یکشنبه ۲۲ تیرساعت ۱۷:۰۲Jul 2020 12

جدیدترین‌های «معاونت علمی ریاست جمهوری»

 
راه پرداخت   ۳ ساعت پیش    
18 تیرماه تفاهم نامه همکاری مشترک فرابوم و معاونت علمی ریاست جمهوری با حضور مهدی محمدی، رییس ستاد توسعه فناوری دیجیتالی معاونت ریاست جهموری و صادق فرامرزی، مدیرعامل شرکت فرابوم با هدف حمایت از شرکت های استارت آپی در پی شیوع بحران کرونا به امضای طرفین رسید. ...
خبرگزاری مهر   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در جلسه بررسی محورهای سیاستی و ظرفیت های اجرایی تفاهمنامه با معاونت علمی ریاست جمهوری برای آمادگی نهاد کتابخانه ها در این زمینه اعلام آمادگی کرد.
ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۱۱ سایت دیگر  
وبینار "کاربردهای صنعتی فناوری نانو" به منظور معرفی محصولات شرکت های فناور به صنعتگران برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
صندوق حمایت از پژوهشگران معاونت علمی ریاست جمهوری به عنوان یک صندوق حامی تحقیقات دانشگاهی نقش مهم و تاثیر گذاری در توسعه اقتصاد دانش بنیان دارد که مغفول مانده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۴:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
دومین مدرسه تابستانی فناوری اطلاعات با حمایت سازمان فناوری اطلاعات، معاونت علمی ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش برای آموزش برنامه نویسی به کودکان و نوجوانان سراسر کشور برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
جلسه بررسی محورها و چشم اندازهای همکاری میان نهاد کتابخانه های عمومی کشور و معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار می شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۲:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
محمد حسین سجادی، دبیر ستاد فناوری های نرم معاونت علمی ریاست جمهوری در یادداشتی نوشت: کسب وکارها باید نوآوری روزانه داشته باشند
شهدای ایران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۹:۴۶    
شهدای ایران: در حالی که بر اساس قانون حمایت از موسسات دانش بنیان مصوب سال 1389، این شرکت ها از معافیت مالیات بر درآمد در حوزه خود بهره مند هستند، یک عضو کابینه در نامه ای خطاب به تعدادی از مدیران ارشد نهاد ریاست جمهوری از آن ها خواسته است اطلاعات مالی و معاملاتی آن ها ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۵:۰۵    
پنجمین دوره مسابفات چالش های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات صبح امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی ریاست جمهوری آغاز به کار کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۱:۵۱    
پنجمین دوره مسابفات چالش های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات صبح امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی ریاست جمهوری آغاز به کار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رییس کارگروه ارزیابی رسانه ای مدیریت بیماری کرونا گفت: پنجره واحد به منظور هماهنگ سازی شرکت های دانش بنیان در زمینه تولید واکسن با مسئولیت معاونت علمی ریاست جمهوری و همکاری دیگر دستگاه ها تشکیل می شود که بتوانیم جزو کشورهایی باشیم که در زمینه تولید واکسن سریعا به نتیجه برسیم.
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۹:۵۹    
مدیرکل برنامه ریزی و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری از ورود پارک های علم وفناوری به حوزه مقابله با اپیدمی ویروسی نظیر تولید ماسک و مواد گندزدا خبر داد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از طرح الکل اتانول و ژل صورت که توسط اعضای هیئت علمی واحد زاهدان به مرحله تولید رسیده، حمایت کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۲۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس مرکز توسعه فناوریهای راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر لزوم ظرفیت سازی جهت افزایش فعالیت شرکتهای دانش بنیان تاکید و بیان کرد: حمایت از کسب و کارهای مبتنی بر نوآوری و دانش بنیان از مهمترین اولویتهای اقدامات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
برترین ها / قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۲۱:۲۷   + ۴۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: مصطفی قانعی دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: 27 اسفند ماه بود که بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله بر روی بیماران بستری مبتلا به کووید 19 صورت گرفت، نشان داده شد که ترکیب سه داروی پردنیزولون ...
