دوشنبه ۳۰ دیساعت ۰۷:۳۲Jan 2020 20

جدیدترین‌های «لایحه بودجه»

روزنامه جوان آنلاین   ۳ ساعت پیش    
سرویس زنان جوان آنلاین: این روز ها که مجلس سخت گرم تصویب بند های لایحه بودجه سال آینده است، خبر های خوشی هم از میان این بررسی ها به گوش مردم می رسد. در همین راستا هم درحالی که وام ازدواج در لایحه بودجه از سوی دولت بدون تغییر و 30 میلیون تومان تعیین شده بود ...
ایران آنلاین   ۶ ساعت پیش    
از روزی که لایحه بودجه 99 به مجلس رفت، بخش خصوصی در تمام نشست ها و دورهمی های خود نسبت به بودجه واکنش نشان داده است. برخی ها منتقد سرسخت بودجه هستند و می گویند دولت بودجه ای را بسته که کسری آن نمایان است و عددهای آن واقعی نیست ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مالیات بر سیگار و دخانیات یک نوع مالیات بر ارزش افزوده است که از طریق مصرف این نوع محصولات از مصرف کنندگان آن ها گرفته می شود و در این میان فعالان اقتصادی صرفا وظیفه انتقال بار مالی این نوع مالیات را برعهده دارند تا در نهایت این بار مالی را به مصرف کننده نهایی ...
روزنامه زاینده رود   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۷:۰۰    
لایحه بودجه سال99 شهرداری اصفهان صبح دیروز تقدیم اعضای شورای اسلامی شهر شد؛ بودجه ای که به گفته شهردار اصفهان با رشد 25 درصدی نسبت به سال گذشته روبه رو شده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۶:۵۰    
دولت موظف است، هر سال در زمان ارائه بودجه سنواتی میزان افزایش حقوق کارمندان را نیز در لایحه بگنجاند، ولی همین موضوع معمولا یکی از چالشی ترین بحث های مربوط به لایحه می شود، امسال نیز دولت در لایحه بودجه میزان افزایش حقوق ها را اعمال کرده و طبق روال سال های گذشته ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به مورد لایحه بودجه سال 99 گفت: به نظر می رسد چندین دولت در کشور وجود دارد.
تابناک اصفهان   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
شهردار اصفهان امروز با حضور در شورای شهر اصفهان لایحه بودجه 5 هزار و 912 میلیارد تومانی شهر اصفهان را برای تصویب به شورای شهر تقدیم کرد.
تبریزمن   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۴:۵۰    
یکصد و پنجاه و نهمین جلسه شورای پنجم شهر تبریز امروز به ریاست شهرام دبیری و با حضور شهردار تبریز و اعضای شورا در عمارت تاریخی ساعت آغاز شد.
صاحب نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۴:۴۳    
شهردار اصفهان امروز با حضور در شورای شهر اصفهان لایحه بودجه 5 هزار و 912 میلیارد تومانی شهر اصفهان را برای تصویب به شورای شهر تقدیم کرد.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۴:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
لایحه 3 هزار و 580 میلیارد تومانی بودجه شهرداری تبریز برای سال 99 از سوی شهردار به شورای اسلامی تقدیم شد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۵۱    
یکصد و دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان صبح امروز _یکشنبه 29 دی 98_در تالار شورا برگزار شد. شهردار اصفهان در این جلسه لایحه بودجه 99 شهرداری را تقدیم شورا کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۱۲    
ایسنا/اصفهان یکصد و دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان امروز درحالی برگزار شد که شهردار اصفهان با حضور در این جلسه، لایحه بودجه سال 99 شهرداری را به شورای شهر تقدیم کرد تا در فرصت قانونی مورد بررسی و تصویب قرار گیرد ...
شما نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۰۰   + ۱۷ سایت دیگر  
هرچه به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم، بحث درباره تعیین درصد افزایش دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده افزایش پیدا می کند. در لایحه بودجه سال 99 نرخ افزایش دستمزد کارمندان 15% در نظر گرفته شده است. اگر این رقم برای کارگران نیز تصویب شود قطعاً اعتراضات زیادی را به همراه خواهد داشت.
مرکز پژوهشهای مجلس در گزارشی به بررسی وضعیت مالیات ستانی از ذخایر مطالبات مشکوک الوصول بانک ها در لایحه بودجه سال 99 کل کشور پرداخت.
رشت 20   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
وی در این نشست گفت: بودجه سال 1399 شهرداری رشت تا پایان دی ماه و در زمان مقرر قانونی باید به شورای اسلامی شهر برای بررسی و تصویب ارائه شود. وی با بر شمردن ویژگی ها و تشریح ابعاد مختلف لایحه بودجه سال 1399 این شهرداری گفت ...
