سه شنبه ۱۲ فروردینساعت ۲۰:۵۴Mar 2020 31

جدیدترین‌های «آموزه های دینی»

 
ایرنا   ۶ ساعت پیش    
تهران-ایرنا- مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه تعلیم و تربیت، شیوع بیماری کرونا در کشور را موجب بازتعریف فرهنگ دانست و گفت: این بیماری شرایطی ایجاد کرد تا به آموزه های دینی و بهداشت عمومی عمیق تر فکر و عمل کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
مباحث اعتقادی که حول ویروس کرونا در جامعه ما مطرح شد موجب شکل گیری دورانی جدید در عرصه تبلیغ و تبیین آموزه های دینی شده است که ابعاد و پیامدهای آن در آینده خود را بیشتر نشان خواهد داد.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۸:۰۶    
شیعه نیوز : پرسش آیا درست است که هنگام اذان اگر مطلب هایی خوانده بشود (مثلاً درس خواندن) یاد گرفته نمی شود؟ پاسخ اجمالی یکی از دستوراتی که در آموزه های دینی به آن سفارش شده، این است: کسی که صدای اذان را می شنود از کارهای دنیایی پرهیز نموده و آماده انجام نماز شود، بنابراین ...
اتاق نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۰۹:۵۰    
اولا: این موضوع که در اجرای بند 11 از اصل 110 قانون اساسی مطرح شده، در راستای بازگشت زندانیان به آغوش جامعه و کاهش اثرات سوء حبس بر خانواده آنان، اقدامی پسندیده و مبارک است و با آموزه های دینی و احکام شریعت اسلام مبنی بر ضرورت رأفت اسلامی در برخورد با متهمان و محکومان همخوانی بیشتری دارد. ...
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۲۲:۵۰   + ۲۶ سایت دیگر  
اسحاق جهانگیری به مناسبت میلاد امام حسین علیه السلام با یادی از سپهبد شهید سلیمانی پیام تبریکی منتشر کرد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
این روزها شاید کرونا باعث شده تا امور جاری زندگی شهروندان با مشکلاتی مواجه شود یا اینکه برخی اتفاقات ناخوشایند برای ما رخ دهد اما واقعیت آن است که همراه هر سختی یک راحتی هم هست که به خصوص در آموزه های دینی اسلام بر آن تاکید ویژه ای شده است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به توصیه قرآن و مجموعه آموزه های دینی به اینکه مؤمن باید همواره در حالت خوف و رجا باشد، گفت: این توصیه باید در مقابله با ویروس کرونا در جامعه به کار گرفته شود و از امید و ترس توأمان، نه مجزا، برای مدیریت و کنترل بهتر این بیماری بهره برد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۴:۳۴    
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان های سوادکوه و سوادکوه شمالی با اشاره به اینکه مقابله با کرونا در راستای آموزه های دینی است از تهیه و توزیع ملزومات بهداشتی و غذایی توسط فعالان دینی و قرآنی سوادکوه خبر داد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۴:۳۳    
حجت الاسلام عباس پسندیده دانشیار دانشگاه قرآن و حدیث، آموزه های دینی و نحوه رویارویی افراد با مشکلات را تبیین کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۱:۱۷    
حجت الاسلام احمد غلامعلی استادیار و معاون آموزشی دانشگاه قرآن و حدیث، آموزه های دینی و نحوه رویارویی با ویروس کرونا را تبیین کرد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۰۸:۱۵    
مدیرکل آموزش و پرورش فارس به مناسبت فرارسیدن عید نوروزباستانی وآغاز سال 1399 هجری شمسی پیامی صادر کرد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس؛متن پیام دکتر فرهاد اسماعیلی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز فرهنگی ...
رسا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۲۰:۱۵    
عالم اهل سنت خراسان شمالی گفت: اگر گفته های پیامبر (ص) را قبول داریم، در این شرایط اجتماع نداشته باشیم و رعایت این مهم در شرایط کنونی جزء آموزه های دینی است.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۸:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمد حسین ایزدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام کاظم (ع) و طلب آمرزش برای جانباختگان ویروس کووید 19 و آرزوی شفای کامل همه بیماران افزود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۵:۰۸    
در آموزه های دینی به ویژه در متون نظم و نثر فارسی همواره بر عیب پوشی و توجه به محاسن نوع آدمی توجه و تأکید ویژه ای شده و اقدام آن معلم وظیفه شناس آستارایی نشان از ایثار و تعهد اخلاقی او پس از دوران بازنشستگی دارد.
دانا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۲    
نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: افرادی که بدون توجه به مصالح نظام، دستورات دین و آموزه های دینی با رفتاری هنجارشکنانه به دنبال مخدوش کردن چهره مذهب و چهره انقلاب اسلامی در دنیا هستند قطعا آب در آسیاب بیگانگان می ریزند.
شیعه نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۷:۲۱    
شیعه نیوز : پرسش آیا حدیث و روایتی مبنی بر این که آدم هشتمین مرد روی زمین است وجود دارد؟ لطفاً ضمن بیان این مطلب در خصوص آن هفت نفر دیگر نیز توضیحاتی ارائه فرمایید. آیا پیامبری در بین آنها بوده است؟ آیا آنها با هوش بوده اند؟ پاسخ اجمالی ...
