چهارشنبه ۲۹ خردادساعت ۰۳:۲۱Jun 2019 19

جدیدترین‌های «دانشگاه علامه طباطبایی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
نشست راهکار های گفتمان سازی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: اکوسیستم های نوآوری، رشد و کارآفرینی در حوزه علوم انسانی زمینه هایی را برای تحول بزرگ اجتماعی در راستای ثروت آفرینی فراهم می کنند.
ایرنا   ۹ ساعت پیش    
تهران-ایرنا- رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: این دانشگاه بانی نظریه سازی در حوزه تخصصی خود در ایران است که بیش از 250 کرسی نظریه پردازی در خصوص ارائه و راهکار حل برخی از مشکلات عینی و اجرایی در حوزه های مختلف برگزار کرده است.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
کرسی نگاهی به عاطفه در فلسفه علامه طباطبایی 30 خرداد در قم برگزار می شود. به گزارش شیعه پرس، کرسی ترویجی معنای عاطفه در انسان شناسی فلسفی علامه طباطبایی ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۰۲:۳۷   + ۲۵ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی علت تخصیص 16 میلیون دلار ارز دولتی به واردات کاغذ سیگار را عدم اطلاع از مسائل اقتصادی یا دخالت دست هایی برای عدول از قواعد می داند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۲۴    
تهران - ایرنا - رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: نیاز است روش معلمی در نسل جدید استادان در این دانشگاه تغییر کند و در راستای آن نوع ارتباط اساتید با دانشجویان متحول شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۲۰:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- شیوه نامه شرکت اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در دوره های پسادکتری با تصویب در هیات رئیسه دانشگاه اجرایی می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی با اعلام خبرتشکیل مرکز مجازی ارتقای توان حرفه ای استادان دانشگاه گفت: این مرکز در حال شکل گیری است و برگزاری این جلسه حاصل شکل گیری این مرکز است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سومین دورۀ مدرسه علوم شناختی اوایل تیرماه امسال در دانشگاه علامه طباطبایی در تهران برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۰:۲۷    
مسابقه عکاسی "ماه در قاب" به مناسبت ماه مبارک رمضان از سوی کانون عکس و فیلم دانشگاه علامه طباطبایی در این دانشگاه برگزار شد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۶:۳۲    
عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: دولت باید به عنوان یک ساختار نسبتش را با دانشگاه بازتعریف کند.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۰:۲۳    
همایش دو روزه جهانی شدن و کانون های فرهنگی بدیل؛ گفت وگوی فرهنگی تمدنی ایران و آلمان دیروز 25 خردادماه در دانشکده ادبیات و زبان های خارجه دانشگاه علامه طباطبایی آغاز شد ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۲۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
همایش دو روزه جهانی شدن و کانون های فرهنگی بدیل؛ گفت و گوی فرهنگی تمدنی ایران و آلمان 25 خرداد ماه در دانشکده ادبیات و زبان های خارجه دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۴:۳۱    
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: همایش علمی بین المللی اربعین با هدف گسترش نگاه علمی به پدیده اربعین در راستای ایفای نقش اجتماعی دانشگاه به میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۰۸:۳۰    
عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی تهران گفت: حفاظت از محیط زیست نیازمند داشتن تخصص از سوی مسئولان و سمن های محیط زیستی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه مزدائیان دارای یک نظام مناسب فراخور زمانه خود بوده اند، گفت: آنها با برجسته نمودن بحث خیر و شر موازین یک انسان کامل سیاسی را به خوبی تبیین کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۴:۲۷    
تهران- ایرنا- مرکز ایران شناسی سعدی در دانشگاه مطالعات بین المللی شانگهای چین با همکاری دانشگاه علامه طباطبایی افتتاح شد.
خلیج فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
خلیج فارس: آزمون کارشناسی ارشد سال 1398 و بیست و چهارمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور از ساعت 7:30 صبح روز پنجشنبه در 6 گروه آموزشی و 131 کد رشته برای تمام دانشگاه های دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی با حضور 614 هزار و 883 داوطلب آغاز شد و تا ظهر فردا 24 خردادماه ادامه دارد ...
