شنبه ۱۷ خردادساعت ۲۰:۵۷Jun 2020 6

جدیدترین‌های «روحانیت»

 
کیهان   ۴۴ دقیقه پیش    
امام قلب من است مریم عرفانیان حسین از یک خانواده روحانی و آشنا به مسائل اسلامی و مذهبی بود. به انقلاب، رهبر، نیروهای مذهبی و حزب اللهی، روحانیت و کلاً مسائل اخلاق و انسان ساز علاقه داشت. علاقه ایشان به امام فراتر از این ها بود طوری که در سخنی فرموده بود: امام قلب من است و پدر و مادر چشم من ...
رسا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
شهید سید حشمت الله موسوی در وصیت نامه خود خطاب به مردم می گوید روحانیت را از مردم جدا نسازید که این جدایی به انقلاب ضربه می زند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت چهلمین روز درگذشت آیت الله امینی، با موضوع روحانیت و آزمون قدرت امروز، 17 خرداد، به صورت مجازی برگزار می شود.
موج   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۹:۲۷    
نماینده مردم رباط کریم در مجلس گفت: پیگیری منویات رهبری در حوزه گسترش عدالت هدف از تشکیل این فراکسیون است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۷:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
روزنامه شرق: اگرچه دوران جریان های سنتی در اصولگرایی سال هاست به سر آمده، اما به نظر می رسد مجلس یازدهم نقطه عطفی بر پایان قدرت آنها بود. به طور مشخص حزب مؤتلفه با دبیرکلی بادامچیان جانشین عسگراولادی ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۰:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
اتاق اندیشه ورز تبلیغ خراسان در پیامی آمادگی همکاری حوزه های علمیه و نخبگان روحانیت با مجلس شورای اسلامی در جهت پیشرفت کشور را اعلام کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۵:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام روح الله حسینیان دادستان سابق ویژه روحانیت تهران، خاطره ای را از اولین عفو رهبر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای برای یک منبری میگوید که به حضرت آقا توهین میکرد.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو جامعه روحانیت مبارز جدل های سیاسی، عدم وحدت و همدلی و سوداگری ها در عرصه اقتصاد را نوعی عقبگرد دانست و گفت: لازمه تحول در اقتصاد و فرهنگ، تحول در اخلاق عمومی جامعه است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۰۹:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، گفت: در اثر گسترش تشکیلات شورای مرکزی از 25 نفر به حدود 70 نفر افزایش پیدا خواهد کرد و حلقه بسته ای که قبلا تحت عنوان شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز بود، باز می شود.
رسا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۲۲:۰۲    
حجت الاسلام رستگار با بیان اینکه در 15 خرداد ملت ایران از دین، روحانیت و امام راحل دفاع کرد، گفت: 15 خرداد سکوی پرتاب انقلاب اسلامی به اوج است.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۲۱:۳۲    
نایب رئیس شورای روحانیت اهل سنت بوشهر تاکید کرد: ملت شریف ایران قدم به قدم تبعیت خود از امام راحل(ره) و بعد از ایشان مقام معظم رهبری را برای جهانیان به اثبات رسانده اند.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
15 خرداد سرآغاز نهضت اسلامی روحانیت است. این نهضت از حوزه علمیه قم، مرکز فقاهت راستین برخاست و برق آسا در سایر حوزه های علمیه و دانشگاه ها و در تهران و سایر شهرها، قشرهای عظیم ملت را فرا گرفت و همه را به میدان مبارزه کشید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
قیام 15 خرداد، سرآغاز نهضت اسلامی و صحنه پیوند مردم با روحانیت بود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۲:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
سید رضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با پارسینه اظهار داشت: در حالیکه 31 سال از فقدان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی می گذرد، همه همچنان باید تلاش شان را به کار بگیرند تا از امانت ارزشمند امام خمینی به خوبی مراقبت شود. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۲:۴۳    
مردم شهرستان جهرم در جریان انقلاب شکوهمند اسلامی نقش بسزایی داشته در تمام برهه ها با هدایت روحانیت در مبارزه علیه رژیم پهلوی اثرگذار بودند که ازجمله آن قیام علیه رژیم پهلوی در جریان واقعه 15 خرداد و سال بوده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
امام خمینی (ره) در یکی از سخنرانی هایشان درباره نقش اسلام در قیام پانزدهم خرداد سال 1342 فرمودند: 15 خرداد برای اسلام بود و به اسم اسلام بود و به مبدأیت اسلام و راهنمایی روحانیت و همین جمعیتها که الآن اینجا هستند، اینها بودند که 15 خرداد را به وجود آوردند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۱:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