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۱:۲۶    
حوزه/ استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم خواستار استفاده حداکثری حوزویان از ظرفیت فضای مجازی به منظور تبلیغ آموزه های دینی با رویکرد آرامش دهی به جامعه برای غلبه بر ویروس کرونا شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
در چند سال اخیر لباس هایی وارد بازار ایران شده است که هیچ سنخیتی با فرهنگ و آموزه های دینی ما ندارد. شلوارهایی که از چند ناحیه پاره هستند و بدن انسان را نمایان می کنند و تی شرت هایی که عبارت هایی با زبان های خارجی بر آنها نقش بسته و کم کم به انتخاب اول جوانان و نوجوانان تبدیل شده است.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۷:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مردم نیوز :مسائل و مشکلاتی بر انسان عارض می شود و گریزی از آنها در زندگی نیست. به تعبیری الدّنیا دارٌ بالبلاء محفوفة . دنیا همواره با مشکلات و مصائب و بدی هایی همراه است و نحوه مواجهه با این بلایا مهم است. نمی شود در دنیا باشیم و عملاً هیچ مصیبت و مشکل و بلیه ای نداشته باشیم ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
کاردینال بشاره پطرس الراعی تأکید کرد: یکی از بحران های زمانه بیماری کرونا است اکنون زمان توبه، بازگشت به خداوند، آگاهی و توجه به آموزه های دینی است که در جهت منافع خانواده و جامعه دعوت می کند.
آناج   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
سلطان زاده گفت: بیش از 50 گروه جهادی دانشجویی با هدف تولید محتوا در دو عرصه آگاهی دهی در مورد رعایت مسائل بهداشتی و آموزه های دینی و پخش محتوا در فضای مجازی، سازماندهی شده است.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۵:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
داریوش ارجمند، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در باره این روزها که برخی کاسبی ها به واسطه شیوع ویروس کرونا مختل شده است، به خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس گفت: در آموزه های دینی و ملی ما، کمک در هنگام تنگدستی و عسرت سفارش شده است. محبت در زمانی که آدم ها آزرده هستند، سفارش شده است. ...
مرور نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۵:۱۹   + ۴۵ سایت دیگر  
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: سلاح های کشتار جمعی شامل هسته ای هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی و امنیتی ایران ندارند و منطبق با آموزه های دینی ما نمی باشند.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۳:۵۹    
قربانی از اجرای طرح یک دقیقه با معارف با هدف ترویج آموزه های دینی در پیشگیری از شیوع کرونا خبر داد و گفت: این طرح در راستای تقویت روحیه و ایجاد آرامش روحی در فضای مجازی در حال برگزاری است.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۱:۱۷    
احسانی گفت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد به عنوان پایگاهی برای تقویت آموزه های دینی ، اعتقادی و کاهش آسیب ها اجتماعی جهت ارتقاء سطح دینی و فرهنگی جامعه تلاش می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۸ - ۰۹:۳۲    
ایسنا/هرمزگان یک استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه رعایت بهداشت نه تنها منافاتی با آموزه های دینی ندارد بلکه برگرفته شده از آن است، گفت: انسان باید به دنبال یک فرهنگ سالم، درست و متعادل برود و از سفارش های متخصصین در هر حوزه پیروی کند ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۲۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
سید ابوالحسن حسن زاده گفت: از نظر آموزه های دینی حفظ سلامتی و پیشگیری از واجبات است و عمل به توصیه های متخصصان پزشکی را به عنوان یک تکلیف شرعی، الزامی بدانند.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۶:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه همدان گفت: عقل محور بودن فقه شیعه و آموزه های دینی در یک بخش عظیمی خودش را نشان داد و به لحاظ اینکه با ستاد پیشگری هماهنگ کنند، نمازجمعه تعطیل شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۵:۰۵    
تکانه هایی که از وقوع انقلاب اسلامی در همه ارکان جامعه ایجاد شده بود، رفته رفته به پیکره ادبیات نیز سرایت کرد و ادبیات معاصر در یک دگردیسی ناگزیر، به هویت جدیدی دست یافت ...
جامعه الزهرا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
جزوه اصول مواجهه با فضای مجازی در خانواده با استفاده از آموزه های دینی از سوی مرکز مشاوره جامعه الزهرا علیهاالسلام منتشر شد.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۰۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ برای یکدیگر دعا کنیم. وقتی برای دیگران از خداوند تندرستی می خواهیم، خودمان را هم در قلعه حفاظت خداوند بیمه کرده ایم. صدقه و انفاق را از یاد نبریم. رفتارهایی که در آموزه های دینی بلاگردان تعریف شده اند، می توانند به عبور سالم و موفق از آزمون کنونی کمک کنند.
تهران نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۲۰:۱۰    
به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، بهداشت در لغت به معنای نگاهداشتن تندرستی، حفظ صحت و سلامتی است و در اصطلاح به مجموعه فعالیت ها و اقداماتی که برای بهبود و ارتقای سلامتی، تندرستی و توانایی شخص یا جامعه انجام می شود ...
