یکشنبه ۲۹ دیساعت ۱۲:۰۹Jan 2020 19

جدیدترین‌های «قرآن»

شیعه نیوز   ۹ دقیقه پیش    
شیعه نیوز : پرسش بر اساس قرآن و حدیث، دعای خیر برای غیر شیعیان چه حکمی دارد؟ پاسخ اجمالی برای پاسخ به این سؤال، باید دعا را به چهار نوع تقسیم کرده و هر کدام به طور جداگانه بررسی شود. الف. دعا برای هدایت شدن ...
دانا   ۹ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
جناب فرماندار محترم، گفته ای شأن دولت رعایت اصل بی طرفی در انتخابات است، کاک ابراهیم حاضری دست روی قرآن بگذاری و قسم بخوری و این جمله را دوباره تکرار کنی!؟
زریوار خبر   ۱۳ دقیقه پیش    
ماموران گمرک باشماق در حین ارزیابی چمدان همراه یک مسافر خروجی نسخه های تاریخی قرآن را در حین خروج از کشور کشف و ضبط کردند .
دانا   ۱۵ دقیقه پیش    
حجت الاسلام حاجی صادقی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی متعلق به جهان اسلام است، گفت: حاج قاسم تکلیف گرا و مصداق بسیاری از آیات قرآن بود لذا امروز باید در مکتب شهید سلیمانی شاگردی کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۴۷ دقیقه پیش    
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف گفت: اگر 50 میلیون نفر در روز مقیّد باشند 10 دقیقه قرآن بخوانند، می توان تا 10 سال دیگر سه میلیون حافظ داشت.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
قره شیخلو گفت: مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف رسالت های متفاوتی دارد که یکی از آنها مسابقات بین المللی است، ولی گویا پررنگ ترین مسأله برای این مرکز مسابقات شده است.
شیعه نیوز   ۱ ساعت پیش    
شیعه نیوز : پرسش واژه یقظه که در متون عرفانی کاربرد بسیاری دارد، به چه معنا است؟ آیا منشأ قرآنی و روایی دارد؟ پاسخ اجمالی واژه یقظه در لغت از ریشه یقظ و به معنای بیداری و توجّه است. مشتقات این ریشه در قرآن و روایات نیز وجود دارد ...
شبستان   ۱ ساعت پیش    
وزیر آموزش و پرورش فرانسه اعلام کرد: فرانسه خواهان تربیت و آشنا کردن فرانسوی ها به ویژه کودکان با مبانی قرآن کریم است.
شیعه نیوز   ۱ ساعت پیش    
شیعه نیوز : پرسش در روایتی آمده که یک چهارم قرآن درباره اهل بیت عصمت و طهارت(علیه السلام ) است. معنای این روایت چیست؟ پاسخ اجمالی آنچه در پرسش بدان اشاره شده؛ ناظر به این روایت از امام باقر(علیه السلام ) است: قرآن در چهار بخش نازل شده: یک چهارم درباره [فضایل و مناقب ] ما ...
ایثار   ۱ ساعت پیش    
گفت و گوی نوید شاهد تهران بزرگ با فرزند جانبازی که حافظ کل قرآن است و در ادامه این مصاحبه را می خوانید.
ایکنا   ۱ ساعت پیش    
گروه جلسات و محافل طی این سال ها، نبود یک طرح ملی منسجم، تمرکز بیشتر امور بر روی مراکز استان ها، تبلیغات گسترده برای فعالیت مؤسسات قرآنی، کم توجهی به اساتید پیشکسوت در شهرهای مختلف و نبود یک آسیب شناسی، اغلب جلسات سنتی و خانگی قرآن را به تعطیلی کشانده است.
شیعه نیوز   ۱ ساعت پیش    
شیعه نیوز : پرسش آیا سؤالی بود که معصومان( علیه السلام ) بنا به هر دلیلی به آن جواب ندهند؟! مصداق آن را در قرآن یا روایات بفرمایید. پاسخ اجمالی ...
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مختار دهقان، قاری بین المللی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی به نقل خاطره ای از سفر حج خود پرداخت.
شبستان   ۱ ساعت پیش    
دانشگاه هاروارد آمریکا، یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های این کشور قرآن کریم را به عنوان بهترین کتاب برای برقراری عدالت در جهان اعلام کرد.
شورای اقامه نماز اداره کل هواشناسی استان اصفهان روز سه شنبه 24 دی ماه سال جاری با حضور حجه الاسلام رنجبر مدیر ستاد اقامه نماز استان، خورشیدی مدیرکل هواشناسی استان و جمعی از اعضای شورای اقامه نماز در محل دفتر مدیرکل آن اداره کل برگزار گردید. ...
ایکنا   ۱ ساعت پیش    
گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد محفل انس با قرآن فرداشب از سوی دارالقرآن حسین بن علی(ع) برگزار می شود.
رئیس اداره قرآن و عترت آموزش و پرورش خوزستان از برگزاری هفدهمین جشنواره نخبگان قرآن دانش آموزی خوزستان به میزبانی خرمشهر در فرودین ماه سال آینده خبر داد.
