پنجشنبه ۳۱ مردادساعت ۰۹:۵۰Aug 2019 22

جدیدترین‌های «زندانیان مهریه»

کیهان   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۲۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
همدان- خبرنگار کیهان: مدیرعامل ستاد دیه همدان از آزادی 30 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در همدان به مناسبت عید قربان تا عید غدیر در قالب طرح عید تا عید خبر داد. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ - ۱۱:۳۶    
رئیس دادگستری استان اصفهان با توجه به لزوم رسیدگی ویژه به زندانیان مهریه و جرائم غیرعمد گفت: زندانیان مهریه در صورت اثبات عدم توانایی در پرداخت بدهی نباید در زندان بمانند.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۸/۰۵/۰۹ - ۱۰:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس ستاد دیه استان همدان از آزادی 49 زندانی مهریه طی مدت دو ماه در همدان خبر داد و گفت: تنها 26 زندانی باقی مانده است. به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان همدان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۱۱:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
مدیر نمایندگی ستاد دیه مازندران گفت: 823 زندانی جرائم غیرعمد درحال حاضر در زندان های استان حضور دارند که 233 نفر از این تعداد زندانیان مهریه هستند.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ - ۰۹:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: مدیرعامل ستاد دیه از تلاش این ستاد برای کاهش ورودی زندانیان جرائم غیرعمد به زندان ها خبر داد. اسدالله جولایی (مدیر عامل ستاد دیه کشور) درباره تلاش این ستاد برای اصلاح قانون مهریه و کاهش زندانیان مهریه گفت: ستاد دیه تلاش می کند تا قانون مهریه براساس آنچه که در شان طرفین است ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۲۰:۳۷   + ۳۸ سایت دیگر  
شفقنا-حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار رئیس قوه قضائیه، از زحمات ایشان در این مدت نسبتا کوتاه تقدیر و تشکر کرده و ایشان را مرد تحول در دستگاه قضایی دانستند. ضمنا از مسائل مهمی که مطرح شد، سرنوشت زندانیان مهریه بود که گفتند بحمدالله به حداقل رسیده و باقیمانده آن نیز حل خواهد شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: در بخشنامه ای به قضات و دادستان ها اعلام شد بررسی های لازم صورت بگیرد که اگر فردی فقط به دلیل مهریه در زندان بوده و مال و اموالی ندارد دادخواست های تعدیل آن ها را نیز مجدد بپذیرند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ - ۱۰:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان قم با تاکید براینکه هم اکنون 27 نفر از محکومین مهریه استان قم در زندان هستند، اظهار کرد: آمار زندانیان مهریه در استان قم، نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد کاهش یافته است. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۰:۵۴    
عوام زدگی آفت محیط زیست، تحویل 53پروژه نوسازی تا پایان سال98 و توقف واردات و اعلام نرخ جدید توافقی برنج از مهمترین عناوین روزنامه های امروز(شنبه29تیرماه) در مازندران است.
تیتر امروز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۲:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین اکبری بر لزوم نظارت دادستان ها بر عملکرد ضابطین تاکید کرد و افزود: زندانیان مهریه استان باید ظرف دو هفته تعیین تکلیف شوند.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۳:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: حذف ضمانت اجرای جزایی برای مهریه نیازمند وضع ضمانت اجرای مؤثرجایگزین است. لعیا جنیدی با اشاره به ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی موضوع مهریه و مضاعف شدن مشکلات بانوان در اثر از بین رفتن ضمانت اجرای موجود، از لزوم بررسی پیشنهادی مؤثر برای آن خبر داد ...
برترین ها / روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۱۴:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: دستیار ویژه در امور حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده گفت: زن زمانی مهریه را مطالبه می کند که به آخر خط زندگی زناشویی رسیده باشد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۱:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه گلستان از آزادی 6 نفر از زندانیان مهریه در دهه کرامت خبر داد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۰:۳۴    
سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود 18 هزار زندانی جرائم غیرعمد در کشور اظهار کرد: دستگاه قضائی با آزادی این افراد موجب کاهش جمعیت کیفری خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۶:۱۰    
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: توجه به بحث اجرای بخشنامه زندانیان مهریه مورد توجه دستگاه قضائی اردبیل است و هم اکنون 80 زندانی مهریه پشت میله های زندان هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۰:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
بندرعباس- ایرنا- تکلیف زندانیان مهریه در زندانهای هرمزگان باید ظرف یک هفته آینده مشخص شود.
