دوشنبه ۳۰ دیساعت ۰۷:۵۱Jan 2020 20

جدیدترین‌های «کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس»

پول نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۹:۲۵    
پول نیوز - رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از استخدام حداقل 10 هزار نیروی حق التدریسی در آستانه سال جدید تحصیلی خبر داد و گفت: دولت باید با ابلاغ آیین نامه استخدامی حق التدریسان تا پایان مرداد، زمینه جذب این نیروها را فراهم کند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به قانع نشدن نمایندگان متقاضی تحقیق و تفحص از پارک های علم وفناوری و جهاد دانشگاهی، گفت: اما رأی گیری درباره تفحص از این دو نهاد به نشستی با حضور وزیر علوم موکول شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۷:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از پرتاب ماهواره ظفر به فضا در روزهای آینده خبر داد.
شما نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۲:۵۵    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طبق صحبت هایی که با وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عمل آمده، قرار است از سال آینده، دروسی مبتنی بر مکتب رشادت های سردار سلیمانی در مدارس و دانشگاه های کشور گنجانده شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سابقه کشورهای دارای فناوری فضایی با تاکید بر اینکه این کشورها سالانه بیش از 20 پرتاب داشته اند تا امروز به کمترین خطا در این حوزه رسیده اند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مباحث نظامی فراتر از مقوله های توپ و تانک بوده چرا که ماهواره جایگزین آنها شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۰    
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چاپ مقاله در مجلات داخلی یا خارجی باید جزء اختیارات دانشگاه و تشخیص اساتید مربوط به این فعالیت باشد، گفت: ایجاد محدودیت مشکلاتی را به وجود می آورد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۰:۲۳    
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: متاسفانه دولت اراده ای برای اجرای رتبه بندی معلمان ندارد و تنها آئین نامه ای نوشته است که با تغییر یک وزیر آن آیین نامه نیز باطل می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چاپ مقاله در مجلات داخلی یا خارجی باید جزء اختیارات دانشگاه و تشخیص اساتید مربوط به این فعالیت باشد، گفت: ایجاد محدودیت مشکلاتی را به وجود می آورد.
آنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم تأکید کرد که دستگاه ها و نهادهای منطقه باید مطابق با نیاز خود از امکانات مناسب آزمایشگاهی این دانشگاه بهره مند شوند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هفته آینده 4 تقاضای تحقیق و تفحص از دستگاه های حوزه آموزش کشور را در دستور کار خود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: هزار میلیارد تومان اعتبار به نوسازی مدارس برای تامین وسایل سرمایشی و گرمایشی واحدهای آموزشی تخصیص یافته است که در لایحه بودجه سال آینده این رقم 2 برابر می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۱:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طرح رتبه بندی معلمان بر اساس سند تحول بنیادین نظام آموزشی یکی از موضوعات مهمی بود که در راستای ارتقای شایستگی حرفه ای معلمان باید به مرحله اجرا درآید، که در این راستا با اعتبار 2 هزار و 500 میلیارد تومانی مصوب در بودجه سال 98 ...
تهران نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۳:۱۳    
به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در پاسخ به این پرسش که مجلس شورای اسلامی چه تغییراتی را در بودجه پیشنهادی آموزش و پرورش ایجاد کرد، اظهار کرد: در بودجه سال 98 مدارس از پرداخت هزینه های آب ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۷:۲۳    
عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۲:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور سفیر انگلستان در ناآرامی های اخیر کشور در پی سرنگونی هواپیمای اوکراینی از وزارت امور خارجه خواست که با سفیر این کشور برخورد کند.
معاونت برون مرزی صدا وسیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۱:۵۲    
محمد قمی با عنوان اینکه شبکه های برون مرزی رسانه ملی باید به سمت عدالت محوری حرکت و ایده های دین مبین اسلام در این زمینه را پیاده کنند، گفت: امروز جهان تشنه شنیدن ایده های عملی اسلام است.
