جمعه ۰۱ آذرساعت ۰۶:۱۱Nov 2019 22

جدیدترین‌های «شوراهای حل اختلاف»

ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۱۴:۵۲    
اردبیل - ایرنا - رئیس شوراهای حل اختلاف استان اردبیل گفت: در 6 ماه نخست سال جاری 2 فقره پرونده قتل با تلاش واحدهای مصالحه شوراهای حل اختلاف استان منجر به سازش شد.
قم فردا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۴:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
اصلاح لایحه شوراهای حل اختلاف در حالی در قوه قضائیه بررسی می شود که در کنار این لایحه، یک لایحه جرم زدایی هم در قوه قضائیه در حال تدوین است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه به گفته رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه از ابتدای امسال تاکنون 15 پرونده قتل در کرمانشاه با تلاش اعضای ستاد تالیف قلوب استان به سازش منتهی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۰:۰۱    
بندرعباس- ایرنا- یکی از مهمترین رویکردهای دستگاه قضایی، ترویج سنت حسنه صلح و سازش در جامعه است که در همین راستا نیز تلاش های خوبی در شوراهای حل اختلاف هرمزگان انجام شده و شمار پرونده هایی که در این استان منجر به صلح و سازش شده 21 درصد افزایش یافته است.
معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس شوراهای حل اختلاف کشور: در خصوص مصالحه در پرونده های قتل استان های خوزستان ، خراسان رضوی و فارس مقام اول تا سوم کشوری را بدست آوردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۶:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیر کل برنامه ریزی، آمار و فناوری اطلاعات مرکز امور شوراهای حل اختلاف با اشاره به بخشنامه اخیر ریاست قوه قضائیه گفت: این بخشنامه موجب افزایش تعداد پرونده های مختومه شده است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
خداکرم رحیمی بهمنیاری روزچهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پرونده ها طی یک ماه اخیر به همت مدیران شعبه ها و مسئول اداری شوراهای حل اختلاف شهرستان به سازش منجر شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۰۷:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش اعضای شورای حل اختلاف اختلاف و درگیری بین دوطایفه که بر اثر وقوع یک فقره قتل عمدی شدت گرفته بود به سازش ختم شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۲۲:۰۵    
غلامی بر تقویت شوراهای حل اخلاف شهرستان خرمشهر به عنوان بازوان توانمند دستگاه قضایی تاکید کرد و گفت: ملاقات روزانه مردمی از اولویت برنامه های ما در این دادگستری است.
میزان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۴:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- حجت الاسلام و المسلمین مظفری از وجود برنامه های متنوع برای تغییر در شوراهای حل اختلاف خبر داد و گفت: هدف اصلی تغییرات افزایش مصالحه با بهره گیری از همه ظرفیت ها با نظارت دقیق و به صورت هدفمند می باشد. تاریخ انتشار: 14:19 - 20 آبان 1398 - کد خبر: 566606
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۲:۵۰    
تهران- ایرنا- رئیس شوراهای حل اختلاف گفت: برخی از مراکز مشاوره در حوزه طلاق بیشتر جنبه صوری داشته و عملکرد مناسبی ندارند و باید درباره آنها چارچوب دقیق تری تنظیم و گزارش کار بهتری دریافت کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۲:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
رئیس شوراهای حل اختلاف با انتقاد از برخی مراکز مشاوره در حوزه طلاق های توافقی،گفت:تعدادی ازاین مراکز بیشتر جنبه صوری داشته و عملکرد مناسبی ندارند وباید درباره آنها چارچوب دقیق تری تنظیم شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- معاون قوه قضاییه و رئیس شورای حل اختلاف کشور گفت: شوراهای حل اختلاف باید به فلسفه اصلی خود که همانا مصالحه است، بازگردند تا از این طریق بتوانیم از ورود پرونده ها به سیستم قضایی جلوگیری کنیم و میزان آنها را کاهش دهیم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/فارس معاون قوه قضائیه و رئیس شوراهای حل اختلاف گفت: طی 6 ماه اول امسال تعداد 163 محکوم به واسطه تلاش های انجام شده توسط شوراهای حل اختلاف از قصاص رهایی پیدا کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۴:۳۶    
رئیس کل دادگستری استان همدان با اشاره به اهمیت سلامت ارکان دستگاه قضایی گفت: خط قرمز ما مبارزه با مفاسد درون سازمانی اعم از دادسرا، دادگاه، شوراهای حل اختلاف و سازمان های تابعه است.
