سه شنبه ۰۴ تیرساعت ۲۲:۱۷Jun 2019 25

جدیدترین‌های «ملخ»

مکران   ۳۳ دقیقه پیش    
برای مقابله با هجوم ملخ ها: فرماندار خمیر از سایت آرابی دیدن کرد فرماندار خمیر گفت: یکی از مهمترین راهکارها برای کنترل هجوم ملخ ها،سم پاشی هوایی است که در همین راستا مقرر شده یک باند فرود هواپیمای سمپاش در شهرستان ایجاد شود. به گزارش مکران به نقل از روابط ...
مکران   ۳۳ دقیقه پیش    
جلسه مدیریت بحران شهرستان بندرلنگه برگزار شد به گزارش مکران به نقل از روابط عمومی فرمانداری ، جلسه مدیریت بحران شهرستان بندرلنگه به ریاست علی نیکویی فرماندار و با حضور محامدی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ، بخشداران و مسئولین ادارات با محوریت هجوم ملخ در ...
ایسنا   ۸ ساعت پیش    
رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: طی یک ماه و نیم گذشته، مسئله مهم هجوم ملخ ها، بسیار جدی شده است. از آقای حجتی انتظار داریم که حداقل یک سفر کاری به این استان در برنامه خود قرار دهند.
همشهری   ۹ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
این روزها هزاران هکتارباغ پسته کرمان سرسبزتر از همیشه است. کشاورزان در تکاپو هستند و افزایش 10 برابری تولید این محصول دل آن ها را شاد کرده است. پسته ای که مهم ترین محصول ارزآور بخش کشاورزی کشور است. ...
نماینده ایرانشهر در مجلس از وزیر کشاورزی خواست به دلیل حجم خسارت ملخ ها به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده و از نزدیک این خسارت را بررسی کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش    
تراکم ملخ های صحرایی در استان فارس کاهش یافته و اگر ریزش دیگری به فارس وارد نشود، تا 10 تیرماه وضعیت عادی می شود.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۰۹:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آفت کش های سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه هیچ مشکلی در تامین آفت کش ها برای مبارزه با ملخ های مهاجم نداریم، گفت: سازمان حفظ نباتات کشور در سه ماهه ابتدای سال 80 درصد نیاز سالیانه کشور به سموم و آفت کش ها را تامین کرده است.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رسول بهروش روزنامه نگار بیایید آخرین روز سرمربیگری برانکو در ایران را به یاد بیاوریم؛ شبی که به تنهایی برای قطعی کردن هر نوع تصمیم جدایی کافی است. شب حیرت انگیز فینال جام حذفی بین پرسپولیس و داماش گیلان؛ تصور کنید یک پیرمرد شصت وچند ساله را ساعت ها در گرمای شدید ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره جهاد کشاورزی دهلران از برنامه ریزی برای به کارگیری هواپیمای سم پاش به منظور مقابله با ملخ های صحرایی مهاجم خبر داد. عباس احمدی به ایرنا گفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
میر گفت: با توجه به ریزش ملخ هایی صحرایی که طی چند روز گذشته از عراق داشتیم، استان ایلام به جمع استان های آلوده اضافه شد. محمدرضا میر، سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور در گفت وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۲:۳۶    
مقابله با آفت ملخ ها صحرایی در فارس به وضعیت کنترل رسیده است.
ملیت   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۱:۳۷    
سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: با افزایش هجوم ملخ صحرایی به کشور و ورود این آفت به استان ایلام، تعداد استان های درگیر به این آفت به 10 مورد رسید.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به ادامه مبارزه و پایش کانون های ملخ مراکشی در استان، اطمینان داد که این آفت، آسیبی به کشاورزی استان نزده است.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: با افزایش هجوم ملخ صحرایی به کشور و ورود این آفت به استان ایلام، تعداد استان های درگیر به این آفت به 10 مورد رسید.
