئیس جمهور گفت: احیای دریاچه ارومیه از مهمترین آرزوهای دولت های یازدهم و دوازدهم است که با سلسله برنامه هایی از سوی ستاد احیا دریاچه ارومیه در حال انجام است.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس جمهوری با اشاره به رسیدن تراز آب دریاچه ارومیه به 5.3 میلیارد متر مکعب در سال جاری گفت: امروز از اینکه حال دریاچه خوب است، خوشحالیم.
رییس جمهوری با اشاره به رسیدن تراز آب دریاچه ارومیه به 5.3 میلیارد متر مکعب در سال جاری گفت: امروز از اینکه حال دریاچه خوب است، خوشحالیم.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: جمع بندی مطالعات کارشناسی نشان داد برای اینکه بیلان نمک دریاچه ارومیه به سمت صاف و مسطح شدن دریاچه پیش نرود باید مقداری از نمک کف آن برداشت شود.
وقت نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
وقت نیوز - در پی افزایش بارندگی ها در ماه های گذشته و با ذوب شدن تدریجی برف نقاط کوهستانی، جریان آب در رودخانه های حوضه آبریز دریاچه ارومبه به سوی نگین آبی آذربایجان همچنان ادامه دارد.
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- حاشیه نمکی دریاچه ارومیه که تا چند سال پیش به عنوان یکی از مناطق بحرانی در موضوع بیابان زایی مطرح بود، با اجرای طرح های اجرایی تمهید شده به الگویی کم نظیر در اجرای طرح های بیابان زدایی کشور تبدیل شده است.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- استفاده از پساب از جمله 27 راهکار مصوب ستاد احیای دریاچه ارومیه برای احیای این پهنه آبی با سهم آب آورد 300 میلیون مترمکعبی در سال محسوب می شود که در چهار سال گذشته طرح های مهمی با سرمایه گذاری کلان برای تحقق آن، تعریف و اجرایی شده است.
آفتاب یزد   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۲:۰۵    
چندی پیش رئیس محترم سازمان محیط زیست در دیدار با سفیر ترکیه درباره انتقال آب از دریاچه وان به دریاچه ارومیه صحبت کرده بود که بسیار جای تعجب دارد چرا که انتقال آب ممکن است که یک مسئله را حل کند یعنی در مبدا آب را کم کند و در ماخذ آب را افزایش دهد اما راه حل کلی و قابل استفاده نیست ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه تراز دریاچه ارومیه طبق آخرین پایش به یکهزار و 271 متر و 92 سانتی متر رسیده، گفت: ارتفاع این دریاچه در مقایسه با کمترین تراز ثبت شده برای آن بیش از یک متر و 90 سانتی متر افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: همزمان با سفر رییس جمهوری به استان طرح های انتقال آب جلدیان به دریاچه ارومیه به بهره برداری می رسد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۶:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
هفته گذشته رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در ملاقات با سفیر ترکیه پیشنهاد استفاده از آب دریاچه وان آن کشور برای انتقال به دریاچه ارومیه را داد. حالا اسکان نیوز درباره این پیشنهاد با مدیرکل سابق دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت وگو کرده است.
شبکه خبر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۳۰    
گستردن سفره های ساده افطاری در جای جای کشور و منظره های زیبای بهاری در دشت ها از جمله رخدادهایی است که عکاسان خبری ثبت کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
احیای دریاچه ارومیه به عنوان یکی از پروژه های ملی با اما و اگرهای فراوانی همراه بوده است و تاکنون نیز طرح قابل قبولی برای این موضوع نیز انجام نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: فردا سامانه فاضلاب گلمان به منظور کمک به احیای دریاچه ارومیه و با حضور رئیس جمهوری و دیگر مسئولین استانی افتتاح می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۳    
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: همزمان با سفر رئیس جمهور به استان،6 پروژه در حوضه آبریز دریاچه ارومیه افتتاح می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- دریاچه ارومیه در سایه تسهیل ورود آب ناشی از بارندگی ها به پیکره آن طی هفته ها و ماه های اخیر حال خوشی را برخلاف سال های گذشته تجربه می کند و در آستانه رسیدن به تراز یکهزار و 272 متری قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: تنها راه نجات دریاچه ارومیه بهره برداری از پروژه های آبرسانی است. فرهاد سرخوش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی بااشاره به افزایش تراز دریاچه ارومیه با توجه به رها سازی و بارندگی های بهار امسال افزود ...
