جمعه ۲۰ تیرساعت ۰۱:۰۴Jul 2020 10

جدیدترین‌های «هنرهای نمایشی»

 
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۲۵    
دومین نشست مجازی انجمن هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین با حضور محسن اکرمی و با عنوان عروسک های سایه ای برگزار شد.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
هفته ای که گذاشت در حوزه فرهنگ و هنر نیز مانند دیگر شاخه ها با اتفاقات متعدد روبرو بود، از مهمترین اخبار حوزه تئاتر می توان به تخریب سازه ناایمن محوطه تئاترشهر و دعوت از هنرمندان برای شرکت در پویش من ماسک می زنم اشاره کرد. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نشست کارگروه هنرهای نمایشی کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین به منظور بررسی برنامه های اربعین 99 و هماهنگی و هم افزایی در اجرای برنامه ها برگزار شد.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۱:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از تولید4نمایش عروسکی با موضوع همدلی و کمک های مومنانه خبر داد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۳:۵۶    
با حضور علیرضا آقایی نویسنده و کارگردان نمایش عروسکی و با شرکت اعضای انجمن هنرهای نمایشی کانون هرمزگان موضوع خلق ایده در نمایشنامه نویسی بررسی شد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی فراخوان جشنواره سراسری نقالی و پرده خوانی غدیر نقالان علوی منتشر شد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
مجموعه نمایشی پنج قسمتی انبار شماره 13 به سفارش رادیو اقتصاد در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شد که هم زمان از رادیو اقتصاد و رادیو نمایش پخش می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
فراخوان چهارمین جشنواره سراسری نقالی و پرده خوانی غدیر با عنوان نقالان علوی از سوی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری منتشر شد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۲۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
به تازگی ویدیویی از یک کارگردان تئاتر و همسرش که بازیگر کمتر شناخته شده تئاتر بوده در فضای مجازی تحت عنوان کلاس های بازیگری آنلاین منتشر شده است. این ویدئو بدون رعایت قوانین رسمی کشور محتوایی هنجارشکنانه دارد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۵:۰۵    
الهام شعبانی گفت:اجراهای گروه های تئاتری به دلیل شیوع کرونا عقب افتاده و خسارت های زیادی متحمل شده اند که باید دید مرکز هنرهای نمایشی راه حلی برای این کار دارد یا خیر.
هنر صدا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
زندگی زهرا نعمتی نخستین زن تاریخ ورزش ایران که موفق به کسب مدال طلا در سطح بازی های جهانی المپیک و پارالمپیک شده است از رادیو تهران و رادیو نمایش پخش می شود. ...
هنر صدا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۱:۵۷   + ۲۴ سایت دیگر  
با شکل گیری شورای نمایش معاونت صدا، دبیر، و 7 عضو این شورا از سوی معاون صدا معرفی شدند. به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، نادر برهانی مرند، ایوب آقاخانی، حسین فدائی حسین، اعظم بروجردی، کاظم نظری ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۱:۰۲    
طی حکمی از سوی دبیر جشنواره تئاتر مونولوگ استان هرمزگان محمدسایبانی، رضا آزاد دریایی و امین سالاری به عنوان داوران بازبین جشنواره انتخاب شدند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۷:۱۲    
مجید نصیرایی گفت: کمیسیون جدید فرهنگی که در مجلس یازدهم شکل گرفته این نوید را به کسانی که در حوزه تئاتر و هنرهای نمایشی فعالیت می کنند، می دهد که می توانند به یک جهش و به یک هوای تازه و یک نگاه نو امیدوار باشند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۰:۱۰    
پانزدهمین جلسه انجمن هنرهای نمایشی کانون خراسان جنوبی با دعوت از علیرضا آقایی نویسنده و کارگردان تئاتر عروسکی به صورت مجازی برگزار و اعضای انجمن با ایده ها و نحوه ی نگارش نمایشنامه آشنا شدند.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۲۳:۳۰    
در سومین نشست مجازی انجمن هنرهای نمایشی،ایده های نمایش نامه نویسی مربیان،اعضای نوجوان و ارشد انجمن بررسی شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سامانه تماشای آنلاین فیلم تئاترها در سایت تیوال بازگشایی و کلیت این روند با تفاهم مرکز هنرهای نمایشی و معاونت سینمایی تسهیل شد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۷:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
احمدرضا احسانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرکز هنرهای نمایشی طرحی را به عنوان جایگزین برای جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ارائه کرد اما هنوز تصمیمی برای قطعی بودن این موضوع گرفته نشده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۵:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استودیو هشت رادیو نمایش تأکید کرد که در پی شیوع مجدد کرونا، سالن های تئاتر و سینما تعطیل نمی شوند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۴:۵۱    
کانون هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رشته های تئاتر صحنه ای و تئاتر خیابانی، نمایشنامه خونی و استندآپ کمدی، هنرجوی فعال می پذیرد.