ایکنا   ۱ ساعت پیش    
گروه جلسات و محافل دویست و پنجاه و هفتمین جلسه کرسی تلاوت و تفسیر قرآن ضیافت نور شهرستان علی آباد کتول شامگاه سه شنبه، اول بهمن ماه برگزار می شود.
شیعه نیوز   ۱ ساعت پیش    
شیعه نیوز : پرسش به گفته پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله و سلم ) چه چیزی به زیبایی قرآن می افزاید؟ پاسخ اجمالی قرآن گرچه به خودی خود زیباست اما اگر با صدای نیک و یا از زبان انسانی نیک تلاوت شود، زیباتر خواهد شد ...
قدس آنلاین   ۲ ساعت پیش    
انقلاب اسلامی در امتداد بعثت پیامبر اسلام(ص) رخ داد؛ انقلابی که مبتنی بر آموزه های قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت است و در چارچوب مکتب امام خمینی(ره) متجلی شد؛ مکتبی که شاگردان ممتازی چون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای والامقام را به جهان امروز معرفی کرد ...
شیعه نیوز   ۲ ساعت پیش    
شیعه نیوز : پرسش با این که شیطان خداوند را به عنوان تنها قدرت تصمیم و اجرا قبول دارد، با وجود شنیدن حکم و تهدید الهی پس از عصیانش، نه تنها از تصمیم خود بر نمی گردد، بلکه خداوند را تهدید می کند. علت این امر چیست؟ البته در قرآن به کبر و استکبار شیطان به صراحت اشاره شده است ...
شبستان   ۲ ساعت پیش    
مسابقه کتابخوانی پیامکی مهر استاد 6 با عنوان زن در قرآن از منظر آیت الله جوادی آملی در زنجان برگزار می شود.
ایکنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گروه جلسات و محافل فولادیان پور، قاری و پیشکسوت قرآنی کشورمان، چهار جلسه آموزش قرآن در مساجد شهر تهران و یک جلسه خانگی در غرب تهران دارد.
شبستان   ۲ ساعت پیش    
امینیان گفت: کانون های فرهنگی هنری با برگزاری کلاس های آموزشی و محافل انس با قرآن در مساجد نقش موثری در ترویج فرهنگ قرآنی دارند.
رئیس اداره قرآن و عترت آموزش و پرورش استان همدان از راهیابی 30 هزار دانش آموز این استان به مسابقات منطقه ای قرآن خبر داد.
ایکنا   ۲ ساعت پیش    
کانون خبرنگاران نبأ یک حافظ موفق و حرفه ای قبل از اینکه تصمیم به حفظ صفحه ای از کلام الله مجید بگیرد، آیات همان صفحه را مهندسی می کند.
روحانی مستقر شهر نراق گفت: نماز تجلی سخن و صحبت عبد با معبود است. به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ، حجت الاسلام سید مجتبی میرکریمی روحانی مستقر شهر نراق گفت: در حقیقت نماز و قرآن تجلی ارتباط دو طرفه خالق و مخلوق است. ...
شیعه نیوز   ۲ ساعت پیش    
شیعه نیوز : پرسش اگر یک نفر، یک غیر مسلمان را مسلمان کند، ثوابش چقدر است؟ پاسخ اجمالی قرآن کریم می فرماید: مَنْ قَتَلَ نَفْساً بِغَیْرِ نَفْسٍ اَوْ فَسادٍ فِی الْاَرْضِ فَکَاَنَّما قَتَلَ النَّاسَ جَمیعاً وَ مَنْ اَحْیاها فَکَاَنَّما اَحْیَا النَّاسَ جَمیعا ؛[1] هر کس ...
ایکنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گروه چهره ها محمدمهدی ظهوری، اهل تبریز، مدتی است در تهران در رشته پزشکی تحصیل می کند، او با روش بصری در مدت 22 ماه، کل قرآن را حفظ کرده است و همچنان، مرور همیشگی داشته و در مسابقات قرآن نیز حضوری فعال دارد.
شبستان   ۳ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
حیدری گفت: با توجه به ارزیابی انجام شده، متاسفانه توان مالی برای تامین هزینه میزبانی جشنواره قرآن و عترت استان خوزستان در خرمشهر وجود ندارد.
شیعه نیوز   ۴ ساعت پیش    
شیعه نیوز : پرسش با سلام. خواهشمندم ضمن توضیح و تفسیر دو حدیث زیر بفرمایید که چگونه این دو حدیث قابل جمع اند؟ پیامبر( صلی الله علیه و آله و سلم ) شب هنگام که برای عبادت بر می خاست، قرآن را زیر لب زمزمه می کرد، اما همین اندازه می فهمیدم که آیه ای را تمام و آیه ای دیگر را شروع نمود ...
شیعه نیوز   ۴ ساعت پیش    
شیعه نیوز : پرسش چرا در سلام ها امام زمان( عجه الله تعالی فرجهم الشریف ) را شریک قرآن می خوانند؟ پاسخ اجمالی در ارتباط با فلسفه شَرِیکَ الْقُرْآن خواندن امام مهدی( عجه الله تعالی فرجهم الشریف ) ...
