پنجشنبه ۱۲ تیرساعت ۰۹:۵۳Jul 2020 2

جدیدترین‌های «استاد حوزه»

 
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه در هرمزگان گفت: هدف از نامه موسوی خویینی ها القای مقصرسازی در جامعه و سوق دادن این مشکلات به سمت جایگاه رهبری است و به نظر می رسد که موسوی خویینی ها بدنبال انتقام از انقلاب است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۱:۲۹    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: ما باید خلأهای قانونی که در جامعه وجود دارد از طریق قضات و وکلا شناسایی کنیم.
رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۴:۱۲    
استاد حوزه علمیه با تأکید بر تبعیت عملی از سیره اهل بیت طاهرین(ع)، خواستار تقویت فرهنگ خدمت به مردم در کشور شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه فقاهت شاخصه حوزه های علمیه شیعی است، در عین حال پرداختن حوزه علمیه قم به مسائل شکلی را آسیب زا می داند و معتقد است: اگر این حوزه بخواهد در آینده، متکلمان، فلاسفه و فقهای برجسته و مسلط تحویل جامعه دهد باید روش های تحقیق ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۰:۱۴    
استاد حوزه علمیه گفت: چند درصد زندگی ما با سیره عملی امام رضا(ع) سنخیت دارد، پررنگ ترین نقطه در زندگی اهل بیت(ع) از جمله امام رضا(ع) دسترسی آسان فقرا و محرومان به آنها بود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۹:۰۲    
استاد حوزه و دانشگاه، با اشاره به اینکه جای مغزافزار های تبدیل آستان امامزادگان به قطب فرهنگی خالی است، بر نقش امامزادگان در گسترش الهیات صلح و سلم در جامعه تأکید کرد و گفت: در این صلح و سلم فرد با خود نیز آشتی می کند و آرامش می گیرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۰:۰۵    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: شهید نسیم افغانی ماموریت دارد در زمانی که توطئه هایی برای جدا کردن دو ملت ایران و افغانستان شکل گرفته و عده ای قصد فتنه بین این دو کشور را دارند بیاید و با تدفین پیکرش در حرم مطهر رضوی وحدت این دو ملت را مستحکم تر کند و تعداد کثیری شیفته او شوند.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۲۲:۴۹    
معاون تبلیغ حوزه علمیه شهرستان میامی و استاد حوزه در یادداشتی به مناسبت روز دختر نوشت: بی توجهی خانواده ها مشکل عمده دختران امروز است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۲۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/استاد حوزه علمیه استان کردستان گفت: دشمنان و معاندان همواره به دنبال از بین بردن امنیت و آسایش در کشور به ویژه استان های مرزی همانند کردستان هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم استاد حوزه بر لزوم منبع شناسی دقیق در حوزه تحقیقات رضوی تاکید کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۳:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: مهدویت، ریشه محکم در قرآن دارد، برخی آیات قرآن، خبر از جهانی شدن اسلام در آینده می دهد.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۰:۲۹    
استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: تمام مقدسات اسلامی به کلمة الله و قرآن عظیم باز می گردند، عقل حکم می کند با احترام به مقدسات این مسیر را به سمت وحدت هدایت کنیم.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۰:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه اندیشه: حجت الاسلام کاشانی گفت: گاهی ممکن است ناخواسته و با توهّم، در حال ظلم باشیم و آن را عادلانه بنامیم و گاهی اگر اولویت را ندانیم، برای احقاق یک حق کوچک تر، حق بزرگتر و عمومی تری را پایمال کنیم. لذا می گوییم ولایت بر عدالت مقدم است. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۰۹:۴۲    
حوزه/ امام جمعه محمدیه در دیدار فرماندار البرز گفت: مسئولان برای بهبود وضعیت معیشت مردم تلاش کنند.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۰۸:۲۴    
استاد حوزه و دانشگاه نوشت: بنده به دوستان اصلاح طلب صمیمانه توصیه می کنم که این مسیر را نروند چراکه این کارها با آبروریزی بسیاری همراه است و بسیار زشت و زننده است و نوعی حالت آنارشیسم هویتی برای این جریان ایجاد می کند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۵:۵۰    
استاد حوزه با بیان اینکه عدالت از توسعه اقتصادی مهم تر است، گفت: ریشه فساد در میان مسؤولان، اشرافی گری و عمل نکردن به دستورات اسلامی است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۵:۲۰    