قادر آشنا مدیر کل هنرهای نمایشی و ایوب آقاخانی بازیگر و کارگردان که میهمانان برنامه امروز تئاتر بودند درباره بازگشت سالن های تأتر نکاتی را مطرح کردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان در ادامه اجرای طرح یک عکس یک عالمه خاطره در فضای مجازی مسابقه عکس یک عکس یک عالمه خاطره هر هفته از سوی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان دزفول برگزار می شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۱:۲۲    
شهاب راحله نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر به عنوان مسئول انجمن نمایش شهرستان ری انتخاب شد.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۹:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرآنلاین نوشت: قادر آشنا ادامه داد: از آنجا که تئاتر را با مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بازگشایی کردیم، قاعدتا رفتن به سمت تعطیلی یا هر اتفاق دیگری هم بر مبنای مصوبات همین ستاد خواهد بود. ...
عصر زاگرس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۵:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر ستان کهگیلویه و با همکاری انجمن هنرهای نمایشی و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویر احمد،فراخوان نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی بلاد شاپور منتشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۰۹:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
فراخوان مسابقه نمایشنامه نویسی اقتباسی چهارراه همزمان با روز قلم (14 تیر ماه) از سوی دفتر مطالعات و پژوهش های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنر منتشر شد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۲۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری بسیج: نخستین انتخابات انجمن نمایش شهرستان ری با حضور پنج گروه ثبت شده، 31 خرداد ماه در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری برگزار شد.
انجمن هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سه کارگاه مجازی نمایش نامه نویسی، کارگردانی و بازیگری نمایش را برگزار می کند.
تئاتر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای نظارت و ارزشیابی تئاتر با اشاره به اینکه صدور مجوز نهایی پخش فیلم تئاترها همچنان با سازمان سینمایی است، عنوان کرد تنها نظارت اولیه روی آثار توسط شورای نظارت انجام می شود. ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۳:۲۱    
نشست مجازی انجمن هنرهای نمایشی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین با حضور محسن اکرمی و با عنوان عروسک چیست برگزار شد.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۱:۲۱    
ایده های نمایشی مربیان و اعضای دختر نوجوان انجمن هنرهای نمایشی کانون سمنان با حضور نویسنده و کارگردان تئاتر ایلام در بستر فضای مجازی، نقد و بررسی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۰:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
مدیریت هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در راستای آموزش مفاهیم فرهنگی و اجتماعی و انتقال باورهای دینی و ملی به نسل جدید 2 نمایش عروسکی به شکل ویدئویی تولید کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۲۲:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: کرونا هنرهای نمایشی را با مشکل مواجه و سالن های نمایشی را تعطیل کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۲۰:۵۸    
ساری – ایرنا - تعدادی از پیشکسوتان و فعالان تئاتر مرکز مازندران همراه با اعضای انجمن هنرهای نمایشی این استان در نشستی که با حضور سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد خواستار توجه بیشتر به هنرمندان تئاتر مازندران و رفع مشکلات این حوزه شدند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بابایی کارنامی به خواست انجمن هنرهای نمایشی مازندران برای برخورداری از ساختمان اداری مستقل اشاره کرد و گفت: هنرمندان تئاتر نقش مهمی در تبیین آموزه های اخلاقی و دینی در جامعه دارند؛ تلاش می کنم این خواست انجمن با حمایت استاندار مازندران مرتفع شود.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۰:۳۹    
نمایش خیابانی شروعی دوباره به نویسندگی و کارگردانی سید مهرداد کاوسی حسینی کاری از گروه نمایشی فریاد، به همت دفتر تئاتر خیابانی ایران، انجمن هنرهای نمایشی همدان و به مناسبت روز جهانی مبارزه با اعتیاد اجرا شد
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۵:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
جشنواره نمایشنامه های اقتباسی از ادبیات کهن ایران برگزار می شود. ایوب آقاخانی، مدیر دفتر مطالعات و پژوهش های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در گفت وگویی با ایسنا با اعلام این خبر بیان کرد ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - شبکه تلویزیونی آی فیلم از پشت صحنه مجموعه رادیویی پشت سایه شب گزارش تهیه می کند. به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو ، پشت سایه شب در ژانر وحشت تولید می شود و مریم تاجیک آن را می نویسد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۴:۱۱    
قم – ایرنا - مسئول واحد نمایش حوزه هنری قم و کارگردان تئاتر، با اشاره به تاسیس باشگاه تئاتر تجربه در این استان گفت: حوزه هنری با ایجاد این باشگاه به دنبال رفع کمبودها و نیازهای تئاتر قم و همچنین تربیت هنرمندان متخصص در زمینه هنرهای نمایشی است.
