شنبه ۲۱ تیرساعت ۰۷:۱۸Jul 2020 11

جدیدترین‌های «بلوچستان»

 
ایرنا   ۱۵ دقیقه پیش    
زاهدان - ایرنا - افتتاح سه طرح صنعتی و تجاری مهم و همچنین امضای تفاهم نامه با موضوع اکتشاف و بهره برداری اصولی از معادن سیستان و بلوچستان و بازدید از بازارچه مرزی ریمدان و بندر شهید بهشتی چابهار از جمله مهمترین برنامه های سفر 2 روزه سرپرست وزارت صمت به سیستان و بلوچستان بود که صنعت ...
زاهدان- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور افتتاح پنج طرح صنعتی و تجاری به سیستان و بلوچستان سفر کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۰ ساعت پیش    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از سیستان و بلوچستان: رشد چند برابری قیمت مسکن در استان سیستان و بلوچستان نسبت به سال های قبل افزایش یافت. این افزایش قیمت، رهن، اجاره، خرید مسکن را حدی بالا رفته است که مردم این استان آرزوی خرید یک آپارتمان کوچک را برای خود دست نیافتنی می دانند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۹:۳۶    
نماینده مردم شهرهای جنوب بلوچستان در مجلس خواستار ایجاد بندر خشک در شهرستان نیکشهر در پسکرانه بندر چابهار شد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
شعب بانک کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، از ابتدای سال جاری تاکنون 17 میلیارد و 83 میلیون ریال غرامت به کشاورزان خسارت دیده استان پرداخت کردند.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز - در جلسه ای با حضور حسین مدرس خیابانی؛ سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، وجیه الله جعفری؛ مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا شهیدی؛ رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور ...
ایمیدرو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۸:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: در حاشیه سفر سرپرست وزارت صمت به استان سیستان و بلوچستان در هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید"، تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان صمت استان سیستان و بلوچستان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۸:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- رییس بنیاد مستضعفان از توافق برای انجام کارهای زیرساختی در حوزه های مسکن، برق، آموزش و پرورش و بهداشت در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۶:۳۳    
گروه استان ها سرپرست وزارت صمت در جریان سفر به بلوچستان گفت: نگاه ویژه رهبری به سواحل مکران و شرق کشور عزم دولت را نیز جهت توسعه چند برابر و حجت را بر همه ما تمام کرده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۶:۲۶    
رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: همزمان 20 مدرسه با 74 کلاس درس در سطح سیستان و بلوچستان با مشارکت بنیاد علوی افتتاح و به بهره برداری رسید.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۵:۰۹    
ائمه جمعه سیستان و بلوچستان در خطبه های این هفته نماز جمعه با تاکید بر ضرورت حفظ حجاب اسلامی در جامعه، نابودی بنیان خانواده با هدف قرار دادن زنان و دختران کشور را نقشه استکبار جهانی دانستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: "خرس سیاه یا مم بلوچی" از گونه های منحصر بفرد کشور در منطقه بلوچستان و شهرستان نیکشهر است که تخریب زیستگاه آن یکی از عمده دلایلی در معرض خطر انقراض قرار گرفتن این گونه است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۴:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای نجات و عبور این استان از توسعه نیافتگی تاریخی نیازمند همیاری و بسیج همه نقاط ایران اسلامی هستیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۴:۱۳    
ایسنا/سیستان و بلوچستان رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: آزمون استخدامی نهضت سواد آموزی ، سازمان ثبت اسناد و املاک و صنایع شیر ایران جمعه بیستم به همت جهاددانشگاهی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار و در این آزمون در سیستان و بلوچستان 2907 نفر با یکدیگر به رقابت پرداختند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: استفاده از ظرفیت های مرز نظیر بازارچه ها و گذرهای مرزی ریمدان، پیشین، سراوان و حوزه سیستان توسعه استان پهناور سیستان و بلوچستان را به دنبال دارد و باید زیرساخت ها در این محدوده آماده شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت در تلاش است بهره برداری از کارخانه سیمان تیس در سریع ترین زمان ممکن انجام شود تا شاهد اشتغال و توسعه در این منطقه از استان سیستان و بلوچستان باشیم.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۳:۵۱    
مهرداد عرب اول گفت: 83 میلیارد تومان بابت بازسازی راه های روستایی خسارت دیده از سیل به سیستان و بلوچستان ابلاغ شد .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۳:۳۲    
زاهدان- ایرنا- معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: براساس آمارهای موجود سیستان و بلوچستان از ابتدای سالجاری تا آبان بیشترین میزان صادرات و واردات را بین استانهای مرزی کشور به خود اختصاص داده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
فدا حسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اعتقاد دارد نیاز به بازنگری در توسعه روابط با همسایگان مشهود است زیرا نتوانسته ایم از فرصت های متعدد هم مرز بودن با کشورهای مختلف بهره کافی و مناسبی ببریم.
