سه شنبه ۱۴ مردادساعت ۱۰:۳۵Aug 2020 4

جدیدترین‌های «طرح تحول سلامت»

 
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۹:۴۰    
کرمان - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: اجرای طرح موفقیت آمیز تحول سلامت یکی از برنامه های دولت بود که اقدامات انجام شده در آن زیرساخت بزرگی برای مقابله با کرونا شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۰۰:۴۲    
پیمان سلامتی در یادداشتی نوشت:برای آسیب شناسی فقر و تهیدستی که امروز مردم ما با آن مواجه هستند باید به عقب برگردیم و برخی از برنامه های راهبردی نظام در سالهای اخیر را مورد بازبینی قرار دهیم.کرونا بهانه ای بود تا نواقص عمده طرح تحول سلامت کاملا نمایان گردد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ - ۲۰:۳۵    
تبریزی با اشاره به تاثیر اجرای طرح تحول سلامت بر تامین مکمل های دارویی گفت: مشکلی در تامین این مکمل ها نداریم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۲۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در استان اصفهان عمده بار درمان به دوش بخش دولتی است و این مسأله به خصوص در بحث کرونا خوب جلوه گر شد؛ اگر زیرساخت ها را در سال اول طرح تحول سلامت ارتقا نداده بودیم، آمار مرگ و میر بیش از اکنون بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۰:۰۸    
شیراز-ایرنا- فرماندار شهرستان ممسنی گفت: یکی از طرح های مهم دولت تدبیر و امید، طرح تحول سلامت است که با شیوع کرونا اثربخشی این طرح و توسعه زیرساخت های حوزه درمان در سال های گذشته، به خوبی نمایان است.
خبر ماکو   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۴۹    
فرماندار چالدران از پیشرفت فیزیکی 25درصدی طرح توسعه بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان خبرداد. خبر ماکو : ” کریم حسین زاده” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) منطقه آذربایجان غربی ...
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
خلیج فارس: رئیس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دیلم گفت : اجرای طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید یک اقدام تاریخی و سند افتخار در خدمات رسانی عرصه سلامت جامعه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۲۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان گفت: گیلان در تحقق اعتبارات طرح تحول سلامت هنوز دچار عقب ماندگی است که باید برطرف شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۰۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نظارت صحیح بر روند اجرای طرح تحول سلامت و اجرای سیاست های تعالی جمعیت را از اولویت های کاری این کمیسیون برشمرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۰:۳۸   + ۷۸ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: چند تکلیف قانونی در مواد قانونی 34، 35، 36 و 38 برنامه پنجم و مواد 72 تا 74 برنامه ششم توسعه از جمله پرونده الکترونیک سلامت، پزشکی خانواده، نظام ارجاع و راهنماهای بالینی داشتیم که مغفول مانده بود.
تحلیل بازار / رویش افکار   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۸:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام روحانی، رئیس جمهور گفت: باید در سال پایانی دولت دوازدهم همه تلاش ها صرف ایجاد امید در جامعه و جهش تولید شود.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۹:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
مردم نیوز : حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در جلسه برنامه ریزی و تلاش برای تحقق شعار جهش تولید با حضور استانداران سراسر کشور، اظهارداشت: امید در سایه بیان حقایق برای مردم به وجود می اید و خدمات دولت باید برای مردم بیان شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۳۰ - ۱۳:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت اجرا طرح "هر خانه یک پایگاه سلامت"، بازنگری در بسته های طرح تحول سلامت، کاهش 700 میلیون دلاری ارزبری در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و برخورد با فساد در آموزش پزشکی را از اقدامات مثبت وزیر بهداشت دانست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۰۸:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
نماینده نوشهر تاکید کرد که بررسی اقدامات دولت برای مقابله با شیوع کرونا و نحوه اجرای طرح تحول سلامت از اولویت های کاری کمیسیون بهداشت در مجلس یازدهم خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۷:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
رشت- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تکمیل و بهره برداری از پروژه های در دست اجرا و نیمه تمام طرح تحول سلامت گیلان نیازمند تأمین اعتبار هزار و 280 میلیارد ریالی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۱:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
در چند وقت گذشته و در گزارشی که به تفصیل در فارس درباره بیمه ناباروری به آن پرداخته شد، منبعی آگاه به خبرنگار فارس گفت: این هزینه به جای اختصاص یافتن به درمان زوج های نابارور، صرف یکی از طرح های شکست خورده دولت به نام طرح تحول سلامت شده است .
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۰:۳۲    
طرح تحول نظام سلامت را می توان یکی از سیاست های راهبردی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای ایجاد عدالت و بهره مندی بهتر اقشار مختلف جامعه از خدمات پزشکی دانست.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
گیلان بی بهره از اثرات طرح تحول سلامت ، قاچاق کالا چالش مهم تولیدکنندگان کشور است ، افزایش سرقت در گیلان و لزوم حمایت فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان قانون مدار از عناوین روزنامه های امروز(20 خرداد) گیلان است.
