پنجشنبه ۲۱ آذرساعت ۰۸:۵۳Dec 2019 12

جدیدترین‌های «جنبش دانشجویی»

ایسکانیوز   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران در همایش مطالبه انقلابی و شفافیت که در تالار کاتوزیان دانشگاه تبریز برگزار شد، گفت: جنبش دانشجویی باید پرچم دار مطالبات مردمی باشد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
برنامه طرحی برای فردا این هفته با موضوع جنبش دانشجویی و تداوم نهضت ملی، مذهبی پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، دکتر حسن رحیم پور ازغدی عضو حقیقی شورای عالی انقلاب، در این برنامه که روز جمعه 22 آذر، ساعت 10 پخش می شود، جنبش دانشجویی را پروژه مستمر از سال 32 تا 98 می دانند ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۳:۴۶    
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی مطالبه گری و آرمان خواهی را جزو انتظارات از جنبش های دانشجویی عنوان کرد و گفت: برگزاری این مسابقات می تواند برای تحقق این مطالبات موثر واقع شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مهرجو بیان کرد: از دانشجویان انتظار می رود که در کنار رسالت اصلی خود در علم آموزی و تحقیق و پژوهش به این نقش در جامعه توجه داشته باشند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۵۲    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیئت علمی دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران گفت: جنبش دانشجویی به این دلیل در برزخ است که سرمشق غالبی برای ما شکل نگرفته است.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۲۰:۲۱    
16 آذر 1332 یادآور خاطره اعتراض دانشجویان دانشگاه تهران به حضور نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا در ایران است. در اعتراض به این سفر، دانشجویان دانشگاه های تهران، تظاهرات پرشوری علیه رژیمِ کودتا برپا کردند که این اعتراضات در روز پانزدهم آذر، به خارج از دانشگاه کشیده شد ...
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۴:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
مردم نیوز : به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، هادی طحان نظیف بعد عصر روز دوشنبه 18 آذر طی سخنانی در جمع دانشجویان دانشگاه قم به مناسبت روز دانشجو با اشاره به وظیفه جنبش دانشجویی گفت ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
فعالان تشکل های دانشجویی معتقدند که برخی تمایل ندارند جنبش دانشجویی مستقل و مطالبه گر وجود داشته باشد و به دنبال منفعل کردن آن هستند.
گیل خبر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۱:۲۱    
در دو دهه گذشته با افزایش دانشگاه های غیرانتفاعی و بدون کنکور نقش مهم دانشگاه در تولید علم و حل و فصل مشکلات جامعه به تدریج از بین رفت و به یک کارخانه تولید مدرک مبدل شد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۷:۰۶    
با پررنگ شدن اعتراضات اجتماعی در این ایام، درمورد نقش دانشجویان در مطالبات اجتماعی به گفتگو با محمدحسین صبوری، امین اقرلو و ابوالفضل مظاهری پرداختیم.
تابناک ایلام   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۲۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام با اشاره لزوم برگزاری حماسی و پرشور انتخابات مجلس یازدهم گفت: دانشجویان و دانشگاه ها از جمله کانون های مهم تحرکات انتخاباتی هستند که می توانند فضا را به سمت افزایش شور و نشاط برای این رویداد سیاسی سوق دهند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
محمود زمانی روز دوشنبه در آیین گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور تکاب با بیان اینکه جنبش دانشجویی نقش موثر و مهمی در دعوت مردم به مبارزه با استبداد و استعمار و جهت گیری های سیاسی کشور داشته است، افزود: تحقق مردم سالاری دینی ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۸:۱۵    
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بخش عمده ای از جریان انقلاب اسلامی در دل جنبش دانشجویی شکل گرفته و دانشجویان علاقه مند به فعالیت های سیاسی و فرهنگی، باید از چنین رویکردی برای تبیین در دانشگاه ها استفاده کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون تحلیل و بررسی بسیج اساتید دانشگاه علوم و تحقیقات با بیان اینکه امروز جنبش دانشجویی هویت خود را حفظ کرده، گفت: طبیعتاً دانشجوی امروز باید ضداستکبارتر و ضدآمریکاتر از دیروز باشد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی جکردستان، گفت: دانشجویان جنبش دانشجویی را باید در دانشگاه ها ادامه دار کرده و نگاه جامعی به مسائل کشور داشته و همچنین از مسائل جزئی نگری به دور باشند.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۴:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو مؤسس دفتر تحکیم وحدت تنها حامی جریان جنبش دانشجویی در دهه 60 و 70 را آیت الله خامنه ای معرفی کرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امروز جنبش دانشجویی باید پیشرفت ایرانی اسلامی را حمایت کند، نه پیشرفت توأم با ذلت، سکولار و غیردینی و غرب گرا را. نباید بگذاریم پیشرفت ایرانی اسلامی مورد هدف قرار بگیرد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۴:۰۰    