وزارت صنایع و معادن   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر به استان سیستان و بلوچستان برای افتتاح پروژه های هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید " طرح توسعه شرکت آرمان گستر نوین کنارک در شهرستان چابهار را مورد افتتاح قرار داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۲:۴۲    
دبیر قرارگاه احمدی روشن سیستان و بلوچستان گفت: بسیج دانشجویی و قرارگاه شهید احمدی روشن سیستان و بلوچستان تلاش خود را جهت توقیف کشتی ها به کار گرفت و با همکاری رسانه های مردمی چابهار 4 دستگاه کشتی ترال توقیف شد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۲:۱۳   + ۲۱ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان سفر به استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: نقطه عطف مصوبات این سفر، موضوع اجرای فاز دوم طرح بافت بلوچ بوده است و طرح بافندگی و تولید پارچه برای تکمیل زنجیره بوده است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
وضعیت کرونا در سیستان و بلوچستان در حالی همچنان روند صعودی دارد که در روزهای آغازین شیوع این بیماری به دلیل رعایت نکات بهداشتی و در خانه ماندن مردم، آمار مبتلایان این استان بسیار کمتر از دیگر نقاط کشور بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان گفت: 2 هزار و 55 میلیارد تومان سهم این استان از بودجه امسال بوده که به لحاظ میزان و اعتبار بین 31 استان، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.
وزارت صنایع و معادن   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۱:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
بازسازی و نوسازی چهار انبار مجتمع ذخیره سازی مکران معروف به طریق القدس در چابهار با هزینه 200 میلیارد تومان همزمان با افتتاح ویدئوکنفرانسی سایر طرح های صنعتی و معدنی سیستان و بلوچستان که دیروز پنجشنبه به دستور رییس جمهور انجام شد ...
وزارت صنایع و معادن   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۱:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر خود به استان سیستان و بلوچستان برای افتتاح پروژه های هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید" امروز جمعه، عملیات اجرایی مخازن ذخیره سازی روغن در بندر شهید بهشتی چابهار را آغاز کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ویروس کرونا در حال چرخش از مناطق شلوغ و پر جمعیت به سمت مناطق حاشیه ای و پراکنده است، گفت: سیستان و بلوچستان در وضعیت هشدار کرونایی قرار داشته و به لحاظ کادر درمانی متخصص هم با کمبود مواجه است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۰:۰۵    
جلسه کارگروه اقتصادی سیستان و بلوچستان با حضور وزیر صمت و استاندار سیستان و بلوچستان در چابهار آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به افزایش 8و نیم میلیون تنی ظرفیت بندر چابهار؛ بهره گیری از ظرفیت انبارهای طریق القدس را نقش مهمی در پشتیبانی از کشتی و بار در بندر چابهار عنوان کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۹:۵۹    
گروه استان ها پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در سفری دو روزه به جنوب سیستان و بلوچستان از مناطق محروم و ظرفیت های دو شهرستان چابهار و قصرقند بازدید کرد.
