دوشنبه ۲۳ تیرساعت ۲۱:۰۱Jul 2020 13

جدیدترین‌های «افزایش ساخت وساز»

 
برترین ها / رکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۱:۱۳   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: با وجود آنکه قیمت مسکن آنقدر بالا رفته که عمده جوانها از خرید ناتوان شده اند، افزایش ساخت و ساز در کنار سیاست های مالیاتی می تواند به خانه دار شدن متقاضیان بیانجامد؛ البته اگر عزم جدی در این زمینه باشد که معاون وزیر راه و شهرسازی می گوید وجود دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۶:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
نماینده ملایر در مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور باید زمینه های افزایش ساخت وساز مسکن را ایجاد کند، گفت: اگر این اقدام صورت نگیرد مجلس از ابزارهای نظارتی خود استفاده خواهد کرد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۱:۰۷    
اساساً مسئله مسکن با موضوعی به نام تولید و افزایش ساخت وساز گره خورده است، به این معنا که عرضه بیشتر مسکن منجر به ایجاد توازن، پاسخگویی به نیاز متقاضیان واقعی و خارج کردن دلالان و واسطه گرانی است که حضورشان در این بازار به واسطه کاهش عرضه، افزایش تقاضا و در نهایت بهره برداری از عدم توازن بازار ...
تحلیل بازار / خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۲:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
یوسفی، عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه قیمت مسکن در دو سال اخیر حدود 200 درصد افزایش یافته است، گفت: قیمت مسکن در شرایط کنونی به صورت لجام گسیخته افزایش یافته و این روند صعودی قیمت ها هیچ مبنای اقتصادی ندارد.
تحلیل بازار / خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۱:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
رجبی، عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تا زمانی که تولید مسکن را به حد نیاز متعارف کشور نرسانیم، مشکل افزایش قیمت مسکن ادامه خواهد داشت، از این رو دولت باید برای تحقق این مسئله از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده کند.
روزنامه سایه   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۰۸:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
این روزها بازار مسکن، تشنه تولید و افزایش ساخت وساز است؛ به طوری که از هر برنامه ای برای بهبود وضعیت این بازار استقبال می کند. یکی از این برنامه ها، طرح عجیب ساخت واحدهای کوچک متراژ توسط شهرداری ست که دراین باره وزارت راه و شهرسازی و معاونت مسکن و ساختمان به هیچ عنوان از این طرح استقبال نمی کنند و ...
تحلیل بازار / خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ - ۱۲:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
یارمحمدی، عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از شاخص های اصلی در قیمت گذاری مسکن، بحث مصالح ساختمانی است، در ماه های اخیر شاهدیم که قیمت مصالح ساختمانی به دلیل افزایش نرخ ارز و تورم، بالا رفته است و این مسئله در قیمت نهایی مسکن اثرگذار است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۰:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر دولت نسبت به مدیریت بازار مسکن و افزایش ساخت وساز در بخش های دولتی و خصوصی اقدام کند، نرخ مسکن در سال آینده افزایش چندانی نخواهد داشت. ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مهدی غلامی اظهار کرد: با وجود این که در دو ماه اخیر با افزایش تعداد معاملات مسکن مواجه بودیم اما اگر شاخص 10 ماهه را برسی کنیم افت چشمگیر در تعداد معاملات را می بینیم ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۰۸:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: روند کنونی بازار مسکن نمایانگر این است که عواملی در بروز تداوم افزایش قیمت ها در بازار اثرگذار است که مهم ترین عامل این مسئله را می توان کمبود مسکن در بازار دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۰:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
کرج - افزایش چشمگیر ساخت و سازهای غیرمجاز در کلان شهر کرج و انتخاب معاون خدمات شهری مناطق با رابطه، موضوعاتی بود که در جلسه علنی شورای شهر مطرح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۲:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: کشور با کمبود 1/5 میلیون واحدی مسکن رو به رو است و سالانه حدود 800 هزار تا یک میلیون واحد جدید نیز به این آمار افزوده می شود.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۲۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - سرانه مصرف فولاد می تواند یکی از نشانه های توسعه یافتگی هر کشوری به شمار رود. در شرایط کنونی یکی از عوامل موثر بر افزایش سرانه مصرف فولاد، می تواند افزایش ساخت وساز باشد.
