شنبه ۲۱ تیرساعت ۱۲:۲۶Jul 2020 11

جدیدترین‌های «صنعت فولاد»

 
با مشارکت متخصصان توانمند فولاد و سازندگان داخلی، کلید های قدرت کوره های قوس الکتریکی و پاتیلی شرکت فولاد مبارکه اصفهان بومی سازی و وارد مدار بهره برداری شد.
فلزات آنلاین   ۳۹ دقیقه پیش    
تولید فولاد کشور طی سال های گذشته از مصرف داخلی به دلیل رکود در صنایع مصرف کننده و کاهش تقاضا، سبقت گرفته و تولیدکنندگان این حوزه نیز با توجه به استفاده از تکنولوژی های نوین در مقابل محصولات سایر کشورها توانمند شده اند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۶:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- بهره برداری از دو گام از مراحل توسعه مجتمع ذوب آهن پاسارگاد شهرستان کوار در ارتباط ویدیوکنفرانس توسط رئیس جمهوری، نویدبخش گام های پایانی فارس در مسیر تکمیل زنجیره صنعت فولاد بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۰:۰۲    
شیراز-ایرنا- فرماندار شهرستان کوار با اشاره به افتتاح طرح های توسعه ای مجتمع فولاد پاسارگاد این شهرستان که امروز (نوزدهم تیرماه 99) از طریق ویدیو کنفرانس و با دستور رییس جمهوری انجام شد، گفت: توسعه صنعت فولاد در کوار در رفع محرومیت از این منطقه تاثیرگذار است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
استاندار فارس ارز آوری بالا را از مزیت های این صنعت دانست و گفت: تسهیل در امور اجرایی این صنعت در دستور کار مسئولان امر قرار دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- استاندار فارس، با اشاره به ارز آوری و اشتغالزایی بالای صنعت فولاد گفت: با هدف توسعه این صنعت در استان، تسهیل در امور اجرایی و سرمایه گذاری در این حوزه در فارس در دستور کار قرار دارد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: با توجه به طرح های توسعه ای صنعت فولاد و چشم انداز این صنعت، شرکت چادرملو به دنبال توسعه اکتشافات خود است و این آمادگی را دارد که عملیات اکتشافی را در هر نقطه از کشور که سنگ آهن در آن وجود دارد، انجام دهد.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۸:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز - رویترز گزارش داد: تولیدکنندگان فولاد از اتحادیه اروپا درخواست کردند در پی شیوع بیماری کرونا و احتمال ورود حجم بالای محموله های وارداتی به این اتحادیه، سهمیه واردات به اروپا را کاهش دهد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۲۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - صنعت فولاد هند این روزها از سه مشکل بزرگ بصورت همزمان رنج می برد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۹:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - تحریم های ظالمانه از سوی آمریکا در عرصه های مختلف اقتصادی در چهار دهه گذشته به اشکال مختلف جریان داشته، اما تولیدکنندگان به ویژه فعالان صنعت فولاد همواره راه خود را در پیش گرفته اند که این موضوع، ناکارآمدی سیاست تحریم را نشان می دهد.
اسماعیلی، معاون وزارت صنعت از اعلام رسمی قیمت های جدید زنجیره فولاد تا شنبه آینده خبر داد تا جلسه با مدیران دو صنعت فولاد و سنگ آهنی و عضو مجمع تشخیص نتیجه بخش شود.
