یکشنبه ۰۵ خردادساعت ۰۹:۴۲May 2019 26

جدیدترین‌های «حقوق بشر»

رسا   ۱۰ ساعت پیش    
سازمان آمریکایی هایی برای دموکراسی و حقوق بشر ضمن درخواست محاکمه عاملان حمله به الدراز، خواستار لغو احکام اعدام شهروندان بحرینی شد.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۷:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تهران پرس به نقل از الخلیج الجدید، سازمان عربی حقوق بشر که مقر آن در انگلیس قرار دارد، در گزارشی اعلام کرد که از زمان روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور کنونی مصر در سال 2013 تا کنون 762 نفر در زندان های مصر جان خود را از دست داده اند ...
رسا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۴:۴۷    
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به این که اعلامیه حقوق بشر تنها دستاویزی برای تعرض به کشورهای مختلف شده است، گفت: ارزش وصایای امیرمؤمنان از صدها اعلامیه حقوق بشر بالاتر است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۴:۱۵    
تحلیلگر مسائل غرب آسیا با اشاره به ژست دروغین حقوق بشر از سوی امریکا گفت: سلاح های فروشی جدید امریکا به عربستان قطعا علیه زنان و کودکان یمن و تاسیسات حیاتی این کشور استفاده خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
عبدالله العوده پسر سلمان عوده مبلغ سعودی، درباره گزارش های منتشر شده مبنی بر قصد حکومت عربستان برای اعدام پدرش واکنش نشان داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۲:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
نشریه ایندیپندنت انگلیس در تحلیلی به نقد دوره نخست وزیری ترزا می در انگلیس پرداخته و او را متهم به مصلحت اندیشی افراطی از بابت تمرکز بر بریگزیت و تجارت و غفلت نشان دادن نسبت به موضوعات سیاست خارجی نظیر حقوق بشر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
وزیر حقوق بشر پاکستان با اعتراض به سکوت نهادهای بین المللی در قبال وضعیت اسفبار مردم فلسطین و کشمیر اعلام کرد: حمایت های ما ادامه خواهند یافت.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
نهادهای مدنی، احزاب گوناگون، صاحبان صنایع و فعالان حقوق بشر نسبت به پیروزی راست گرایان پوپولیست در انتخابات اروپا هشدار می دهند. بر اساس برخی نظرسنجی ها شمار رای دهندگان نسبت به انتخابات قبلی به مراتب بیشتر خواهد بود.
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۰۹:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- سازمان دیده بان حقوق بشر ضمن محکوم کردن انگلیس به اعمال سیاست های تنبیهی و بی رحمانه علیه فقیرترین افراد کشور، سیاست های دولت انگلیس در مقابله با بحران گرسنگی را شکست خورده خواند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۰۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
در پی تشدید اقدامات سختگیرانه دولت ایتالیا در قبال مهاجران، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل با ارسال نامه ای به وزیر خارجه ایتالیا، از این رویکرد به شدت انتقاد کرد.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۹:۰۵    
حوزه/ وزیر حقوق بشر پاکستان گفت: آمریکا با زور می خواهد به دنیا حکومت کند و ترامپ می گوید ایران را نابود خواهم کرد، زهی خیال باطل! در حقیقت آمریکا خودش در خلیج فارس و منطقه نابود خواهد شد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۷:۵۶    
سازمان حقوق بشر سلام ضمن ابراز نگرانی از اجرای حکم اعدام 9 شهروند بحرینی، احکام صادر شده علیه آنها را سیاسی و خودسرانه عنوان کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۴:۳۵    
ویکی پدیا برای رفع فیلتر از صفحه خود در ترکیه به مجامع جهانی شکایت کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۴:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
نخست وزیر پیشین قطر از عربستان خواست دست از اختلافات ساختگی بردارد. همچنین دیده بان حقوق بشر خواستار مجازات عربستان به خاطر نقض هایش علیه فعالان و مبلغان شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۰۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ساره لیا ویتسون مدیر خاورمیانه و شمال آفریقای دیده بان حقوق بشر پنجشنبه شب گفت: صدای آزادیخواهی شهروندان سعودی لرزه بر اندام مقامات این کشور انداخته است.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۲۱:۳۰    
به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken ، بر اساس اطلاعات به دست آمده ویکی پدیا، به دلیل قطع دسترسی مردم ترکیه به وبسایت Wikimedia Foundation از سایت های وابسته به ویکی پدیا از دولت ترکیه به دادگاه حقوق بشر اروپا شکایت و این اقدام ترکیه را نقض آزادی بیان و حقوق اساسی اعلام کرده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۲۰:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
دبیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای دیده بان حقوق بشر خواستار محاکمه رژیم سعودی به دلیل تجاوزهای این رژیم علیه حقوق بشر شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۶:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات هفته آینده خود گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد عملکرد ایالات متحده آمریکا در حوزه حقوق بشر در سال 97 را بررسی می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مضاوی الرشید از شخصیت های مخالف بارز رژیم سعودی با اشاره به روند گسترده اعدام فعالان و مخالفان در عربستان تاکید کرد که رژیم سعودی با این اعدام ها گور خودش را می کند.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۸:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصرایران، روری کتلان-جونز خبرنگار فناوری بی بی سی در گزارشی با بیان این مطلب نوشت: در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به برخوردمان با فناوری هایی که از یک طرف به ما کمک می کنند تا مجرمان را دستگیر کنیم، و از طرف دیگر می توانند تمام حرکات ما را تحت نظر داشته باشند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
سازمان دفاع از حقوق بشر و زندانیان سیاسی Freedom-Now پرونده 11 زندانی سیاسی عضو حزب نهضت اسلامی تاجیکستان را به سازمان ملل ارسال کرد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۰۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مبحث فقه و حقوق بشر، اعم از مبحث فقهِ حقوق بشر است. فقهِ حقوق بشر یعنی بحث های فقاهتی پیرامون آنچه حقوق بشر شمرده می شود گرچه ما اکنون رشته مدون فقهِ حقوق بشر نداریم که تأسیس آن ضروری و بایسته است اما حقوق بشر ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۸:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا: مراسم واگذاری زمین و افتتاح پروژه عمرانی موزه ایران درودی، هنرمند نقاش بعد از چهار سال پیگیری و تلاش، عصر روز سه شنبه (31 اردیبهشت ماه) با حضور این بانوی هنرمند، پیروز حناچی (شهردار تهران)، محمدرضا دهداری (شهردار منطقه شش تهران) ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۷:۵۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل متحد روز چهارشنبه با انتشار گزارشی ضمن انتقاد از دولت انگلیس که در اجرای سیاستهای ریاضتی خود بر پایه ایدئولوژی رفتار می کند و تعهدات خود را در زمینه حقوق بشر نادیده می گیرد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۷:۰۶    
تهران - ایرنا - به دنبال ادعای آمریکا مبنی بر استفاده دولت سوریه از سلاح های شیمیایی، مرکز حقوق بشر سوریه مستقر در لندن این ادعا را تکذیب و خاطر نشان کرد پس از بررسی های انجام شده هیچ سند و مدرکی دال بر استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی به دست نیامده است .
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۶:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل در نامه ای سرگشاده از سیاست های رئیس جمهور برزیل انتقاد کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سازمان عفو بین الملل اعلام کرد: اظهارات ضد حقوق بشری ژایر بولسونارو باعث نقض حقوق بشر تمام مردم در برزیل می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۴:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیرکل اطلاعات استان کرمان گفت: تغییر رفتار جمهوری اسلامی از اهداف اصلی دشمنان به شمار می رود و اگر این نظام مدافع حقوق بشر و مدافع مظلوم نباشد، کاری به ما نخواهند داشت.
رسا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۴:۳۷    
کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری با محوریت زوال و افول هژمونی آمریکا برگزار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اعضای کارگروه حقوقی و قضایی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک به سرپرستی دبیر مرجع ملی و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری از دادگاه و دادسرای اطفال استان تهران در مجتمع قضایی شهید فهمیده بازدید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۴:۰۱    
براین اساس دولت انگلیس، تبادل اطلاعات با سازمان های خارجی، حتی در زمانی که اطلاعات زیر شکنجه از متهمان گرفته شده باشد، مجاز می شود.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
یک گروه حقوق بشر مستقر در لندن می گوید که هزاران زن و دختر اهل کره شمالی در چین وادار به کار به عنوان کارگر جنسی می شوند. ابتکار عمل آینده کره می گوید که این زنان و دختران ربوده و به عنوان روسپی فروخته می شوند یا وادار به ازدواج با مردان چینی می شوند ...
سلامانه   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۳:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
حدود سه درصد کودکان بلژیکی نوعی از رژیم وگان که جدا از گوشت، تخم مرغ، لبنیات وسایر فرآورده های حیوانی است استفاده می کند که این رژیم غذایی محدودکننده است و کمبود های غذایی را به دنبال خواهد داشت. نماینده سازمان حقوق بشر ملی این کشور بر ضرورت مراقبت های بهداشتی نسبت به اطفال تاکید کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۹:۵۷    
دیده بان حقوق بشر از آمریکا خواست که از مجرمانه دانستن کمک های بشر دوستانه به مهاجران و پناهجویان خودداری کند.
