سه شنبه ۰۶ فروردینساعت ۰۸:۴۲Mar 2019 26
 

جدیدترین‌های «افزایش طلاق»

دانا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ۱۴:۱۱    
مدیرکل ثبت احوال استان یزد گفت: در 11 ماه سال 97 کاهش 2.5 درصدی ازدواج و افزایش 18.4 درصدی طلاق را در استان یزد شاهد بودیم.
هفته نامه وقایع استان   ۱۳۹۷/۱۲/۱۰ - ۱۳:۵۸    
*** وقایع استان مهدیه مهدوی *** کاهش ازدواج آسیبی است که دیگر با هیچ بخشنامه و قانونی قابل حل نیست، بلکه تنها نیازمند فراهم کردن بستر مناسب و ایجاد فضای مناسب روانی و تربیتی است. ...
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۶ - ۱۳:۴۶    
گروه فرهنگی مدیر مؤسسه بانوان خیر و پیشتاز استان همدان بیان کرد: هدف از راه اندازی این مؤسسه ارائه مشاوره قبل از ازدواج، بررسی معیارهای همسر و ازدواج های بهنگام، پایدار و جلوگیری از افزایش طلاق است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۷/۱۲/۰۳ - ۰۸:۲۲    
در “ایران” آمار رو به افزایش طلاق چیزی در حدود یک سوم آمار ازدواج می باشد
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۸:۳۳    
به گزارش ایرنا، مشکلات بیکاری جوانان بویژه بانوان، کاهش ازدواج و افزایش طلاق و حضور کمرنگ زنان شهری و روستایی در عرصه های اجتماعی به طور معمول از مشکلاتی بوده است که توسط مسئولان همواره مورد توجه بوده و برای حل معضلات این حوزه ها راهکارهایی ارائه شده و می شود. ...
خبربانو   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۲:۵۶    
روزنامه آرمان در گفتگو با شهیندخت مولاوردی معاون سابق زنان ریاست جمهوری به مهمترین مسایل و چالش های مرتبط با زنان پرداخته و در بخشی از این گفتگو موضوع طلاق را بررسی کرده است. مولاوردی در این زمینه گفت:
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۰:۲۷    
تهران- ایرنا- شهیندخت مولاوردی می گوید: نوع دیگری از طلاق که توافقی است در خانواده های ایرانی تحت عنوان طلاق تامین اجتماعی رایج شده است با هدف بهره مندی زوجه از امتیاز مستمری تامین اجتماعی والدین درگذشته خود که عملا زندگی زوجین در قالب رجوع شرعی غیررسمی استمرار می یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۶:۵۱    
مدیرکل دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه حساس سازی و مشارکت طلبی زوجین در کلاس های پیش، حین و بعد از ازدواج از اهداف مراکز آموزش های ازدواج است، گفت: افزایش آمار طلاق در خراسان رضوی و ثبت سالانه 15 هزار طلاق در این استان یک آسیب جدی است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۶:۴۷    
ناهید رام پناهی روز شنبه در همایش مربیان آموزش های هنگام ازدواج استان خراسان رضوی در مشهد افزود: این آمار به طرز نگران کننده ای در حال افزایش است و طی سالهای گذشته روند صعودی داشته است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۰:۵۶    
دبیر کارگروه ملی کاهش و کنتر طلاق گفت: افزایش طلاق یکی از بحران های اساسی کشور است.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۱/۲۶ - ۱۵:۳۴    
تنهایی با بیان اینکه جامعه ای توسعه یافته است که درون زا بوده و به ظرفیت های داخلی توجه کند، گفت: فقدان گفتگو یکی از مهمترین مقوله های افزایش طلاق شمرده می شود.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۰۸:۵۶    
گروه جامعه رئیس مرکز تحقیقات مشاوره و آموزش خانواده تربیت اشتباه نسلی طی چند دهه اخیر را دلیل افزایش طلاق در عصر حاضر دانست و گفت: ما با فراموشی قوانین طلایی الهی به دنبال ساخت قوانین جدید در حوزه خانواده هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۰۰:۵۰    
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آستارا با اشاره به افزایش طلاق توافقی در این شهرستان گفت: تلفن اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان آستارا امسال 903 بار به صدا درآمده و به 768 تماس گیرنده نیز خدمات سیار اورژانس اجتماعی ارائه شده است.
ایکنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۶:۲۷    
گروه اجتماعی- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: افزایش درخواست طلاق توافقی، کاهش ازدواج و افزایش طلاق از جمله آماری است که شایسته جامعه اسلامی نیست.
خبر آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ - ۲۲:۲۱    
حاشیه های مطرح شده علیه برگزاری جشن تولد جهانگیری، افزایش طلاق در ازدواج زیر 13ساله ها و پخش صدای محمدرضا شجریان از شبکه سه، سوژه طنز صفحه بی قانون شد.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۱۴:۱۷    
مستشار شعبه چهارم محاکم تجدید نظر استان یزد با بیان اینکه سلامت جامعه در گرو سلامت خانواده است، گفت: افزایش طلاق توافقی در یزد چشمگیر است و متقاضی زیادی دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۵ - ۰۰:۲۰    
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران گفت: اعتیاد، خیانت، بیکاری و عدم مسئولیت پذیری جز اصلی ترین دلایل طلاق در کلانشهرها است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۳:۰۵    
به گزارش ایرنا عبدالله سعادتیان روز یکشنبه در اولین همایش تخصصی پیشگیری از وقوع جرم با رویکرد فضای مجازی در شهر لنده اظهار داشت: با توجه به گسترش روز افزون استفاده کنندگان از فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی شاهد افزایش طلاق ها و تضعیف نظام و بنیان خانواده ها در سطح جامعه هستیم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۵:۰۵    
رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: عدم درک سبک و مبانی زندگی اسلامی، یکی از علل افزایش طلاق است.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۲۲:۰۷    
طیبه سیاوشی با بیان اینکه مشکلات جسمی، محرومیت تحصیلی و افزایش طلاق از جمله پیامدهای ازدواج در سن کودکی است، گفت: اجماعی درباره سن ازدواج در کشور وجود ندارد و مخالفان آن را تقلیدی از دیدگاه غربی و ژست بین المللی تلقی کردند و با اشاره به دیدگاه های شرعی می گویند که آمار ازدواج کودکان نیز در کشور ...
حوزه   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۰۹:۴۹    
حوزه/ در جلسه ستاد نهضت ملی ترویج ازدواج در مساجد در زمینه راهکارهای ترویج ازدواج در جامعه و نقش مساجد در این امر بحث و بررسی صورت گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۳:۵۷    
همدان- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان همدان گفت: کاهش آمار ازدواج و افزایش طلاق در شهرستان فامنین زنگ خطر بزرگی محسوب می شود که اگر بیشتر از این غفلت کنیم کانون خانواده در جامعه متزلزل می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۱:۴۷    
رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه برخلاف افزایش جمعیت استان نسبت به سال های گذشته با کاهش آمار ازدواج مواجه هستیم، گفت: کاهش آمار ازدواج و افزایش طلاق در استان نشان از مواجهه با یک بحران است.
الف   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۰۷:۳۷    
امروز بسیاری از کارشناسان و رسانه ها از کاهش ازدواج و افزایش طلاق صحبت می کنند و بعضا مردم و جوانان را به مادی گرایی و نداشتن توکل به خدا متهم می کنند. اما چقدر این نگرش صحیح است؟ در این یادداشت سعی می کنم واقعیات فضای ازدواج را بنویسم تا بلکه برخی از نگاه های غیرعقلانی به این موضوع دست بردارند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۷:۱۰    
هر پدر و مادری فرزندان خود را با هزاران امید و آرزو به خانه بخت می فرستند، اما در برخی موارد، روزگار آن گونه که باید بر وفق مراد نیست و پس از مدتی فرزندان با جاری شدن صیغه طلاق در علل مختلف، مجدد به خانه پدری بازمی گردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۱:۳۳    
استاندار آذربایجان شرقی گفت: پدیده هایی مثل خانه های مجردی که هرچند با توجه به فرهنگ جامعه اجازه افزایش داده نمی شد اما متأسفانه روبه افزایش است و تدابیر لازم باید ارائه شود.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۰:۲۲    
یک جامعه شناس گفت: ازدواج های سفید و افزایش طلاق در جامعه حاصل ازدواج های دیر هنگام است.