اخبار رسمی   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۴:۳۰    
شنبه 99/3/24 ، تهران , (اخبار رسمی) : بازدید وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات آقای آذری جهرمی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جناب آقای دکتر ستاری از استارتاپ رومیتا در پارک فناوری پردیس
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
افتتاح پارک اقتصاد دیجیتال که چند روز قبل تفاهم نامه آن توسط وزیر ارتباطات و معاون علمی رئیس جمهوری به امضا رسید، آورده های فراوانی برای کسب و کارها به دنبال دارد. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۰۶:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه نمونه کیت های تشخیص کرونا ویروس به 15 کشور ارسال شده است، گفت: در دو کشور این کیت ها مورد تایید قرار گرفته است، ولی به دلیل چالش هایی که این شرکت ها در تعاملات بین المللی دارند ...
ایانا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در راستای همکاری های علمی و مطالعاتی معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان دامپزشکی کشور، نشست مشترک سازمان دامپزشکی کشور و ستاد زیست فناوری ریاست جمهوری در محل سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۱۴:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از فروش بیش از 11 هزار میلیارد تومان شرکت های دانش بنیان پارک فناوری پردیس در سال 1398 خبر داد. به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز دوشنبه درحاشیه مراسم امضای تفاهم نامه راه اندازی پارک اقتصاد دیجیتال در جوار پارک فناوری پردیس که با همکاری وزارت ارتباطات و معاونت علمی ...
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۱۲:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
وزارت ارتباطات و معاونت علمی ریاست جمهوری طی یک تفاهمنامه، قرارداد همکاری برای ایجاد پارک اقتصاد دیجیتال در منطقه نوآوری پردیس بستند. بر اساس این تفاهمنامه، این پارک در ضلع شرقی پارک فناوری پردیس احداث شده و 30 هکتار خواهد بود ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان گفت: مجموعه مرکز خدمات آزمایشگاهی و تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان به عضویت شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری درآمد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان 12 خرداد، سالروز درگذشت دکتر محمود شیخ زین الدین، معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی ریاست جمهوری است که نقش بسزایی در نوآوری سازی و راه اندازی کانون شکوفایی و مراکز رشد دانش آموزی داشت.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
کارگروه ارزیابی فرصت های مدیریت کرونا با حضور سخنگوی وزارت بهداشت ، معاونت علمی ریاست جمهوری و رییس هلال احمر ، صبح امروز در سالن پیامیر اعظم وزارت کشور ، برگزار شد .
معاونت علمی ریاست جمهوری کمپینی برای توسعه استارت آپ ها در حوزه مبارزه علیه کرونا راه اندازی کرده است
شفاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۲:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر علوم گفت: با شکل گیری شرکت های دانش بنیان و حمایت های معاونت علمی ریاست جمهوری شرایط استفاده از دانش آموختگان حوزه نانو فراهم شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۹:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه فن آوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: دغدغه های ما تعدیل قیمت محصولات عفاف و حجاب در کشور از جمله چادر مشکی است بر این اساس در حال تشکیل شرکتی با تولیدکنندگان طراحان و ارگان های ذی ربط در این حوزه هستیم.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۴:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
تفاهم نامه ساخت نخستین شهرک نوآوری جنوب پایتخت در محدوده منطقه 19 منعقد شد. به گزارش خبرگزاری مهر، علی توکلی شهردار منطقه 19 گفت: تفاهم نامه احداث شهرک نوآوری با حضور دکتر قادری فر معاون توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری ...
سلام نو / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۴:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایلنا، مصطفی قانعی، رییس ستاد زیست و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری در نشستی مجازی گفت: معاونت عملی ریاست جمهوری به همراه صندوق نوآوری شکوفایی و سایر مراکز و نهادها کمک کردند که کیت الایزا تولید شود و در نهایت به نتیجه برسید ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۳:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- تفاهمنامه سه جانبه دانشگاه خلیج فارس با ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان مدیریت برنامه ریزی استان بوشهر روز سه شنبه به امضا رسید.
فانوس   ۱۳۹۹/۰۲/۱۸ - ۰۹:۳۷    
رییس ستاد توسعه زیست و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری درباره صادرات کیت الایزا گفت: صحنه رقابت به آنهایی که در رسانه هایشان، ایران را متهم می کردند، نشان داد که چه کشوری عقب است و امروز خوشبختانه هیچ کمبودی در زمینه این کیت نداریم و در این خصوص تکمیل هستیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۸ - ۰۸:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
رییس ستاد توسعه زیست و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری درباره صادرات کیت الایزا گفت: صحنه رقابت به آنهایی که در رسانه هایشان، ایران را متهم می کردند، نشان داد که چه کشوری عقب است و امروز خوشبختانه هیچ کمبودی در زمینه این کیت نداریم و در این خصوص تکمیل هستیم.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۲۳:۳۵   + ۳۸ سایت دیگر  
اسکان نیوز: یک مقام مسئول درباره نحوه احراز هویت در سامانه سجام گفت: پس از صحت سنجی مدارک شناسایی، در گام آخر از کاربر خواسته می شود تا با یک فیلم سلفی جمله ای که در سامانه ظاهر می شود را بخواند.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۰۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ناحیه نوآوری پردیس موافقت نامه همکاری امضا کردند.
