پنجشنبه ۱۵ خردادساعت ۲۲:۳۲Jun 2020 4

جدیدترین‌های «اتاق ایران»

 
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۰:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران، با ارسال نامه ای به قالیباف، رئیس مجلس یازدهم، انتخاب او به ریاست قوه مقننه را به نمایندگی از سوی هیات رئیسه اتاق ایران و هیات نمایندگان اتاق های سراسر کشور تبرک گفته است ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۲۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین معتقد است انتخابات اتاق بازرگانی مهندسی می شود. او می گوید نهاوندیان تمام قد از شافعی حمایت کرد تا او رئیس اتاق ایران شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۹:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
در نشست کمیسیون انرژی اتاق ایران با کارشناسان شرکت فرابورس ایران درباره اینکه بخش خصوصی چگونه می تواند از ظرفیت بازار سرمایه استفاده کند، گفت وگو شد. حمیدرضا صالحی در این نشست تاکید کرد که باید بتوان در این روزها چالش های پیش روی بخش خصوصی را در حوزه تأمین مالی از بازار سرمایه برطرف کرد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۲۰:۱۸    
می متالز - سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق ایران معتقد است: نظام مدیریت مالیه عمومی، به گونه ای است که دولت و حاکمیت مالک الرقاب سرنوشت اقتصادی بازار و بنگاه هاست ...
تحلیل بازار / اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۹:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
سلاح ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه قرار نیست به دارندگان سهام عدالت تسهیلات نقدی اعطا شود، برخی مزایای کارت اعتباری سهام عدالت را برشمرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۳:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
کرباسی، معاون بین الملل اتاق ایران در تازه ترین نشست کمیته مشترک ایران و سنگاپور، پیشنهاد داد: برای توسعه مناسبات بین دو کشور، تولید مشترک تحت لیسانس سنگاپور یا تولید با برند مشترک در دستور کار قرار بگیرد.
همتی، رئیس کل بانک مرکزی با ارسال نامه ای به غلامحسین شافعی اعلام کرد کلیه صادرکنندگان تا پایان تیرماه سال جاری مهلت دارند نسبت به ایفای تعهدات ارزی صادراتی سال 1398 اقدام کنند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : رئیس و نایب رئیس کمیسیون توسعه پایدار، محیط زیست و آب اتاق ایران طی نشستی با اعضای هیات مدیره انجمن صنایع ملی پلیمر ایران، تصمیم گرفتند با توجه به عدم حضور نماینده بخش خصوصی در نشست های کارشناسی تدوین آیین نامه قانون مدیریت پسماندها ...
تحلیل بازار / ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۵۹   + ۱۹ سایت دیگر  
خوانساری، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران درباره انتشار اوراق قرضه برای جبران کسری بودجه دولت گفت: انتشار اوراق برای جبران کسری بودجه آثار تورمی کمتری نسبت به استقراض از منابع بانک مرکزی دارد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۳:۴۲    
می متالز - نایب رییس اتاق ایران با اشاره به بیانیه رسمی بانک مرکزی در خصوص هدف گذاری 22 درصدی برای نرخ تورم در سال 99 گفت: به نظر می رسد اراده ای جدی در سطح حاکمیت برای کاهش تورم وجود دارد.
رضا برادران رئیس کمیسیون حقوقی و پارلمانی اتاق بازرگانی اصفهان و نایب رئیس کمیسیون حقوقی و حمایت های قضایی و مقرراتی اتاق ایران در یادداشتی به تشریح 6 راهکار حقوقی به منظور جبران خسارت های ناشی از شیوع ویروس کرونا پرداخت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
عبدالمالکی، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران با اعلام این خبر که تشکیل فدراسیون گردشگری در دستورکار این کمیسیون قرار گرفته است، این اقدام را برای ترسیم افق گردشگری کشور ضروری و عامل هماهنگی و یکپارچگی بین تشکل های فعال در این حوزه دانست.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی به حضور در رقابت دوسالانه کنفدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعت آسیا-اقیانوسیه به شرکت در این رویداد بین المللی دعوت شدند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۰:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون صنایع اتاق ایران در نشستی با موضوع آسیب شناسی و بررسی علل ناکارآمدی حمایت های دولت از تولید، از نبود استراتژی توسعه صنعتی، نبود نظارت کافی بر نوع و شیوه اجرای حمایت ها و در نتیجه گسترش رانت و فساد و همچنین اجرایی نشدن مصوبات ستاد مقابله با کرونا انتقاد کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۲۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پیشین مجلس از همکاری موثر اتاق ایران با مجلس شورای اسلامی تقدیر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۹:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
نماینده اتاق ایران در شورای عالی بورس با بیان این که شرکتهای بورسی فعلا الزامی برای واریز سود مجامع خود از طریق سامانه سجام ندارند، گفت: این موضوع را در جلسه آینده شورای عالی بورس مطرح می کنیم.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۱:۱۳   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از آمادگی این اتاق برای ایجاد دادگاه های تجاری با همکاری قوه قضائیه خبر داد.
