چهارشنبه ۳۰ آبانساعت ۲۳:۳۱Nov 2018 21

جدیدترین‌های «نظام آموزشی»

می متالز   ۱۳ دقیقه پیش    
می متالز - پدر علم آینده پژوهی ایران گفت: مدیران با روشها و رویکردهای جدید مدیریتی آشنا نیستند و نظام آموزشی دانشگاهی ما نیز از این موضوع حمایت نکرده است.
رسا   ۴ ساعت پیش    
نظام آموزشی ایران در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دو تغییر بنیادین نیاز داشت. یکی ضرورت ارتقای سطح آموزش و دیگری مصون ساختن فضای دانشگاهها از تعرض احزاب و گروههای سیاسی بود.
رسا   ۹ ساعت پیش    
تمدن غرب در نظام آموزشی به تفکیک جنسیت رسیده، امروز در انگلستان پیشنهاد جداسازی مدارس داده شده است و از طرفی بر خواندن سرودهای حماسی تاکید می گردد.
حوزه   ۱۰ ساعت پیش    
حوزه/ دکتر عبدی گفت: معتقدم باید در محتوای نظام آموزشی کشور، یک بازنگری کلی صورت گیرد و در واقع محتوای آموزشی کاربردی شود.
شبستان   ۱۰ ساعت پیش    
فرماندار شهرستان خمین گفت: فرهنگ سازی در حوزه کتاب نیازمند برنامه ریزی منسجم در نظام آموزشی است.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
یزد - ایرنا - مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: در نظام تربیتی به صورت عام و نیز تربیت رسمی کشور که در نظام آموزشی به آن پرداخته می شود، موضوع اصلی هویت کودکان است یعنی اگر بخواهیم مسئولیت اصلی را تعیین کنیم، تحقق این موضوع مهم است .
کیهان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۱۹:۰۹    
گروه گزارش معلمی داشتیم که می گفت: لذت خواندن کتاب به این است که صدای ورق زدن و بوی صفحات آن را بشنوی. راست هم می گفت، هر چقدر هم که درگیر روزها و ساعت های پر مشغله زندگی باشی، وقتی یک کتاب خوب ...
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۱۲:۴۲    
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان گفت: دانشگاه های فنی و حرفه ای نیازمند توجه جدی و بیشتر از سوی دولت هستند و باید با همکاری متقابل تبیین درستی برای نظام آموزشی این مراکز ارائه دهیم تا نقش آنها بیش از گذشته پررنگ تر شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۰۸:۵۹    
تهران-ایرنا-گسترده شدن دامنه رویاپردازی دختران و پسران در مورد ازدواج و تاثیر آن بر تغییر بافت زندگی مشترک، ضرورت گنجاندن آموزش مهارت های ازدواج در نظام آموزشی کشور را دو چندان کرده است.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۰۸:۲۱    
با وجود همه مشکلات و بی مهری هایی که متوجه صنعت نشر و اهالی کتاب است، این یار دیرینه همچنان از جمله مهم ترین شاخص ها برای سنجیدن سطح فرهنگی مان به شمار می آید ...
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۰۷:۰۲    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه سالانه حدود 70 هزار کودک اتباع خارجی وارد نظام آموزشی ایران می شوند، معتقد است طرح فرمان تسهیلات خوبی برای ثبت نام کودکان افغانستانی بازمانده از تحصیل فراهم کرد.
جماران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۲:۴۷    
به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر امیراحمد دهقانی روز دوشنبه در همایش 'هم اندیشی نظام آموزشی و کارآفرینی' در گنبدکاووس گفت: فلسفه راه اندازی مراکز آموزشی جامع علمی - کاربردی، مهارت آموزی همراه با کارآفرینی به شاغلین و نسل جوان بود. ...