کرد پرس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۰۸:۵۹    
به گزارش کردپرس؛ آماری که در دومین جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی در دهگلان عنوان شد، آمار نگران کننده ای بود که نیازمند توجه و برنامه ریزی مسئولین در بسیاری از حوزه هاست. رشد منفی جمعیت دهگلان ...
اترک نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۰۹:۳۰    
مدیر کل ثبت احوال خراسان شمالی تعداد ازدواج های ثبت شده طی 9 ماهه نخست سال جاری را شش هزار و 919 مورد اعلام کرد و گفت: این رقم در مدت مشابه سال گذشته هفت هزار و 393 ازدواج بوده است.
مثلث   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۰۷:۰۱    
جامعه شناسان کارکردگرا مثل دورکیم به مفاهیمی مثل همبستگی و وجدان جمعی توجه ویژه ای داشته اند ، شاید همین کم شدن همبستگی در کنار فردیت گرایی را می توان از مهم ترین عوامل افزایش طلاق درجامعه دانست
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۴ - ۱۳:۴۷    
امام جمعه موقت شیراز یکی از عوامل اصلی افزایش طلاق را مسئله بی حجابی در جامعه عنوان کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۱:۰۷    
قم - ایرنا - آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: مساله بدحجابی و بی حجابی نتایج بسیار بدی از جمله فساد اخلاقی جوانان،متلاشی شدن خانواده ها، شکل گیری ارتباطات نامشروع، بی سرپرست شدن فرزندان بر اثر افزایش طلاق و ارتکاب جنایات برای جامعه دارد.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۱:۱۴    
نماینده مردم تهران گفت: اعلام افزایش طلاق در مناطق گردشگری به این دلیل است که وجود فرهنگ ناهمخوان در فضاهای مجازی متاسفانه به شکل حقیقی در مناطق گردشگری اتفاق می افتد که به مراتب دارای تاثیرگذاری و اثرات مخرب بیشتر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۰۲ - ۱۲:۵۱    
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه برای مبارزه با افکار وارداتی باید کار فرهنگی انجام شود تا خانواده ها تحت تاثیر تک فرزندی قرار نگیرند گفت: طلاق ها با توجه به اینکه افراد تحت تاثیر فرهنگ بیگانه قرار گرفتند افزایش یافته است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ - ۱۳:۳۳    
حسن قبادی روز شنبه در بازدید از ثبت احوال بیله سواربا اشاره به اینکه دلایل و علل طلاق در شهرستان بصورت علمی و دانشگاهی دنبال می شود افزود: هرچه در جامعه مهر، محبت، انس، الفت و گذشت و ایثار ترویج شود آمار طلاق به شدت کاهش می یابد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۸ - ۱۳:۳۵    
مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در هشت ماهه امسال کاهش بسیار زیادی در وقایع ولادت در استان داشته ایم چون خانواده ها به سمت تک فرزندی تمایل یافته اند، گفت: رتبه استان در ولادت رتبه پنجم کشور است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۱۷:۰۳    
کاشان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار اردستان گفت: آمار ازدواج در هشت ماه گذشته از سال جاری در این شهرستان منفی 6 درصد و طلاق با رشد 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رو به رو بوده است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۱۰:۳۴    
سال ها است نهادهای تصمیم گیرنده در برابر سیل درخواست های طلاق غافلگیر شده اند؛ به نظر می رسد آنان در پی ساختن اکسیری اند که بتوان با آن،این معضل اجتماعی را ریشه کن کرد؛ غافل از اینکه با آموزش مهارت های زندگی می توان با اندک بهایی این مشکل را به نحوی چشمگیر کاهش داد. ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۰۰:۲۳    
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: کارشناسان و صاحب نظران به جای طرح گفتمان ازدواج و تحکیم خانواده، مباحث مربوط به طلاق و جدایی را مطرح می کنند. تقی رستم وندی عصر شنبه در نشست کارگروه تدوین آیین نامه شبکه ملی خیرین فعالان ازدواج در محل وزارت کشور افزود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ - ۱۳:۳۷    
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت:متاسفانه آموزش خانواده ها متولی خاصی ندارد اما باید حوزه حمایت از خانواده مردمی باشد، بر این اساس بنیاد حامیان خانواده در کاشان تشکیل شده است و در اماکن عمومی و خصوصی مشغول به فعالیت هستند.