حمله ملخ ها قبلا 6 استان را درگیر کرده بود که در جدیدترین گزارش سازمان حفظ نباتات تعداد 9 استان اعلام شده است. گسترش نیوز : در حالی که پیش از این سازمان حفظ نباتات سطح مبارزه با ملخ های صحرایی را 450 هزار هکتار گفته بود در اعلام جدید 532 هزار هکتار گفته است. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، از بهمن ماه گذشته تاکنون با بیش از 170 ریزش، سطح مبارزه با آفت ملخ صحرایی در استان های جنوبی کشور به 693 هزار و 770 هکتار رسید. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ملخ های صحرایی که به مراتع جنوبی استان نفوذ کرده بودند ، به باغات سرباز رسیده اند و این موضوعی است که کشاورزان را نگران کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اعلام میزان زمین های کشاورزی پایش شده در استان گیلان گفت: تاکنون 17 هزار زمین کشاورزی پایش و در5 هزار هکتار آن مبارزه با ملخ های مراکشی انجام شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۸:۰۶    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس از بازسازی 25 فرودگاه سم پاشی در شهرستان های آلوده به ملخ و اعزام یک فروند هواپیما از فارس به ایلام خبر داد. قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 210 هزار هکتار از مراتع این استان از اسفند سال گذشته تاکنون علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده و این اقدام با جدیت همچنان ادامه دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۲۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: ردیابی ملخ صحرایی (دریایی) در بیش از 800 هزار هکتار از اراضی زراعی، باغی و عرصه های منابع طبیعی این استان انجام شده و در بیش از 43 هزار هکتار آن سمپاشی صورت گرفته که سه هزار هکتار آن به صورت هوایی بوده است.
شیرازه   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس آخرین وضعیت استان در زمینه مبارزه با ملخ صحرایی را تشریح کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۹:۲۰    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس از بازسازی 25 فرودگاه سم پاشی در شهرستان های آلوده به ملخ و اعزام یک فروند هواپیما از فارس به ایلام خبر داد. قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اعلام کرد: ملخ های مراکشی قبل از آسیب رساندن به بخش کشاورزی گیلان کنترل شد.
زریوار خبر   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۷:۳۴    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مریوان در رابطه با ملخ های مزارع مریوان و مبارزه با آنها گفت: ملخ از نوع بادمجانی بوده و به صورت بومی وجود دارد و هر ساله بر علیه آن مبارزه شده است.
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون سازندگی بسیج دانشجویی کشور گفت: عملیات نجات باغ های انجیر لرستان به دست جهادگران امروز به پایان رسید و مقصد بعدی گروه های جهادی پاکسازی کرمان از ملخ هاست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۵:۲۰    
فیلمی از هجوم ملخ ها به مزارع کشاورزی بخش چاه دادخدا شهرستان قلعه گنج را مشاهده می کنید.
اقتصاد ایران: زاهدان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون بیش از 201 هزار هکتار از مراتع این استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.
اگرو فود نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۴:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان حفظ نباتات از آلوده شدن استان ایلام به آفت ملخ های صحرایی خبر داد و گفت: طی یک ریزش از کشور عراق، متاسفانه این استان نیز از دو شب قبل درگیر شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان کردستان گفت : ملخ هایی که در استان مشاهده شده اند مهاجم نیستند و بومی خود استان هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۳:۴۶    
مدیر حفظ نباتات جهادکشاورزی استان کردستان گفت: ملخ های که در استان مشاهده شده اند مهاجم نیستند و بومی خود استان هستند.
روزنامه دریا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۳:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
دریا نیوز: مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان نسبت به حمله موج چهارم ملخ صحرایی هشدار داد. به گزارش ایسنا، حمید دولتی در جمع خبرنگاران با اعلام هشدار نسبت به حمله موج چهارم ملخ صحرایی ...
