دوشنبه ۱۸ فروردینساعت ۲۰:۰۱Apr 2020 6

جدیدترین‌های «مرکز ملی فضای مجازی»

 
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۰۹:۳۸   + ۲۷ سایت دیگر  
معاونت راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی در گزارشی 10 فناوری برتر سال پیش رو را برای دستیابی به موفقیت معرفی کرد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۱:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
کرونا یک پدیده فرهنگ واره است؛ یک استعاره. استعاره کرونا به ما امکانی نظری و عملی می دهد تا تأثیر همه گیر و نفس گیر فرهنگ را بهتر تحلیل کنیم. به گزارش شیعه پرس، متن زیر یادداشتی نوشته مسعود صادقی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۲:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: برای اینکه زیرساخت مخابراتی کشور پاسخگوی کل نیازهای مربوط به دورکاری و آموزش مجازی باشد، باید تدابیری ویژه اندیشید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: کارگروه ویژه فضای مجازی بحران کرونا تشکیل شده و اولین بیانیه آن نیز به زودی اعلام خواهد شد. پیروی از تصمیمات این کارگروه برای افراد الزامی است و تخطی از آن به پرداخت هزینه برای متخلفان منجر می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۲:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
شورای عالی فضای مجازی و مرکز ذیل آن می بایست نماد چابکی و پویایی در سیاست ورزی و جهت دادن هدفمند و الگویی برای سایر دستگاه ها باشد؛ اما علی رغم وجود شاخص های عملکردی، شاخص های ادراکی ناکارآمدی را به تصویر می کشد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۴:۴۶    
تهران-ایرنا-از مهمترین نهادهایی که در حوزه پیشگیری و مبارزه در جهت رفع آسیب های اجتماعی فعالیت می کنند، می توان به کمیته امداد امام خمینی، هلال احمر، وزارت آموزش و پرورش و مرکز ملی فضای مجازی اشاره کرد.
وزارت کشور   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۱:۲۰   + ۶۰ سایت دیگر  
اعضای ارشد کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا، در نشست با نائب رئیس شورای عالی مدیریت بحران کشور ، در خصوص ابعاد مختلف روند اطلاع رسانی مبارزه با شیوع بیماری کرونا تبادل نظر کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۱۵:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون مرکز ملی فضای مجازی از برنامه ریزی برای استقرار رگولاتوری مبتنی بر محیط آزمون برای تنظیم اقتصاد بازار فضای مجازی خبر داد و گفت: این موضوع مشکل نظام مجوزدهی ایده های نو را برطرف می کند.
پانا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۷:۴۲   + ۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس مرکز ملی فضای مجازی به مناسبت سالروز تاسیس شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی کشور پیامی صادر و به لزوم بالا بردن سواد رسانه ای برای پاسخگویی حداکثری نیاز داخلی به خدمات، محتوای فرهنگی مناسب و شکل گیری عقلانیت فردی تاکید کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۳:۰۹    
معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه با تحول دیجیتالی اشتغال ایجاد می شود، گفت: تلاقی فناوری ها با حوزه های مختلف کسب و کار در کنار تغییر نیازهای مشتریان ، به عنوان پیشران های اصلی اقتصاد دیجیتال محسوب می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۲:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور به مناسبت سالروز تاسیس این شورا ضمن پیام تبریک گفت: امیدوارم بیش از پیش شاهد پیشرفت و تعالی این حوزه در کشور باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۶ - ۱۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون اقتصادی و تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی خواستار تعامل با دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و نخبگان حقوقی داخل کشور برای تقویت بنیان های حقوق بین الملل فضای مجازی شد.
هفته نامه عصر ارتباط   ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۱۱:۵۹   + ۲۹ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد: دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور از نقش چشمگیر فضای مجازی و اهمیت شبکه ملی اطلاعات در مواجهه، کنترل شیوع و شکست مشکلات جهانی همچون ویروس کرونا در کشور خبر داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی درباره اهمیت شبکه ملی اطلاعات گفت: یکی از راه های درآمدزایی توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات است. تمامی کشورهای دنیا در حال توسعه این زیرساخت هستند و این امر مهم در کشور ما نیز باید توسط مسیولان داخلی انجام و راه نفوذ هر سیاست خارجی به آن بسته شود.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها طی روزهای گذشته و احتمالاً آینده، بحث آموزش مجازی دانش آموزان و دانشجویان داغ شده است؛ به تازگی معاونت فضای مجازی دادستانی کشور طی اطلاعیه ای اعلام کرد: باتوجه به مصوبات شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی درخصوص ساماندهی پیام رسان های اجتماعی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۳:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی با تبریک آغاز هفته فضای مجازی از نامگذاری ایام این هفته به مناسبت سالروز تاسیس شورای عالی و مرکز ملی فضای مجازی به دستور رهبر معظم انقلاب خبر داد.
عصر ایران   ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۲۰:۰۱   + ۲۸ سایت دیگر  
معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور اعلام کرد: هر گونه اجبار مردم به عضویت در پیام رسان های بیگانه فاقد وجاهت قانونی است و با خاطیان برخورد خواهد شد. ...