شبکه مجازی میبدما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۴:۰۹    
معاون رئیس کل دادگستری در امور شوراهای حل اختلاف استان یزد گفت: رسالت شوراهای حل اختلاف بر اساس توسعه و ترویج صلح و سازش پرونده ها و کاهش ورودی پرونده ها به سیستم قضایی است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۲۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام مظفری، با اشاره به رویکرد جدید شوراهای حل اختلاف کشور، گفت: حدود 35 هزار نفر نیروی شاغل در شوراهای حل اختلاف کشور هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۱۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شوراهای حل اختلاف کشور در رابطه با نحوه کار شوراهای تخصصی ویژه اختلافات کارگری توضیحاتی ارائه داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۲۰:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور گفت: امکان دریافت دو ابلاغ برای اعضای شاغل در شوراهای حل اختلاف فراهم شده است.
صاحب نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۱:۲۰    
رئیس شوراهای حل اختلاف استان اصفهان از صلح و سازش 138 میلیون تومانی در شعبه 33 شورای حل اختلاف بعد از 9 سال خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۰۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف با بیان اینکه یکی از بندهای سند تحول، تحول در شوراهای حل اختلاف است، گفت: اگر صد درصد فضای شوراهای حل اختلاف در اختیار صلح و سازش قرار گیرد طبعا این امکان به وجود خواهد آمد که تعداد بیشتری از پرونده ها به مصالحه ختم شود بنابراین از این جهت در لایحه پیش بینی شده که ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رییس شورای حل اختلاف کشور از تعیین تکلیف 10 هزار پرونده مسن در شوراهای حل اختلاف کشور تا پایان امسال خبر داد.
موج   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۹:۰۳    
مراسم تکریم عباسعلی دریانی و معارفه غلامرضا مهدوی رییس شوراهای حل اختلاف تهران با حضور محمدجواد حشمتی رییس کل دادگستری استان تهران و جمعی از مقامات قضایی کشور در سالن اجتماعات مجتمع قضایی امام خمینی (ره) برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۵:۵۶    
تهران- ایرنا- رئیس دادگستری کل استان تهران با اشاره به نگرانی مردم از پرونده های خود در محاکم قضایی گفت: ما به عنوان متولیان دادگستری و شوراهای حل اختلاف این موضوع را جدی بگیریم و به راهکارهای مقابله ای در این زمینه توجه جدی داشته باشیم.
بسیج   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۲:۳۴    
در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد سهم تسهیلات بانک ها تصویب شد و تفاهم نامه شوراهای حل اختلاف قوه قضاییه و وزارت صمت مورد بررسی قرار گرفت.
قوه قضاییه   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
در اجرای برنامه های ستاد صبر با محوریت متنفذین روحانیون و بزرگان 45 ابلاغ با امضاء مشترک رییس شوراهای حل اختلاف استان ومعاون فرهنگی رییس کل دادگستری استان صادر و ابلاغ گردید. ...
قوه قضاییه   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۴:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون رئیس کل دادگستری در امور شوراهای حل اختلاف استان یزد، گفت: در نیمه نخست سال جاری، میزان صلح و سازش در پرونده های شوراهای حل اختلاف مهریز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14 درصد رشد داشته است. ...
ربیع   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۶:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایسنا، حجت الاسلام حکمتعلی مظفری، در نشست خبری با خبرنگاران که صبح امروز (یکشنبه) برگزار شد، اظهار کرد: در 6 ماه اول سال 98 پرونده های وارده به شعب شوراهای حل اختلاف 1 میلیون و 827 هزار و 794 فقره پرونده تا پایان شهریورماه بوده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۳:۵۸    
ایسنا/لرستان رئیس شورای حل اختلاف لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 12 هزار و 500 پرونده در شوراهای حل اختلاف استان منجر به سازش شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور با اشاره به این که مراکز شورای حل اختلاف در دوره تحول قوه قضائیه به رسالت اصلی خود یعنی ایجاد صلح و سازش در جرایم قابل گذشت بازگشته است، گفت: 5 هزار و 759 زندانی با ورود شورای حل اختلاف در 6 ماه نخست امسال از زندان آزاد شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس شوراهای حل اختلاف لرستان، گفت: امسال 12 هزار و 500 پرونده قضایی در این استان منجر به صلح و سازش شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۱:۱۱    
شوراهای حل اختلاف ویژه مسائل حقوقی و مالی واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی خراسان جنوبی تشکیل می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور از ایجاد صلح و سازش در 163 پرونده قتل توسط این مرکز در نیمه نخست سال خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۰:۱۰    
رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف گفت: در 6 ماهه نخست سال 98، یک میلیون و 816 هزار و 711 فقره پرونده در مجموعه شوراهای حل اختلاف در سطح کشور مختومه شده است.