صراط نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان با بیان اینکه منشأ مشکلات و گرفتاری ها از دو جهت قابل دقت است، گفت: بدون تردید مطمئن ترین و دقیق ترین راه رهایی از مشکلات، دستورالعمل هایی است که درآیات نورانی قرآن و کلمات ائمه (ع) بیان شده است.
میزان   ۵ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان- تلاوت صفحه یکصد و شصت و هفتم از سوره الأعراف را با صدای استاد محمد صدیق منشاوی می شنوید. تاریخ انتشار: 07:00 - 29 دی 1398 - کد خبر: 585811
صراط نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
این روز ها بازار سوال درباره طلسم اختلاف و جدایی بین زن و شوهر حسابی داغ است. خیلی ها معتقدند اختلاف با همسرشان طبیعی نیست و از سحر و جادوی بدخواهان نشات می گیرد.
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
کانون خبرنگاران نبأ طرح آیه های فراموش شده در قالب سلسله جلسات علمی، پژوهشی با محوریت تفسیر قرآن کریم، پرسش و پاسخ اعتقادی و بررسی سبک زندگی شهدا در اراک برگزار می شود.
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
گروه بین الملل سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن ملی نیجریه در شهر لاگوس، پایتخت این کشور، با اعلام اسامی برندگان به کار خود پایان داد.
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد مسابقات قرآن کریم دانش آموزی، آموزش و پرورش زرین شهر به میزبانی دارالقرآن امام رضا(ع) شهر ورنامخواست برگزار شد.
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
گروه چندرسانه ای عصر ایکنای شنبه، 28 دی ماه، به دومین جلسه ستاد ویژه برنامه های قرآنی بزرگداشت سردار شهید قاسم سلیمانی، لزوم سرمایه گذاری نهادهای عضو ستاد حفظ قرآن ، تغییر سبک زندگی در سیاست غربی ها ...
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
گروه مسابقات آزمون بخش الکترونیک هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت طی روزهای گذشته در دو رشته برگزار شد و طی آن بیش از 13 هزار و پانصد نفر به صورت آنلاین به سوالات پاسخ دادند.
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد محفل انس با قرآن با تلاوت احمد ابوالقاسمی، قاری بین المللی کشورمان، 9 بهمن ماه در خدابنده زنجان برگزار می شود.
ایکنا   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
گروه سلامت آیین نامه بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی کشور از سوی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ابلاغ شد.
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
گروه جامعه خیریه اهل البیت رسول خاتم (علیهم السلام) با مشارکت اتحادیه تشکل های قرآن و عترت و چندین موسسه فرهنگی و مذهبی، در راستای پشتیبانی از موسسات فرهنگی مخصوصاً موسساتی که در حوزه تعلیم و تربیت دینی مشغول فعالیت هستند، دوره آموزشی آسیب شناسی مدیریت فرهنگی را برگزار می کند.
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد هفتمین دوره آموزش قرائت قرآن کریم از سوی دارالقرآن تسنیم آغاز شده است.
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
گروه مسابقات هجدهمین دوره مسابقات قرآن کریم دانشجویان دانشگاه های افسری ارتش، امروز با تجلیل از دانشجویان برگزیده و مقام آورندگان دانشگاه خاتم الانبیا(ص) نیروی پدافند هوایی به کار خود پایان داد.
کارشناس مسائل مذهبی استان مرکزی یکی از علل مهم نیازمندی به تفسیر را ضعف دانش بشر دانسته و بیان می کند: لازمه فهم قرآن کریم برخورداری از معلومات گوناگون است که انسان به دلیل ضعف دانش از همه معلومات به طور کامل و جامع برخوردار نیست.
وارث   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۱ سایت دیگر  
آیت الله طباطبایی نماینده ولی فقیه در سوریه در خطبه های نماز جمعه این هفته دمشق که در حرم حضرت زینب سلام الله علیها برگزار شد با اشاره به اهمیت تقوا در دین، ابراز داشت: تقوا قانون کلی و جامع است که بنده به وسیله آن به تقرب الهی می رسد و همه ادیان الهی به نص آیه قرآن بر داشتن تقوا سفارش کرده اند. ...
رسا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
دانشگاه هاروارد آمریکا در جدیدترین پژوهش ها و مطالعات علمی خود، قرآن کریم را به عنوان برترین کتاب جهان در حوزه عدالت معرفی کرد.
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۰:۰۶    
دشمن شناسی مهمترین درس آیات قرآن است تا به مردم بیاموزد که در مقابله با سختی ها و مشکلات، خصم را فراموش نکنید و مراقب عملیات فریب او باشید تا از متن ماجرا دور نشویم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۰:۰۱    
پیامبر (ص) می فرمایند: لا یُعَذِّبُ اللهُ قَلبًا وَعَی القُرآنَ خداوند قلبی را که قرآن را در خود جای داده باشد، عذاب نمی کند.