نصر نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۸:۱۱    
نصر: بارش های بهاری به دریاچه ارومیه رنگ حیات داد./ ارسالی مخاطبان نصر
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- بررسی ها نشان می دهد تراز سطح آب دریاچه ارومیه تا تاریخ 28 اردیبهشت ماه سال جاری به هزار و 270 متر و 82 سانتی متر رسیده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۱:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
بنا بر اعلام دولتمردان در آذربایجان غربی به تازگی 600 میلیارد تومان اعتبار برای ادامه اجرای عملیات های آب رسانی به دریاچه ارومیه اختصاص داده شده تا روزهای خوش کنونی آن ادامه یابد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۸:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
ایرنا - ارومیه - با تداوم ورود آب به دریاچه ارومیه و افزایش حجم آب و کاهش غلظت نمک دریاچه شرایط زیست آرتیمیا در برخی از نقاط دریاچه فراهم شده است.همچنین با رسیدن آب به بندر شرفخانه کشتی نوح پس از 14 سال در آب قرار گرفت.*3*19*
ناطقان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۵:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
سطح تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به روز مشابه در سال گذشته، 1.63 سانتیمتر افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۴:۴۳    
دریاچه ارومیه که 20 سالی است با خطر خشک شدن دست و پنجه نرم می کند، از ابتدای امسال، جان دوباره گرفته و امید به احیای طبیعی آن بیشتر شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سطح تراز آب دریاچه ارومیه نسبت به روز مشابه در سال گذشته، 1.63 سانتیمتر افزایش یافته است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس مطالعات پایه منابع آب کارگروه احیای دریاچه ارومیه سطح تراز دریاچه ارومیه تا به امروز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، 1 ...
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۹:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: بررسی دریاچه ارومیه با استفاده از داده های ماهواره ای نشان از افزایش قابل ملاحظه یک متر و 15 سانتی متری از آب این دریاچه در بهار 1398 نسبت به زمان مشابه در سال گذشته دارد، مساحت و حجم آب دریاچه نیز به ترتیب به میزان 1093 کیلومتر مربع و 3.3 میلیارد متر مکعب افزایش یافته است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه اعتبار فرهنگی مصوب این ستاد از بدو تاسیس/1393/ تاکنون به 362 میلیارد ریال رسیده، گفت: 131 میلیارد ریال از این اعتبار تخصیص یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۳:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
نجاتگران پایگاه امداد و نجات شهدای گمیچی جمعیت هلا ل احمر شهرستان اسکو زوج جوانی را از چنگال امواج دریاچه ارومیه نجات دادند.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۴۴    
معلم نمونه استانی از منطقه تسوج با ابراز ناراحتی نسبت به دانش آموزانی که به خاطر باورهای غلط از تحصیل بازمانده اند، بهترین خاطرات دوران معلمی خود را بازگشت دانش آموزان بازمانده از تحصیل به مدرسه می داند .او با ابتکار و پشتکار شبانه روزی توانسته 9 روستا را از نظر تحصیلی پوشش دهد. ...
تبریزمن   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۰:۳۵    
فعالان حوزه محیط زیست بر این باورند؛ سخنان کلانتری ریشه در نگرانی دولت از کاهش شدید تراز آب دریاچه در ماه های آتی دارد و از طرفی با توجه به اجرای طرح های متعدد پمپاژ آب در محدوده دریاچه وان، بعید به نظر می رسد ترکیه با طرح انتقال آب وان به دریاچه ارومیه موافقت کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بارندگی های کم سابقه و پیاپی در بهار سال جاری، بازگشت آرتمیا به دریاچه ارومیه را به دنبال داشته است.