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
در این گزارش، تحولات هفتگی صنعت فولاد کشور بررسی شده است. این گزارش به بررسی شرایط صنعت فولاد در دومین هفته تیرماه اختصاص دارد. به گزارش سایت انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، استمرار ابطال معاملات شمش فولادی ازسوی بورس کالا بدترین خبری است که در هفته گذشته منتشر شد ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۰:۰۲    
رئیس مرکز تحقیقات مهندسی پیشرفته دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه - مجلسی از ارتباط تنگاتنگ این مرکز با صنعت فولاد کشور خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در سال جهش تولید یک میلیارد تومان قرارداد در پروژه های مختلف منعقد کنیم.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۸:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
علی جهانگیری روز دوشنبه در بازدید از مجتمع فولاد میانه، به فعلیت رساندن معادن را یکی از نعمت های طبیعی خداوندی است را از اولویتها خواند و اضافه کرد: باید مباحث موجود و موانع معادن بویژه معادن مرتبط با صنعت فولاد را مرتفع سازیم تا استان و کشور را بهره مند ساخته و به اشتغال مورد نیاز دست [...]
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز - موسسه CRU در مطالعات و گزارشی به تاریخ 30 ژوئن 2020 (10 تیر 99) با مشارکت James Campbell تحلیل گر ارشد فولاد و کیوان جعفری طهرانی که به علت مسائل تحریم از اعلام نام وی در گزارش پاورپوینت خودداری شده است، به تحلیل بین المللی سرنوشت صنعت فولاد در پساکرونا پرداخته اند.
فولاد مبارکه اصفهان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۰:۱۶   + ۱۷ سایت دیگر  
این که چرا احداث خط نورد گرم 2 فولاد مبارکه برای توسعۀ صنعت فولاد کشور و ایجاد ارزش افزوده بیشتر مهم است و اساسا این خط تولید تا چه اندازه می تواند در توسعۀ اقتصادی و خودکفایی کشور نقش داشته باشد پرسش هایی است که از مختار بخشیان، معاون بهره برداری فولاد مبارکه جویا شدیم ...
به گزارش اقتصادآنلاین ، حمیدرضا عظیمیان پس از ارائه گزارش های مربوط به دستاوردهای شرکت در حوزۀ ایمنی، تولید و افزایش کیفی محصولات و نقاط قابل بهبود شرکت مطرح کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا - آذربایجان شرقی دارای واحدهای تولید فولاد متعددی است که نقش مهمی در چرخش تولید و تداوم فعالیت صنایع پایین دستی دارند، اما آنها این روزها با چالش تهیه مواد اولیه از بورس مواجهند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا - آذربایجان شرقی دارای واحدهای تولید فولاد متعددی است که نقش مهمی در چرخش تولید و تداوم فعالیت صنایع پایین دستی دارند، اما آنها این روزها با چالش تهیه مواد اولیه از بورس مواجهند.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار تربت حیدریه گفت: راه اندازی صنعت فولاد در بخش رخ فرصت اشتغالزایی بسیار بالایی را فراهم خواهد کرد.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۶:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز - کارخانه فولاد مبارکه اصفهان بزرگترین تولید کننده فولاد کشور در روز صنعت و معدن حال و هوای دیگری دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۹:۱۶    
با سفارش دو هزارو 500 تنی، طراحی و ساخت ریل سوزنی نخستین بار در کشور در شرکت مادر صنعت فولاد ایران آغاز شد.
نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۸:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه شرق امروز با انتشار مطلبی تحت عنوان ” یک اتهام بی ثمر” به مطلب گزارش چند روز پیش سایت خبری نبض بازار واکنش نشان داد که در آن گزارش، سایت اقتصادی نبض بازار به واکاوی ارتباط عوامل بیگانه با بعضی از افراد داخل صنعت فولاد کشور پرداخته بود.
موج   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۱:۰۸    
صنعت فولاد ایران با پروژه نورد 2 نه تنها کشور را به سمت توسعه سوق داده، بلکه با جلوگیری از خروج ارز و خودکفایی در تولید ورق های خاص، عملا گامی در جهت مقابله با تهدیدها و تحریم های آمریکا برداشته، از این رو آنهایی که بر طبل مخالفت با این پروژه می کوبند به نوعی منافع بیگانگان را دنبال می کنند.