ندای گیلان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۰۸:۲۲   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه طرح تحول سلامت طرحی بسیار به جا و مثمر ثمر بوده که تاکنون در گیلان به صورت مطلوب اجرا نشده است، تصریح کرد: طرح تحول سلامت و نظام ارجاع مستلزم فراهم شدن فضای فیزیکی و استقرار تجهیزاتی است که گیلان نتوانسته از این نعمت حوزه سلامت، در حد مطلوب برخوردار شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۲۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: طرح تحول سلامت نیازمند فراهم کردن تجهیزات مربوط به آن است که تا امروز در گیلان به خوبی اجرا نشد و برای اجرای مطلوب این طرح همچنان به حمایت مسئولان کشور نیاز داریم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر درمان تامین اجتماعی استان اصفهان که میهمان جلسه علنی امروز شورای شهر اصفهان بود، پیشنهاداتی به اعضای شورای شهر اصفهان داد و از آنها خواست فرض کنند این دوره به زودی تمام می شود و باید جمع بندی برای فعالیت هایشان داشته باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۲:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اصفهان گفت: 65 درصد جمعیت استان یعنی نزدیک به 3 میلیون و 500 هزار نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.
قم فردا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، ملک فاضلی نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره مهم ترین چالش های نظام سلامت کشور، گفت: نظام سلامت کشور نیازمند تحولات ساختاری و اساسی است؛ از جمله اولین مواردی که باید اصلاح شود، طرح تحول سلامت است. ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۹:۵۵    
جلوی اینکه کمیسیون بهداشت مجلس در دست افرادی باشد که تعارض منافع داشته باشند باید گرفته شود. چون اکثر افراد این کمیسیون ذی نفع سلامت و مشخصا پزشک بوده اند، به بخش زیادی از وظایف آنها عمل نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۴:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
پروین صالحی مبارکه گفت: نماینده هایی که در رشته های اقتصاد، مدیریت و برنامه ریزی تحصیل کرده اند باید در کمیسیون بهداشت مجلس عضو شوند تا شائبه تعارض منافع در این کمیسیون رفع شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۳:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سالهای زیادی است که در بودجه دولتی برای درمان ناباروری هزینه ای معقول در نظر گرفته شده است. اما حسابرسی های سالهای اخیر نشان می دهد که در عین افزایش آمار ناباروری در کشور، بخشی از این بودجه هیچوقت صرف هزینه های درمان ناباروری نمی شود و دقیقا هم مشخص نیست به کجا می رود و در کجا هزینه می شود؟
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۶:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
منتخب مردم خرم آباد در مجلس یازدهم با انتقاد از پول پاشی در طرح تحول سلامت گفت: مجلس یازدهم پیگیر پرونده الکترونیک سلامت و یکسان سازی تعرفه های درمانی خواهد بود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۲:۲۱    
قائم مقام انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: کمیسیون بهداشت مجلس دهم، باید در خصوص عدم تحقیق و تفحص از نحوه اجرای طرح تحول سلامت پاسخگو باشد.
هفته نامه کلید ملی   ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۱۱:۴۶    
براساس آنچه از اسکن ریه و اکسیژن خون در معاینه بیماران مبتلا به کووید19 حاصل می شود بیماران دسته بندی و بیماران وخیم کرونایی شناسایی می شوند. این دسته از بیماران باید در بخش مراقبت های ویژه یا همان آی.سی.یو تحت درمان قرار بگیرند. اگر تخت های آی.سی ...
هفته نامه کلید ملی   ۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۱۱:۴۶    
حال که بعد از حدود 3 ماه از ثبت نخستین مرگ ها براثر ابتلا به ویروس کرونا شرایط بهتری پیدا کرده ایم جالب است نگاهی کنیم به آنچه کرونا در ایتالیا رقم زد و آنچه در ایران اتفاق افتاد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: 27 درصد از تخت های بیمارستانی کشور با اجرای طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید ایجاد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۴:۴۵    
سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: زیرساخت های مناسب حوزه بهداشت و درمان حاصل از اجرای طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید زمینه ساز مقابله مطلوب با شیوع کرونا در کشور است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با تقدیر از زحمات کادر بهداشت و درمانی استان در مقابله با بیماری کرونا، گفت: آنچه که تاکنون ایران را در کنترل این بیماری موفق کرده شبکه های گسترده بهداشت ...