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۰:۰۴    
رئیس دادگستری استان زنجان با اشاره به کاهش چشمگیر آمار طلاق در زنجان گفت: در بحث رسیدگی به وضعیت زندانیان مهریه اتفاقات مناسبی رخ داده است.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۱۴:۳۴    
بسیاری از مسائل راه حل شرعی و قانونی دارد، ولی وقتی ارتباط قوه قضاییه با حوزه کم باشد، مشکل ادامه پیدا می کند. در زمان رییس سابق قوه قضاییه، در خصوص زندانیان مهریه نکته ای گفتم ولی مسئولان وقت برای دریافت راه حل و حل مشکل نیامدند و تذکرات بنده به آن ها برخورد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۱۴:۳۰   + ۳۵ سایت دیگر  
معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: در مورد مهریه هم که بسیاری از بانوان به این منبع مالی متکی هستند، باید راهکارهای جایگزینی را که این نیاز آن ها تأمین و طلب شان پرداخت شود، به نحو موثر ایجاد کنیم.
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۱۳:۲۱    
معاون حقوقی قوه قضائیه با اشاره به توجه ویژه دستگاه قضا در دوره تحول به وضعیت زندانیان مهریه گفت: با اصلاح برخی قوانین به دنبال کاهش جمعیت کیفری هستیم.
شریان   ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۰۷:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش شریان نیوز ،روزنامه جوان با سیده فریبا مصطفوی، عضو شورای حل اختلاف قوه قضائیه در باره مهریه و استنکاف مردان از پرداخت آن به زنان مصاخبه کرده است. بخشی از مصاحبه را می خوانید: ...
اقتصاد ایران: یک عضو مشورتی شورای فقهی و حقوقی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به موضوع بازنگری در پرونده زندانیان مهریه گفت: افزایش جمعیت این زندانیان ، تورم قیمت سکه و .. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: 1800 نفر از زندانیان مهریه پس از راستی آزمایی و بررسی دقیق وضعیت مالی شأن، آزاد شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
قم - معاون فرهنگی قوه قضاییه از بررسی پرونده هزار و 800 نفر از زندانیان مهریه خبر داد و گفت: مشخص شد که این افراد توانایی پرداخت مهریه را ندارند و تلاش می شود حقوق آنان برگردانده شود.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ - ۱۶:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: 1800 نفر از زندانیان مهریه پس از راستی آزمایی و بررسی دقیق وضعیت مالی شأن، آزاد شدند. حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم در مصلی قدس، عنوان کرد: مهم ترین رویکرد قوه قضائیه، پیشگیری از جرایم و مقابله با فساد است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ - ۱۵:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها معاون قوه قضائیه گفت: باید مردم برای تحول قوه قضائیه اهتمام داشته باشند و بسیج شده و برای مبارزه با فساد کمک کنند و اگر نقطه کوچک سیاهی در هر دستگاهی دیده شود برای مبارزه با فساد ساکت نباشند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۷ - ۱۳:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
قم – ایرنا- معاون فرهنگی قوه قضاییه تقویت ارتباط با مراجع تقلید را از ویژگی های دوره جدید مدیریت دستگاه قضا عنوان کرد و گفت: یکی از درخواست آنان ، آزادی افرادی است که توان پرداخت مهریه را ندارند که این موضوع در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: این استان با 24 زندانی مهریه، کمترین زندانیان این بخش را در کشور دارد که همه این افراد با دادن تقاضای اعسار، موقتا آزادند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۲۳:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر - رئیس دادگستری شهرستان دیر گفت: هم اکنون هیچ محکومی در ارتباط با مهریه از شهرستان دیر در زندان نیست و همه زندانیان مهریه با وثیقه آزاد شده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۰۶:۰۲    
برنامه چراغ رادیو تهران امشب، شیوه بازنگری در پرونده زندانیان مهریه را نقد می کند و به برخی از پرسش های مخاطبان پاسخ می دهد.
