جمعه ۰۱ آذرساعت ۲۲:۱۲Nov 2019 22

جدیدترین‌های «امام موسی صدر»

ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی گفت: گفتمان انسان قرن 21 که عالمانی مانند امام موسی صدر از تئوری پردازان آن می توانند باشند و حرف برای گفتن دارند، گفتمان ارتباط با دیگری است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۱۲:۱۴    
انتشارات موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر با تمامی کتاب های منتشر شده اش، در نمایشگاه کتاب استان مازندران حضور دارد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه جامعه امام موسی صدر در نوشتاری که سال 1348 نگاشته، به تبیین حیات دائمی، یکی از اصول اخلاقی در سیره پیامبر اکرم(ص) پرداخته است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۷:۴۸    
محمد؛ پیامبر بت شکن مقاله ای است به قلم امام موسی صدر که متن کامل آن هم به صورت کتابی مجزا و نیز در کتاب ادیان در خدمت انسان منتشر شده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
بررسی کابردپذیری نگاه تاریخی در استنباط احکام از آیات قرآن به بهانه مناقشات جاری درباره چند همسری
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- امام موسی صدر در نامه ای به مفتی اهل سنت لبنان بعد از اشاره به وصیت پیامبر(ص) مبنی بر لزوم وحدت کلمه در بین مسلمانان، اشاره می کند که این وحدت کلمه از طریق دو راه وحدت فقهی و کوشش های عینی مشترک صورت می پذیرد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس روزنامه السفیر داستان ناپدید شدن رهبر شیعیان لبنان در لیبی به همران دو نفر از دوستانش را روایت کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۹:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
سردبیر روزنامه لبنانی السفیر یکی از کسانی است که در زمان ربایش امام موسی صدر در لیبی بوده و در همین رابطه با معمر قذافی رهبر پیشین لیبی دیدار کرده است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه ادب امام موسی صدر در مقاله ای که در سال 1339 نوشته و اکنون در قالب کتابی با عنوان محمد(ص) پیامبر بت شکن منتشر شده، عظمت پیامبر را با برشمردن پاره ای از کارهای قهرمانانه اش برای آزاد ساختن بشر از بند ها و بت ها به سوی جهان بهتر یادآور شده است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۰۹:۰۶    
گروه اندیشه به اعتقاد مؤلف کتاب فقه زندگی ، که به واکاوی آرای فقهی امام موسی صدر اختصاص دارد، اندیشه فقهی امام موسی صدر جامعه گرایانه ، روامدارانه ، وحدت گرایانه و نوآورانه است.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کرسی علمی ترویجی با عنوان بررسی جایگاه عرفانی اصحاب سر اهل بیت(ع) با همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد. به گزارش شیعه پرس ...
ابنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا مراسم عزاداری اربعین حسینی در مرکز امام موسی صدر واقع در شهر کوتونو در کشور بنین برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
گروه چندرسانه ای مرکز هنرهای آئینی در راستای آگاهی بخشی مفاهیم اسلامی ناب مجموعه روایت شهادت را در شش قسمت ارائه کرده است. در چهارمین گفتار، حجت الاسلام محمدرضا زائری بخشی از سخنان امام موسی صدر را درباره شهادت روایت می کند.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حزب الله و جنبش امل، توهین برخی افراد نفوذی به امام موسی صدر که در کنار محرومین و مستضعفین بود و نبیه بری رئیس پارلمان را محکوم کردند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه جامعه عضو هیئت علمی دانشگاه شهیدبهشتی که اصالتاً زاده کربلاست، به توضیح سال ها دلدادگی، ایستادگی و رنج مردم عراق در برگزاری پیاده روی اربعین می پردازد، به سال هایی که مردم عراق در ایام اربعین مخفیانه به سمت کربلا حرکت می کردند و اگر دستگیر می شدند، حکومت صدام پایشان را قطع می کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۷:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر و اعضای موسسه امام موسی صدر، با دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، رهبر شیعیان بحرین و یکی از مراجع تقلید در قم دیدار و گفت وگو کردند.
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
سید مرتضی طباطبایی، داماد دختر حضرت امام و برادر همسر حاج احمد خمینی، به خاطر انتسابش به بیت امام، از پذیرش مدیریت شهرداری سرباز می زد، اما به گفته خودش، امام او را امر به انجام این تکلیف کرده بود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۲:۳۵    
حورا صدر گفت: ما هیچ سندی دال بر شهادت پدر نداریم و همچنان امیدواریم که خبر امیدوارکننده ای از ایشان به ما برسد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۲۳:۴۲    
گروه اندیشه _ نشست مروری بر اندیشه و عمل امام موسی صدر با سخنرانی محمدعلی مهتدی در کاشان برگزار می شود.
آنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۶:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
مجموعه مباحثی از آرای فقهی امام موسی صدر در کتاب فقه زندگی جمع آوری و منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه آرای فقهی امام موسی صدر در کتاب فقه زندگی به کوشش حجت الاسلام مهدی پورحسین منتشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
تأکید امام موسی صدر بر استقلال بشر و آزادی او و استنباط این نکته از مفهوم خلیفه بسیار لطیف و دارای آثار فراوان است، و در جای جای نوشتارها و گفتارهای وی تکرار شده است. برای همین است که امام موسی صدر به آزادی عقیده و آزادگی انسان ها سخت پایبند است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۲:۲۳    
در یک جامعه اگر عاطفه وجود نداشته باشد مردم نمی توانند در کنار یکدیگر زندگی کنند با یک مدل مکانیکی که افراد فقط انجام وظیفه می کنند،تعامل شکل نمی گیرد و این مساله ای است که امام موسی صدر به خوبی به آن توجه کرده است.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۲۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
شبکه اجتهاد: کشف حلقه واسطی که بتواند همچون پلی میان مبانی و نظریه دولت در حکمت متعالیه ایجاد کند، در فهم ما از دولت راهگشاست. شاید بتوان در پاسخ به پرسش از دولت مطلوب در حکمت متعالیه گفت، چنان دولتی را باید بتوان “دولت متعالیه” نامید، بنابراین باید در پی بحث و گفت وگو از جزئیات آن بود. ...
