چهارشنبه ۲۵ تیرساعت ۰۶:۳۸Jul 2020 15

جدیدترین‌های «پکن»

 
خبرگزاری تسنیم   ۲ ساعت پیش    
رئیس جمهور آمریکا بار دیگر به پکن تاخت و گفت که سازمان بهداشت جهانی عروسک خیمه شب بازی چین است.
ابنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نشستی با عنوان برنامه 25 ساله همکاری های تهران – پکن و چشم انداز مناسبات ایران و چین در دو دهه آینده در پایتخت ایران برگزار می شود.
فارنت   ۷ ساعت پیش    
بی ام و برنامه های زیادی برای خودروهای برقی در این دهه دارد و در نهایت این برند آلمانی از خودروی بی ام و iX3 مدل 2021 رونمایی کرد. در آوریل 2018 مدل مفهومی این خودرو معرفی شد و نسخه نهایی آن شباهت زیادی به مدل مفهومی در نمایشگاه خودروی پکن دارد و حتی رینگ های مخصوصی دارد که ضریب درگ را 5 درصد کاهش ...
کیهان   ۸ ساعت پیش    
در اوج تنش های اقتصادی، سیاسی و امنیتی بین چین وآمریکا که نگرانی از وقوع یک جنگ نظامی را نیز به وجود آورده، پکن تصمیم به تحریم چند شخص و شرکت آمریکایی گرفته تا اقدام متقابلی برای تحریم های واشنگتن باشد. تنش ها بین دو کشور با سرعت بالایی در حال افزایش است.
روزنامه شهروند   ۹ ساعت پیش    
[مجتبی پارسا] چین اعلام کرده است که رأی گیری غیر رسمی اخیر احزاب دموکراسی خواه هنگ کنگ در پایان هفته غیر قانونی است و دفتر عالی پکن نیز اعلام کرده تحقیقات در این مورد آغاز شده است. دفتر عالی پکن همچنین گفته است که قصد نامزدها برای برگزاری رأی گیری مقدماتی علیه دولت اجرایی نقض قانون امنیت ملی است ...
برترین ها / ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا: یک مقام رسمی در وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا از روی میز بودن تمام گزینه ها در واکنش به اقدامات پکن و مناقشات پیش آمده در دریای جنوبی چین و هم چنین اعمال تحریم های هرچه بیشتر علیه این کشور خبر داد. ...
یک رسانه انگلیسی نوشته سند همکاری ایران-چین به احیای اقتصاد ایران، بهبود موقعیت منطقه ای و تثبیت سیاست این کشور منجر خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۹:۲۹    
کمتر از یک روز بعد از ادعاهای مطرح شده از سوی آمریکا در خصوص حق حاکمیتی چین، توکیو هم اتهاماتی را علیه پکن در خصوص مناطق مورد مناقشه دو طرف در آب های منطقه مطرح کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
دیپلمات ارشد آمریکا در آسیای شرقی از احتمال تحریم مقام های چینی در رابطه با دریای چین جنوبی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه چین بیانیه اخیر آمریکا را در رد ادعای مالکیت پکن بر منابع برون ساحلی در بخش عمده دریای چین جنوبی محکوم کرد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۸:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
دولت پکن کمپانی بزرگ سازنده تسلیحات جنگی آمریکایی را به دلیل فروش موشک به تایوان مورد تحریم قرار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ژاپن، پکن را به تلاش برای تغییر وضعیت موجود در دریای شرقی و جنوبی چین با اعلام حاکمیت بر آن ها متهم کرد.
ایرنا نوشت: سی.سی.تی.وی تلویزیون دولتی چین با تاکید بر اینکه برنامه جامع 25 ساله همکاری های ایران و چین، منافع هر دو کشور را تامین می کند و دستاوردهای فراوانی برای طرفین دارد نوشت که این برنامه چون طرح های سرمایه گذاری زیادی را شامل می شود می تواند برای تهران از لحاظ اقتصادی و مالی منافع فراوانی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۵:۱۵    
وزارت دفاع فیلیپین از موضع آمریکا مبنی بر غیرقانونی خواندن حق حاکمیت پکن بر دریای جنوبی چین شدیدا حمایت کرد.