سازمان سنجش   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
دکتر خدایی معاون وزیر و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح روز پنج شنبه 23 خرداد ماه با حضور در دانشگاه علامه طباطبایی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی و همچنین دانشگاه علوم انتظامی امین از حوزه های امتحانی آزمون کارشناسی ارشد سال 1398 بازدید به عمل آوردند. روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
روزنامه آذربایجان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان سنجش گفت: ظرفیت پذیرش برای دوره های کارشناسی ارشد حدود 350 هزار نفر است و نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است. دکتر ابراهیم خدایی در حاشیه بازدید از آزمون کارشناسی ارشد سال 98 در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی در جمع خبرنگاران افزود ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
استاد دانشگاه علامه طباطبایی در مقاله ای عنوان کرد که با توجه به این که رویکردهای مختلفی درباره توسعه اجتماعی وجود دارد، لازم است با در نظر گرفتن رویکرد الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و موضوع محوری اندیشکده امور اجتماعی تعریف مشخص و قابل قبولی از پیشرفت اجتماعی در این رویکرد ارائه شود ...
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۲:۴۷   + ۱۵ سایت دیگر  
برترین ها: آزمون کارشناسی ارشد سال 98 به همراه اولین مرحله المپیاد علمی دانشجویی کشور در 6 گروه آموزشی و 131 کدرشته برای تمامی دانشگاه های دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی با حضور 614 هزار و 883 داوطلب در روزهای 23 و 24 خرداد 98 برگزار می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۰:۳۰    
اولین شمارۀ دو فصلنامه تخصصی حقوق روزنامه نگاری و ارتباطات به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی دکتر عباس اسدی دانشیار گروه روزنامه نگاری دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی منتشر شد.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
تعطیلی برنامۀ نود همچنان معضلی بزرگ در میان هواداران فوتبال می باشد. در دانشگاه علامه طباطبایی یکی از استادان خوش ذوق یاد عادل فردوسی پور و برنامۀ نود را به شکلی جالب زنده نگه داشت. این استاد برای دانشجویان خود سوالاتی با مضمون تعطیلیِ برنامۀ نود و نحوۀ برخورد با عادل فردوسی پور طرح کرد. ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۲۱:۳۶    
گروه اندیشه دانشیار و عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اهمیت حکمت ایرانی بیان کرد: اگر حکمت ایران به درستی خوانده شود، می تواند بنیان مهمی برای صلح باشد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۲۱:۳۰    
گروه اندیشه عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به وضعیت حکمت ایرانی در گزارش های یونانی بیان کرد: یکی از مهم ترین کتب در این زمینه کتاب یونانیان و بربرها است که در دوازده یا سیزده جلد چاپ شده است ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۲۱:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
محمد غلامیان طی حکمی از سوی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی منصوب شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
کلباسی گفت: حسب قرائن، ارسطو نظر چندان مساعدی به سنت فکری و فلسفی ایرانیان نداشته اما با وجود این نتوانسته است از انعکاس و حتی تحسین نسبت به ارزشهای نظری و معنوی این سنت خودداری کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۴:۰۸    
تهران-ایرنا- عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی معتقد است الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به گونه ای است که در آن آرمان های کشور مکتوب شده است، اما در واقع باید راه های رسیدن به آرمان ها در سند اندازه گیری شود.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
قاسم پورحسن در بیست و سومین همایش بزرگداشت ملاصدرا گفت: ایران با پشتوانه حکمی و میراث فلسفی خود باید بنیاد گفتگو و صلح را فراهم سازد و دیگران را نیز به خرد و گفتگو فرابخواند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۳:۰۱    
معاونت فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی در اطلاعیه ای اعلام کرد: مهلت ثبت نام شرکت در جشن دانش آموختگی دانشگاه علامه تا 30 خرداد است.