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۲:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمدچالاکی روز چهارشنبه در نشست ستاد بحران استان ایلام با محوریت حمله ملخ های صحرایی به ناحیه مرزی شهرستان دهلران اظهار داشت: تاکنون 650 هزار هکتار از این گستره مبارزه با آفات انجام شده و مبارزه در سطح 350 هزار هکتار باقی مانده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: سطح مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر در سیستان و بلوچستان از پیش بینی ها فراتر رفت.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: مبارزه و پایش کانون های ملخ مراکشی در گیلان همچنان در حال انجام است. علی درجانی در گفت و گو با ایسنا- منطقه گیلان، با بیان اینکه بخش کشاورزی گیلان از ظرفیت های مهم کشور برای تولید انواع محصولات کشاورزی محسوب می شود ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۲:۱۲    
اقتصاد ایران: ایلام - مدیر جهاد کشاورزی دهلران گفت: طبق بررسی های انجام شده ملخ ها در سطح پنج هزار هکتار از اراضی دهلران حضور دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۲:۱۲    
ایلام - فرماندار دهلران با اشاره به اینکه عراق هیچ گونه اقدامی برای مهار ملخ های صحرایی انجام نداده است، گفت: تاکنون سه کانون آلوده در این شهرستان شناسایی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی ایلام با اشاره به اینکه بازده زمانی برای مبارزه با ملخ ها در ایلام محدود است، گفت: تمهیدات لازم برای مبارزه با ملخ ها در استان صورت گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۱:۴۰    
ملخ های مهاجم به مزارع و باغات شهرستان سرباز رسیدند.
هرمز   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی حاجی آباد با اشاره به سمپاشی زمینی در بخش احمدی این شهرستان، گفت: تاکنون سه هزار و 788 هکتار از زمین های کشاورزی بخش احمدی برای مبارزه با ملخ های صحرایی سمپاشی زمینی شده است.
جهان نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
در خوزستان زمانی که هواپیمای سم پاش می خواست اهواز را سم پاشی کنند، اجازه نمی دادند چرا که ملخ پر از پروتئین است، چطور میگو را می خورند، ملخ هم مانند میگو است. یک عده میگو می خورند و یک عده ملخ!
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۷:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
یک اقتصاددان چپ در اظهاراتی بدون اشاره به مثبتات اقتصادی ایران گفته است: نظام تصمیم گیری کشور طی 15 سال گذشته قابلیت درخوری نشان نداده؛ البته اگر نگوییم آنچه بیشتر نشان داده ضد قابلیت بوده است!
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۲۳:۱۵    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کردستان از هجوم ملخ های بومی به زمین های کشاورزی و باغات استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۹:۳۳    
ایلام - ایرنا مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی ایلام با ذکر اینکه مبارزه با ملخ های صحرایی واقع در نوار مرزی شهرستان دهلران آغاز شده گفت: با استقرار یک فروند هواپیمای سم پاش در این شهرستان عملیات سم پاشی هوایی از فردا شروع می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
با هجوم ملخ های صحرایی به دهلران مسولان تلاش می کنند تا با سمپاشی مزارع از تکثیر این ملخ ها جلو گیری کنند
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۷:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: مبارزه با ملخ بومی در 6 هزار هکتار از مراتع و مزارع استان انجام شد و برنامه ریزی برای مبارزه با این آفت در یک هزار هکتار دیگر در حال انجام است.
سلامت نیوز / آفتاب نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۵:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز :به گفته معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیش از حد بدبین شده ایم، تا جایی که مسائل فنی، علمی و حتی اجتماعی نیز سیاسی شده است. ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی البرز از کنترل هجوم ملخ های بومی خبر داد و گفت: تاکنون مشکلی از هجوم ملخ های مهاجر، گزارش نشده است.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۳:۲۹    
یک مسئول از همه جا بی خبر: مگه آلودگی هوا برای زمستون ها نبود؟ آلاینده ها: به خدا خودمون هم شرمنده ایم دلار: اوضاع یه جوریه منم نمی دونم باید بکشم بالا یا پایین ملخ ها: ما که دلمون براتون سوخت، قول دادیم کاری نداشته باشیم #قاراشمیش #خبر_الکی #شهرونگ
همشهری   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۳:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام از ورود ملخ های صحرایی به این استان از طریق عراق خبر داد. به گزارش مهر محمدتراب میری گفت: بر اساس گزارش اکیپ های پایش و ردیابی ملخ سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام در شهرستان دهلران، بر اساس بازدید انجام شده توسط کارشناسان متخصص این سازمان ...