تیتر شهر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۶:۰۱    
در راستای ترویج آموزه های دینی و افزایش سرانه فضاهای فرهنگی ، ساختمان مسجد امام هادی (ع) با معماری ایرانی – اسلامی در منطقه 18 تهران و در آستانه سال جدید به بهره برداری خواهد رسید.
آناج   ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به گواه متخصصین امر پزشکی، باعث ضعف در سیستم عصبی و دفاعی بدن شده و فرد را در معرض انواع بیماری ها قرار می دهد. بهترین روش مبارزه با این ویروس، پیشگیری مناسب و شناخت خود بیماری است.
سلام نو   ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ - ۱۲:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، علی بختیار با اشاره به تاثیر روانی کلیپ های منتشر شده از سوی برخی مسئولان در خصوص ابتلا به ویروس کرونا بر روی مردم، بیان کرد: شیوع ویروس کرونا در اقصی نقاط دنیا و نقاط مختلف کشورمان قابل کتمان نیست ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
این روزها ویروس کرونا به یکی از چالش های پزشکی در جهان تبدیل شده و در کنار مبتلا شدن تعدادی قابل توجهی از مردم در حدود 60 کشور جهان، تشویش ذهنی و وسواس فکری و نگرانی نیز ایجاد کرده است ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس متخصصان روانشناسی روش های مختلفی را برای مواجهه با شرایطی که جامعه دچار استرس و فشارهای روانی ناشی از وقوع رخدادهای مختلف خصوصا مواقع بروز چالش هایی نظیر حوادث طبیعی و شیوع بیماری ها، توصیه کرده اند که مهمترین آنها توجه بیشتر به آموزه های دینی است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۰۹:۴۶    
ایسنا/کرمانشاه معاون پرورشی، فرهنگی و هنری اداره کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه گفت: آموزش و پرورش با تربیت دانش آموزان بر مبنای آموزه های دینی می تواند گام مهمی در جهت اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب بردارد.
دانا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۶:۳۹    
حجت الاسلام جواد معین گفت: عده ای برای بالا بردن قیمت ملزومات پیشگیرانه از شیوع کرونا، اقدام به احتکار این اقلام کرده اند، این در حالی است که نفس احتکار در اسلام فعل حرامی است و درآمدی که از آن به دست می آید نیز حرام است.
بسیج   ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۵:۰۵    
کارگاه آموزشی راهکار های پیشگیری از طلاق و روابط زوجین براساس آموزه های دینی به همت گروه جهادی شهید حججی طلاب خواهر بسیجی شاهرود برگزار شد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی روز شنبه به مناسبت هفته امور تربیتی ( 8 تا 14 ماه اسفند) در حاشیه نشستی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مربیان پرورشی در شکل دهی به شخصیت دینی و هویت مذهبی دانش آموز نقش اساسی دارند. ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ماموستا ملاسید محمد محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته روانسر افزود: با محتکرین و گرانفروشان باید برخورد جدی و قاطعانه صورت بگیرد. وی تصریح کرد: از نظر دین مبین اسلام، پیشگیری و خودمراقبتی بهترین راه مقابله با بیماری ها است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر پژوهشکده می گوید: بر اساس آموزه های دینی مان خداوند متعال بسیاری از بلایا و عذابهای امت را به واسطه وجود مقدس اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام دفع می کند.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۲:۲۱    
حوزه/ کارشناس و مشاور امور خانواده، خواستار تبیین صحیح و درست آموزه های دینی در خصوص امور تربیتی به آحاد جامعه شد.
رسا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
منتخب مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار آموزه های دینی و رهبری جامعه اسلامی رکن سوم انقلاب پشتوانه مردمی است.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۴:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام مروی با بیان اینکه پیشتازی در عرصه علمی و توجه به شرکت های دانش بنیان رویکرد آستان قدس رضوی است، گفت: توسعه علم و دانش در بالاترین سطح آموزه های دینی قرار دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۰:۱۵    
مهدی شیرزاد کارشناس شهری در آموزه های دینی ما آمده که رستگار نمی شود کسی که در 40 خانه، این طرف و آن طرف خانه اش، کسی شب، گرسنه سر بر بالین بگذارد. در رسوم ماست که وقتی کسی از دنیا رفت، معمولا جنازه او را از مقابل منزل یا محل کارش تشییع می کنند. گاهی سر کوچه متوفی، حجله می گذارند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
زینب برخورداری به موضوع مهم پند ها یا موعظه های بیهوده برای نوجوانان و آثار مخرب آن در جامعه پرداخت.
بسیج   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: بسیاری از مشکلاتی که در خانواده و جامعه وجود دارد ناشی از بی توجهی به آموزه های دینی است که امیدواریم با بهره مندی هر چه بیشتر از مقوله نماز و آموزه های دینی، راه سعادت همگانی را بیابیم.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۰۹:۱۷    
آیت الله آیت میردامادی با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات گفت: مردم ایران باور دارند که شرکت در انتخابات وظیفه شرعی آنها و ریشه در آ موزه های دینی دارد.