سه شنبه ۲۵ تیرساعت ۰۴:۴۲Jul 2019 16

جدیدترین‌های «پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی»

شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۵:۴۰    
دومین نشست علمی همایش عرفان اهل بیتی با موضوع نقش تغذیه در سلوک عرفانی بر اساس کتاب و سنت به میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۱:۰۶    
چاپ دوم کتاب جرعه جاری (30 مقاله پژوهشی پیرامون انقلاب اسلامی ایران) به کوشش علی ذوعلم با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی راهی بازار نشر شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۰:۰۵    
گروه حوزه های علمیه مدیرگروه ادبیات اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی تأکید کرد: تجمیع تجربه های حوزه های علمیه در حوزه علمیه قم و عرضه و اطلاع رسانی رسانه ای و سپس تطبیق و تجمیع نظرگاه های دو نهاد بزرگ دانشگاه و حوزه در مورد بیانیه انقلاب ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۲:۳۲    
گروه اقتصاد شماره هفتاد و چهارم فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد اسلامی از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و انجمن اقتصاد اسلامی ایران منتشر شد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- رئیس مرکز پژوهش های فرهنگی جوان گفت: محور اصلی کتاب های منتشر شده از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی عموما پاسخ به پرسش ها و دغدغه های نسل جوان و نوجوان است. تاریخ انتشار: 09:43 - 22 تیر 1398 - کد خبر: 532659
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
نشست علمی زبان و ادبیات فارسی؛ چالش ها و فرصت ها توسط گروه ادبیات اندیشه پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۰۹:۱۷    
گروه سیاسی عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی تأکید کرد: در این شرایط که ایران اسلامی کشوری مستقل و مقتدر است، انتظار بحق ملت ایران پاسخ قاطع و فوری به اقدام تجاوزگرانه انگلیس بدون هیچ گونه مسامحه و خویشتنداری بی مورد است ...
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۱:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
سعید کرمی رئیس مرکز پژوهش های جوان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به مناسبت فرا رسیدن هفته حجاب و عفاف محصولات این مرکز را در حوزه حجاب معرفی کرد. به گزارش شیعه پرس، سعید کرمی رئیس مرکز پژوهش های جوان پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به مناسبت فرا رسیدن هفته حجاب و عفاف ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
کمال خرازی، رییس ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی با آیت الله رشاد، رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۳:۰۲    
گروه حوزه های علمیه عضو گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی به تشریح نقش نهادها و مراکز اندیشه ورز در مواجهه با بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۳:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
آیت الله علی اکبر رشاد رییس و موسس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی درگذشت حجت الاسلام حاج شیخ محمد لکزایی را تسلیت گفت.
میزان   ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۲۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کتاب فالوور ربایی در روز روشن به تالیف سید بشیر حسینی و طا ها ساقیان با موضوع فضای مجازی، جنبه های اخلاقی و جنبه های اجتماعی توسط انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در 188 صفحه به چاپ رسیده است. تاریخ انتشار: 22:00 - 15 تیر 1398 - کد خبر: 530917
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۱۱:۴۱   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری تهران پرس به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست غلامعلی حداد عادل در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد. معرفی برنامه ها و اقدامات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی جایگاه عدالت در سند پایه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با حضور کارشناسان در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ - ۰۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
غلامحسن محرمی گفت: قم عُشّ اهل بیت و عُشّ آل محمد است. یعنی پناهگاه آل محمد است و جایگاه شیعیان است و این به واسطه وجود حضرت معصومه(س) است. به گزارش شیعه پرس به نقل از مهر، حجت الاسلام غلامحسن محرمی ...
رسا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۱۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی وجود صراحت بیشتر متن سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در عدالت رسانه ای و قضایی را ضروی دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۱۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
نشست بررسی انتقادی گوهر و صدف دین از منظر مجتهد شبستری با ارائه حجت الاسلام محمد کاشی زاده در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون مرکز پژوهش های جوان گفت: ضرورت تکریم شخصیت زنان و به رسمیت شناختن حقوق انسانی آنان و تلاش های جدی در جهت تأمین حقوق آنان، قرن ها قبل از شکل گیری جنبش های فمینیستی وجود داشته است. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۱۰:۳۶    
هفتاد و سومین فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد اسلامی به بررسی اقتصاد ایران در قالب یک مدل کلان سنجی از منظر اقتصاد اسلامی به همت انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چاپ و روانه بازار نشر شد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- موانع فهم قرآن به تالیف مهین صدیق در 96 صفحه و توسط انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برای اولین بار وارد بازار نشر شده است. تاریخ انتشار: 10:30 - 11 تیر 1398 - کد خبر: 529843
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه مالک اشتر در نشست بررسی تصاویر آینده کشورهای پیشتاز، دلالت ها، درس ها و آموزه ها گفت: تصویرسازی و الگوسازی جامعه آینده از دغدغه های مهم اغلب کشورهای پیشتاز جهانی است. ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۱۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا-محمد ملک زاده عضو هیأت علمی گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی با عنوان تاملی بر نشست مشترک کمیسیون برجام در وین نوشت: همان گونه که انتظار می رفت نشست کمیسیون مشترک برجام در وین در آخرین روزهای ضرب الاجل ایران به اروپا بدون حصول هیچ پیشرفت قابل قبولی برای ایران پایان یافت ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۰ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه نشست هم اندیشی جایگاه عدالت در سند پایه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به همت گروه سیاست پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در قم برگزار خواهد شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه کرسی علمی - ترویجی بررسی انتقادی گوهر و صدف دین از منظر شبستری با ارائه حجت الاسلام محمد کاشی زاده، عضو هیئت علمی گروه کلام پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار خواهد شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی به بحث واجب کفایی و نسبت آن با تکلیف فردی، اجتماعی و مسئولیت مدیران و نهادهای اجتماعی پرداخت و راهکارهای تبدیل واجب کفایی به واجب عینی اجتماعی یا حکومتی را تبیین کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ - ۱۲:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی گروه فقه و حقوق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: امام (ع) یک سیستم قضایی با ضمانت اجرایی معنوی و دینی را در درون جامعه اسلامی به وجود آورد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۲۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی وجود سازمان ارتباطی میان حاکمیت و حوزه علمیه را برای استفاده از ظرفیت های یکدیگر ضروری دانست.