چهارشنبه ۳۰ بهمنساعت ۰۰:۵۶Feb 2020 19

جدیدترین‌های «آلودگی هوای اصفهان»

ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۱۲    
ایسنا/اصفهان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: وضعیت هوای امروز اصفهان (دوشنبه 28 بهمن ماه) برای گروه های حساس ناسالم است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان کارشناس اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: آلودگی هوای اصفهان در دو روز گذشته ناشی از کانون های گرد و غبار مناطق اطراف بوده که به صورت موقت است و تا آخر امروز رفع خواهد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۲۲:۳۴    
منصور شیشه فروش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در پاییز امسال با 80 روز آلوده روبرو بودیم، اظهار داشت: دو طرح مطالعاتی سهم بندی و منشایابی ذرات معلق هوا و اولویت بندی کانونهای مولد آلودگی هوا و تهیه سیاهه انتشار منابع آلاینده گازی با همکاری دانشگاه اصفهان و صنعتی و همکاری شهرداری اصفهان ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان آذر و دی ماه امسال روزهای اوج آلودگی هوای اصفهان بودند. یک ماه از روزهایی که بحران تجمع آلاینده ها در هوا، مدارس سومین کلان شهر بزرگ کشور را به تعطیلی کشاند می گذرد، تعطیلات هفت هشت روزه ای که گلایه های خانواده های دانش آموزان از عقب ماندگی و افت تحصیلی کودکان و نوجوانان را برانگیخت ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۰۷:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان آلودگی هوا معضلی است که هر سال گریبان کلانشهر اصفهان و شهرهای صنعتی اطراف اصفهان را گرفته، این معضل اما این روزها با افزایش شاخص آلایندگی در شب ها، پیچیده تر شده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۶:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
نصف جهان: اگرچه برخی کارشناسان آلودگی هوای کلانشهر اصفهان به خصوص در آذر ماه را ناشی از پدیده وارونگی هوا و صنایع اعلام کردند، اما برخی انگشت اتهام را به سمت کیفیت بنزین برده اند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۱    
اصفهان - ایرنا - آلودگی هوای اصفهان در طول سال های اخیر و به ویژه در شش ماهه دوم سال به دلیل تشکیل لایه وارونگی دما و افزایش و انباشت آلاینده های جوی تشدید می شود که به اعتقاد کارشناسان نداشتن طرح جامع علمی و عملی، موازی کاری نهادها، نبود ضمانت اجرایی قوانین و نبود کنترل آلاینده ها ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۵:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
آلودگی هوا، درد این روزهای اصفهان است، پدیده ای که سلامت شهروندان را نشانه رفته و نگرانی مسئولان حوزه سلامت را برانگیخته است. هر چند نظر مسئولان حفظ محیط زیست و هواشناسی این بود که آلاینده ها تنها تا پایان دی ماه میهمان اصفهان هستند ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان درحالی که اداره کل هواشناسی استان اصفهان، ناپایداری جوی را برای هوای امروز اصفهان پیش بینی کرده بود، از ساعت 8 تا 11 امروز شاخص آلودگی هوا در شهر اصفهان بالا رفت و هوای شهر ناسالم شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان اگرچه مطابق قانون، صنایع در شرایط اضطرار اجازه استفاده از سوخت مازوت را ندارند، اما با کاهش دمای هوا و به دنبال آن افت فشار گاز که اولویت کشور تامین سوخت بخش خانگی است، متاسفانه برخی صنایع استان اوایل دی ماه امسال به دلیل افت فشار گاز ...
موج   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۸:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
بعد از چندین روز آلودگی هوای اصفهان با ورود سامانه جدید بارشی به کشور این شهر نیز همانند بسیاری از شهرهای دیگر سفید پوش شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- کارشناس مسوول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: آلایندگی هوای مرکز این استان از بعدازظهر امروز چهارشنبه با نفوذ موج ناپایدارکاهش می یابد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: آلودگی هوای کلانشهر اصفهان و سایر شهرهای بزرگ و نواحی صنعتی استان روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته تشدید می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- ایجاد حس مسئولیت اجتماعی از سوی آحاد جامعه در قبال آلودگی هوا می تواند به عنوان مهمترین راهکار برون رفت از این مشکل در کلانشهرهای کشور منجمله اصفهان باشد که باید برای تحقق این راهبرد فرهنگ سازی شود.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: دادستان عمومی انقلاب اسلامی مرکز استان اصفهان از اجرای طرح هایی به منظور ایجاد هوای سالم و پاک در استان اصفهان خبرداد. علی اصفهانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان اظهار کرد ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
نصف جهان: عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: تحلیل آلودگی هوای این روزهای اصفهان بیانگر احتمال تخلف بعضی از صنایع آلاینده است و نیاز به بررسی کامل تری در این زمینه وجود دارد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۷:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان با تاکید بر تکمیل آزاد راه شرق اصفهان تا پایان سالجاری گفت: این آزاد راه به یکی از طرح های مزمن استان تبدیل شد و با توجه به آلودگی هوای اصفهان باید هرچه زودتر به بهره برداری برسد.