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۰۲:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: ابوالحسن فیروزآبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی با توجه به اینکه ترافیک کنونی فضای مجازی مربوط به داخل کشور است، گفت: در حال حاضر ما به دنبال این هستیم تا خدماتی به مردم ارائه دهیم تا بتوانند از خدمات داخلی استفاده کنند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۹:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: راه اندازی ماشین جست وجوی ایرانی و تولید محتوا در راستای ایجاد شبکه ملی اطلاعات از اولویت های کشور در برابر حملات هکرهای خارجی است.
خبر خودرو   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۰۹:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: درخواست ما، سایت ها، پلیس فتا و مرکز ملی فضای مجازی این است که مرجع قیمت گذاری خودرو در سایت ها مشخص شود.
آی تی آنالایز   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۳:۴۱   + ۴۳ سایت دیگر  
جاویدنیا گفت: حذف قیمت خودرو از سایت های اینترنتی به سود دلالان است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جواد جاویدنیا سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور درباره افزایش قیمت خودرو گفت ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۸:۳۳    
مدیر ارتباطات با بخش خصوصی مرکز ملی فضای مجازی گفت: 85 درصد از حوزه بازی های رایانه ای در ایران در اختیار خارجی ها است و تولید کننده داخلی تنها 15 درصد از بازار این حوزه را در اختیار دارد.
آی تی آنالایز   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی با تشریح تکالیف این مرکز در برنامه ششم توسعه کشور، گفت: دبیرخانه شورا با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات موظف به تدوین برنامه دفاع سایبری و پدافند برای زیرساخت های کشور شدند. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۵:۱۵    
ایسنا/اصفهان مدیر ارتباط با بخش خصوصی معاونت محتوای مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه حدود 30 میلیون گیمر در ایران وجود دارد، گفت: 85درصد بازار گیم ایران در دست تولیدکنندگان خارجی است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رئیس مرکز ملی فضای مجازی معتقد است: اقتصادی که ارزش افزوده به دنبال دارد را باید حفظ کرد؛ البته رفع اشکالاتی که در این فرآیند وجود دارد نیز ضروری است.
شهر سخت افزار   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به تکالیف جدیدی که توسط شورای عالی فضای مجازی برای وزارت ارتباطات تعیین شده، گفت: باید نسبت ترافیک داخلی به خارجی 70 درصد به 30 درصد شود. ...
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۲۰:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
مردم نیوز : ابوالحسن فیروزآبادی در دهمین جلسه کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی که بعدازظهر امروز سه شنبه در مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد، از دبیر کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی خواست که اسامی دستگاه هایی که در خصوص پیاده سازی دولت الکترونیک همکاری نمی کنند را در اختیار شورای عالی فضای ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- در حالی که وزیر ارتباطات از تصمیم گیری درباره خدمات ارزش افزوده با نظر مرکز ملی فضای مجازی خبر داده بود، رئیس رگولاتوری اعلام کرد که با جمع بندی این نظرات در این مرکز و طرح این نظرات در جلسه بعدی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، درباره این خدمات تصمیم گیری خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۵:۵۲   + ۳۲ سایت دیگر  
در حالی که وزیر ارتباطات از تصمیم گیری درباره خدمات ارزش افزوده با نظر مرکز ملی فضای مجازی خبر داده بود، رئیس رگولاتوری اعلام کرد که با جمع بندی این نظرات در این مرکز و طرح این نظرات در جلسه بعدی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، درباره این خدمات تصمیم گیری خواهد شد.
آی تی آنالایز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۵:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون راهبری مرکز ملی فضای مجازی درباره مصوبات آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت: تا پایان سال برای شبکه ملی اطلاعات برنامه مصوبی خواهیم داشت که تا سال 1404 ضمانت اجرایی دارد و دولت بعدی موظف به اجرای آن است. ...
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۱۱:۲۵   + ۱۹ سایت دیگر  
جواد جاویدنیا در پاسخ به سؤالی درباره اقدامات صورت گرفته برای برخورد با سایت های فروش خودرو و تاثیر این سایت ها در افزایش قیمت خودرو اظهار کرد: با توجه به بررسی هایی که انجام دادیم، این سایت ها در واقع بی ثباتی بازار و عدم نظارت بر بازار واقعی را شفاف و عیان می کند؛ دادستانی کل ...
سیتنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۰:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
شرکت انتقال داده های آسیاتک، 20 بهمن 1382 تاسیس گردید و با اخذ مجوزهای مختلف و متناسب با نیاز های جامعه اعم از مجوز PAP و سپس مجوز FCP از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، مجوز IDC از مرکز ملی فضای مجازی هر روزه در کار خود پیشرفت حاصل کرده و به برترین اپراتور ارتباطات ثابت کشور تبدیل شده است.
ایبنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۰۸:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
رییس مرکز ملی فضای مجازی گفت: در حوزه انرژی، زیرساخت های مناسبی برای استخراج رمز ارز در ایران وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۴:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی گفت: در آینده نزدیک همه عوامل اصلی نظام تعلیم و تربیت مانند معلم، مربی و مدرسه تحت تاثیر فضای مجازی قرار می گیرند.
عصر ایران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۸:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی مسدود کردن دامنه خبرگزاری فارس را محکوم کرد. ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در گفت وگو با فارس ...
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۸:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
امروز محتواهای ما از اپ استورها حذف می شود و وقتی مردم می خواهند احساسات خود را برای شهادت سردار سرفراز کشورمان شهید سلیمانی بیان کنند، پیش از آنکه محتوایی شکل بگیرد، آنها را حذف کرده و صفحات فعالان فضای مجازی بسته می شود که این رفتار زننده ای است.
صاحب نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۷:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
همزمان با برگزاری رویداد بزرگ 48 ساعته تولید محتوا فضای مجازی بسیج در سراسر کشور، مانیتورینگ این رویداد در مقر کنترل و مانیتورینگ در حال انجام است که برخی از مقامات و مسئولان فضای مجازی کشور در حال بازدید آنلاین از این رویداد هستند.
روزنامه صبح اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۵:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش واحد علم و فناوری خبرگزاری صبح اقتصاد سید ابوالحسن فیروزآبادی- دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور – از حمایت مرکز ملی فضای مجازی از نهضت تولید محتوا و عرضه آن بر روی سکوهای ایرانی به دنیا خبر داد.”انتقاد از ورود بدون اجازه به صفحه شخصی کاربران” ...
شاخص نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۵:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
شاخص : دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: بعد از این مسابقات تلاش می کنیم تولیدات برندگان را در سکوی های ملی و آپ استورهای بومی قرار داده و در مرکز ملی فضای مجازی کشور از آنها حمایت می کنیم.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
شورای عالی فضای مجازی یا مرکز ملی فضای مجازی به عنوان سیاست گذار و قانون گذار در حوزه اینترنت، در اقدامی عاجل در روز های آینده، تعریف دقیق صوت و تصویر فراگیر و مصادیق آن را مشخص نماید تا برای همه فعالان مجازی مشخص شود ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۹:۴۰    
مرکز ملی فضای مجازی در اجرای وظایف خود تعریف و تبیین مصداق صوت و تصویر فراگیر و تعیین حدود مسئولیت و اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی را در فضای مجازی دستور کار خود قرار داده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۷:۵۰   + ۲۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر حقوقی و مالکیت فکری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ابهامات مطرح شده در مورد صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، ابراز امیدواری کرد ...
ایستنا   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۲۲:۱۲    
وزارت ارتباطات اسناد مربوط به شبکه ملی اطلاعات را ارائه کرد اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی به همراه کارشناسان مرکز ملی فضای مجازی و مسئولان وزارت ارتباطات، بررسی طرح پیشنهادی سند معماری شبکه ملی اطلاعات را آغاز کردند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۲:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی به همراه کارشناسان مرکز ملی فضای مجازی و مسئولان وزارت ارتباطات، بررسی طرح پیشنهادی سند معماری شبکه ملی اطلاعات را آغاز کردند.
ایستنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۲:۳۸    
راه اندازی و اجرای شبکه ملی اطلاعات هنوز یکی از پرمناقشه ترین موضوعات در میان نهادهای حاکمیتی است. دولت معتقد است 80 درصد از پروژه شبکه ملی اطلاعات را پیش برده است و منتقدان حاکمیتی از جمله مرکز ملی فضای مجازی براین باور هستند در پیشرفت این پروژه عقب ماندگی وجود دارد و اگر این شبکه راه افتاده پس ...
برترین ها / مردم نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۹:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: محمدحسن انتظاری عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی، در خصوص جزئیات جلسه شامگاه شنبه 21 دی ماه این شورا با بیان این خبر گفت: در این جلسه مطابق با آنچه که در جلسه قبلی شورای عالی فضای مجازی مقرر شده بود ...
ایستنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۱:۴۵    
شورای عالی فضای مجازی روز گذشته (21 دی) و با برگزاری جلسه ای با حضور رئیس جمهوری و رئیس قوه قضاییه کلیات و چارچوب سند معماری و طرح کلان نوین شبکه ملی اطلاعات را بررسی و به تصویب رساندند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۱:۲۰   + ۳۲ سایت دیگر  
فراخوانی با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی به منظور احقاق حقوق کاربران ایرانی و انجام پیگیری های حقوقی جهت مسدود شدن صفحات مجازی صورت گرفته است.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
در ادامه سلسله نشست های زن، خانواده و فضای مجازی نشست سلبریتی ها و تحولات فرهنگ جنسیتی برگزار می شود. به گزارش شیعه پرس؛ به همت مرکز تحقیقات زن و خانواده و مرکز ملی فضای مجازی و پژوهشگاه فضای مجازی نشست سلبریتی ها و تحولات فرهنگ جنسیتی برگزار می شود. ...