مجمع فعالان فرق، ادیان، اقوام و مذاهب (مفام) به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) ویژه نامه امام خمینی ره و متحجرین مقدس نما را منتشر کرد. به گزارش شیعه پرس ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
استاد جامعةالزهرا(س) گفت: قیام 15 خرداد برخاسته از انگیزه مذهبی و ملی علیه استبداد داخلی و استعمار خارجی بود و برای حفظ حریم مرجعیت و روحانیت شکل گرفت.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۸:۵۶    
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه قیام 15 خرداد مبدأ انقلاب اسلامی و مبین ماهیت اصیل نهضت اسلامی است، گفت: این قیام هم بی تأثیری نقش جریان ها و تشکل های سیاسی را در جریان پیروزی انقلاب نشان داد و هم نقش اصلی مردم ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۰۰:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
سال 1342 در تاریخ ایران، به عنوان یک نقطه عطف شناخته می شود، هم سالی مصیبت وار و هم سالی مبارک؛ مصیبت وار از جهت این که در این سال، عوامل رژیم پهلوی در بسیاری از شهرها ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۵:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: تحول باید از خود ما و خانواده مان آغاز شود و بعد به دانشگاه و حوزه های علمیه برسد تا شاهد تحولی همه جانبه در کشور باشیم.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: اخلاص امام خمینی (ره) به گونه ای است که اگر همین امروز به 11 هزار صفحه صحیفه ایشان نگاهی بیاندازیم گویی که همین امروز نوشته شده است. در وجود امام (ره) هیچ ترسی وجود نداشت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان امام جمعه لاهیجان، دفاع از ولایت و پیروی از روحانیت را خاستگاه قیام 15 خرداد دانست و بیان کرد: انقلاب ما انقلاب ولایت بود؛ نه انقلاب سیاست و اقتصاد؛ لذا نهضت امام خمینی(ره) با قیام مردم در 15 خرداد آغاز شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۳:۳۱    
عضو شورای روحانیت شهرستان روانسر گفت: امام خمینی(ره) در ایجاد وحدت جوامع اسلامی نقش بی بدیل و موثری داشت.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۲:۳۴    
سی و یکمین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با حضور مسئولین، نیروهای نظامی و انتظامی، علما و روحانیت و آحاد اقشار ولایتمدار گناباد در شب ارتحال آن بزرگمرد تاریخ گرامی داشته شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۲:۱۶    
در بیانیه جامعه روحانیت و ائمه جماعات استان اصفهان آمده است که همه اقشار جامعه با همه وجود، استقلال، سیادت، دیانت و عظمت خود و کشور و ملت را رهین امام راحل می داند، به حق باید اذعان کرد امام عزیز حق حیات بر آحاد مردم دارد.
هاژه   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی هاژه، روحانیون شهرستان مهاباد در جلسه ای در خصوص بازگشایی مساجد این شهرستان تصمیم گیری کردند. روز دوشنبه 13 خردادماه، جلسه مشترک روحانیون شهرستان با حضور امام جمعه و اعضای شورای روحانیت با مشورت گرفتن از ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا به منظور بررسی آخرین وضعیت ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۲:۰۵    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی حاشیه انگاری روستا در سیاست گذاری اقتصادی و اجتماعی، عدم بازخوانی انتقادی نسبت به ساختار فقهی و حقوقی، فقدان آموزش کافی و خلأ فعالیت نهادهای مردمی یاری گر و کمرنگ شدن نقش مردمی روحانیت در جامعه را از عوامل اصلی بروز قتل های ناموسی در روستا می داند.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، اعتمادآنلاین نوشت:سید رضا اکرمی گفت : صبح 14 خرداد من و تعدادی از نماینده ها از حدود ساعت 6 به مجلس رسیدیم و پای رادیو منتظر پخش اخبار بودیم که آقای حیاتی با لحنی محزون خبر داغِ بزرگ را به همه ایرانیان اعلام کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۱:۲۰    
حجت الاسلام موسوی گفت: حوزه اقتصاد تخصص نماینده دولت و حوزه فرهنگ تخصص جامعه روحانیت است که با تمام توان همکاری و پشتیبانی خواهیم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:امام (ره)حق حیات بر گردن همه مردم به ویژه روحانیت دارند و همه ما مدیون ایشان هستیم.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۰:۱۱    
نمایشگاه عکس شهدای روحانی به همت سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس، شب گذشته در حاشیه مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) در مدرسه فیضیه قم برگزار شد.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