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: ماجراهای جدال قلمی احمد شاکری و هم نظران او با شهرستان ادب و اعضای آن هر از چند گاهی دوباره جریان پیدا می کند. این بار یک عضو پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در مقام دفاع از شاکری برآمده است
حوزه   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۰۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: ما در شرایطی قرار داریم که برخی جوانان در مواجهه با دین و مسایل دینی، رویکرد سلف سرویسی پیدا کرده اند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۵:۱۸    
نشست تبدیل واجب کفایی به واجب حکومتی در ظرف نظام سیاسی به میزبانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
نشست تبدیل واجب کفایی به واجب حکومتی در ظرف نظام سیاسی در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۳:۰۶    
گروه اندیشه رئیس پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی ضمن اشاره به ابعاد شخصیتی شهید بهشتی بیان کرد: ایشان شخصیت انقلابی بودند که قبل از پس از انقلاب همواره عقلانیت را در دستور کار قرار می دادند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۰:۱۴    
چاپ نخست رمان یادداشت های یک تروریست اثر مصطفی جمشیدی به همت انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۴:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه کرسی ترویجی تبدیل واجب کفایی به واجب حکومتی در ظرف نظام سیاسی از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در قم برگزار خواهد شد.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۳:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تهران پرس؛ حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در سالروز تأسیس این سازمان به دیدار آیت الله رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و عضو شورای انقلاب فرهنگی رفت. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
زن و جایگاه ارزشی به کوشش حسام رضایی را انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چاپ شد.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ - ۲۲:۱۷    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تصریح کرد: ایران اسلامی هوشمندانه به مدیریت جنگ روانی اخیر آمریکا پرداخته و در عین حال در تله آمریکایی ها نیفتاده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ - ۱۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام سید سجاد ایزدهی دانشیار پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: نظام معرفتی، اجتماع مقوله ولایت انتصابی و نظارت را در تضاد نمی داند بلکه براین باور است که حاکم منصوب از جانب خداوند، می بایست ضمن پاسخگو بودن به خداوند، در قبال مردم نیز پاسخگو باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ - ۱۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: شکل گیری باورهای کلان سیاسی، راهبردهای سیاسی و دانش تشیع متاثر از خلاء غیبت امام عصر(عج) شکل گرفت و موجب ترویج و گسترش آنها شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۷:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی ریاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی حسین رمضانی به عنوان رییس مرکز پیشرفت و تمدن پژوهشگاه معرفی شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۶:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل زندگی: مدیریت مرد در خانواده و کارآمدی آن اثر محمد زارعی توپخانه را انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی چاپ کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۵:۴۷    
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: حوزه علوم انسانی دو ضعف جدی شامل عملکرد اساتید و رویکرد مدیران کشور دارد که نیازمند توجه جدی از سوی متولیان این حوزه است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه سیاسی رئیس پژوهشکده نظام های اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه گردش نخبگان به معنی روزآمدسازی نخبگانی کارگزاران است، گفت: مهم آن است که گردش قدرت به ساختار تبدیل شود که در این ساختار ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۰۹:۱۶    
گروه حوزه های علمیه عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با بیان اینکه دکتر شریعتی در ارائه تحلیل های جامعه شناسانه از دین به لحاظ روشی آثار آموزنده ای دارد، گفت: در عین حال برداشت های وی از قرآن، عمیق و دقیق نیست و به نتایجش هم نقدهایی زیادی وارد است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه سعید داودی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، در یادداشتی تاکید کرد: ویژگی حقوقی قرآن آن است که همراه با تعیین مجازات و گرفتن حق، توصیه به محبت و گذشت و چشم پوشی نیز می کند، تا بر دو طرف نزاع و به تبع آن بر خانواده ها و بر جامعه، آرامش روانی حاکم شود.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تهران پرس، حجّت الاسلام علی ذوعلم، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در یادداشتی به مناسبت سی امین سال زعامت رهبر معظّم انقلاب، نظام سیاسی اسلام و انقلاب را مبتنی بر نظام امت و امامت دانسته و با اشاره به فتوحاتی که این نظام به دنبال داشته ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- لبخند های بی لهجه کتابی 144 صفحه ای به تالیف عبدالوحید داوودی است که به بررسی شادی در اسلام و روان شناسی پرداخته و توسط انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی روانه بازار نشر شده است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با تأکید بر اینکه ذاتمندی ارسطویی با آرای برخاسته از دین ناسازگار است، گفت: صدرا از کسانی که پیامبر(ص) را با ابوجهل در یک ماهیت نوعیه قرار می دهند و اختلاف میان آن دو را در امور عارضی خلاصه می کنند ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کتاب ابزارهای تجزیه و تحلیل سیاسی با عنوان فرعی مقایسه جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با جبهه فرهنگی معارض در کتاب اثر محمود مهام توسط انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.