ربیع   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۲:۵۳    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، در بررسی علل افزایش طلاق و مشکلات خانواده های ایرانی به نظر می رسد نابرابری حقوقی زنان و مردان در قوانین ازدواج و رابطه زوجین بیشتر خودنمایی می کند. ...
معاونت برون مرزی صدا وسیما   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۴:۴۸    
برنامه نوافذ شبکه العالم با دعوت از کارشناسان پدیده افزایش طلاق در کشورهای عربی را بررسی کرده است.
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۷:۳۲    
آمارها نشان می دهد استانهای تهران، کرمانشاه، گیلان، کردستان، قم، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، البرز، مرکزی و خراسان رضوی میزان طلاق استاندارد شده برای آنها بیشتر از میزان کشور است
روزنامه آرمان امروز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۴:۲۹    
آرمان - الهام صمدزاده: امروزه به رغم وجود پیشرفت های مختلف در ابعاد اقتصادی و اجتماعی افراد باز هم شاهد رواج خشونت علیه زنان هستیم، به گونه ای که تنها در حال حاضر نوع خشونت تغییر یافته است ...
دانا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۰۸:۳۵    
امام جمعه آمل با بیان اینکه اشتغال جوانان و افزایش میزان طلاق از معضل های اساسی در این شهرستان است، گفت: می توان با ایجاد بعضی اقدامات این میزان را کاهش داد، معتقدم بحث خانه و خانواده و طلاق را باید از منظر اجتماعی، سیاسی و سنتی و مدرن مشاهده و بررسی کنیم.
دانا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۹:۵۷    
امام جمعه رودبارجنوب گفت: اعتیاد و بیکاری مهمترین عامل طلاق در شهرستان است ،یکی از راههای کاهش طلاق توسعه اقتصاد مقاومتی است.
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۲    
وب سایت روزیاتو - علی زمانی: افزایش طلاق توافقی-صوری (uncontested divorce)، بخاطر برقراری مستمری یا مسکوت گذاشتن سربازی و غیره، علاوه بر آسیب های اجتماعی، بار مالی سنگینی برای صندوق های بازنشستگی داشته است. گفتار امروز نگاهی دارد به این ناهنجاری اجتماعی. روایت تعهد به شریک زندگی. تعهد به شریک ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۱۳:۲۵    
نماینده مردم تبریز در مجلس با تاکید به اینکه اگر کاری برای دریاچه ارومیه نشود، در آینده اتفاقات ناگواری مردم را گریبان گیر خواهد کرد، گفت: دریاچه ارومیه یک سوم جمعیت کشور را متاثر خواهد کرد و معضلات بیکاری، فقر، مهاجرت تبعات عدم توجه به دریاچه ارومیه خواهد بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۰۹:۲۰    
مدیریت حضور زوجین در فضای مجازی بیش از سایر گروه ها حائز اهمیت است و زن و شوهر نباید به هیچ وجه از توجه و پرداختن به آن غفلت کنند.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۲:۵۵    
مبلغ شهرستان کازرون با اشاره به علل افزایش طلاق در بین جوانان گفت: آموزه های دینی به ما یاد می دهند در انتخاب همسر توجه و دقت نظر داشته باشیم زیرا ازدواج نقش کلیدی در کمال انسان دارد.