ورزش 11   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
ورزش 11 - استاد دانشگاه علامه طباطبایی در حرکتی جالب سوالات امتحانی پایان ترم را در حمایت از عادل فردوسی پور طرح کرد. این استاد دانشگاه با توه به تعطیلی برنامۀ 90 و حذف عادل فردوسی پور، مجری محبوب صدا و سیما دست به چنین اقدامی جالبی زد. سوالات استاد دانشگاه علامه طباطبایی ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۲:۱۱    
تهران - ایرنا - نشست مشترک شورای راهبردی روابط خارجی و مرکز مطالعات چین دانشگاه علامه طباطبایی به منظور بررسی تحولات ایران و چین و راه های توسعه روابط علمی برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۰:۴۰    
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی تهران گفت: حفاظت از محیط زیست نیازمند داشتن تخصص از سوی مسئولان و سمن های محیط زیستی است. اسماعیل کهرم در گفت وگو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه گام اول برای حفظ محیط زیست وجود اراده، تمایل و تخصص ازسوی مسئولان است که متاسفانه چنین نیست ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۰:۱۵    
کانون کتاب و کتابخوانی دانشگاه علامه طباطبایی در نظر دارد برنامه بازدیدی از کتابخانه مجلس شورای اسلامی برگزار کند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۰۹:۳۶    
گروه اندیشه عضو هیئت علمی گروه فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه مستشرقان به لحاظ نگاه بیرونی و راه نیافتن به ساحت قدسی حکمت ایرانی از عمق این حکمت بهره نگرفتند، گفت: بر ماست که به عنوان میراث داران این حکمت به شناخت معارف درست آن اهتمام ورزیم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: واقعیت این است که در حوزه اخلاق در پژوهش کاستی های زیادی داریم و به یک معنا گرفتار و دچار بداخلاقی دانشگاهی هستیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۶:۴۷    
تهران - ایرنا - مدیر امور پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اهمیت اخلاق در دانشگاه ها، گفت: در حوزه اخلاق در پژوهش کم و کاستی های زیادی وجود دارد؛ به این معنا که دانشگاه ها گرفتار بد اخلاقی شده اند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۵:۴۴    
تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در 15 سال اخیر مسئولیت پذیری اساتید نسبت به پژوهش دانشجویان روند منفی داشته است و همین امر باعث افزایش تقلب علمی و سطحی شدن پژوهش ها شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۵:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیریت آموزش های تخصصی آزاد و مهارت افزایی دانشگاه علامه طباطبایی طبق برنامه ریزی قبلی و درخواست متقاضیان، آزمون زبان دانشگاه را در روز جمعه مورخ 98/04/21 ساعت 9 صبح برگزار می نماید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۴:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
همایش جهانی شدن و کانون فرهنگ های بدیل در سالن شهید مطهری دانشکده ادبیات فارسی و زبانهای خارجی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۰۷:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
سومین همایش علمی بین المللی اربعین به میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی مهرماه سال جاری برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۰۳:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مهناز اکبری، استاد بازنشسته گروه آموزشی زبان و ادبیات انگلیسی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی درگذشت.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۶:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی دولت با صدور پیامی درگذشت، شادروان استاد هوشنگ عباس زاده از اعضای هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و مدرس و منتقد برجسته روابط عمومی را به همکاران ایشان، فعالان حوزه روابط عمومی و خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.
فرهنگ امروز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
فرشاد مومنی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی و سعید مدنی پژوهشگر حوزه جامعه شناسی در مراسم رونمایی کتاب فروپاشی سخنرانی خواهند کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۳:۴۶    
مهلت ثبت نام مصاحبه دکتری رشته آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در دانشگاه علامه طباطبایی تا ساعت 24 امشب بیستم خردادماه ادامه دارد.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۱:۰۹    
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا ، سومین همایش علمی بین المللی اربعین با اهداف گسترش نگاه علمی به پدیده اربعین، بسط فرهنگ دینی به ویژه فرهنگ حسینی با تأکید بر اربعین و همگرایی جهانی و راهکارهای وصول به آن از طریق گسترش فرهنگ اربعین با همکاری ستاد مرکزی اربعین و محوریت اجرایی دانشگاه علامه طباطبایی ...
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
نشست علمی اقتصاد سیاسی صنعت خودرو در ایران، روز سه شنبه 21 خرداد 98 با حضور کارشناسان و مسئولان در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود. *** محورهای نشست علمی اقتصاد سیاسی صنعت خودرو در ایران ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
استاد روزنامه نگاری دانشگاه علامه طباطبایی معتقد است که روزنامه نگاران و خبرنگاران در کشور ما با پیشرفت فناوری ها حرکت نمی کنند و خود را با این فضا انطباق نمی دهند.