ورزش 3   ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۹:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
پیشکسوت فوتبال اصفهان با اشاره به تشدید عارضه ریوی اش در آلودگی هوای اصفهان ابراز امیدواری کرد که با تمهید مسئولان، همه شهروندان از نعمت هوای پاک بهره مند شوند.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۲:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرمرکز بهداشت استان اصفهان چرایی برگزار نشدن جلسه کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان را تشریح کرد.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نوروزی با بیان اینکه چرا با وجود اقدامات انجام گرفته در زمینه کاهش آلودگی هوای اصفهان با افزایش آلاینده ها مواجه هستیم، گفت: برای حل مشکل آلودگی هوا باید بر اساس وجدان عمومی برنامه ریزی کرد، هر دستگاه باید اشکالات خود را بپذیرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۵:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- آلودگی هوای اصفهان در شش ماه دوم سال به دلیل تشکیل لایه وارونگی دما و افزایش و انباشت آلاینده های جوی تشدید می شود که به اعتقاد کارشناسان نداشتن طرح جامع علمی و عملی، موازی کاری نهادها، نبود ضمانت اجرایی قوانین و نبود کنترل آلاینده ها ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
کندی و تاخیر ورود سامانه جدید به استان اصفهان ، موجب طولانی شدن وضعیت آلایندگی این استان شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به دلیل آلودگی هوای شهر اصفهان، شهرداری با برگزاری نشستی اقدامات فوری و بلند مدت را در اولویت قرار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۴:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
مرکز پایش و کنترل کیفیت هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان هوای شهر اصفهان را امروز برای گروه های حساس ناسالم اعلام کرد.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۲۰:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا: مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با توجه به پیش بینی پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده های جوی، کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان تصمیم به تعطیلی تمام مقاطع تحصیلی و مهدهای کودک در مناطق 6 گانه آموزش و پرورش اصفهان در روز چهارشنبه 4 دی ماه گرفت. ...
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۶:۱۸    
آلودگی هوای اصفهان در یک ماهه گذشته باعث 10 روز تعطیلی مدارس این کلانشهر شده است و بر اساس گفته کارشناسان و مسئولان امر این وضعیت هوا تا پایان دی ماه ادامه خواهد داشت.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۰۷:۱۲    
آلودگی هوای اصفهان در یک ماهه گذشته باعث 10 روز تعطیلی مدارس این کلانشهر شده است و بر اساس گفته کارشناسان و مسئولان امر این وضعیت هوا تا پایان دی ماه ادامه خواهد داشت.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۱۳:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون حمل ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اعضای شورای شهر مرتبا در خصوص رعایت موضوعات مورد نیاز برای پیشگیری از آلودگی هوا نکاتی را گوشزد کرده اند اما گوش شنوایی وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۱۸:۲۹    
اصفهان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با توجه به پایداری هوا و انباشت آلایندگی ها از فردا پنجشنبه تا هفته آینده، همه تذکرها و توصیه های لازم به مثلث هماهنگی پیش بینی آلودگی هوای اصفهان داده شد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۱۶:۴۱    
مسئول محیط زیست و توسعه پایدار معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به وضعیت کیفی و آلودگی هوای اصفهان در ماه های اخیر بر لزوم پیگیری قوانین و دستورالعمل های مرتبط با آلودگی هوا تاکید کرد و گفت: تمرکز بر موضوع آلودگی هوا به عنوان موضوع اصلی جلسات آینده شورای هماهنگی محیط زیست ضروری است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۱۴:۳۴    
ایسنا/اصفهان اصفهان برای سومین روز متوالی برای گروه های حساس آلوده است، به طوری که تا ساعت 11 قبل از ظهر امروز، شاخص آلودگی هوای شهر اصفهان 141 و ناسالم برای گروه های حساس بود.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۰۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
شاخص کیفی هوا عددی است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده ها و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد؛ باوجود این برخی روزها به رغم غبارآلود بودن هوای شهر، کیفیت هوا سالم اعلام می شود یا در روزهایی که هوا برای گروه های حساس ناسالم است شاخص های کیفی برخی ایستگاه های پایش شرایط بسیار ناسالم را نشان می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی اصفهان گفت: تردد بیش از یک میلیون دستگاه موتور سیکلت در شهرهای استان یکی از چالش های اصلی آلودگی هوا در این منطقه است.
