پنجشنبه ۱۵ خردادساعت ۰۳:۱۹Jun 2020 4

جدیدترین‌های «جشنواره هنرهای تجسمی فجر»

 
شبستان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۲۱:۰۷    
با توجه به شرایط پیش آمده در پی شیوع ویروس کرونا برگزاری اختتامیه و معرفی برترین های دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از طریق فضای مجازی صورت گرفت که پژمان مولایی عکاس اندیمشکی موفق به کسب عنوان برترین عکاس این جشنواره شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۰:۰۷    
هنرهای جدید عنوان رشته ای است که در چند سال اخیر به عنوان یکی از بخش های مورد توجه در جشنواره هنرهای تجسمی فجر برگزار می شود. دوازدهمین دوره این جشنواره نیز در حالی برگزیدگان خود را اعلام کرد که در رشته هنرهای جدید سجاد دادپور به عنوان هنرمند برگزیده معرفی شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۲:۳۰    
دوازدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر در سال 98 با شیوع بیماری کرونا دستخوش تغییراتی شد، به طوری که در ابتدا مراسم اختتامیه آن کنسل و سپس در هفته گذشته اسامی برگزیدگان از سوی دبیرخانه این جشنواره اعلام شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۹:۳۴    
کرمان - ایرنا - یک تصویرگر کودک و نوجوان متولد 1371 دانش آموخته رشته نقاشی از دانشگاه باهنر کرمان رتبه دوم تصویرگری این حوزه جشنواره هنرهای تجسمی فجر را از آن خود کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۱۱:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری مجازی اختتامیه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی، در یادداشتی روایت دوازده سالگی این جشنواره را از نگاه خود مرور کرد.
تیتر شهر   ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
ابراهیم حقیقی، دبیر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، ضمن اعلام این خبر گفت: به دلیل شرایط پیش آمده و اپیدمی بیماری کرونا در جامعه و اصول فاصله گذاری اجتماعی ما در جشنواره دوازدهم فجر تصمیم گرفتیم برترین های این رویداد را از طریق فضای مجازی به سمع و نظر علاقمندان و جامعه تجسمی برسانیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ - ۱۶:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
ابراهیم حقیقی دبیر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از معرفی برترین های جشنواره دوازدهم به صورت مجازی خبر داد.
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : نمایشگاه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر 98، سال عجیبی بود؛ سالی که با سیل آغاز شد، آبستن اتفاقات مهم و اغلب تلخی بود و در نهایت هم با شیوع روزافزون ویروس کرونا در جهان به پایان رسید ...
اخبار رسمی   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۸:۰۳    
سه شنبه 98/12/20 ، تهران , (اخبار رسمی) : گروه هنری ژینا با هدف اشاعه هنر در جامعه و معرفی هنرمندان و آثار ایشان اقدام به بازدید از نمایشگاه های برگزار شده هنری در دو زمینه نقاشی و خوشنویسی کرده است.
تیتر شهر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ - ۱۵:۰۶    
دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از 29 بهمن ماه الی 5 اسفندماه در حالی برگزار شد که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور اختتامیه آن به زمان دیگری موکول و همین امر باعث شد که دفتر این دوره از جشنواره فعلا باز بماند.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ - ۱۳:۳۷    
عضو شورای سیاستگذاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر با اشاره به اهمیت حضور گالری ها در جشنواره ابراز امیدواری کرد سیاستگذاری سال های آینده مبتنی بر تداوم حضور نگارخانه ها در جشنواره باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۰۸:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
غلامعلی طاهری دبیر اولین دوره جشنواره تجسمی فجر، به بازخوانی سیاست ها و اهداف جشنواره هنرهای تجسمی فجر که گام دوازدهم را به تازگی پشت سر گذاشته است، پرداخت.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در بخش های نگارگری، خوشنویسی و تصویرسازی پذیرای آثارمتنوعی است. به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، طوبای زرین نام بخش اصلی جشنواره هنرهای تجسمی فجر است که به شکل رقابتی برگزار می شود ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۵:۳۶    
اردبیل - ایرنا - هنرمندان اردبیلی به نخستین دور انتخاب آثار دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر راه یافتند.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۵:۰۱    
گروه فرهنگ و هنر - دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر در حالی به اتمام رسید که همچنان پرونده اش تا اطلاع ثانوی باز خواهد ماند. به طور کلی به نظر می رسد این دوره از جشنواره تجسمی از فجر، پرفراز و نشیب ترین در بین دوازده سال برگزاری بود و اتفاقات بسیاری، برای اسن جشنواره حاشیه ساز شدند ...