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد استکبارستیزی را ازجمله موضوعاتی دانست که همواره با جنبش دانشجویی عجین شده است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
تیمور جوادی روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت روز دانشجو و تجلیل از دانشجویان برتر دانشگاه علمی کاربردی، اظهار داشت: جنبش دانشجویی در کشور سابقه ای 70 ساله دارد که سرآغاز تحرکات اجتماعی بود و منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، محمدصادق بصیری روز دوشنبه در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر در دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه جنبش دانشجویی یک جنبش پویا و مفید است به تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی در 19 آذرماه سال 1363 اشاره کرد و افزود ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران، محسن هاشمی در توئیتی در مورد علت ناآرامی های اخیر ایران نوشت: یکی ازدلایل ناآرامیهای آبان،تضعیف نقش جنبش دانشجویی و خالی شدن میدان تحولخواهی اجتماعی از جریانات مترقی بود ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۳:۰۲    
ایسنا/ایلام معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام سیاست زدگی و عوام گرایی و عدم خود ارزیابی را از آسیب های جنبش دانشجویی عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۲:۳۶    
نشست تحلیلی چالش های جنبش دانشجویی در 40 سال گذشته با حضور دبیران اسبق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان و در دفتر مرکزی این اتحادیه برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۲:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: جنبش دانشجویی در طول تاریخ فعالیت خود همواره پرچمدار و پیشتاز حرکت های استکبار ستیزانه و عدالتخواهانه بوده و آن را نسل به نسل انتقال داده است.
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۲:۰۵    
زمانی هابرماس جنبش دانشجویی را در کنار دو جنبش اجتماعی دیگر(جنبش زنان و جنبش زیست محیطی) از جمله عوامل حساسی می دانست که به عنوان نیروی بازدارنده سلطه ، باعث تقویت زیست جهان (عرصه کنش های آزاد) خواهد شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان تشکل های دانشجویی استان یزد در همایش دانشجو صدای مردم در حضور مسئولان استان از دغدغه های جنبش دانشجویی و مطالبات مردمی گفتند.
رجا نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
جنبش دانشجویی همچنان که در ابتدای انقلاب و مبارزه با رژیم پهلوی مدعی استقلال طلبی بود و برای آن هزینه می داد، امروز نیز با همان رویکرد بر مبانی استقلال طلبی پایبند است و در اعتقاد به آزادی نیز مثل گذشته بر آزادی در گفتمان انقلاب اسلامی پا فشاری دارد و می کند.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۰:۳۶    
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی با تأکید بر اینکه جنبش دانشجویی باید منتقد قدرت باشد، گفت: در هر مقطعی که جنبش دانشجویی به سمت قدرت سوق یافته، همان جا نقطه آسیب پذیر بوده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: جنبش های دانشجویی که پس از کودتای 28 مرداد سال 1332 شکل گرفت، در طول سال ها انسجام خود را بدست آورد و محوری ترین نقش در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را ایفا کرد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
در این نشست که سه ساعت به طول انجامید، دانشجویان به طرح مسائل و دغدغه های خود در زمینه های مختلف پرداختند و بی پرده و باصراحت مطالب خود را بیان کردند. در ادامه این نشست، امام جمعه شیراز به انتظارات و مطالبات دانشجویان پاسخ گفت. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۰۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
محمدعلی طالبی یکشنبه شب در آیین بزرگداشت روز دانشجو با عنوان دانشجو صدای مردم که با حضور دانشگاهیان و جمعی از مسئولان در بیمارستان شهید صدوقی (ره) یزد برگزار شد افزود: مسئولیت پذیری ، پرسشگری و رساندن صدای مردم به حاکمیت جزو ویژگی های دانشجویان در تراز انقلاب اسلامی است . ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۲۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
دانشجویان زندانی در زندان با مبارزان مسلمان و روحانی ارتباط برقرار کردند و برای مبارزه با رژیم، گروه های مبارزی از جمله گروه های مبارز مسلحانه تشکیل دادند که از آن دسته می توان به گروه های فلاح، توحیدی بدر و منصورون اشاره کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۲۲:۲۶    