پانا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۰:۴۷    
تهران (پانا) - سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضریب عدالت آموزشی در نظام آموزشی کشور را نسبت به کنکور ضریب قابل قبول تری دانست. عبدالرسول عمادی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با موضوع حذف کنکور گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۰۷:۳۷    
استاد گروه تاریخ و تمدن دانشگاه فردوسی وقف را عاملی برای سازمان یافتن نظام آموزشی و تداوم آن دانست و گفت: وقف می تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی و فرهنگی مسلمانان را رفع کند.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۳:۳۰    
اگر بخواهیم توانایی یک کشور را برای توسعه در نظر بگیریم و اینکه این ملت بخواهد در جهان حرفی برای گفتن داشته و قابلیت اول شدن در خاورمیانه را داشته باشد .باید دید آن کشور می تواند آدم تربیت کند یا خیر. این را از طریق نظام آموزشی آن کشور می توان فهمید ...
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۲:۵۵    
گروه اجتماعی - یک جامعه شناس و مدرس دانشگاه گفت: افراد جامعه به مطالعه و کتابخوانی احساس نیاز نمی کنند و بر این باورند که درباره همه چیز از آگاهی و دانش کافی برخوردارند، در نتیجه فرهنگ مطالعه در جامعه ما نهادینه نشده است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۰:۵۴    
اکرم رضائی نژاد عصراقتصاد: وضعیت صنعت نشر در ایران بحرانی است، رسانه ها از آمار پایین کتاب خوانی ، کاهش تیراژ و افزایش قیمت کتاب ها و روزهای بد اقتصادی در این حوزه خبر می دهند. در سال 90 با بالا رفتن قیمت ارز در ایران و افزایش چند برابری هزینه های زندگی مردم استارت بحران فعلی بازار نشر زده شد ...
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۰:۵۴    
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: قصد داریم با کمک کانون پرورش فکری کودکان در 10 استان کشور برای پایه های اول تا سوم ابتدایی اتاق اسباب بازی در مدارسی که امکانش را دارند ایجاد کنیم و بتوانیم اسباب بازی های تولید داخل را در مدرسه با رویکرد آموزشی در اختیار بچه ها قرار دهیم و دانش ...
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۰:۴۲    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه هر نوع تبلیغی برای کنکور خلاف سیاست های نظام آموزشی کشور است، گفت: رسانه ملی با تبلیغات کنکوری روح جوانان را خدشه دار و جیب عده ای دیگر را پر می کند.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۹:۵۴    
سند تحول بنیادین یکی از مهم ترین سندهایی است که در سال های گذشته در کشور ما تدوین شده است؛ این سند راهکارها و برنامه هایی که باید در چند سال آینده در آموزش وپرورش اجرایی شود را تدوین کرده تا نظام آموزش وپرورش کشور بتواند تا سال 1404 به عنوان نظامی پیشرو در خاورمیانه معرفی شده و کشور را از حیث نظام ...
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۸:۴۰    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تحصیل حدود نیمی از دانشجویان کشور در رشته های علوم انسانی را یک ظرفیت دانست که باید از آن بهره برد و گفت: قطع ارتباط رشته های علوم انسانی با جامعه بیانگر ضعف نظام آموزشی ما در دانشگاه ها است.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۸:۱۵    
گروه فرهنگی - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی گفت: باید در حوزه توسعه ای آموزش عالی تلاش کرد به ویژه نظام آموزشی نسل سوم بسیار حائز اهمیت است و کشور در این مسیر پیش می رود.
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۸:۵۹    
شفقنا- مباحثات نوشت: کتاب نظام آموزشی حوزه مجموعه ای حاوی دیدگاه ها و نظرات ارکان متعدد و مختلف حوزه های علمیه درباره روزآمدسازی متون درسی است، که غالبا از انعکاس مفصل رویکردهای مخالف تغییر در متون درسی اجتناب کرده، و در بخش هایی از جمله نظرسنجی و مصاحبه ها، اشاراتی به نظرات مخالف هم داشته است. ...