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : مدیر هنری مؤسسه فرهنگی هنری پژوهشی صبا معتقد است بخش چارسوی هنر موقعیت بسیار خوبی را در اختیار گالری داران قرار می دهد تا در کنار هم فعالیت های یکدیگر را رصد کنند و تعامل داشته باشند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۶:۴۹    
یک هنرمند مجسمه ساز که با اثر نردبان ترقی یک گاو در بخش طوبی زرین دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر حضور دارد، درباره نامگذاری اثرش گفت: این نام استعاره از کسانی است که بدون تلاش و با پارتی به جایگاهی می رسند اما موفقیت آنها دائمی نیست.
موج   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۴:۳۶    
صبرعلی لوایی که کار ساخت سردیس سردار شهید قاسم سلیمانی را در جریان برگزاری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر برعهده دارد، درباره انتخاب چهره و نحوه کارش توضیح داد .
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۴:۳۱    
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : آخرین نشست پژوهشی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان بازخوانی نشانه ها در هنر معاصر در موسسه فرهنگی هنری صبا برگزار می شود. ...
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
جلسه نقاشی معاصر و تعاملات جهانی با حضور دکتر منصور حسامی در دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر برگزار شد. به گزارش رسیده، جلسه نقاشی معاصر و تعاملات جهانی از سلسله نشست های گفتگوی هنرها در دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر عصر یکشنبه 4 اسفند با حضور دکتر منصور حسامی و دکتر مریم کشمیری در ...
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۴۷    
عضو شورای سیاستگذاری جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: سال گذشته آثار ارسالی به جشنواره متنوع تر بود و در بین آن ها آثار برجسته بیشتری بود اما امسال هم آثار شاخصی در بخش هنرهای نو حضور دارد.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
برخی از گالری های حاضر در بخش چارسوی هنر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با ارائه آثار بزرگان هنر ایران نشاط و حال و هوای خاصی را به این جشنواره آورده اند .
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۱:۳۷    
غرفه سردار شهید قاسم سلیمانی در دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از همان روز 30 بهمن برپا شده و در آن عباس برزگر گنجی و علی لوایی پرتره و سردیس این شهید را به صورت زنده برای مخاطبان طراحی می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گالری هونره اصفهان اظهار امیدواری کرد مسئولان هنری کشور و برگزارکنندگان جشنواره هنرهای تجسمی فجر نسبت به حمایت از هنر و چرخه اقتصادی هنر در شهرستان ها هم حساس باشند.
موج   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۶:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
بخش چارسوی هنر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر میزبان آثار هنرمندان پیشکسوت و جوان برای فروش آثار از جانب گالری ها است که برای فروش عرضه شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۶:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
بخش چارسوی هنر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر میزبان آثار هنرمندان پیشکسوت و جوان برای فروش آثار از جانب گالری ها است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۵:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
سومین نشست پژوهشی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان همنشینی هنرها در معماری و با تاکید بر جایگاه هنرهای تجسمی در معماری ایران برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۵:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
چهارمین نشست از نشست های پژوهشی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر امروز با برپایی نشست نقاشی معاصر ایران و تعاملات جهانی برگزار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۴:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
جشنواره تجسمی فجر تا روز 5 اسفند به کار خود ادامه می دهد، اما برگزاری اختتامیه این دوره از جشنواره به زمان دیگری موکول شد.
شبکه تصویر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۴:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با 900 اثر تجسمی در بخش های نقاشی، گرافیک، عکس، مجسمه، سرامیک، خوشنویسی، نگارگری، تصویرسازی، کارتون و کاریکاتور و هنرهای جدید در مجموعه فرهنگی هنری صبا تا 5 اسفند ماه به کار خود ادامه خواهد داد.