تحلیل بازار / پانا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۱:۱۹   + ۱۱ سایت دیگر  
خوانساری، رییس اتاق بازرگانی تهران، شروع فعالیت پنجره واحد کسب وکارها را فرصتی برای کاستن از مجوزها و بروکراسی حاکم بر اقتصاد کشور دانست.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۱۹:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های اتاق ایران در بولتن بررسی مسائل روز اقتصادی به بررسی وضعیت تولید و صادرات خودرو در ایران و جهان پرداخته است. در این بولتن، ضمن بررسی صنعت خودروسازی ایران، راهکارهای پیشنهادی در شرایط تحریم و پساتحریم نیز تشریح شده است.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۱۳:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
می متالز - نایب رئیس اتاق ایران می گوید مجلس باید به جای مداخله در روند نظام تولید و تجارت، به خلق ارزش اقتصادی کمک کند.
تحلیل بازار / ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۰۹:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق ایران طی یادداشتی در صفحه شخصی خود نوشت: حاکم شدن نگرش خلق ارزش اقتصادی بر فرآیند قانون گذاری، به جای مداخله نابجای قانونگذاران در جزئیات روند خلق ارزش افزوده در نظام تولید و تجارت، نقطه آغاز ارتقای بهره وری در سیستم تولید کالاها و خدمات عمومی در کشور است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۰۶:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : تامین مالی بنگاه های اقتصادی به ویژه صنایع معدنی یکی از بزرگ ترین دغدغه های محیط کسب وکار است.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۸:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
می متالز - معاونت بین الملل اتاق ایران کمیته مشترک بازرگانی ایران و قرقیزستان را در سال جاری تشکیل می دهد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - سید محمد جعفری رئیس کمیسیون تسهیل تجارت و مدیریت واردات اتاق ایران در یادداشتی ضمن تشریح سیاست های دولت طی یک دهه اخیر در حوزه واردات، بر ضرورت رویکرد جدید وزارت صنعت به مدیریت واردات پرداخته است.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۴:۱۵    
از سوی رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی، مقاله روز جهانی قدس و مقاومت ملت فلسطین در سایت خبری پارس تودی منتشر شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، استاد و مدیر اتاق ایران در دانشگاه باندونگ به مناسبت روز قدس ...
جویاو و عباسعلی وفایی در گفتگویی تلفنی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و روابط دوستانه ایران و چین، بر ضرورت توسعه بیش از پیش همکاری های دانشگاهی به ویژه حوزه زبان و ادبیات فارسی تأکید کردند. ...
شافعی، رئیس پارلمان بخش خصوصی در نامه ای به علی لاریجانی ضمن قدردانی از تلاش های او در پیگیری حل مشکلات فعالان اقتصادی، ابراز امیدواری کرد این الگوی همکاری قوه مقننه با اتاق ایران و فعالان اقتصادی تداوم یابد.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۵ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو اتاق ایران گفت: اگر قرار است به وضعیت قبل از کرونا برگردیم امیدوارم دیگر شرایط اقتصادی کشور مثل قبل کرونا عادی نشود چون درست همین است که الان داریم انجام می دهیم.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۵:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
شریعتی مقدم، رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران بر این باور است که صنعت کشاورزی نیازمند جذب سرمایه گذاری است و باید ساختارهای این حوزه از نو تعریف شوند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رمضانی دبیرکل اتاق ایران در نشست کارگروه انتخاب صادرکننده برتر در اتاق ایران، خواستار فعال تر شدن شورای عالی صادرات شد.