متالز نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
کارگروه تنظیم بازا ر ، هفته گذشته تصویب کرد که قیمت پایه شمش فولادی، معادل 95 درصد قیمت فوبِ شمش صادراتی ایران ضربدر ارز نیمایی باشد.
معدن24   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ویژه نامه الکترونیکی 125صفحه ای سایت تحلیلی خبری معدن 24بمناسبت روز صنعت و معدن منتشر شد. به گزارش سایت تحلیلی خبری معدن 24،ویژه نامه الکترونیکی 125صفحه ای سایت تحلیلی خبری معدن 24بمناسبت روز صنعت و معدن منتشر شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۶:۲۵   + ۲۵ سایت دیگر  
با سفارش دو هزارو 500 تنی، طراحی و ساخت ریل سوزنی نخستین بار در کشور در شرکت مادر صنعت فولاد ایران آغاز شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
زنجیره فولاد در افق 1404 بر اساس طرح جامع فولاد و در صورت تحقق برنامه سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404، ظرفیت صنعت فولاد کشور به 55 میلیون تن خواهد رسید. برای پاسخگویی به این ظرفیت، استخراج و تولید 70 میلیون تنی کلوخه سنگ آهن در سال 98، باید به 154 میلیون تن برسد. ...
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۳:۱۴    
رئیس خانه معدن می گوید: در حوزه تولید فولاد با چالش خاصی رو به رو نیستیم؛ چرا که مواد اولیه این صنعت در داخل کشور وجود دارد و بنابراین هیچ دغدغه ای در این حوزه نداریم. با تحریم صنعت فولاد شاخص نماد فولادی تغییری نکرده است.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۲۲:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز - بهمن آرمان، اقتصاددان هشدار داد: اگر خروجی جلسه فردا برای تعیین قیمت کنسانتره و گندله در حد انتظار سهامداران نباشد، برای دارندگان سهام عدالت و سهامداران مستقیم شرکت های زنجیره فولاد به یک بحران تبدیل خواهد شد.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
به نظر می رسد دوران قیمت گذاری دستوری در بازار فولاد، دست کم در مقطع فعلی به پایان رسیده است؛ محاسبات دنیای اقتصاد نشان می دهد اعمال سیاست سرکوب قیمت ها فقط در بهار امسال هزار میلیارد تومان به سهامداران صنایع فولاد و عمدتا دارندگان سهام عدالت لطمه مالی وارد کرده است.
معدن24   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۱:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
ایران تولید فولاد به روش صنعتی را از ابتدای دهه 50 باتولید اولین محصول چدن به روش کوره بلند در ذوب آهن اصفهان آغاز کرد. درنیمه های دهه 50 خورشیدی به دلیل فراوانی گاز درکشور تولید فولاد به روش احیای مستقیم وکوره قوس الکتریکی نیز در دستور کار قرار گرفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مبارزه بی ملاحظه با فساد، گرانی درد بی درمان بازار، پشتوانه سنگ آهن برای صنعت فولاد در افق 1404، رنگ گرانی بر چهره بازار و چهارباغ صاحب تماشاخانه می شود؛ از عناوین اصلی روزنامه های صبح امروز اصفهان است.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۰۸:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای معدن - سرانجام با خلع ید از وزارت صنعت، دوره اخیر سرکوب قیمت ها در بازار فولاد به پایان رسید. اعمال سیاست های کنترلی در بازار فلزات به متضرر شدن تولیدکنندگان، اتلاف منابع و محدود شدن روند توسعه صنعت فولاد منجر شده است ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۱۲:۲۴   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مطالعات طرح جامع فولاد گویای آن است که در افق چشم انداز 1404 صنعت فولاد نیازمند 162 میلیون تن سنگ آهن است و در برآوردهای خوش بینانه کمبود 31 میلیون تنی تا آن زمان وجود دارد، اما برخی کارشناسان 40 میلیون یا بیش از این میزان را هم تصویر سازی می کنند ...
