دوشنبه ۰۴ شهریورساعت ۱۲:۳۹Aug 2019 26

جدیدترین‌های «کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس»

خانه ملت   ۱۷ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از امروز و فردا کردن مسئولان گفت: وضعیت استخدام معلمان حق التدریس باید هر چه سریعتر مشخص شود.
خانه ملت   ۳۷ دقیقه پیش    
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از نحوه توزیع منابع و امکانات به استان ها و شهرسانها، گفت: آموزش و پرورش مطالبات پانزده ساله دارد اما دستگاهی دیگر تمام مواد قانونی را ابلاغ نشده اجرا می کند.
مسائل آموزشی دو استان مرکزی و خراسان جنوبی با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی شد. به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش به نقل از خانه ملت ...
عضو کمیسیون آموزش مجلس در تذکری خطاب به رئیس جمهور گفت: چرا دولت قانون استخدام حق التدریسی ها، پیش دبستانی ها و نهضت سواد آموزی ها را اجرا نکرده و در این زمینه تعلل می کنند. ...
آنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیگیری تغییرات در بومی گزینی ظلم به مناطق محروم است، گفت: چنین تصمیمی مناطق محروم را از خدمت نیروهای شایسته محروم می کند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۱۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: کمیسیون در سفرهای استانی که داشته مشکلات آموزشی استان ها را بررسی کرده و این مسائل امروز طی گزارشی به مدیران کل و مسئولان وزارتخانه ها ارائه شد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۱۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور وزیر علوم، سرپرست وزارت آموزش و پرورش، معاون آموزشی وزیر بهداشت و رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور برای بررسی مسائل و مشکلات دو استان مرکزی و خراسان جنوبی در کمیسیون متبوعش خبر داد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۱۶:۰۸    
رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد شدید از تعلل دولت در ابلاغ آیین نامه استخدامی نیروهای حق التدریس و نهضت سوادآموزی، تصریح کرد: این معلمان پیگیر اجرای قانون مصوب مجلس هستند و دولت باید تا پیش از مهرماه گروه نخست مشمولان قانون را جذب کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۱۰:۳۵    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: از طرح تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور به پیمانی حمایت خواهم کرد اجرای این طرح منجر به برقراری عدالت اداری در سطح دانشگاه می شود.
آنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۰۶:۵۴    
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تنوع مدارس در کشور گفت: در مجلس به دنبال بررسی کارشناسی طرحی هستیم تا از تنوع مدارس در کشور بکاهیم و فقط دو نوع دولتی و غیردولتی فعالیت داشته باشند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
روز گذشته، برنامه مناظره با حضورقاسم احمدی لاشکی نماینده و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و ولی تیموری معاون گردشگری، به عنوان موافق طرح تعطیلات دوروز آخر هفته و همچنین جهانبخش محبی نیا ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۱:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرونده بورسیه ها گفت: انتظار داریم وزیر علوم خیلی جدی به این پرونده ورود و مسئله را در فراکسیون مطرح کند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۲۰:۲۹    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آمریکا بارها ثابت کرده که به هیچ تعهدی پایبند نیست بنابراین باید از آمریکا و بیگانگان دل کند و بر ظرفیت های داخلی تکیه کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس علل موافقت کمیسیون متبوعش با تعطیلی روز پنجشنبه را تشریح و عنوان کرد: این طرح نه تنها بار مالی برای دولت ندارد بلکه موجب کاهش هزینه ها نیز خواهد شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم معرفی وزیری توانمند در سمت وزارت آموزش وپرورش گفت: دولت به آموزش وپرورش به عنوان یک فرزندخوانده نگاه می کند. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۴:۳۱    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی کمبود 600 هزار معلم در وزارت آموزش و پرورش را نگران کننده خواند و افزود: در صورتی که برنامه مؤثری در این زمینه نداشته باشیم، ضربه و عوارض سنگینی را در حوزه آموزش و پرورش در آینده شاهد خواهیم بود.