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۵۹    
همزمان با هشدار کمیته های ملی دموکرات و جمهوریخواه درمورد خطرات امنیتی تیک تاک، ناوارو مشاور معاملاتی کاخ سفید به اقدام قطعی برای مقابله با این اپلیکشین اشاره کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۴:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه چین امروز (سه شنبه) اعلام کرد، پکن شرکت تسلیحات سازی لاکهید مارتین آمریکا را به دلیل فروش سلاح به تایوان تحریم می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۲:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
دفتر عالی پکن در هنگ کنگ هشدار داده که رای گیری غیر رسمی اخیر از سوی حامیان دموکراسی می تواند به مصابه نقض قانون جدید امنیت ملی باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۲:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
پکن در واکنش به اقدام تحریک آمیز واشنگتن در تأیید فروش چندصدمیلیون دلاری تسلیحات به تایوان، هشدار داد که شرکت تسلیحاتی آمریکایی لاکهید مارتین را تحریم خواهد کرد.
تحلیل بازار / ایبنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۵:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
صادرات چین به آمریکا در نیمه نخست سال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 8.1 درصد کاهش یافت و همزمان واردات پکن از واشنگتن نیز با افت 1.5 درصدی مواجه شد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران ، مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد ادعای حق حاکمیت چین بر دریای جنوبی چین غیر قانونی است. در تازه ترین تحول در دور تازه اوج گیری تنش های میان واشنگتن و پکن وزیر خارجه آمریکا امروز در بیانیه ای تند به شدت به چین تاخت و به این کشور هشدار داد که ایالات متحده ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۱:۲۵    
خبرگزاری میزان- وزارت خارجه چین در پنجمین سالگرد امضای برجام ضمن انتقاد از کارشکنی های آمریکا، بر موضع پکن مبنی بر حمایت از توافق هسته ای تاکید کرد. تاریخ انتشار: 11:21 - 24 تیر 1399 - کد خبر: 637439
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۱:۱۰    
پکن هشدار داد: آمریکا با افزایش تنش در دریای چین جنوبی، تحریک به رویارویی می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۱:۰۰    
وزارت خارجه چین با صدور بیانیه ای به مناسبت پنجمین سالروز امضای توافق هسته ای ایران، بار دیگر بر مواضع راسخ پکن در خصوص حفظ برجام تاکید کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۰:۵۹    
سفارت چین در آمریکا اعلام کرد که اظهارات مقام های کاخ سفید درباره تهدیدهای پکن در دریای چین جنوبی کاملا غیر قابل توجیه است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۰:۵۵    
پکن تاکید کرد که طرفین برجام باید با تقویت گفت وگو به دنبال راهی برای حل اختلاف ها باشند و توازن میان حقوق و تعهدات در برجام را احیا کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مشاور سابق امنیت ملی آمریکا اقدام واشنگتن مبنی بر رد ادعاهای دریایی پکن درخصوص دریای چین جنوبی را مورد تحسین قرار داد و خواستار "اقدامی فراتر از آزادی تمرینات رهگیری به منظور مخالفت با رفتار توأم با اجبار چین در منطقه" شد. گماشته سابق ترامپ، تأکید کرد این ناحیه به چین تعلق ندارد و نخواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سفارت چین در واشنگتن اظهارات مداخله جویانه آمریکا در رابطه با دریایِ جنوبی چین را اختلاف افکنی میان پکن و همسایگانش دانست.
برترین ها / دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۸:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
جلال خوش چهره در سرمقاله امروز روزنامه ابتکار با عنوان معنای سکوت چین نوشت: برنامه همکاری های راهبردی 25 ساله ایران و چین در حالی مورد نقد و بررسی موافقان و مخالفان قرار دارد که هنوز دولت چین واکنش روشنی را در این باره بروز نداده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۵۸    
سفارت پکن در واشنگتن در واکنش به موضع ضد چینی وزیر خارجه آمریکا در خصوص رد حق حاکمیتی پکن در دریای چین جنوبی، مداخلات آمریکا را تهدیدی برای صلح و ثبات منطقه خواند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، سیاست این کشور این است که ادعاهای چین را درباره دریای چین جنوبی رد کند؛ اقدامی که احتمالا باعث واکنش تندی از سوی پکن و متشنج تر شدن روابط با واشنگتن می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا در راستای دامن زدن به اختلافات موجود در شرق آسیا، ادعای مالکیت پکن بر بخش هایی از دریای چین جنوبی را رد کرده و غیر قانونی خواند.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۹:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
پکن و تهران هر دو درگیر رابطه ای پر تنش با واشنگتن هستند. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا با غیرقانونی خواندن حق حاکمیت پکن بر دریای جنوبی چین، بر تقویت سیاست های واشنگتن در جهت مقابله با اقدامات چین در این منطقه تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۸:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
در گزارش پیش رو به بررسی خط خبری رسانه های غربی درباره همکاری های بلندمدت تهران - پکن پرداخته ایم.