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶ - ۱۰:۳۶    
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : به نظر می رسد یکی از مولفه های موفقیت ایران در مدیریت شیوع ویروس کرونا و اجرای دقیق برنامه های زمان بندی و مهار بیماری کووید19 را باید در اجرای طرحی دید که زمانی از آن به عنوان برگ برنده حسن روحانی یاد می کردند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
آسایی گفت: در طرح تحول سلامت تعداد زیادی نیروی بهداشت محیط جذب شدند اما الآن 34 درصد پست های سازمانی خالی است.
تابناک اصفهان   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۷:۱۳    
طرح تحول سلامت از اردیبهشت سال 1393 به اهتمام دولت یازدهم در کشور اجرا شد و کاهش پرداختی مردم به مراکز درمانی دولتی، بهبود هتلینگ بیمارستانی و افزایش جمعیت زیر پوشش خدمات درمانی به ویژه در مراکز کم برخوردار و حاشیه شهر و سکونتگاه های غیررسمی از جمله نتایج آن است.
دولت   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۰:۵۵    
امسال وارد ششمین سال اجرای طرح تحول سلامت شده ایم و این در حالی است که با اجرای این طرح بسیاری از مصوبات معوقه حوزه سلامت به سرانجام رسید و بیش از هشت میلیون و هشتصد هزار نفر که از هیچ نوع پوشش بیمه سلامتی برخوردار نبودند، تحت پوشش بیمه همگانی قرار گرفتند ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: توسعه تخت های بیمارستانی در طرح تحول سلامت مدیریت کرونا را تسهیل کرد.
دولت   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۱۶:۱۱    
معاون سابق وزارت بهداشت طرح تحول سلامت را اقدامی ارزشمند از دولت تدبیر و امید در راستای تحقق عدالت در نظام سلامت عنوان کرد و گفت: اگر طرح تحول سلامت نبود امکان پاسخگویی به حجم زیاد مراجعات و کنترل شیوع ویروس کرونا نبود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۱۳:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا – جمعی از کارکنان طرح تحول سلامت شاغل در مراکز جامع سلامت زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خوزستان خواسته ها و مشکلات خود را تشریح کردند.
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۰۱:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : معاون سابق فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت، افزایش تخت های بیمارستانی و بویژه تخت های ICU را از برکات طرح تحول سلامت خواند و گفت: اگر این توسعه و افزایش نبود، شاید 50 درصد بیماران کرونا را از دست داده بودیم. ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ۱۱:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت سابق وزارت بهداشت گفت: اقدامات بخش درمان در طرح تحول سلامت سبب بهبود بخش های مراقبت ویژه شد که در بحران ویروس کرونا به داد مردم رسید.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۲۳:۴۸    
ایلنا نوشت: در حالی وارد هفتمین سال اجرای طرح تحول سلامت شده ایم که جهان با یک بیماری واگیردار دست و پنجه نرم می کند. کرونا به جهان ثابت کرد با نگاه تک بعدی صرف نمی توان به مبارزه با ویروسی میکروسکوپی پرداخت و باید با نگاهی همه جانبه و فراگیر در نظام سلامت برای شکست این ویروس ناشناخته پیش رفت. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۷:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: ماماها و متخصصان زنان جزو پرکارترین افراد در دوران کرونا بودند که کمتر از آنها اسم برده شده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۷:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: طرح تحول سلامت حالا 6 ساله شده و در حالی قدم به هفت سالگی خود می گذارد که جهان با همه گیری ویروس کرونا مواجه است و نظام سلامت ایران هم با توجه به زیرساخت های فراهم شده در این طرح، توانست خدمات درمانی قابل قبولی به مبتلایان کووید 19 ارائه کند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۴:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
طرح تحول سلامت موفقیت ما را در مقابله با کروناویروس تضمین کرد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۳:۴۰    
سلام نو – سرویس اقتصادی: در روزهایی که ویروس کرونا متولیان سلامت کشور را به شدت تحت فشار قرار داده دولت مدعی است طرح تحول سلامت در روزهای سخت شیوع این بیماری کمک زیادی به مردم کرده است. با این حال نگاهی گذرا به کارنامه هفت ساله طرح تحول سلامت چیز دیگری به ما می گوید. ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۲:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر سابق بهداشت ضمن اشاره به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت و نقش آن در کنترل کرونا و همچنین کاهش مرگ های ناشی از آن در کشور، در عین حال از دولت و مجلس خواست که اجازه ندهند از این طرح تنها نام و گذشته ای پرافتخار باقی بماند و با اصلاح ایرادات آن کمک کنند تا مردم طی 10 تا 15 سال آینده و با تکمیل و ...
تیتر شهر   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر سابق بهداشت، به بهانه 15 اردیبهشت سالروز اجرای طرح تحول سلامت در کشور، نگاهی به نقش این طرح در روند بهبود وضعیت سلامت مردم داشته است.