الف   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۱:۲۶    
نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به زمان بررسی لایحه بودجه در صحن مجلس گفت: لایحه بودجه 99 در اسفند ماه و بعد از انتخابات مجلس یازدهم در صحن مجلس بررسی می شود.
عصر تبریز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۱:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
شهردار تبریز امروز در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای شهر تبریز، لایحه بودجه سال 99 را تقدیم اعضای شورای شهر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
درحالی بررسی لایحه بودجه سال 99 در حال اتمام است که با غلفت و بی توجهی دولت و مجلس هیچ یک از راهکارهای ارائه شده توسط تولیدکنندگان غیردولتی برق به منظور جبران تبعات افزایش نرخ ارز در سرمایه گذاری های اخیر نیروگاهی در بودجه سال آینده گنجانده نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به ارائه لایحه بودجه گفت: تا روز پنجشنبه 10 بهمن بودجه بررسی و سپس در جلسات تلفیق کار شروع خواهد شد و در روز 27 بهمن بررسی بودجه نهایی را در جلسه علنی انجام خواهیم داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: 27 بهمن ماه بودجه شهرداری اصفهان در جلسه علنی شورای شهر نهایی خواهد شد.
دیار آفتاب   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
استاندار مرکزی با رئیس سازمان برنامه و بودجه دیدار و در خصوص سهم اعتبارات استان در لایحه بودجه سال99 و بررسی مشکلات واحدهای تولیدی استان رایزنی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
شهردار اصفهان در یکصد و دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر لایحه بودجه 6هزار میلیارد تومانی سال 99 شهرداری را به شورای شهر تقدیم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۹:۰۱    
تحلیل ها و گزارش های یک سال اخیر مراکز پژوهشی و کارشناسی حاکی از آن است که درآمدهای مالیاتی پایدارترین و مهم ترین ابزار درآمدزایی برای کشور است که می تواند جایگزین درآمدهای مالیاتی در بودجه شود.
مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی در گزارشی به بررسی لایحه بودجه سال 99 کل کشور در حوزه بانکها و اوراق مالی اسلامی دولت پرداخت.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : کمیته ویژه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، بند ر تبصره 5 لایحه بودجه را حذف کرد. این بند صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت را مکلف می کرد که حداقل 50 درصد از پرتفوی خود را به اوراق دولتی اختصاص دهند ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۲۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
نشست بررسی و واکاوی بخش هایی از لایحه بودجه سال 1399 و تمرکز بر موضوع اصلاح ساختار بودجه با حضور فرشاد مومنی و حسین راغفر در خبرگزاری کار ایران(ایلنا) برگزار شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تصمیم مسئولان در این خصوص هم به مانند دیگر تصمیماتشان در حوزه ازدواج و حمایت از زوجین، یک جانبه و ناقص است، که اگر این گونه نبود، دست کم مهلت بیشتری برای بازپرداخت اقساط این وام در نظر می گرفتند تا زوج های جوان را در معرض قسط دو میلیون تومان در ماه قرار ندهند.
خلیج فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۲۰:۳۹    
درحالی لایحه بودجه 99 کل کشور در کمیسیون تلفیق مجلس درحال بررسی است که مسولان استان بوشهر به خصوص استاندار ونمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی هیچ واکنش و توضیحی درقبال کاهش بودجه سه درصد صادررات نفت و گاز بوشهر در سال آینده ارائه نداده که دردآور و تاسف بار است.
فرصت امروز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۲۰:۰۳    
رقم دقیق کسری بودجه سال 99 چقدر است؟ این سوالی است که از فردای روز تحویل لایحه بودجه 99 به مجلس درباره آن گمانه زنی شده است. تاکنون عددهای مختلفی در پاسخ به این پرسش از سوی اقتصاددانان و صاحب نظران اقتصادی گفته شده است؛ از 55هزار میلیارد تومان گرفته تا بیش از 200 هزار میلیارد تومان ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: با اختصاص بخشی از درآمد حاصل از عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات لوازم آرایشی به بیماران اوتیسم و پروانه ای در لایحه بودجه 99 روند درمانی آنها بهبود می یابد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۸:۳۶    
نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش 15 درصدی حقوق ها در سال آینده، گرهی از کارگران و کارمندان باز نخواهد کرد.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : محمدرضا رضایی کوچی روز جمعه با اشاره به روند بررسی لایحه بودجه سال 1399 در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به ایرنا گفت: باید در نظام بودجه ریزی کشور حوزه عمرانی را به سمت حضور بیشتر بخش خصوصی حرکت دهیم. ...