همزمان با روز ایرانشناسی، اتاق ایرانشناسی با حضور استادان زبان فارسی در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در عشق آباد افتتاح شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در آیین افتتاح این اتاق که با حضور دیپلمات های سفارت ایران در عشق آباد، استادان زبان فارسی و علاقه مندان ترکمنی برگزار شد ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۰۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: ایجاد خوشه های صنعتی به عنوان رویکردی نوین جهت توسعه صنایع کوچک و متوسط طی سه دهه اخیر مورد توجه صاحب نظران و برنامه ریزان توسعه صنعتی قرار گرفته است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۰۰:۱۹    
دنیای اقتصاد : با حکم محمدرضا رمضانی، دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، علی ملایی معاون کسب و کار اتاق ایران شد. به گزارش اکسپورتنا، محمدرضا رمضانی، دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در حکمی علی ملایی را به سمت معاونت کسب و کار اتاق بازرگانی ایران منصوب کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۷:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
با مصوبه هیأت نمایندگان و دستور رئیس اتاق ایران و با همکاری اتاق بندرعباس و بازرگانان بندرلنگه، ساختمان نمایندگی اتاق بندرعباس در بندرلنگه خریداری شده و تا اواخر تابستان افتتاح خواهد شد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۱:۱۴    
ساعت 24 - اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران بزرگ ترین نهاد غیردولتی کارفرمایان ایرانی است که برای تاسیس آن قانون وجود دارد و یک نهاد قانونی به حساب می آید ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اولین نشست کمیته مشترک ایران و رومانی برگزار شد. در این جلسه رئیس و نایب رئیس کمیته که با نظر هیات رئیسه اتاق ایران از بین فهرست اعضا انتخاب شده اند به اعضای کمیته معرفی شدند ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۲۲:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
خبر آنلاین : رییس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: دلار گران نمی شود، بلکه این ریال است که کم ارزش می شود.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۷:۳۶    
کسب و کار نیوز - رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ایتالیا و مشاور عالی رئیس اتاق ایران گفت: واقعیت این است که در دهه های اخیر، اغلب رشته های صنعتی در ارتباط با بهره وری سرمایه، شرایط مطلوبی نداشتند و پایین بودن بهره وری نیروی کار هم به آن افزوده شد ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۴:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: متاسفانه درحال حاضر حدود 70 تا 75 درصد کالاهای خارجی موجود در فروشگاه ها قاچاق است. مرتضی میری درخصوص اجرای طرح ممنوعیت خرید و فروش لوازم خانگی بدون شناسه کالا گفت: این مسئله طرح جدیدی نیست و از سال گذشته مطرح بوده است ...
رایزنی فرهنگی کشورمان و با همکاری اتاق های ایران در دانشگاه های اندونزی، نشست علمی نقش رسانه ای امپریالیسم غرب بر جهان اسلام را برگزار کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
کاشفی، عضو هیات رئیسه اتاق ایران معتقد است اگر شرایط بحرانی کرونا فروکش کند، توان جبران خسارت های این بیماری به حوزه صادرات وجود دارد اما تحقق آن نیازمند تسهیلگری در صادرات و روان سازی تردد در مرزهاست.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۰۹:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صمت در دیدار با اعضای هیات رئیسه اتاق ایران خاطرنشان کرد در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نامگذاری شده است، تحقق این شعار در گروی توجه به بنگاه ها و بخش خصوصی است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران گفت: اگر دولت و حاکمیت در بخش صادرات از بخش خصوصی مشورت بگیرد و آن را دخیل کند می توانیم به میزان صادرات سال گذشته و حتی رشد صادراتی دست یابیم اما در غیر این صورت دستیابی به آن بسیار سخت خواهد بود.
تحلیل بازار / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
به همت معاونت امور بین الملل اتاق ایران، محمدرضا کرباسی معاون امور بین الملل اتاق ایران و برخی از روسای تشکل ها و کمیسیون های تخصصی اتاق ایران با سفیر ایران در پاکستان به صورت ویدئو کنفرانس گفت وگو کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۰۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : هفته گذشته، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در نامه ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، تغییر در ترکیب هیات های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات تامین اجتماعی را خواستار شده بود و جهانگیری ضمن موافقت با این خواسته و درست دانستن آن ...
تحلیل بازار / دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۲:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
شافعی، رئیس اتاق ایران معتقد است با توجه به محدودیت منابع در دسترس دولت و کشور برای حمایت از کسب وکارها در دوره شیوه کرونا، باید برای ارتقای تاب آوری و نجات حوزه تولید در برابر تبعات اقتصادی بحران کرونا، این منابع اولویت بندی شود و به بخش های مولد اختصاص یابد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۷:۲۷    
کسب و کار نیوز - رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران گفت: تجارت الکترونیک هرچند پیش از این هم رشد داشت؛ ولی با شیوع کرونا در مجموع رشد بیشتری یافته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
معاونت امور بین الملل اتاق ایران با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد با توجه به عدم شناسایی سیاسی منطقه کوزوو از سوی دولت، در صورت بروز هر گونه مشکل، امکانی برای پیگیری از سوی اتاق ایران و هیچ نهاد دولتی وجود ندارد.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
جعفرخیرخواهان، داود سوری و هادی حق شناس از صاحب نظران اقتصادی در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق ایران از مسئولیت ها و کارکردهای رسانه بخش خصوصی در شرایطی که اقتصاد کشور با محدودیت مواجه است، می گویند.