پانا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۹:۱۶    
تهران (پانا) - مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به آخرین وضع دریاچه ارومیه از افزایش 107 سانتی متری تراز دریاچه ارومیه نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته خبر داد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۸:۵۰    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در رابطه با امکان انتقال آب از دریاچه وان به دریاچه ارومیه، گفت: انتقال آب دریاچه وان ترکیه به دریاچه ارومیه می تواند در پایداری سطح سبز و دوام دریاچه ارومیه موثر باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۳:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به مطالعات انتقال آب از وان ترکیه به دریاچه ارومیه گفت: براساس نتایج مطالعات انجام شده، اگر انتقال آب از دریای خزر به دریاچه ارومیه انجام می شد عمر دریاچه از 500 سال به 50 سال کاهش می یافت.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۳:۱۱    
حیات دوباره دریاچه ارومیه نه تنها عامل افزایش حضور پرندگان مهاجر در منطقه اطراف آن شده، بلکه مساعد شدن شرایط را برای زندگی حیات وحش در جزایر این دریاچه هم در پی داشته است. ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
آرتمیای سخت پوست ریز و قرمز رنگی که ارزش اقتصادی بسیار بالای آن در دنیا از این موجود به عنوان یکی از گونه های جانوری بسیار ارزشمند ساخته است، امروز بعد از سه دهه نایابی و کم پیدا شدن در دریاچه ارومیه به وفور در آب این تالاب مشاهده می شود ...
آذر قلم   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۰۸:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
آذرقلم: مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی گفت: با اتمام پروژه های مطرح شده برای تأمین منابع آبی جدید، هرسال معادل 21 سانتی متر آب به ارتفاع دریاچه ارومیه اضافه خواهد شد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور از انتقال آب دریاچه وان به دریاچه ارومیه و همکاری مشترک در زمینه تولید فیلتر خودروهای دیزلی با ترکیه خبر داد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۵:۰۵    
خبرگزاری میزان- در طول هفته جاری اخباری در خصوص دلایل افزایش قیمت ماکارونی و تن ماهی، شاخص قیمت نهاده های ساختمانی، عرضه شکر، آخرین وضعیت دریاچه ارومیه و سدهای کشور در بخش اقتصادی خبرگزاری میزان منتشر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۳:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره امور آب مهاباد گفت: 270 میلیون مترمکعب آب سد مهاباد درسال آبی جاری به سمت دریاچه ارومیه رها سازی شده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۰۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
جاری شدن آب در دریاچه ارومیه، باعث خوشحالی مردم ایران شده است.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۲۰:۴۳   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار با سفیر ترکیه در ایران درباره انتقال آب از دریاچه وان به دریاچه ارومیه و کمک ترکیه به ایران برای ساخت فیلتر خودروهای دیزلی صحبت کرد. ...
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۹:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش کردپرس، به نقل از سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، علی نکوئی فرد با اشاره به مهیا شدن شرایط برای زیست تنها موجود زنده آب دریاچه ارومیه، اظهار داشت ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۷:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - نخستین جشنواره هنری دریاچه ارومیه از گذشته تا آینده در قالب های عکس، پوستر، تصویرسازی و نقاشی در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۶:۱۱    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: کشت گیاهان دارویی در استان توسعه می یابد. به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی جلیلی در جلسه بررسی منابع اعتباری استان برای توسعه بخش کشاورزی استان اظهار کرد ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۶:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ارومیه- ایرنا- مدیرکل دفتر میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی گفت: اگرچه آذربایجان غربی همچنان از استان های پرآب کشور محسوب می شود اما توسعه آبیاری نوین با توجه به وضعیت آب های سطحی و زیرزمینی و روند خشک شدن دریاچه ارومیه باید در اولویت نخست دست اندرکاران بخش کشاورزی قرار گیرد.