شبستان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۵:۴۳    
فرجو با بیان اینکه اسباب بازی ها وارد کتابخانه ها می شوند، گفت: 120 کتابدار در حوزه اسباب بازی آموزش می بینند.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۱:۵۸    
مدیر حوزه های علمیه خواهران گفت: در نظام آموزشی حوزه های علمیه خواهران باید نگاه واقعی به ظرفیت زنان و توانمندی آن ها داشته باشیم و سرفصل های آموزشی نیز با رویکرد و نگاه زنانه شکل گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۱:۳۱    
استاندار قزوین گفت: اهداف قابل دستیابی در نظام آموزش و پرورش باید از آرزو های بدون پشتوانه تفکیک شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۱:۱۹    
قزوین- استاندار قزوین گفت: برای اجرا و تحقق سند تحول نظام آموزشی در کشور همه دستگاهها و نهادها باید همکاری و مشارکت کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۰:۵۰    
وزیر آموزش و پرورش از راه اندازی کلاس های اسباب بازی در دوره اول ابتدایی خبر داد و گفت: این طرح امسال به صورت آزمایشی در 10 هزار مدرسه 10 استان کشور اجرا می شود.
پانا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۰:۲۴    
تهران (پانا) - رئیس جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نظام آموزشی را یک نظام آموزشی حافظه محور دانست که در آن حذف کنکور تا 10 سال دیگر هم غیرممکن باشد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۰۸:۲۷    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است موسسات آموزشی نقاط ضعف نظام آموزشی را شناسایی و از این طریق روزبه روز بیشتر میان دانش آموزان نفوذ می کنند.
همشهری   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۳:۵۸    
فهیمه طباطبایی/خبرنگار کنکور انگار تصمیم ندارد دست از سر دانش آموزان این کشور بردارد؛ غول بزرگی که با وجود سال ها تلاش و ده ها وعده و وعید و حتی خیز بلند برای از میان برداشتنش ...
حوزه   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۰۹:۰۳    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور گفت: حوزه هرگز به دنبال تضعیف، سهم خواهی و تحقیر تلاش های آموزش و پرورش نیست، بلکه رسالت حوزه تقویت نظام آموزشی کشور به ویژه آموزش و پرورش است.
رسا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۲:۴۳    
استاد حوزه علمیه مشهد گفت: روحانیان و طلاب در جامعه باید نظام اجتماعی دینی، نظام آموزشی دینی و نظام بانکداری اسلامی دینی را ترسیم کنند تا لیبرالیسم در جامعه جایگزین نشود و ضربه به کشور وارد نکند.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۱:۲۸    
رئیس انجمن مطالعات برنامه درسی ایران گفت: دوره پیش دبستانی باید به عنوان جزیی از نظام آموزشی رسمی کشور تبدیل شود. به گزارش خبرنگار مهر، محمود مهرمحمدی صبح چهارشنبه در شانزدهمین همایش ملی انجمن مطالعات برنامه درسی ایران در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران اظهار کرد ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۹:۰۶    
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز آئین رونمایی از سه اثر اندیشکده مهاجر در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه شریف با عنوان آموزش، تکنولوژی و توسعه؛ چالشی صدساله روز گذشته برگزار شد. ...
تجارت امروز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۸:۴۳    
تعلیمات باید به سمتی پیش برود که فرهنگ زادگاه افراد برای دانش آموز تبیین شود. اگر ما به دنبال نظام آموزشی متناسب با اندیشه دینی خودمان هستیم باید آن را در سیستم آموزش وپرورش نهادینه کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۸:۲۰    
استاندار مرکزی: نظام آموزش مبتنی بر مهارت ورزی همخوان با معیارهای اسلامی تربیت باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۷:۳۱    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است با انتقاد از اینکه نه طرح رتبه بندی معلمان اجرا شده و نه فرهنگیان حقوق و مزایای ویژه ای دارند، تاکید کرد: نگاه کارمندی به معلمان کارآیی نظام آموزشی را پایین می آورد.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۲:۳۲    
شهردار کرمان گفت: دو عامل خانواده و نظام آموزشی می تواند حوزه مطالعه را تقویت کند و از طرف دیگر اگر هزاران کتابخانه ساخته شود اما رویکرد افراد نسبت به مطالعه تغییر نکند، کتابخوانی گسترش پیدا نمی کند.