روزنامه کیهان در یادداشتی قابل توجه ضمن دفاع از تهیه پیش نویس برنامه 25 ساله همکاری ایران و چین برخی ادعاها درباره ترکمنچای دوم خواندن این قرارداد را تکذیب کرد. این روزنامه نوشت: ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- با منعقد شدن سند راهبردی میان ایران و چین، توطئه های شوم آمریکا که ظریف 2 سال اخیر با کاربست فشار حداکثری درصدد فروپاشاندن اقتصاد ایران بود ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۷:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
سفیر سابق ایران در چین معتقد است ایران می تواند در قرارداد با چین به صنایع و بازارهای جهانی راه پیدا کند و البته ایران می بایست با توجه به قدرت بازپرداخت خودش با چین مذاکره کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۳:۱۰    
وزیر خارجه آمریکا طی بیانیه ای اعلام کرد که مواضع پکن در قبال دریای چین جنوبی کاملا غیرقانونی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۱:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که ادعای حق حاکمیتی چین درباره بخش عمده ای از دریای چین جنوبی کاملا غیرقانونی است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
استاد روابط بین الملل در دانشگاه هاروارد در توییتی نوشت که مسیر اتخاذی رئیس جمهور آمریکا باعث شده است که تهران و پکن گردهم بیایند. به گزارش ایسنا، استفان والت، استاد روابط بین الملل در دانشگاه هاروارد در توییتی نوشت: من و مرشایمر که حامی توسعه روابط با ایران بودیم ...
مثلث   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون پیشین سازمان سیا توافق 25 ساله ایران و چین را بُرد تهران و پکن و باخت آمریکا توصیف کرد.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۰۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
پکن در نشانه اعتراض به تحریم های آمریکا تعدادی از دولتمردان واشنگتن را مشمول تحریم های خود قرار داد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
هوا چان یینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین طی کنفرانس خبری روز دوشنبه تاکید کرد که پکن نظر ویژه ای به توسعه روابط همه جانبه خود با ایران دارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۳:۲۳   + ۲۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری روزانه تأکید کرد این کشور به توسعه روابط دوستانه با سایر کشورها از جمله ایران اهمیت می دهد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۳:۱۶   + ۲۳ سایت دیگر  
معاون پیشین سازمان سیا توافق 25 ساله ایران و چین را بُرد تهران و پکن و باخت آمریکا توصیف کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۳:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
یک خبرگزاری آمریکایی خبر داد که کاخ سفید قصد دارد تمامی ادعاهای حق حاکمیتی پکن درباره مناطق مورد مناقشه دریای چین جنوبی را رد کند.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۱:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا: استفان والت، استاد روابط بین الملل در دانشگاه هاروارد در توییتی نوشت: من و مرشایمر که حامی توسعه روابط با ایران بودیم، هشدار دادیم که چین با گسترش جاه طلبی هایش به دنبال متحدانی در خلیج فارس می گردد و ایران نیز احتمالا در راس فهرست خواهد بود ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۲:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه چین روز دوشنبه در کنفرانس خبری خود گفت: ایران کشوری دوست است که همکاری و دادوستدهایی عادی با پکن دارد. به گزارش ایسنا، هوا چونیینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری هفتگی خود گفت: چین اهمیت زیادی برای روابط دوستانه با دیگر کشورها قائل است ...
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۱:۲۶    
نماینده واشنگتن در سازمان ملل متحد گفت: آمریکا در مذاکرات خود با چین برای اعمال تحریم های بین المللی علیه کره شمالی پیشرفت داشته است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، نیکی هیلی ...
تدبیر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۲۱:۲۶    
ایرنا نوشت: در میانه تنش های مرزی مستمر با چین که گاه و بیگاه شدت می گیرد، هند به کاهش تقابلات فکر می کند تا بتواند با تمرکز بر سیاست های نوین خود به کسب منافع بیشتر در شرق آسیا بپردازد، همنوایی با پکن در جنگ تعرفه ای با آمریکا یکی از بهترین روش های دفاعی است. ...