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۲۲:۱۱    
آلودگی هوا بار دیگر به شهرهای بزرگ هجوم آورد و در این میان تمامی مدارس تهران برای پیشگیری از اثرات نامطلوب تعطیل شدند. اما در این میان سامانه اعلام وضعیت آلودگی هوای سازمان حفاظت محیط زیست، اطلاعات شاخص های آلودگی هوای اصفهان را نمایش نمی دهد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۰۸:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
هوای آذرماه با وضعیت نارنجی و قرمز، نفس اصفهانی ها را تنگ کرده، پایداری و سکون هوا مدارس را به تعطیلی 6روزه کشانده و دغدغه مندان امیدوار به پیگیری مشکل و سناریوی جدید معرفی مقصران مانده اند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس سیاهه آماری، بیشترین سهم آلاینده ها مربوط به پایانه ها و شهرک های صنعتی اصفهان است هرچند به خاطر باد و بارندگی طی روزهای گذشته از آلودگی هوا کاسته شد اما این شرایط پایدار نیست.
روزنامه زاینده رود   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۶:۵۲    
طی چند سال اخیر که اصفهان هم صدر نشین آلودگی هوا در کشور شده است، تقریبا هر روز یک نفر از مقامات دولتی و مدیران شهری عاملی را به عنوان آلودگی هوا و متهمان ردیف اول تا چندم وضعیت اسف بار آب و هوای اصفهان معرفی می کنند.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون محیط زیست و اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: صنایع به عنوان بخش مهمی در تولید ذرات معلق است که 67 درصد آلاینده ها را به خود اختصاص می دهد همچنین احتراق گاز طبیعی در منازل و اماکن بین 65 تا 95 درصد در برخی فصول دیده شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- نبود تدبیر برای حل آلودگی هوا و ادامه تکرار آن در سالهای اخیر، این کلانشهر را در باتلاقی از آلودگی هوا گرفتار کرد که به تاکید کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا با توجه به تحمیل خسارتهای جانی و مالی فراوان، باید برای حل این معضل فراگیر تدابیر ویژه ای با انجام کارهای علمی و تحقیقاتی،فرهنگ سازی ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - رییس پلیس راهور استان اصفهان گفت: لازم است محدوده طرح زوج و فرد در شرایط اضطرار و روزهایی که هوای کلانشهر اصفهان آلوده است، گسترش یابد.
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بنابر اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، وضعیت آلودگی هوا در میدان احمد آباد و کاشان قرمز شد .
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس اداره تحقیقات کاربردی هواشناسی اصفهان گفت: با توجه به شدت انباشت آلاینده ها در کلان شهر اصفهان و سایر شهرهای بزرگ استان، تنها بارش شدید قادر به کاهش آلودگی هوا و سالم شدن آن است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان کارشناس پیش بینی هوای اداره کل هواشناسی استان اصفهان از کاهش آلودگی هوای شهر اصفهان تا بعدازظهر امروز خبر داد و گفت: کیفیت هوای اصفهان از ظهر امروز دوشنبه بهبود پیدا می کند و صبح روز سه شنبه هوای اصفهان سالم خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به اعلام ایستگاه های سنجش آلودگی هوا مبنی بر ناسالم بودن وضعیت هوا، تعطیلی مدارس به عنوان یکی از تدابیر کاهشی آلودگی و عدم مواجهه با آلایندگی وجود نداشت و باعث نگرانی خانواده ها شد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس اعلام محیط زیست استان با افزایش آلودگی هوا در اصفهان، صبح امروز (دوشنبه) میانگین آلودگی هوای این کلان شهر از شاخص 190 ( AQI ) گذشت و هوا برای عموم ناسالم شد. ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا نصر اصفهانی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:طرح جامع کاهش آلودگی هوای اصفهان باید بیش از گذشته مورد توجه باشد، همچنین اجرای محدوده دقیق زوج و فرد باید بیش از گذشته رعایت شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رییس پلیس راهور استان اصفهان از افزایش 17 درصدی برخورد با خودروهای دودزا و فاقد برگه معاینه فنی در آذرماه خبر داد و گفت: هرچند که طرح تشدید با خودروهای دودزا و فاقد برگه معاینه فنی را در دستور کار قرار داده ایم، اما این طرح برای مهار آلودگی هوای اصفهان حتی هم نمی تواند مسکن باشد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: پژوهش سیاهه آلودگی هوای اصفهان با همکاری شهرداری، دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان انجام شد، اما هنوز نتایج آن اعلام نشده است، ضروری است که نتایج این پژوهش هر چه زودتر اعلام شود.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، منصور شیشه فروش در رابطه با تعطیلی مدارس اصفهان اظهار کرد: به دنبال تغییر وضعیت هوای اصفهان ساعت 10 امشب دومین جلسه کارگروه استانی هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان تشکیل شد ...
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۲۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان از تشکیل دومین کارگروه استانی هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان خبر داد گفت: تصمیمات این کارگروه تا نیم ساعت دیگر اعلام خواهد شد