تئاتر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که وضعیت تولید و بودجه در تئاتر ایران شرایط مناسبی ندارد و برگزاری جشنواره ها موضوعیت خود را از دست داده اند، بهانه برای برگزاری آن ها از سوی متولیان تئاتر ایران بسیار است. ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۱:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - فراخوان برنامه فصل امید به عنوان جایگزین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان در دو بخش نمایش های صحنه ای و مسابقه نمایشنامه نویسی منتشر شد. ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۸:۵۳    
شیراز (پانا) - دانش آموزان منطقه خشت، کنارتخته و کمارج در مسابقات فرهنگی هنری در رشته های گروهی و انفرادی( هنرهای نمایشی و طراحی) موفق به کسب نه مقام اول، شش مقام راه یافته به دبیرخانه کشوری، دو مقام دوم در سطح استان و یک مقام شایسته تقدیر درسال تحصیلی99-98 شدند.
تئاتر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۵:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
هیات داوران جشنواره مجازی تئاتر خانوادگی اسامی برگزیدگان این رویداد را اعلام کرد. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، پس از برگزاری جشنواره مجازی تئاتر خانوادگی توسط کانون تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 11 تهران ...
تئاتر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۳:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
نمایش عصر طویلگی به نویسندگی علیرضا غفاری، تولید جدید گروه تئاتر سولو ، به طراحی و کارگردانی عماد سالکی برای اجرا آماده می شود. به گزارش خبرگزاریم مهر به نقل از روابط عمومی آکادمی هنرهای نمایشی سولو ، نمایش عصر طویلگی نوشته علیرضا غفاری و به کارگردانی عماد سالکی ...
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۴:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
سینماسینما نوشت: این نمایش که نوشته و کار آتیلا پسیانی است، اسفند سال گذشته در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه بود که اجرای آن به دلیل شیوع کرونا متوقف شد. ...
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش حوزه هنری در هنر انقلاب اسلامی، گفت: حوزه هنری در پاسداشت این 40 ساله مستمرا کوشیده و در حوزه های ادبیات، سینما، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی و موسیقی دفاع مقدس و همه حوزه هایی که به نحوی به دفاع مقدس ارتباط دارد ...
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۰۹:۳۹    
مربیان و اعضای پسر نوجوان انجمن هنرهای نمایشی کانون سمنان با دعوت مجازی از نویسنده و کارگردان تئاتر ایلام به بررسی نقش ایده در نمایش نامه پرداختند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۰۹:۱۰    
تهران- ایرنا- مدیر تالار مولوی با تشریح اقدامات این تماشاخانه برای دو سالن خود جهت اجرای تئاتر گفت: در کنار شیوه نامه ابلاغی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مشاوره مرکز بهداشت دانشگاه تهران برای افزایش ضریب اطمینان خاطر مخاطبان بهره بردیم.
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۰۸:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
نمایش عصر طویلگی با نویسندگی علیرضا غفاری تولید جدید آکادمی هنرهای نمایشی سولو و گروه تئاتر سولو با طراحی و کارگردانی عماد سالکی برای اجرا آماده می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۰۷:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری عنوان کرد: واقعیت این است که این روزها امیدوار به رونق سالن های نمایش چه در حوزه هنری و چه سایر تالارهای نمایشی نیستم البته مردم حق دارند چرا که سلامتی شان واجبتر از دیدن نمایش است حتی اگر همه پروتکل ها هم رعایت شود.