ایدرو نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
کارخانه قدیمی و معروف فراگیر بافت بلوچ ایرانشهر در آستانه چهل سالگی با سرمایه گذاری 2 هزار میلیارد ریالی دولت حیاتی دوباره را تجربه می کند تا پس از گذشت سالیان طولانی رکود و تعطیلی، چَرخَش در جهت جهش تولید بچرخد و رونق و توسعه را برای سیستان و بلوچستان به ارمغان آورد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۳:۲۱    
پرویز فتاح ،رئیس بنیاد مستضعفان طی سفری دوروزه به استان سیستان و بلوچستان اقدام به افتتاح چند پروژه و بازدید از بندرچابهار ،قصرقند و زهک کرد.افتتاح 74 کلاس مدرسه، مرکز خانه بهداشت و چندین زمین ورزشی چمن مصنوعی در شهرستان قصرقند از توابع استان سیستان و بلوچستان ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۳:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری یکی از سرشبکه های اصلی قاچاق مواد مخدر در جنوب شرق کشور و کشف یک تن مواد افیونی در شهرستان "دلگان" خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار راسک گفت: کلنگ ساخت 2 مدرسه با 9 کلاس درس با همت رییس شورای همدلان آینده نگرسیستان و بلوچستان (هاسب) و جمعی از خیران در این شهرستان به زمین زده شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع شرکت توانیر گفت: شرکت و مجموعه وزارت نیرو توجه ویژه ای به سیستان و بلوچستان دارد و بسیاری از طرح های پایلوت کشوری را از این استان شروع کرده است.
خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۰:۱۲   + ۴۳ سایت دیگر  
خرداد: رئیس جمهور گفت: علیرغم اینکه هیچوقت دلمان نمیخواست یک صادرکننده را از طریق اعمال فشار و یا اقدامات قوه قضائیه تحت فشار قرار دهیم، به ناچار تصمیمات حادی را باید اتخاذ کنیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان روز چهارشنبه با سفر به استان سیستان و بلوچستان، در جلسه اداری شهرستان قصرقند که در محل نماز جمعه این شهر برگزار شد شرکت کرد. قصرقند یکی از مناطق طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان است که با هدف محرومیت زدایی انجام می شود.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۸:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
در ادامه برنامه سفر سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان سیستان و بلوچستان و راه اندازی مجدد بخش ریسندگی شرکت بافت بلوچ، عملیات اجرایی طرح بافندگی این واحد توسط حسین مدرس خیابانی آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۷:۳۶    
محور جلگه چاه هاشم دلگان به روستای چاه اسحاق در جنوب سیستان و بلوچستان مسدود شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۷:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
در هفته پنجم پویش ملی تولید، تداوم امید وزارت صنعت، معدن و تجارت چند طرح بزرگ صنعتی و معدنی از طریق ویدئو کنفرانس به دستور رییس جمهور افتتاح کرد که سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در این آیین به نمایندگی از هیات دولت در محل شرکت گسترش صنایع بافت بلوچ در ایرانشهر سیستان و بلوچستان حضور داشت
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۷:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از آیین افتتاح ویدئو کنفرانسی طرح های هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید" در گفت و گو با خبرنگاران در ایرانشهر، بیان کرد: بهره برداری از طرح بافت بلوچ مطالبه تاریخی است که رهبر معظم انقلاب و مردم فداکار خطه سیستان و بلوچستان داشتند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۷:۰۷    
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به اینکه تعطیلی سالن های پذیرایی به هفته آینده موکول شده است، گفت: محدودیت کرونایی در آرامستانهای سطح سیستان و بلوچستان اعمال می شود.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۶:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش و پیگیری ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان فرد رمالی که با ترفند های مختلف دفع بلا ، مریضی ، سردرد ، بخت گشایی از شهروندان زاهدان کلاهبرداری می کرد شناسایی و دستگیر شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: هم اکنون استان در جرایم کیفری رتبه آخر را در کشور دارد و تمامی توریست هایی که به این استان سفر می کنند با استقبال گرم مردم رو به رو می شوند. می توان گفت امن ترین استان برای گردشگران، سیستان و بلوچستان است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۶:۴۰   + ۹۶ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مردم انتظار گره گشایی از کارشان را دارند، گفت: مایه تاسف است که هیات مدیره ماشین سازی تبریز به خاطر اختلاف دو سازمان اداری و دولتی همچنان تعیین تکلیف نشده است. ...
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۶:۳۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل توانیر از بهره برداری نخستین نیروگاه بادی در استان سیستان و بلوچستان در شهریور امسال با احداث یک خط 400 کیلوولت خبر داد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۶:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
وحیدپورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: محیط زیست استان های برنامه های متعددی برای مهار پدیده گردوغبار در شمال استان در دست اجرا دارد
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۶:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
خبرآنلاین: روحانی گفت: در این دولت تلاش می کنیم چابهار به زاهدان متصل شود و همچنین طرح آبادانی مکران که برای کشورمان اهمیت دارد پیش برود. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم آغاز بهره برداری از طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان های سیستان و بلوچستان ...