برنامه چراغ از رادیو تهران امشب (3 تیر) از ساعت 21 نقدی بر شیوه بازنگری در پرونده زندانیان مهریه دارد و به برخی از پرسش های شما مخاطبان پاسخ می دهد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان گفت: تعداد زندانیان مهریه در گلستان به صفر رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۷:۲۴    
مدیرکل زندان های استان زنجان با بیان اینکه زنجان مقام نخست را در مجازات جایگزین کسب کرد، گفت: زندانیان مهریه در سال 97 در استان 110 نفر بود که این عدد امروز به صفر رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۶:۲۳    
زنجان- ایرنا- مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان گفت: جمعیت زندانیان این استان در اردیبهشت سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19 درصد کاهش یافته که دستورالعمل های کاهش جمعیت کیفری، استفاده از مجازات های جایگزین ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در جمع مسئولان قضایی زنجان رتبه اول استان در کاهش آمار زندانیان مهریه را یک قدم بلند عنوان کرد .
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۷:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رویداد 24: مشکل زندانیان مهریه همچنان به معضل بزرگ جامعه و البته قوه قضائیه تبدیل شده است. پیش از این حجت الاسلام ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه به دیدارآیت الله مکارم رفته بود. آنگونه که خبرگزاری قوه قضائیه اطلاع داده، رئیسی در این دیدار وعده داده مشکل زندانیان مهریه را حل خواهد کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: از میان 150 زندانی مهریه در قزوین، مشکل بیشتر آن ها از طریق ارائه دادخواست اعسار یا درخواست کمک از ستاد دیه حل شده و تنها 10 نفر از زندانیان مهریه در زندان قزوین باقی مانده اند که نه حاضر به ارائه درخواست اعسار هستند و نه کمک ستاد دیه را می پذیرند.
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۶:۳۵   + ۹۲ سایت دیگر  
آیت الله رئیسی گفت: از زمانی که دستورالعمل مربوط به زندانیان مهریه صادر شده است، حدود 1600 نفر آزاد شده اند و مابقی نیز که کمتر از 800 نفر هستند، کسانی هستند که تمکن مالی دارند اما از پرداخت مهریه استنکاف می کنند. در حال حاضر نیز اتفاق تازه ای رخ نداده و ما صرفاً قانون را اجرا می کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد از روز شنبه، از رجال نشینی تا فقر در شمیرانات، صادرات داروی ایرانی به بیش از 30 کشور، سرنوشت ارز 4200 تومانی دارو، بحران مهریه و نقدی بر شیوه بازنگری در پرونده زندانیان مهریه و بیابان های ایران در حال پیش روی، تیتر برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۳:۰۸    
مریم سمائی مهریه یکی از موضوعات مهمی است که همیشه با حاشیه های زیادی همراه بوده است. از تعیین مهریه های جنجالی سال های گذشته که بگذریم به تعداد زندانیان مهریه می رسیم که این روزها سروصدای زیادی به پا کرده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۰۹:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
درحالی که چندی پیش سخنگوی قوه قضائیه از تاکید رئیس این قوه مبنی بر بازنگری در پرونده زندانیان مهریه خبر داد، عضو حقوقدان شورای فقهی و حقوقی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
یک روانشناس خانواده با اشاره به افزایش زندانیان مهریه در کشور اظهار کرد: افرادی که مهریه های سنگین طلب می کنند هدفی جز کسب درآمد ندارند.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۰:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، یحیی کمالی پور با اشاره به دستور رئیس قوه قضاییه درباره حبس زدایی از زندانیان مهریه، اظهار کرد: قطعا نباید در راستای حبس زدایی از زندانیان مهریه حقوق زنان تضییع شود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۰۸:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
با افزایش آمار زندانیان مهریه و البته سایر زندانی ها، مسؤولان در ادوار مختلف اعلام کردند که زندان های کشور دیگر ظرفیت زندانیان را ندارند و طبق آمارهای مسؤولان امروز دیگر زندانی مهریه در زنجان نداریم.
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۷:۰۵    
خبرگزاری میزان- غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا در چهارمین نشت خبری با اصحاب رسانه پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از حقوقدانان اعتقاد دارند که نباید بین زندانیان مهریه و زندانیان دیگر مانند چک تفاوتی قائل شد، را در این ویدئو مشاهده می کنید.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی قوه قضائیه گفت که تعداد قابل توجهی از زندانیان مهریه آزاد شده اند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۱:۰۲    
تهران - ایرنا- دستگاه قضا و قوه مقننه در تلاش هستند در راستای رعایت تاکیدات رهبری درباره زندان زدایی، الزامات پرداخت مهریه را به گونه ای تعدیل کنند که ضمن رعایت حق زوجه برای دریافت حق قانونی خود، ورودی محکومان مهریه به زندان های کشور هم تا حد قابل توجهی کاهش یابد ...