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۱:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
رضا مافی، در جامعه هنری ایران چهره خاص است، غیر از مهارت شگرف او در خوشنویسی مرگ تراژیک او در 39 سالگی نام او را در جایگاهی ویژه قرار داده است. ایران آرت : خلق موزه هفت روزه رضا مافی در دل دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر توجهات بسیاری به خود جلب کرده است ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۵:۱۰    
تهران- ایرنا- جوانان، پیشتاز بخش طوبی زرین دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر شدند تا ستون های هویت هنری خود را استوار بنا کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۴:۵۲    
عضو شورای هنری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: ملاک های انتخاب آثار و داوری در رشته های مختلف، متفاوت بود و در هنرهای جدید، ملاک اصلی بررسی ایده هنرمند بود.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
در دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر گالری های منتخب از ایران گردهم آمده و در بخش چارسو میزبان بازدید کنندگان هستند .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۲:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
امروز سوم اسفندماه سومین نشست پژوهشی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان همنشینی هنرها در معماری و با تاکید بر جایگاه هنرهای تجسمی در معماری ایرانی برگزار می شود.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۲:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
دبیر شورای هنری دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: این پیش بینی را کرده ایم که در برخی رشته ها تعداد آثاری که خریداری می شود بیش از یک اثر باشد. ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۰:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر درحالی در موسسه صبا درحال برگزاری است که کمتر اثری دارای ابعاد خلاقانه هنری است اما برخی از آثار حرف های ناگفته ای برای گفتن دارند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۴:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دومین نشست تخصصی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر روز پنجشنبه یکم اسفند در موسسه صبا با عنوان نگاه و منظر در نقاشی سنتی ایرانی و سخنرانی دکتر مریم کشمیری برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بخش چارسوی هنر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور گالری ها از تهران و شهرستان ها در موسسه صبا برپاست.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۰۸:۲۱    
تهران- ایرنا- اختتامیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی و نهمین جشنواره مد و لباس فجر و افتتاحیه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر را می توان از مهمترین رویدادهای فرهنگی هنری هفته گذشته برشمرد.
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۰۷:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : کریم اله خانی بیان کرد چون هر آدمی از یک اتفاق، تصویرسازی هایی در ذهنش دارد اسامی جانباختگان هواپیمای اوکراینی را جزئی از کار قرار دادم و قصدم این بود که مخاطب با آن ها ارتباط برقرار کند. ...
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۵:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
از آثار فیگوراتیو،طبیعت گرایانه وآبستره تا نگارگری و خوشنویسی در چارسوی هنر بخش چارسوی هنر دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور 33 گالری از تهران و شهرستان ها در موسسه صبا برپاست ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه آثار برگزیده دوازدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر، عصر چهارشنبه 30 بهمن 1398 در محل فرهنگستان هنر برگزار شد. این نمایشگاه با نمایش 900 اثر در رشته های نقاشی، گرافیک، عکس، مجسمه، سرامیک، خوشنویسی، نگارگری، تصویرسازی، کارتون و کاریکاتور تا 5 اسفند در معرض دید عموم قرار دارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
نشست های پژوهشی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از روز گذشته 30 بهمن ساعت 16 در موسسه صبا کار خود را آغاز کرد و امروز دومین نشست پژوهشی جشنواره برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
در یکی از غرفه های نمایشگاهی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بخش ویژه کارگاهی به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی تدارک دیده شده است که در این بخش هر روز هنرمندان در حال تکمیل آثار خود هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
در اولین جمعه اسفندماه، نمایشگاه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و هفدهمین نمایشگاه تصویرسال به صورت همزمان برگزار می شوند و نمایشگاهی از آثار رضا بانگیز نیز در گالری کاما گشایش می یابد.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۲۳:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
در بخش چارسوی هنر دوازدهمین دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر، آثار گالری های کشور با 335 اثر به نمایش گذاشته می شود. به گزارش ابتکار و به نقل از واحد ارتباطات و رسانه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ...
پانا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۲۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - بخش چارخونه با نمایش 115 عکس از شهرستان ها، یکی از بخش های تماشایی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر است که این روزها در موسسه صبا برپاست. ...
پانا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۲۱:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نشست های پژوهشی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از امروز30 بهمن ماه ساعت 16 در موسسه صبا کار خود را آغاز می کند. نشست های پژوهشی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از امروز کار خود را آغاز می کند و تا روز 5 اسفند هر روز، به جز روز جمعه دوم اسفند ...