دانا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: از اینکه سپاه با صداقت مسئولیت را پذیرفته تشکر می کنیم؛ آنان می توانستند کاری انجام دهند که هیچ گونه آثاری از زدن موشک نباشد و یا حتی جعبه سیاه را دچار مشکل کنند؛ اما این اقدام نشان داد که سپاه و جمهوری اسلامی ایران سعی دارد که با مردم خود صادق باشد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۷:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حضور رئیس پژوهشگاه علوم، فناوری و اطلاعات ایران "ایران داک" در نشست امروز کمیسیون از عدم همکاری حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد با این مرکز خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۴:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به 60 کشته حادثه کرمان اظهار کرد: این عزیزان به عنوان شهید محسوب شوند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۳:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به جانباختگان حادثه کرمان اظهار کرد: این عزیزان به عنوان شهید محسوب شوند.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۲:۵۸   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نماینده کرمان در نامه ای از رئیس جمهور خواستار ارائه توضیحاتی از سوی شورای امنیت ملی و شورای تامین استان کرمان پیرامون علت بروز حادثه رخ داده در مراسم تشییع سردار سلیمانی در این شهرستان شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۲:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن این که از وزارت امور خارجه کشورمان خواست که دلیل حضور سفیر انگلیس را در تجمع روز گذشته تهران بررسی کند گفت که لازم است این سفیر خاک ایران را ترک کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۰۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی وزارت خانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف به تدوین کتب درسی دانش آموزی و دانشجویی در مسیر استکبار ستیزی شدند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۴:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از فراگیر شدن تدریس آنلاین به دانش آموزان ایرانی خارج از کشور خبر داد و گفت: این روش نوین در کاهش هزینه ها بسیار مؤثر است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۴:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هفته آتی گزارش عملکرد ایرانداک را بررسی می کند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به ابعاد مختلف جنایت رژیم تروریست آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد شهید سلیمانی، تصریح کرد: این جنایت تاریخی تبدیل به یک سرفصل درسی در کتب آموزشی برای دانش آموزان می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش گفت: طرح تعطیلات زمستانی مدارس تاکنون در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح نشده است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۰۸:۰۲    
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا به خوبی می دانست اگر بخواهد اقدام ایران را پاسخ داده و مواضع کشور ما را مورد هدف قرار دهد، ایران با اقداماتی گسترده تر و کوبنده تر مواضعش را در منطقه هدف قرار می دهد؛ بهترین راهکار برای آمریکا این است که از منطقه خارج شود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۶:۱۴    
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ورود کمیسیون آموزش به پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی با توجه به اینکه برخی از مسافران این هواپیما دانشجو یا دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های برتر کشور بوده اند، خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۰:۲۹    
ایسنا/اصفهان یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: ترامپ متوجه شده که دلیل این همه مقاومت ایرانیان در برابر فشارهای طاقت فرسا داشتن فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی است، به همین دلیل گفته که مراکز فرهنگی را هدف قرار می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۰۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: باید به دنبال تاسیس مراکز و موسسات معتبر با استاندارد های مشخص برای پذیرش مقالات باشیم که شاید کشور های دیگر هم در این زمینه از ما تبعیت کنند.
سینا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۳:۰۲    
سیناپرس: تحریم ها در مراودات علمی ایران با کشورهای جهان اخلال ایجاد نکرده است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ایران رتبه چهارم حوزه نانو در دنیا را دارد، این جایگاه را بسیار امیدوارکننده و ارزشمند برشمرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۷:۱۱    
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی به معنای واقعی پرچمدار مقاومت و علمدار مبارزه با استکبار جهانی در منطقه بود و راه این شهید با تقویت جبهه مقاومت ادامه خواهد یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۷:۰۰    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کم توجهی به بخش مشاوره در رابطه با انتخاب گرایش تحصیلی وجود دارد، گفت: مشاوره گرایش تحصیلی باید هم ردیف با آموزش باشد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۳:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن شهادت سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی از تمام آزادی خواهان جهان خواست که در نقاط مختلف به شیطان بزرگ و متحدین اش درسی فراموش نشدنی بدهند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۰۶:۰۱    
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه ها در مورد اینکه در دانشگاه ها چه رشته ای تحصیل شود که با علائق، استعدادها، آمایش سرزمینی، شهر، جامعه و اهداف فرد هماهنگ باشد تاثیر گذار هستند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ - ۱۱:۳۹    
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آمریکا منتظر پاسخی سخت در پاسخ به اقدام جنایتکارانه خود در به شهدت رساندن سردار سلیمانی باشد گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی حرکتی نو و نقطه عطفی در جنبش ضد استکباری در جهان ایجاد خواهد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ - ۰۹:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: از هر قطره خون پاک حاج قاسم، سردار سلیمانی هایی برای جهان اسلامی می روید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: شیوه آموزش محور برای دانشجویان مقطع دکتری مفهومی ندارد و طرح این مباحث با ادبیات دانشگاه سازگار نیست.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۰۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هفته آینده برای پاسخگویی به سئوال 7 نماینده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حاضر می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۰۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: شیوه آموزش محور برای دانشجویان مقطع دکتری مفهومی ندارد و طرح این مباحث با ادبیات دانشگاه سازگار نیست.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۴:۳۹    
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از افزایش سهم آموزش و پرورش از محل عوارض گازرسانی از 20 به 50 درصد خبر داد و گفت: در صورت جذب حداکثری اعتبارات از این محل رقمی معادل یک هزار و 700 میلیارد تومان به آموزش و پرورش اختصاص می یابد.
شما نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۳:۱۰    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: مؤسسات آموزشی و کنکور مانع اجرای سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش هستند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۲:۱۶    
دبیر هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دولت هنوز لایحه ساماندهی سهمیه های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی را به مجلس ارائه نداده، پس از ارائه به بررسی کیفیت این لایحه خواهیم پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۲۳:۰۹    
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: استان کرمان این ظرفیت را دارد که در بحث اقتصاد دانش بنیان به عنوان یک قرارگاه اقتصاد دانش بنیان در کشور باشد.
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۷:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که تغییر تقویم آموزشی و به دنبال آن تعطیلات زمستانی کاری شدنی نیست گفت که مسئولان به دنبال تعطیلات زمستانی به فکر حل ریشه ای آلودگی هوا باشند چون آلودگی هوا فقط برای دانش آموزان نیست و مشمول همه مردم می شود.
دانا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۳:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تشکیل کارخانه نوآوری در راستای شکل گیری قرارگاه اقتصاد مقاومتی در استان کرمان مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان صورت می گیرد.