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شوراهای حل اختلاف کشور گفت: درصد مصالحه کل پرونده های رسیدگی شده در شوراهای حل اختلاف در سال گذشته 29 درصد بود که در 6 ماهه ابتدایی سال جاری میزان مصالحه 2 درصد افزایش پیدا کرده و به 31 درصد رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۸:۳۷    
40 درصد پرونده ها امسال با صلح و سازش خاتمه یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۷:۲۵    
40 درصد پرونده ها امسال با صلح و سازش خاتمه یافت.
کبنا نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ - ۱۸:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مقام ارشد قضایی استان موضوع نظارت و رسیدگی به امور شوراهای حل اختلاف را از وظایف رؤسای حوزه های قضایی استان بیان کرد و افزود: رؤسای حوزه های قضایی استان این مهم را مدنظر داشته باشند که شورای حل اختلاف هم، بخشی از عملکرد حوزه قضایی تحت امرشان می باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۱۴:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور تاکید کرد : باید منافذ فساد در کشور پیش بینی و مسدود شود.
بویر نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۱۳:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
مختومه نمودن بیش از 20 هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف کهگیلویه و بویراحمد بویرنیوز – سید محمد ابراهیم ساجدی؛معاون قضایی در امور شوراهای حل اختلاف کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با روابط عمومی دادگستری استان گفت: مختومه نمودن بیش از 20 هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف کهگیلویه و بویراحمد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا - معاون قوه قضائیه و رییس شوراهای حل اختلاف کشور استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس را بخش مهمی از سیاست های دستگاه قضایی برای کاهش جمعیت کیفری در زندان ها خواند و افزود:خوشبختانه بسترهای قانونی آن فراهم شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور گفت: تکلیف استخدام 14 هزار نیروی شاغل در شوراهای حل اختلاف با تصویب لایحه شوراهای حل اختلاف مشخص خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ - ۱۹:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه و رئیس ستاد تالیف قلوب گفت: فردی که به دلیل قتل عمد از 9 سال قبل منتظر اعدام بود، باتلاش این ستاد از چوبه دار نجات یافت.
سایت قنوت   ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۰۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
حسن نگین تاجی امروز در نشست آمادگی و برنامه ریزی اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان گفت: افزایش آگاهی مردم در زندگی شخصی و چگونگی مراجعه به مراکز شوراهای حل اختلاف و دادسراها از اهداف اجرای این طرح است. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۱۲:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
حمزه ئی گفت: با توجه به تأکیدات رئیس کل دادگستری استان هرمزگان مبنی بر تلاش در جهش صلح و سازش پرونده های قضایی،از ابتدای امسال، شش هزار و پانصد و هشتاد و نه پرونده در شوراهای حل اختلاف هرمزگان منجر به صلح و سازش شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ - ۱۷:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای حل اختلاف لرستان با اشاره به سازش 19 فقره پرونده در شوراهای حل اختلاف دلفان و بروجرد، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت پرونده قصاص نفس، به همت اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف شعبه زندان خرم آباد به سازش ختم شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ - ۱۰:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
معاون رئیس کل دادگستری یزد در امور شوراهای حل اختلاف گفت: با استفاده صحیح و بهینه از ظرفیت شوراها در ایجاد صلح و سازش، قبل از ورود پرونده ها به محاکم، می توان کاهش ورودی پرونده ها و جلب رضایتمندی اصحاب دعوی از دستگاه قضایی را رقم زد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از افزایش 5.8 درصدی پرونده های وارده به شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان خبر داد.