فاش نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ظلم و کم لطفی بیش از حد نسبت به ایثارگران در بحث سهمیه ها شدیدا" انتقاد کرد...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۰۹:۳۹    
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دل بریدن از بیگانگان و عمل کردن به توصیه های رهبری مبنی بر تکیه بر توان داخلی، رمز موفقیت است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به طرح افزایش دو برابری ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی، اظهار کرد: نباید به صورت مطلق این طرح را رد یا تأیید کرد بلکه باید در فضایی کارشناسی آن را بررسی و به صورت نسبت به افزایش ظرفیت علوم پزشکی اقدام کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۰۹:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه لوازم تحریر باید با نرخ مصوب در بازار عرضه شود تا خانواده ها برای تهیه آن دچار مشکل نشوند، گفت: علاوه بر نهادهای نظارتی مانند سازمان حمایت، وزارت آموزش وپرورش کمیته ای برای نظارت بر بازار لوازم التحریر و دفتر مشق تشکیل دهد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۰۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خودروسازان اعتقادی به مقوله پژوهش ندارند، گفت: خودروسازی ما صرفا در چرخه انجام یک کار تکراری و غیرقابل ارتقا افتاده است.
سلام نو / بازتاب   ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ - ۱۱:۵۳   + ۲۸ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، وی ادامه داد: مباحث و حرف و حدیث درباره پزشکان مطرح است؛ اینکه آنها درآمدهای خوبی دارند؛ حال، شفافیت در این خصوص چه اشکالی دارد. عضو کمیسیون آموزش مجلس بیان داشت: باید موضوع درآمدی شفاف باشد؛ اگر درآمد پزشکان اندک است که هیچ؛ اما اگر درآمدشان آن میزانی است که گفته می شود ...
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن انتقاد از عملکرد دولت در حوزه وزارت آموزش و پرورش گفت: مهلت دولت برای معرفی وزیر جدید آموزش و پرورش به مجلس هفته آینده به پایان می رسد. ...
پایگاه خبری گسترش / موج   ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ - ۱۱:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در رابطه با ساماندهی صندوق ذخیره فرهنگیان برخی از نمایندگان پیشنهاداتی ارائه دادند که نهایتاً به تشکیل بانک فرهنگیان ختم شد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۲۲:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برای فارغ شدن از تحریم ها باید قانون بودجه اصلاح شود و تکیه بودجه عمومی به نفت نباشد بلکه به منابع درآمدی مالیاتی و منابع دیگر باشد.
توریسم آنلاین   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
تعطیلی پنجشنبه های مراکز اداری و آموزشی کشور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حالی تصویب شد که روز گذشته همین طرح در کمیسیون اصلی این طرح یعنی کمیسیون اجتماعی رد شده بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۸:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصویب طرح تعطیلی روز پنجشنبه کلیه مراکز اداری، آموزشی و قضایی برای حمایت از کیان خانواده ها در این کمیسیون خبر داد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۷:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تصویب بررسی طرح تعطیلی روز پنجشنبه کلیه مراکز اداری و آموزشی و قضایی در کلیه استان ها و شهرستان ها همانند تهران در کمیسیون متبوعش خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۷:۲۰   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصویب طرح تعطیلی مراکز اداری و آموزشی در روز های پنجشنبه خبر داد.
پایگاه خبری گسترش / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۷:۱۷   + ۴۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح تعطیلی مراکز اداری، آموزشی و قضایی استان های کشور در روزهای پنجشنبه خبر داد. گسترش نیوز ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۴:۰۵    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برگزاری آزمون ورودی برای مدارس عادی دولتی به معنی ترک تحصیل است و به شدت با آن برخورد می کنیم.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مصوبه روز گذشته کمیسیون متبوعش، عنوان کرد: از این پس، مؤسسه ها و مراکز بسیاری همچون مدرسه طبیعت، مدرسه موسیقی، مدرسه فوتبال، مدرسه هنرهای رزمی و غیره باید با مجوز رسمی از آموزش و پرروش فعالیت کنند.
بدر پرس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۱۰:۲۱   + ۲۴ سایت دیگر  
محمد مهدی زاهدی، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یک نماینده اصولگرای مجلس نیز با تاکید بر اینکه اختلافی بین اصولگرایان وجود ندارد، گفت ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۲۱:۳۶    
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح الحاق یک تبصره به بند "الف" ماده 2 قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی در نشست امروز، گفت: جلوگیری از ثبت نام دانش آموز در مدارس جرم شناخته شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ساداتی نژاد با اشاره به اهمیت استارت آپ های روستایی گفت: مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها آمادگی دارد.