به گزارش اقتصادآنلاین ، محسن رضیعی، معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه با تاکید بر این مطلب گفت: طی سال 98 شرکت فولاد مبارکه اصفهان در افزایش سرمایه بسیاری از شرکت های سرمایه پذیر مشارکت کرده است که از آن جمله می توان به افزایش سرمایه در شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات به بیش از 250 ...
معدن24   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۱۲:۲۸   + ۱۷ سایت دیگر  
علی محمدی مدیرعامل به همراه اعضای هیات مدیره شرکت فولاد خوزستان روز چهارشنبه 4 تیرماه 1399 از روند پیشرفت پروژه های شرکت صنعت فولاد شادگان بازدید کرد ...
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۲۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز - تقدیرنامه دو ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی به شرکت ایده پردازان صنعت فولاد اهدا شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۱:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان گفت: سالانه یک میلیون تن شمش فولاد با راه اندازی بخش فولاد سازی این شرکت تولید می شود.
متالز نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۸:۲۵    
دولت قصد دارد بخشی از سهام خود را در شرکت های بزرگ دولتی به بخش خصوصی واگذار کند و سال ها است که اصل خصوصی سازی را سرلوحه کار خود قرار داده است. به همین دلیل در این سال ها شرکت های بسیاری پای به عرصه صنعت فولاد نهاده اند ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - در حالیکه در اغلب کشورهای تولید کننده فولاد شاهد کاهش تولید این فلز هستیم اما در چین و از ماه مارس تولید فولاد افزایش پیدا کرده است.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۲۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - صنعت فولاد پاکستان برای رونق این بخش خواستار اصلاح بودجه سال 2021 از سوی دولت شد.
تحلیل بازار / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۲۲:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
تبریز- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از پیش بینی صادرات یک میلیارد دلاری محصولات فولادی در سال جهش تولید خبر داد.
معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۱:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
امیرحسین نادری بعد از ظهر دیروز در نشست تخصصی پایش طرح جامع فولاد کشور با بیان مطلب فوق اظهار داشت: وجود حتی یک برنامه بد بهتر از بی برنامه بودن است و جای بسی تاسف و تعجب است که با وجود طرح مهم و بسیار خوبی همچون طرح جامع فولاد کشور بعنوان یک سند و برنامه بالادستی ...
معدن24   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۰:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
فولاد و توسعه: مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران گفت: باید بطورجدی بررسی شودکه چرا دستاوردهای طرح جامع فولاد کشور،درسیاستگذاری های صنعت فولاد و معدن و دیگرصنایع ملاک عمل قرار نگرفته است؟! ...
گیلانستان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۱:۲۸    
با وجود گذشت کمتر از 20 سال از عمر صنعت فولاد گیلان ،عیار بالای تولید این آلیاژ، باعث شده این استان که بیشتر به کشاورزی شهره است، در ردیف 4 استان برتر صنایع فولادی قرار بگیرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس انجمن سنگ آهن ایران توقف کامل صادرات سنگ آهن ایران را در شرایطی که 91درصد از این محصول در داخل مصرف می شود، تنها ابزاری برای بالا بردن قدرت چانه زنی صنعت فولاد در برابر سنگ آهن می داند.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۰۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - نشست خبری معاون طرح و برنامه و مدیران این بخش با اصحاب رسانه در خصوص تبیین برنامه ها و تشریح عملکرد آن معاونت با محوریت پویش ملی "تولید، تداوم امید" برگزار شد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۰۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
می متالز - مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: با افتتاح نورد گرم 2 سفره مافیا و دلالی در صنعت برچیده می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۸:۵۰    
با وجود گذشت کمتر از 20 سال از عمر صنعت فولاد گیلان ،عیار بالای تولید این آلیاژ، باعث شده این استان که بیشتر به کشاورزی شهره است، در ردیف 4 استان برتر صنایع فولادی قرار بگیرد.