کیهان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۰۸    
کنکور 98 دستخوش تغییراتی شده که داوطلبان این آزمون باید در جریان آن قرار گیرند. نکته اول، طرح سؤال در کنکور است؛ چراکه نظام آموزشی تغییر کرده و داوطلبان نظام آموزشی جدید در کنکور 98 حضور دارند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۸:۴۱    
سرپرست دانشگاه آزاد بااشاره به سیر تحول نظام آموزشی در ایران گفت: پس از اسلام، نظام آموزشی خاصی در ایران شکل گرفت.
قدس آنلاین   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۶:۲۱    
طراحی های کلان اجتماع ما بسیار وحشیانه و نسنجیده در حال مدرن شدن هستند و این وضعیت، بسیاری بحران ها را برای ما به میراث گذاشته است. اما در سطح خُرد مسئله، سیمای مادر می تواند در نظام آموزشی و رسانه ای بازسازی شود.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۵:۰۵    
گروه جامعه مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان اینکه امروز در برابر پذیرش آموزش سبک زندگی مقاومت وجود دارد و هنوز مردم ما و حتی پدر و مادر ها فکر می کنند آموختن برخی از دانش های مکتوب که بلافاصله هم فراموش می شود، خیلی مهم تر از مهارت های زندگی است ...
شاخص نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۴:۴۰    
شاخص : معاون مرکز امور بین والملل و مدارس خارج از کشورگفت: حدود 300 میلیون دلار هزینه اتباع افغانی را در نظام آموزشی پرداخت می کنیم که این اهمیت برخورد مدیران را در نحوه استفاده از این سرمایه گذاری را بالا می برد.
مشهد پیام   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۳:۰۰    
وزیر آموزش و پرورش گفت: اعتقاد نداریم که همه نقص های نظام آموزشی متوجه نظام آموزش و پرورش است، اما این که حداقل بخشی از نقص مربوط به نظام آموزش و پرورش است را باید صادقانه قبول کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۹:۰۴    
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نباید جولانگاه گروه های سیاسی باشد، گفت: مدیریت قبیله ای نظام آموزشی را تهدید می کند.
پانا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۷:۱۸    
تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد امروز همه جوامع به این نتیجه رسیده اند که باید سهم عمده ای را به مهارت اختصاص دهند. سیدمحمد بطحایی در جریان بازدید از جشنواره کانون های فرهنگی تربیتی سراسر کشور در اردوگاه شهیدباهنر در جمع مدیران کانون های فرهنگی تربیتی با تبریک ماه ربیع الاول و آرزوی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۵:۰۶    
سه کتاب حوای سرگردان ، نظام آموزشی و ساختن ایران مدرن و ایران اسلامی در مواجهه با تکنولوژی غرب گردآوری شده توسط محمدحسین بادامچی روز سه شنبه 22 آبان در دانشگاه شریف رونمایی می شود.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۵۷    
به گزارش خبرنگار مهر ، رضا صالحی امیری پیش از ظهر دوشنبه در مراسم افتتاحیه المپیاد فرهنگی ورزشی درون مدرسه ای متمرکز استان البرز که در شهرستان کرج برگزار شد، اظهار کرد: تحقق اهداف آموزشی و پرورشی به خلاقیت نیاز دارد. ...
تهران نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۰۸:۲۳    
به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، وزارت آموزش و پرورش چند سالی است که بر خصوصی سازی مدارس اسرار می کند و برای این کار علاوه بر صدور بی شمار مجوز مدارس خصوصی، مدارس هیات امنایی را دایر کرده است. ...