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۲۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : سرای نوآوری و شتابدهی توسعه صنایع منطقه ای دانشگاه آزاد ظهر امروز (شنبه، 13 اردیبهشت) با حضور معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد. ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۱۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اعلام کرد: اگر وزارت بهداشت اجازه صادرات اقلام پزشکی را صادر کند، امکان صادرات محصولات را داریم.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
تفاهم نامه 4 جانبه شمسا با حضور رئیس دانشگاه آزاد و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با هدف حمایت ازکسب و کارها و شتاب دهنده های خرد امضا شد.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه آزاد اسلامی برای تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ناحیه نوآوری پردیس موافقت نامه همکاری امضا کردند.
وبنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۱۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری دوره های آموزشی متفاوت و پرچالش را بوت کمپ می گویند. دوره هایی که با شکل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور رونق و در گوشه و کنار کشور با گرد هم آمدن جوانانی از جنس دانش و فناوری پا گرفتند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۱:۱۲   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز شتابدهی و نوآوری معاونت علمی ریاست جمهوری اعلام تعداد شتابدهنده های دارای تاییدیه در سال قبل را 55 واحد دانست و گفت: برای استارتاپ های موفق خارج شده از مراکز شتابدهی تسهیلات بلاعوض اعطا می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۰۹:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
مشاور معاون علمی رئیس جمهور با بیان اینکه ما توانستیم تهدید، را تبدیل به فرصت کنیم، اظهارداشت: معاونت علمی ریاست جمهوری از ایده های برتر چالش کرونا حمایت می کند.
جماران   ۱۳۹۹/۰۲/۰۵ - ۱۵:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: پیرو تفاهمنامه امضا شده بین دانشگاه و معاونت علمی ریاست جمهوری در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول با تاسیس مجتمع نوآوری و شکوفایی دانشگاه با اعتبار اولیه افزون بر 20 میلیارد ریال در اسفندماه 98 موافقت شد. ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۲۲:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
در حالی که جامعه پزشکی جهانی داروی موثر و یا واکسنی برای درمان و پیشگیری از ابتلا به ویروس جدید کرونا و کووید-19معرفی نکرده اند، برخی در فضای مجازی به نام طب اسلامی و سنتی راهکارهایی برای درمان این بیماری ارائه می دهند..
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۲/۰۳ - ۰۱:۳۲   + ۳۴ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : در حالی که جامعه پزشکی جهانی داروی موثر و یا واکسنی برای درمان و پیشگیری از ابتلا به ویروس جدید کرونا و کووید-19معرفی نکرده اند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: معاونت علمی ریاست جمهوری برای خرید دستگاه پروتز عصبی به افراد حقیقی و حقوقی 50 درصد تخفیف می دهد البته به زودی 2عدد از این دستگاه ها در 2 مرکز پزشکی در تهران مستقر می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ۱۶:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی ریاست جمهوری در راستای مسئولیت ها و ماموریت خود، فراخوان ویژه مقابله با کرونا را برای حمایت مالی 60 تا 100 میلیون تومانی از پژوهش ها در این زمینه را منتشر کرد.
پانا   ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد در هماهنگی ایجاد شده با سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، همکاری در تولید بسته های یادگیری الکترونیکی (رایاد) مدنظر است که فراخوان آن هم اطلاع رسانی شده است. ...
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی ریاست جمهوری در خصوص برنامه های این ستاد برای تحقق جهش تولید در سال جاری گفت: بخشی از برنامه هایی که از سال گذشته در ستاد برای تحقق جهش تولید در سال 99 برنامه ریزی کردیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ - ۰۸:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری از تولید انبوه تست های سرولوژیک کرونا از هفته آینده در شرکت های دانش بنیان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ - ۰۸:۳۶    
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری از تولید انبوه تست های سرولوژیک کرونا از هفته آینده در شرکت های دانش بنیان خبر داد.