جمعه ۲۹ تیرساعت ۱۵:۰۱Jul 2018 20

جدیدترین خبرهای «رانت ارزی»

کیهان   ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۲۰:۱۴    
از اواخر فروردین امسال که دولت اعلام کرد قیمت ارز، تک نرخی شده و هر مبادله ارزی که خارج از بانک مرکزی باشد قاچاق است؛ این سؤال مهم به وجود آمد که تقاضای ارز کشور چگونه پوشش داده خواهد شد و اساسا آیا دولت قرار است به همه متقاضیان، ارز دولتی بدهد؟ یا اینکه اگر توان تامین ارز را ندارد؛ متقاضیان ...
افکار نیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۳:۳۵    
در صورتی که محل تامین ارز مسافرتی به بازار ثانویه منتقل شود، هم رانت ارز مسافرتی از بین خواهد رفت و هم تقاضای مازاد ارزی که وارد بازار غیررسمی می شود، کاهش خواهد یافت.
پدال نیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۴:۴۳    
پدال نیوز: عضو اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: با یک حساب سرانگشتی می توان با 160 هزار میلیارد تومان به سه دهک پایین و محروم جامعه ماهیانه 250 هزار تومان، برای چهار دهک 200 هزار تومان و دو دهک بعدی هم 100 هزار تومان اختصاص داد.
598   ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۱۵:۱۰    
به گزارش پایگاه 598 ، روزنامه شرق نوشته است: دولت در سه سال گذشته روزانه به بیش از 700 صرافی دارای مجوز در سراسر کشور، حدود 20 میلیون دلار ارز نقدی پرداخت کرده تا با توزیع بین متقاضیان، نرخ ارز را در بازار ثابت نگه دارد ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ - ۱۰:۳۴    
هر روز صبح، متقاضیان ارز که اغلب واردکنندگان و تولیدکنندگان هستند پشت در بانک مرکزی منتظر می نشینند تا بتوانند با مسئول مربوطه در این زمینه صحبت کنند و مشکلشان را رفع نمایند.
فرارو   ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۱۰:۵۰    
فرارو - یک تحلیلگر مسائل اقتصادی گفت: برخی معتقدند که حدود 20 هزارمیلیارد تومان عملا فساد و رانت ارزی به اقتصاد تحمیل شده است. حدود 11 میلیارد دلار واردات ارزی انجام شده است، اما اگر نصف همین عدد که ثبت سفارش شده بود و دلار 4200 تومان دریافت کرده بودند، در بازار به صورت آزاد فروخته شود ...
3بن   ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۰۹:۳۷    
معاون پژوهشی پژوهشکده پولی وبانکی بااشاره به اینکه بازار ثانویه ارز از ادامه روند پرداخت یارانه ارزی به واردات کالاهای لوکس و غیرضروری جلوگیری می کند افزود: عبور از ارز تک نرخی صوری گامی رو به جلو است.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ - ۰۱:۱۰    
بازار ثانویه ارزی در سامانه نیما از آخر هفته گذشته راه اندازی شد. بازاری که قرار است همه چیز در آن با منطق بازار تعیین شود و عرضه کننده و تقاضا کننده در فضایی رقابتی به خرید و فروش ارز بپردازند. ارز موجود در این بازار نیز از محل 20 درصد از صادرات غیرنفتی تأمین می شود ...
مازند اصناف   ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ - ۱۹:۳۵    
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: چند نفر به دلیل نقص سامانه نیما در چند ماه گذشته به میزان کل یارانه نقدی دو سال کشور سود برده اند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ - ۱۶:۰۷    
مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران، از تشدید نظارت ها بر بازار خبر داد و گفت: شرکت امور دام واردکننده اصلی تلفن همراه با ارز دولتی بوده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ - ۰۹:۲۴    
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: چند نفر به دلیل نقص سامانه نیما در چند ماه گذشته به میزان کل یارانه نقدی دو سال کشور سود برده اند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ - ۰۲:۴۶    
خط و نشان نفتی ایران، بزرگ ترین بودجه بگیران، برملا شدن نقشه آمریکایی ها برای ورود 600 داعشی به چند استان عراق، رانت ارزی چند نفر در ماه های اخیر به اندازه دو سال یارانه نقدی، بلای تخصیص ارز به جان اقتصاد، اداره کشور دو مجلس می خواهد، ادعای بازداشت یک دیپلمات ایرانی در آلمان ...
کیهان   ۱۳۹۷/۰۴/۱۲ - ۲۱:۱۴    
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: چند نفر به دلیل نقص سامانه نیما در چند ماه گذشته به میزان کل یارانه نقدی دو سال کشور سود برده اند.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۴/۱۲ - ۰۲:۴۸    
وزیر صنعت، معدن و تجارت از برکناری مدیران پتروشیمی که ارز خود را تا دو ماه به دولت تحویل ندهند خبر داده است. در همین حال، کاربران فضای مجازی پتروشیمی ها را به دلیل برخورداری از رانت ارزی به باد انتقاد گرفته اند و خواستار شفاف سازی در این مورد هستند.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۷/۰۴/۱۲ - ۰۱:۱۵    
راستی آزمایی کلید قطع رانت ارزی
کیهان   ۱۳۹۷/۰۴/۱۱ - ۲۳:۱۵    
دولت با تزریق بی حساب و کتاب 11 تا 15 میلیارد دلار به بازار ارز، رانت چند ده هزار میلیارد تومانی ایجاد کرده که باید جبران کند و صرف انتشار نام برخی دریافت کنندگان ارز بدون جبران ماجرا، تداعی کمدی اقتصادی را می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ - ۰۵:۱۳    
نرخ ارز رسمی که از جانب دولت ارائه می شود، نباید تفاوت قابل توجهی با نرخ ارز در بازار آزاد داشته باشد؛ در صورتی که این تفاوت زیاد باشد، ارائه ارز دولتی تنها به معنای هدر دادن منابع ارزی کشور است.