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۰۹:۲۷    
یکی از مدیران سابق دولت شنیده است که پس ازآنکه گزارش های بانک مرکزی از افزایش قیمت مسکن در دولت ارائه شد، رئیس جمهوری موضع قابل تأملی اتخاذ کرده است. او گفته اگر وزارت راه وشهرسازی در دولت یازدهم سیاست عرضه مسکن را در پیش می گرفت و از طریق واگذاری زمین و تسهیلات ...
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۱۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
حسام عقبایی، نایب رییس اول اتحادیه مشاوران املاک، افزایش و بالا بردن ساخت و ساز را از عوامل کاهش قیمت مسکن دانست و گفت: برای این منظور وزارت راه و شهرسازی باید زمین ارزان در اختیار سازندگان قرار دهد تا در حوزه استیجاری نیز این افزایش تولید فضای انحصاری را بشکند و رقابت به وجود آید.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۲:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
می متالز - اگرچه همه نهاد ها بر لزوم رونق تولید مسکن به عنوان صنعت پیشران اقتصادی تاکید می کنند که با تحرک آن بخش قابل توجهی از صنایع معدنی نیز به حرکت درمی آیند اما بررسی ها نشان می دهد احتمال افزایش ساخت وساز در امسال هم پایین خواهد بود.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، فرج الله رجبی در همایش نشان تعالی سلامت، ایمنی و محیط زیست، با بیان اینکه در دو سال 95 و 96 کمترین میزان مسکن طی 15 سال گذشته ساخته شده است، گفت: در کشور طی سال های 94 تا 96 حدود 400 هزار ملک ساخته شده است که حدود دو میلیون کمبود مسکن در کشور را نشان می دهد ...
همشهری   ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
منطقه 22 شهرک چشمه، با ساختمان های ویلایی و درختان توت، گیلاس، سیب و سرو شیراز، قرار بوده محله ای مانند رم ایتالیا باشد. به گفته اهالی محله این شهرک محل عبور چشمه ای از رودخانه کن بوده و به همین دلیل اینجا به شهرک چشمه معروف شد ...
عصر امروز   ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۰۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
رشد شهرنشینی، افزایش ساخت وساز و بالا رفتن تعداد شهرها و شهرک های مسکونی جایی برای زندگی حیوانات باقی نگذاشته است. حیواناتی که ترجیحشان زندگی طبیعی است، حالا با زندگی شهری ما عجین شده اند و در نتیجه راهی جز تعامل باقی نمانده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی شهرضا گفت: با اجرای طرح مجریان ذیصلاح از بنا و کارگر دارای کارت مهارت فنی در ساختمان ها استفاده می شود و دست اتباع بیگانه از ساختمان سازی کوتاه می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
فردیس - عضو شورای شهر فردیس افزایش ساخت وسازهای غیرمجاز در این شهر نیم میلیون نفری را یکی از موضوعات طرح سؤال از شهردار این شهر اعلام کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۰۶/۰۷ - ۱۴:۵۶   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه املاک: ما هنوز ساختمان سازی سنتی داریم در حالی که باید به سمت صنعتی سازی رفته و صنعت اجاره را فعال کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۵:۴۲    
عضو شورای شهر ساری گفت: ساخت وسازهای غیرمجاز در ساری افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران، محسن کوشش تبار ظهر امروز در حاشیه بازدید از روستا های شهرستان قدس اظهار کرد: یکی از ظرفیت های این شهرستان وجود جمعیت جوان است که در استفاده بهینه موجب پیشرفت چشمگیر شهرستان خواهد شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۴/۱۰/۳۰ - ۱۳:۳۴    
یاسوج - سرپرست ناحیه2 خدمات شهری شهرداری یاسوج گفت: این شهرداری طرح مصوب تفکیک اراضی ندارد که این موضوع منجر به افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز در این ناحیه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ - ۱۱:۱۶    
به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، صبح امروز در یکصد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر با حضور شهردار و مسئولان دوایر امور شهر و اجرائیات شهرداری فعالیت و عملکرد این دوایر مورد بحث و انتقاد قرار گرفت. ...
دبیر انجمن فولاد ایران با بیان اینکه چند ماه آینده پروژه های عمرانی و ساخت و ساز مسکن یک تکان جدی خواهد داشت، گفت: با افزایش ساخت و سازها بازار فولاد به آرامشی نسبی خواهد رسید.
گیل خبر   ۱۳۹۴/۰۶/۱۶ - ۰۴:۲۴    
مهندس قاسمیان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان بیان کرد: بنا به آمار در شش ماهه ابتدای سال 94 نسبت به همین مدت در سال های 92 و93 به ترتیب 50 و85 درصد افزایش ساخت وساز داشتیم.