پایگاه خبری استناد   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۸:۰۶    
استنادنیوز؛ دکترکوروش جعفری از عدم شفافیت و آگاهی مردم از لایحه بودجه دولت در سال 99 خبر داد.
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۷:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛ مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در گفتگو با خبرنگار پارسینه ، از لایحه بودجه 99 دفاع کرد و گفت: بودجه 99 بر اساس واقعیات کشور بسته شده است ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۶:۱۸    
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با یادآوری اختصاص بودجه 200 میلیارد تومانی در لایحه بودجه 99 برای زندانیان غیرعمد، گفت: آمار زندانیان جرائم مالی غیرعمد به ویژه مهریه بسیار بالا است بنابراین مجلس با این اقدام گام موثری برای حمایت از این افراد برداشته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۵:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: کمک به جشنواره فیلم فجر که در سالهای گذشته نیز سابقه دارد به طور شفاف در لایحه بودجه گنجانده شود تا نحوه هزینه کرد آن نظارت پذیر باشد.
آنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۵:۴۲    
مجلس شورای اسلامی پایگاه اساسی نظام و مردم و مایه مشارکت واقعی مردم در تصمیم گیری هاست که آشنایی با اصطلاحات قانونی آن برای شهروندان امری لازم است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۵:۲۰    
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، مدیریت شهری تهران عزمش را جزم کرده تا سال آینده بسیاری از نیازهای پایتخت را رفع کند؛ این را می توان از میزان رشدی که در لایحه بودجه سال 99اعمال شده، متوجه شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۵۱    
قم - در لایحه بودجه سال 99 کشور، کم ترین بودجه برای استان قم در نظر گرفته شده ولی این استان در زمینه اعتبارات هزینه ای و تملک رشد نیم درصدی داشته است.
می متالز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
می متالز - معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهردار تهران گفت: لایحه بودجه سال 99 آماده است و پس از تصویب متمم بودجه سال 98 به شورا ارائه می شود.
سلام نو / الف   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۳۰   + ۴۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، وزیر ورزش و جوانان درباره میزان وام ازدواج جوانان در سال آینده گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق لایجه بودجه 1399، وام ازدواج جوانان برای هر زوج 50 میلیون تومان است و زوجینی که تاریخ عقد آنها بعد از یکم فروردین 96 است می توانند از آن استفاده کنند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
لایحه بودجه سال 99شهرداری تبریز فردا در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای شهر تقدیم می شود.
روزنامه باختر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۵۴   + ۶۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون، به هر یک از زوجین برای ازدواج، تسهیلات 50 میلیون تومانی ارائه خواهد شد. به گزارش باختر، شادمهر کاظم زاده در گفت وگو با خانه ملت، در تشریح مصوبات نشست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل کشور، گفت: در این جلسه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۴۵    
اعتبارات هزینه ای استان قم در لایحه بودجه سال آینده، 12/5 دهم درصد و اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای 21/3 دهم درصد افزایش یافته است.
می متالز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 رسیدگی به معیشت اقشار کم درآمد جامعه را در اولویت کاری کمیسیون تلفیق عنوان کرد و گفت: افزایش پلکانی حقوق ها به منفع اقشار کم درآمد و دریافت مالیات از ملاکان، دو راه در نظر گرفته شده جهت کمک به اقشار کم درآمد جامعه است.
اقتصاد آنلاین / اقتصاد ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۲۳:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا، طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و بر اساس تبصره 7 لایحه بودجه سال 99، تمامی دستگاه های اجرایی مکلف هستند همه حساب های ریالی خود را صرفا از طریق خزانه نزد بانک مرکزی افتتاح کنند و نگه داشت هرگونه حساب توسط دستگاه های مذکور در بانکی غیر از بانک مرکزی ...
مرکز پژوهشهای مجلس در گزارشی به بررسی بودجه حوزه ورزش و جوانان در لایحه بودجه سال 99 کل کشور پرداخت.
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۷:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، کمیل طیبی اظهار کرد: لایحه بودجه سال 1399 نسبت به سال های گذشته عملیاتی تر است و تا حدودی توانسته قالب برنامه محور بودن خود را پیدا کند ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مشاور مالیاتی اتاق اصناف گفت: با توجه به بررسی لایحه بودجه و انتخابات مجلس، بعید می دانم که اصلاحیه مالیات بر ارزش افزوده به قانون تبدیل شود.
مرکز پژوهشهای مجلس در گزارشی به بررسی ساماندهی یارانه حمایت از درمان ناباروری در بودجه 99 کل کشور پرداخت.