استاد حوزه به تشریح فعالیت های مشاوران جمعیت همراهان جهادی در بیمارستان های اهواز پرداخت و گفت: این گروه 164 مرتبه حضور در بیمارستان و بالغ 500 ساعت ویزیت از بیماران کرونایی در اهواز داشته اند.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۴:۳۲    
استاد حوزه علمیه ضمن تبیین تعریف گردشگری مجازی به هدف و کارکرد ، کارکردهای ده گانه از گردشگری حقیقی از منظر قرآن و روایات و سیره اهل البیت (علیهم السلام) را تبیین کرد و ابراز داشت که این اهداف و کارکردهای گردشگری، می تواند قابل انطباق بر گردشگری مجازی نیز باشد ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۳:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
مردم نیوز : حجت الاسلام ذوعلم استاد حوزه و دانشگاه و رئیس سابق سازمان پژوهش و برنامه آموزشی در پی انتشار نامه ای از حجت الاسلام موسوی خوئینی ها از او دعوت کرد در گفت وگویی به واکاوی ادعاهای مطرح شده از سوی وی بپردازند. متن نامه دعوت حجت الاسلام ذوعلم به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۰۹:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
به دنبال توهین های عبدالکریم سروش به سخنران ها و مداحان و ذکر نام تعدادی از آنها بر آن شدیم تا در این زمینه گفت وگویی با استاد حوزه علمیه و از روضه خوان های مطرح هیأت ها داشته باشیم.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد حوزه علمیه گفت: بشاشت در فرهنگ اهل بیت آن جاست که به واسطه این بشاشت و از درون آن مودت به اهل بیت برخیزد یعنی من نگاه کنم به اعمال و رفتارم و ببینم که اعمال و رفتار من متناسب با رفتار اهل بیت است؟
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۰۷:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- استاد حوزه علمیه قم گفت: یکی از رسالت های مهم فرهنگی ترویج افکار شهید بهشتی (ره) به نسل جوان توسط نهادهای آموزشی و تبلیغی است که نیاز آن در جامعه به خوبی احساس می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۲۲:۱۱    
شیراز-ایرنا- استاد حوزه علمیه قم گفت: از جمله ویژگی های حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) می توان به ولایتمداری، شجاعت، فاضل بودن، صالح بودن، پرهیزکاری، دارای منزلت، با عزت و با کرامت بودن اشاره کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه استان کردستان گفت: دشمنان برای تخریب جایگاه حوزه دست به هر کاری می زنند و یکی از کارها ورود عوامل نفوذی به حوزه های علمیه است، لذا طلاب و روحانیون نسبت به این توطئه دشمنان باید بسیار هوشیار باشند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۹:۱۷    
استاد حوزه با بیان اینکه علما باید اخلاق مداری را به مسؤولان متذکر شوند، گفت: وظیفه علما این است که معنویات را آموزش داده و فسادها را تذکر دهند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه گفت: مهدویت در زیارت نامه حضرت فاطمه معصومه(س) زنده شد. از شهر علم یعنی قم ولایت اهل بیت(ع) به همه شهرها سرایت می کند و به امید الهی جهانی خواهد شد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۴:۰۵    
استاد حوزه با بیان این که وضعیت سرانه طلاب نسبت به جمعیت از وضعیت نامناسبی برخوردار است، ورودی های جدید را عقبه انسانی حوزه دانست و بر برنامه ریزی برای جذب نیروهای جدید تأکید کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۰۲:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه خواهران با بیان این که فضای مجازی به محل جولان دشمن تبدیل شده است، گفت: باید مسئولان در مورد بی در و پیکر بودن فضای مجازی پاسخگو باشند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
برترین ها: احمد امیرآبادی فراهانی؛ نماینده مردم قم در مجلس به اظهارات محمدتقی فاضل میبدی؛ استاد اصطلاح طلب حوزه و دانشگاه درباره عملکرد مجلس یازدهم واکنش نشان داد. فاضل میبدی در انتقاد از عملکرد مجلس یازدهم گفته بود: ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم استاد حوزه بر لزوم تتبع و مطالعات وسیع تر در خصوص نحوه استفاده از سیره رضوی در مطالعات و صدور احکام فقهی تاکید کرد.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۲۱:۰۲    
استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: احترام به مقدسات ادیان و مذاهب یکی از تاکیدات اصلی قرآن کریم می باشد؛ حتی بت پرستان و افرادی که دین ندارند، مقدسات آنان از منظر قرآن دارای احترام است.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۹:۴۱    
استاد حوزه عملیه قم تصریح کرد: باید به دشمنان جهان اسلام تفهیم کنیم، بین مسلمانان و مذاهب اسلامی علقه ای وجود دارد که باعث اتحاد بین آنها می شود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۸:۵۰    