دبیر جامعه روحانیت مبارز استان زنجان گفت: امام خمینی (ره) اگر چه امروز در جامعه حضور جسمی ندارد اما سخنرانی ها، برنامه ها و مسیری که ترسیم کرده اند، الگوی ما است.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۰۴:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان لرستان با بیان اینکه امام راحل(ره)، حوزه های علمیه و روحانیت را عامل حیات اسلام می دانست، افزود: ایشان در ابتدای نهضت، حرکت اصلاحی و روشنگر خود را از حوزه های علمیه آغاز کرد.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۸:۴۶    
محمدرضا زائری در واکتش به برخی شایعات مبنی بر خلع لباس شدنش که پس از تغییر عکس پروفایل او در توییتر به وجود آمده بود نوشت: نه خلع لباس شده ام و نه زی روحانیت را کنار گذاشته ام و هنوز هم و همیشه هم این لباس را دوست دارم و به نقش و اثر آن معتقدم ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
بهمن مرادنیا روز سه شنبه در جمع اعضای هیات امنای صندوق قرض الحسنه روحانیون استان اظهار داشت: در بحث روحانیت استان، بویژه اهل سنت این خلاء وجود داشت و تاسیس این صندوق نیز صرفا به منظور پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و جزیی نیست بلکه باید شروعی برای آغاز فعالیت های اقتصادی روحانیون باشد. وی در ادامه [...]
حوزه   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۵:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ جامعه روحانیت شیراز از عموم مردم جهت حضور در مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) که در مسجد وکیل برگزار خواهد شد، دعوت کرد.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: در ایران در برخورد با کرونا به عنوان فرصت هم توجه به معنویت بیشتر شد و هم خود روحانیت به صورت جدی در شهرها و استان های مختلف برای گره گشایی و حل مشکلات مردم در حوزه های مختلف وارد میدان شدند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تاریخ روحانیت و مرجعیت نشان می دهد که گاه، اطرافیان بر آیت الله اثرگذاشته و رأی ایشان را تغییر داده اند. اما وظیفه و رسالت اولیه اطرافیان، مراقبت از آیت الله و جایگاه ایشان بود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۳:۰۱    
اعلام زمان ثبت نام مشمولین متقاضی امریه سربازی در قوه قضاییه، فراکسیون روحانیت مجلس تشکیل شد، مجلس یازدهم دولت را در اصلاح ساختار بودجه همراهی کند، رسیدگی به 10 هزارو 800 پرونده تعزیراتی در دو ماهه نخست سال 99 برخی از اخبار سیاسی امروز شبستان است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۲:۲۸    
حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خطاب به روحانیان طرح هجرت گفت: در عین حال که به علم خود عمل می کنید علم خود را هم افزایش دهید؛ زیرا در حوزه علمیه فارغ التحصیل نداریم و فارغ التحصیلی معنا ندارد و باید از گهواره تا گور دانش بجوییم.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۰:۵۹    
یک عضو فراکسیون روحانیت مجلس از آغاز به کار این فراکسیون با 34 عضو خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۰:۵۷    
عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به جایگاه محوری عدالت در تفکر دینی امام خمینی(ره) به منزله زیرساخت خلقت و مدیریت جامعه، گفت: در همین راستا ابتکار تأسیس نهادها و تشکیلات مردمی مانند سپاه، بسیج مستضعفین و بسیج سازندگی از سوی امام خمینی(ره) برای ایجاد تعادل در جامعه و حرکت آن به سمت تحقق عدالت بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: به تعبیر برخی مجلس دهم نظاره گر بود نه اینکه نظارت کننده باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۰۷:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
نویسنده کتاب خون دل گفت: در منشور روحانیت امام، اسمی از کسی نیامده و مخاطب امروز شاید متوجه تعابیر امام نشود، من در این اثر تلاش کردم اشارات امام در منشور روحانیت را رمزگشایی کنم.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۲۰:۰۹    
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه امروز جوانان تشنه معارف دین و بصیرت سیاسی با مشرب روحانیت بسیجی و انقلابی می توانند سیراب شوند؛ گفت: باید از شعار وحدت حوزه و دانشگاه بیرون آمده و در چله دوم آن را عملیاتی کنیم.
شهدای ایران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۷:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
شهدای ایران: حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، گفت: فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم با عضویت 34 نفر از روحانیون این دوره مجلس کار خود را رسما آغاز کرده است. ...
موج   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۶:۳۹    
اسامی اعضای فراکسیون روحانیت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام شد.