پانا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر داد مجلس از طریق مرکز پژوهش ها به دنبال تغییر شرایط کنکور به نفع رشته های مهارتی است. ...
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۰۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
سیدمحمدجواد ابطحی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، درباره تفکیک سنجش از پذیرش دانشجو گفت: طرحی با نام تفکیک سنجش از پذیرش دانشجو آماده شد در این زمینه جلسات متعددی با باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و وزارت علوم، داشته ایم ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۰۷:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر این که شرایط آموزشی کشور دچار بحران بی عدالتی شده است گفت که برای برقراری عدالت آموزشی باید به سمت تقویت مدارس دولتی حرکت کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ - ۱۱:۵۹    
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تشریح علل نبود دانش آموزان مدارس دولتی در میان برترین های کنکور، گفت: جا ماندن مدارس دولتی عادی از گردونه برترین های کنکور سراسری به هیچ عنوان دال بر ضعف این مدارس نیست.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دوره اینکه صرفا بگوییم پارسال این مقدار بودجه داشتیم و دوباره باید 10 درصد اضافه کنیم به نظر می رسد به پایان رسیده است.
میزان   ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ - ۰۳:۰۵    
خبرگزاری میزان- سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلس از طریق مرکز پژوهش ها به دنبال تغییر شرایط کنکور به نفع رشته های مهارتی است. تاریخ انتشار: 03:00 - 25 مرداد 1398 - کد خبر: 541860
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۲۳:۰۰    
کوچکی نژاد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مصاحبه ای از دولت خواسته که بطور جدی از نرم افزارهای بومی حوزه آموزش و بسترهای تبلیغ و عرضه آن، حمایت کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۱۷:۱۲    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دولت و مجلس برای ترمیم مباحث مرتبط با فرار مغزها بایستی به راهکارهای عملیاتی و تغییر برخی سازوکارها داشته باشند.
برترین ها / حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۱۱:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در کشور عدالت آموزشی نداریم گفت: شانس بدست آوردن رتبه های بهتر در کنکور در میان دانش آموزان در شهرهای بزرگ به دلیل مافیای کنکور بیشتر است که باید این چرخه باطل را قطع کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه یکی از راه های عبور از مشکلات اقتصادی، تولید علم در کشور است و این مسأله امروز در شرکت های دانش بنیان دنبال می شود، گفت: بهتر است مسؤولان نظام برای تقویت صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت های دانش بنیان بکوشند.
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر ضرورت حضور بخش غیردولتی در آموزش و پرورش و آموزش عالی کشور تاکید کرد و گفت: بخش دولتی به تنهایی نمی تواند تمامی بار حوزه آموزش کشور را به دوش بکشد و باید با نگاه مثبت از حضور بخش خصوصی در این حوزه استقبال کرد.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۲۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم حمایت از بخش خصوصی برای توسعه سرمایه گذاری در حوزه نرم افزارهای آموزشی بومی، گفت: باید نرم افزارهای آموزشی بومی در کشورمان برای گروه های سنی کودک و نوجوان ترویج پیدا کند.
پایگاه خبری استناد   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۲۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
استناد نیوز، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در هفته پیش رو بررسی طرح تعطیلی روز پنجشنبه کلیه مراکز اداری و آموزشی و قضایی در کلیه استان ها و شهرستان ها همانند تهران را در دستور کار خود دارد.
شفاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۲۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با اشاره به اینکه عدالت آموزشی در کشور زیر سوال است، گفت:امروز آموزش طبقاتی در کشور داریم و هر فردی پول بیشتری داشته باشد از خدمات بهتری بهره مند می شود که نمی توان بی تفاوت از کنار این واقعیت گذشت.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۱۸:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
پانا: حجت الاسلام و المسلمین علی عسکری، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره مدارس طبیعت و همچنین مدارس مسجد محور که در فضای مجازی درباره آنها تبلیغ می شود گفت: این مدارس مجوز قانونی ندارند و به علت اهمیت موضوع ...