استاد حوزه علمیه مازندران گفت: اقدامات قاطعانه آیت الله رئیسی در برخورد با ویژه خواران و مفسدان اقتصادی بسیار ارزشمند و مورد حمایت آحاد ملت ایران است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۵:۱۱    
استاد حوزه علمیه به تبیین آثار و اهمیت بذل و بخشش پرداخت و دفع بلا را یکی از فوائد صدقه دادن بیان کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد حوزه علمیه گفت: آیت الله نجفی مرعشی تصور می کنند کریمه اهل بیت(ع)، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است. اما امام علیه السلام فرمودند: نه نظرم فاطمه معصومه مدفون در قم است. از این جا حضرت معصومه (س) لقب کریمه اهل بیت را می گیرند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه و دانشگاه به بررسی محتوایی و روشی کتاب "الحیاه السیاسیه للامام الرضا(ع)" سید جعفر مرتضی عاملی پرداخت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۶:۰۸    
ایسنا/آذربایجان شرقی استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که باید ماهیت واقعی و جنایات آمریکا را برای نسل جوان بازخوانی کنیم، گفت: کودتای 28 مرداد، حوادث 16 آذر، ماجرای کاپیتولاسیون، حوادث سال 60 و ... از جمله جنایات آمریکا در ایران است که نسل جوان باید آن را بازخوانی کنند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۳:۱۱    
حجت الاسلام والمسلمین لونی شناسایی دست های مرموزی که با سوء استفاده از عناوین ارزشمند در راستای ایجاد فاصله میان نظام و حوزه علمیه تلاش می کنند را از سوی شورای عالی حوزه ضروری دانست.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۲:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: به لحاظ روانشناسی هر انسانی اگر شاد نباشد، نمی تواند زندگی موفقی را داشته باشد؛ از نگاه اهل بیت(ع) شادی یک بایسته ضروری برای انسان است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه روایتی دلنشین از حضورش بر سر مزار حاج قاسم سلیمانی منتشر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
قم - استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امام رضا(ع) شیعیان را تشویق به زیارت حضرت معصومه(س) می کنند، افزود: توجه امامان معصوم به کریمه اهل بیت(ع) نشان دهنده عظمت این بانوی بزرگوار است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۸:۵۵    
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم گفت: امام رضا علیه السلام شیعیان را تشویق و توصیه به زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها نموده و بهشت را برای زائران حقیقی حضرت وعده داده اند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۰۸:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه آرمان ملی با حجت الاسلام محمدتقی میبدی یزدی؛ استاد حوزه گفت وگو کرده است. چرا مجلس یازدهم در اولین اقدامات خود به سراغ شبکه های اجتماعی رفته و به دنبال محدود کردن شبکه های اجتماعی به عنوان راه حل است؟ ...
قم نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۲۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
قم نیوز: استاد حوزه علمیه با اشاره به ولایت مداری کریمه اهل بیت(س) و لزوم الگوگیری از آن گفت: ولایت مداری و علاقه ای که حضرت معصومه(س) به امام رضا(ع) داشت سبب شد این بانوی پاکدامن به سمت خراسان بیایند. ولی دردر ساوه بیمار و سپس راهی قم شدند.
قم نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۷:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
قم نیوز: استاد حوزه و دانشگاه گفت: شکر نعمت همجواری با حرم بانوی کرامت، این است که باید بازار و ادارات، مسؤولان و مردم قم برای دیگر شهرها الگو باشند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه گفت: بخش پژوهش قوه قضاییه در رابطه با قوانین دست و پا گیری که سبب می شود رسیدگی به یک پرونده چند سال طول بکشد، ورود کند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ شهر قم محل حضور و تجمع عالمان و بزرگان دینی است؛ گسترش و شکل گیری علوم اسلامی، وجود بانوان مجتهده در قم، حضور بانوان در محافل علمی، تأسیس مدارس علمیه ی خواهران در اکثر شهرهای ایران به واسطه شهر قم، و ... از وجود با برکت حضرت معصومه(س) است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم گفت: قم حرم اهل بیت(ع) است و اگر خدای ناکرده این نعمت را کفران کنیم، دچار گرفتاری خواهیم شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۰    
حوزه/ استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم گفت: حضرت معصومه(س) الگوی بصیرت و ولایتمداری برای زنان و دختران جامعه ما به شمار می روند.