نصر نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۹:۵۶    
نصر: کمیته حفاظت از محیط زیست کمیسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی کانون وکلای آذربایجان شرقی به منظور بررسی قطع بی رویه درختان آذربایجان جلسه اضطراری تشکیل داد.
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۷:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
شورای اروپا با انتشار گزارشی وضعیت حقوق بشر و حاکمیت قانون در مجارستان را نگران کننده توصیف کرد. در این گزارش مجارستان به محروم کردن پناهجویان از غذا متهم شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه, جورما ورنک Jurema Werneck مقام سازمان عفو بین الملل از اقدامات رئیس جمهور برزیل انتقاد کرد. ...
نصر نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۵:۲۴    
نصر: به دنبال انتشار گزارشی در خصوص قطع درختان جنگلی ارسباران کمیته حفاظت از محیط زیست کمیسیون حقوق بشر استان تشکیل جلسه اضطراری داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۲۱:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
کمیسیونر حقوق بشر شورای اروپا، دولت مجارستان را به نقض گسترده حقوق بشر متهم کرد و گفت که مجارستان، پناهجویان را در مناطق مرزی از غذا محروم کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۲۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
وزارت دفاع انگلیس سندی محرمانه را تدوین کرده که به گفته فعالان حقوق بشر کانون حقوقدانان انگلیس نقض صریح قوانین منع شکنجه بین المللی است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۲۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: گزارش نقض حقوق بشر توسط آمریکا در دستور کار هیات رئیسه مجلس قرار گیرد تا این کمیسیون بتواند طرح های بعدی که یکی از آنها طرح الزام دولت مبنی بر پیگیری موارد نقض حقوق بشر توسط آمریکا است را پیگیری کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۷:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواستار بررسی فوری گزارش کمیسیون امنیت ملی از نقض حقوق بشر توسط آمریکا در منطقه و جهان شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
شورای اروپا با انتشار گزارشی اقدام دولت مجارستان در خصوص عدم تامین مواد غذایی لازم برای پناهجویان را مورد انتقاد قرار داده و نسبت به آن ابراز نگرانی کرد. ...
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۴:۲۵    
به گزارش کردپرس، در هفته های اخیر گزارشهایی درباره اعتراض برخی قبایل عرب علیه نیروهای کرد سوریه در بخشی از استان دیرالزور منتشر شده است. در برخی از این گزارش ها آمده است اعراب این منطقه نسبت به گران بودن و کمبود مواد غذایی ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۳:۳۰    
عضو کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری درارتباط با تداوم بازداشت مسعود سلیمانی استاد دانشگاه ایرانی در آمریکا گفت: چنانچه بنظر برسد بازداشت استاد دانشگاه ایران با مقاصد سیاسی صورت گرفته ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۲:۴۴   + ۱۶ سایت دیگر  
نماینده مردم تربت جام گفت: در جهان برای حیوانات هم شناسنامه صادر می کنند اما ما در کشور چند صد هزار نفر داریم که مشکل شناسنامه دارند. این افراد باید ساماندهی شوند. چرا که آسیب های زیادی از جمله آسیب امنیتی برای کشور خواهند داشت؟ نداشتن شناسنامه نقض آشکار حقوق بشر است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۱:۰۹    
قانونگذاران آمریکایی با ارسال نامه ای به وزیر خارجه و رئیس اطلاعات ملی این کشور نسبت به فروش تجهیزات پیشرفته جاسوسی به کشورهای ناقض حقوق بشر از جمله عربستان و امارات ابراز نگرانی کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا تلفنی با تارو کانو وزیر امور خارجه ژاپن درباره تعاملات این کشور با ایران گفتگو کرد. ...
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۱:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
کشتی سعودی حامل سلاح پس از شکستی مفتضحانه در بلژیک و فرانسه در ایتالیا نیز متوقف شد. به گزارش شیعه پرس به نقل از رویترز، کِشتی بحری ینبع که اوایل این ماه یک محموله سلاح را در بندر انتورپ واقع در بلژیک بارگیری کرده و درصدد بارگیری محموله دیگری در بندر لوآور فرانسه بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره؛ برخی نمایندگان مجلس آمریکا در نامه ای به وزیر امور خارجه کشورشان نگرانی خود را درباره فروش فن آوری های جاسوسی به عربستان سعودی و امارات، ابراز کردند. ...
گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر و آزادی های اساسی از محدودیت گسترده اینترنت در قلمرو قزاقستان اظهار نگرانی کرد.