یزد - ایرنا - استاندار یزد شامگاه پنجشنبه در پیامی با گرامی داشت یاد و خاطره دانشجویان شهید 16 آذر سال 1332خورشیدی گفت: جنبش دانشجویی ایران یکی از زنده ترین و پویاترین جنبش هایی است که همواره در تنگناهای مختلف راهبردها و راهکار هایش مسیر روشن را به کشور ارایه کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۲۲:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: پرسشگری و مطالبه گری در مسائل مختلف ذات جنبش دانشجویی است ،نظام و دولت از آن به جد در دانشگاه ها ، حمایت می کند و باید روز به روز تقویت شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۷:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
مهدی جمشیدی عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در گفت وگو با تسنیم به بررسی وضعیت فعلی جنبش دانشجویی در مقایسه با ادوار مختلف این جریان پرداخت.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد غرب استان تهران گفت: جنبش دانشجویی در دانشگاه تهران بنا بر دو دلیل که همان اصل استکبار ستیزی بود به راه افتاد.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۶:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا- دژپسند گفت: اگر ارز ناشی از صادرات غیر نفتی توسط بخش خصوصی نبود، نمی توانستیم ارز مورد نیاز واردات کالا های اساسی را تامین کنیم. شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران نوشت ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۵:۴۱    
جنبش دانشجویی عاملی برای رفع مشکلات جامعه، کدخدایی: برخی افراد بدون آگاهی از وظایف نمایندگی ثبت نام کردند، رییس جمهوری لایحه بودجه 99 را تقدیم مجلس کرد، تشکر ترامپ از ایران بخاطر آزادی شهروند چینی- آمریکایی برخی از اخبار سیاسی امروز شبستان است.
افکار نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۵:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
همه ساله در چنین روزهایی و در هفته های منتهی به 16 آذر، صحبت از دانشجو و جنبش دانشجویی نقل مجالس و محافل دانشجویی و غیر دانشجویی می شود و پای نخبگان سیاسی و فرهنگی اعم از دانشگاهی و غیردانشگاهی به دانشگاه باز شده و از دانشجو و رسالتش سخن می رانند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در صفحه اینستاگرام خود نوشت: دانشگاه و جنبش دانشجویی فرصتی طلایی دارد که خود را بر فضای سیاسی تحمیل کند.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان گفت: خصیصه مهم دانشجو و جنبش دانشجویی مطالبه گری در حوزه های مختلف است.
فاش نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۱:۳۷    
مقام معظم رهبری در زمینه وظایف مختلف دانشجویان می فرمایند: به نظر من، جوانان انقلابی دانشگاه سعی کنند خوب درس بخوانند؛ خوب فکر و معرفتشان را بالا ببرند؛ سعی کنند در محیط خودشان اثر بگذارنند؛ فعال باشند...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال این هستیم که در شیوه نامه انضباطی تمامی اتفاقات درون دانشگاه را به نهادهای انضباطی خود دانشگاه بسپاریم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان استاندار همدان با بیان اینکه 28 سال زمان برد تا استاندار شدم، تأکید کرد: معامله گر نبوده و نیستم و با توکل به خدا تا اینجا آمده ام و سعی کردم رضایت مردم برای بنده اصل باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۰:۰۱    
هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه پویایی جنبش دانشجویی می تواند ناهنجاری ها را کم کند، گفت: تفکر دانشجویی باید با تفکر واقع گرایی تلفیق شود.
شیرازه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
شیرازه، به مناسبت روز دانشجو، دلیل افول یا مرگ جریان دانشجویی در ایران را از تعدادی از فعالان دانشجویی، جویا شد.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۲:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس شورای شهر تهران از دستگاه های نظارتی و قضایی و غیره خواست احساس امنیت و آزادی را به جنبش های دانشجویی بازگردانند. محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران گفت: روز دانشجو که یادآور آرمانگرایی و فدارکاری جنبش دانشجو است را گرامی می داریم ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۰۹:۵۱    
16 آذر 1332 خودجوش ترین اقدام جنبش دانشجویی علیه نظام شاهنشاهی در تاریخ معاصر است و شهدای این واقعه( شریعت رضوی، قندچی و بزرگ نیا) نماد آزادیخواهی انقلابی بودن قشرهای دانشجویی می باشند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: جنبش دانشجویی اگر کارکردهای خود را از دست بدهد سایر اقشار وارد عرصه آرمان خواهی می شوند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به مناسب 16 آذر و در واکنش به عدم حضور رئیس جمهور در میان دانشجویان بیانیه ای صادر کرد.