کیهان   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۲۲:۱۳    
سرویس سیاسی یک روزنامه حامی دولت دیروز از جنگ روانی دانستن گرانی ها توسط رئیس جمهور انتقاد کرد و آن را بسیار اهانت آمیز دانست. روزنامه زنجیره ای دیگری هم از رانت ارزی و واردات 514 میلیون دلاری آن هم توسط تنها یکی از ردیف های سایر در واردات نوشت ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۰۰:۰۳    
علی رضاییان بگذارید دلایل موافقان نگهداری دلار 4200 تومانی را یک بار دیگر مرور کنیم: 1- موافقان بر این نظرند، واردات نهاده ها و کالاها با این نرخ، موجب می شود تا قیمت بقیه کالاها نیز متناسب با این نرخ تنظیم شود و از این رو، تورم چشمگیری بروز نخواهد یافت ...
حوزه   ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ - ۰۷:۴۱    
حوزه/ چشم انداز برترین اخبار ایران و جهان در 24 ساعت گذشته، با گزینش اهمّ رویدادهای سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی از رسانه های مختلف در بسته ی خبری صبحگاهی تقدیم حضور کاربران محترم خبرگزاری حوزه می گردد،انتظار داریم با ارائه نظرات ارزشمند شما فرهیختگان گرامی، پویش روزافزون آن را شاهد باشیم.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ - ۰۶:۲۴    
در شرایط خاص اقتصاد ایران، استفاده ابزاری و دستوری از متغیر نرخ ارز صرفا در راستای حمایت و تزریق رانت ارزی به صنایع بزرگ بالادستی دولتی و شبه دولتی مؤثر واقع می شود و در مقابل، تضعیف و تحدید بخش های تولیدی خصوصی را به همراه دارد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ - ۱۰:۰۰    
سمیه بابایی عصراقتصاد: با اجرای یکسان سازی نرخ ارز از فروردین ماه امسال و اعلام قیمت 4200 تومان برای هر دلار، دولت سیاست هایی را اتخاد کرد که دامنه آن تغییرات در اختصاص ارز و ایجاد محدودیت برای فعالیت صرافی ها بود. ...
بورس نیوز   ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ - ۱۵:۰۴    
رئیس جمهور شب گذشته در دیدار با فعالان اقتصادی، یک بار دیگر موضع دولت مبنی بر ماندگاری بر روی نرخ 4200تومانی را یادآوری کرد و گفت که خیال فعالان اقتصادی از تسویه وام ها با این نرخ راحت باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۲/۲۱ - ۲۳:۵۸    
دکتر کامران ندری اقتصاددان نمی توان تاثیر فشارهای ناشی از سیاست خارجی و نااطمینانی ناشی از ماندن یا نماندن آمریکا را در برجام بر تحولات و التهابات بازار ارز در چند ماه گذشته و ماه های آتی نادیده گرفت ...
بورس نیوز   ۱۳۹۷/۰۲/۱۱ - ۱۲:۵۷    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: در شرایطی که بازارسرمایه نیازمند ورود سرمایه گذار و نقدینگی است، مدیریت نرخ ارز نباید سرمایه گذاری را به سمت بازار ارز سوق دهد.
وکیل ملت   ۱۳۹۷/۰۱/۰۹ - ۰۰:۳۹    
وکیل ملت: شاید به نظر برسد تصمیم های ارزی دولت از سر ناآگاهی است. ما هم همچنان به همین امید هستیم و گاهی مطالبی تحلیلی به همین امید و البته بیشتر برای آگاهی عموم مردم می نویسیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۴:۲۴    
در صورت حذف رانت پتروشیمی های خوراک گازی مبنی بر تسویه هزینه خوراک این واحدها براساس نرخ ارز مبادله ای و به صورت ریالی و تسویه این هزینه براساس نرخ ارز آزاد و به صورت ارزی، درآمد دولت بیش از 400 میلیون دلار در سال افزایش می یابد.
شهر فردا   ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۱۰:۰۰    
دولت در لایحه بودجه سال 97 کل کشور، نرخ دلار را 3500 تومان در نظر گرفته است؛ فعالان اقتصادی می گویند با این حساب، رانت ارز در سال آینده هم برقرار خواهد بود و تنها عده ای از آن نفع می برند.
ایانا   ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ - ۰۴:۱۰    
دنیای اقتصاد : نظام دو نرخی ارز در ایران باعث شده تا در حوزه تجهیز و تخصیص منابع جامعه به دو گروه برنده و بازنده تقسیم شود. گروه برنده آنهایی هستند که به نحو های مختلف از شکاف نرخ مبادله ای و آزاد استفاده می کنند و منفعت بر پایه رانت خود را به حداکثر می رسانند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ - ۰۳:۲۱    
تیتر نیم صفحه نخست روزنامه های اقتصادی دوشنبه 13 آذر 96 به مسائل مهم روز اقتصاد، تجارت و صنعت پرداخته است.