بیتوته   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۶:۴۶    
طبق نظر سیمافیلم، اشارات سریال خیابان الحمراء به امام موسی صدر باید حذف شود. سریالی که قرار بود به کارگردانی بهروز شعیبی در لبنان ساخته شود، به واسطه اعمال برخی اصلاحات، همچنان در بلاتکلیفی به سر می برد. ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۹:۲۵    
می توان گفت که خاطرات مندرج در کتاب ناگرا روایت هایی سرگردان میان تاریخ شفاهی یا یک متن داستانی هستند. چند اشتباه تاریخی نیز در این کتاب وجود دارد، از جمله نسبت دادن برنامه های عمرانی امام موسی صدر در لبنان به شهید چمران.
598   ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
اخیرا ویژه نامه ای با عنوان بازنمایی آثار امام موسی صدر توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه پخش شده است که بیشتر به جای آن که معرفی شخصیت و آثار امام موسی صدر باشد؛ رپرتاژی برای برخی شخصیت های دولتی بوده...
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پروژه پایگاه امام موسی صدر با اشاره به ویژگی های ساختاری و محتوایی این پایگاه گفت: این سایت بر پایه نمایه زنی از کتاب 12 جلدی گام به گام با امام تولید شده است. ...
حضور ایران در نمایشگاه های کتاب عربی استانبول و باکو و همچنین اعلام چند نامزدی از جوایز ادبی فرانسه در فصل ادبی این کشور از جمله اخبار مهم حوزه کتاب و نشر در این هفته بودند. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۹:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
محمد صدر می گوید در زمان دستگیری امام خمینی (ره) در سال 42، امام موسی صدر سفری به واتیکان داشت تا با پاپ دیدار کند و اوضاع سخت و دشوار ایران و دستگیری امام و سایر روحانیون را با رهبران جهان مسیحیت در میان بگذارد تا از این طریق فشارهای جهانی بر شاه وارد شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۸:۵۷    
گروه حوزه های علمیه پایگاه تخصصی بازنمایی آثار امام موسی صدر دهم مهرماه با حضور حورا صدر و آیت الله حسینی بوشهری رونمایی شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۸:۵۱    
گروه حوزه های علمیه حورا صدر با بیان اینکه کتاب 12 جلدی گام به گام با امام موسی صدر زمینه های تاریخی و استدلال های ایشان برای تأسیس جامعه مقاوم در برابر اسرائیل را نمایان می کند، گفت: با مطالعه این مجموعه، مخاطب هوشمند می تواند علت ربایش و زمینه ربایش او را تحلیل کند و به علت دشمنی ها پی ببرد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۶:۳۵    
گروه حوزه های علمیه رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: نگاه امام موسی صدر به اسلام، رهبری، امت و دولت اسلامی یک نگاه مقتدرانه است و به همین دلیل هم باعث عزت شیعه شده است.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۵:۵۷    
حوزه/ مراسم رونمایی از پایگاه تخصصی باز نمایی آثار امام موسی صدر با حضور آیت الله حسینی بوشهری،در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی درقم برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۵:۵۷    
حوزه/ حدود 7 هزار اصطلاح و 7 هزار نمایه موضوعی در کتاب مجموعه آثار امام موسی صدر وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۵:۰۰    
در این پایگاه اینترنتی مجموعه 12 جلدی گام به گام با امام موسی صدر شامل زندگی نامه ، مقالات ، مصاحبه ها و سخنرانی های وی که اسفند سال 96 در تهران به زبان فراسی منتشر شد ارائه شده است . این پایگاه به نشانی mammoussasadr.ir در درسترس علاقه مندان است.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ امام امام موسی صدر در مقابل اسرائیل محکم ایستاده و حرف زده است و لحظه ای از آرمان و ارزشها عقب نشینی نکرده است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۴:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه حوزه های علمیه دبیر شورای عالی حوزه های علمیه به تشریح ابعاد شخصیتی امام موسی صدر پرداخت و گفت: پرچمداری گفت وگوی ادیان و تقریب مذاهب و تأسیس مقاومت از یادگارهای ماندگار این شخصیت جهانی است.
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مراسم رونمایی و معرفی پایگاه تخصصی آثار امام موسی صدر با حضور آیت الله حسینی بوشهری و سیده حوراء صدر رونمایی شد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
سیده حوراء صدر با اشاره به اندیشه های ظلم ستیزانه و عدالت خواهانه امام موسی صدر و نقش وی در اعتلای تشیع در جهان بر تلاش بیشتر دولت مردان برای آزادی وی تأکید کرد.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت: امام موسی صدر در معنای حقیقی، فرزند زمان خود و یک روشنفکر دینی بود. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در آیین رونمایی از پایگاه تخصصی بازنمایی آثار امام موسی صدر در سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم عنوان ...
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی امام موسی صدر را جدا کننده چهار لایه مهم در فهم دین دانست و گفت: سیاست های کلان، سیاست های بخشی، آموزه های تاکتیکی و تکنیکی از جمله آن است.
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی حوزه تعالی هدف، فهم شرایط خاص و بصیرت در عرصه عمل را سه ویژگی بارز امام موسی صدر دانست و گفت: این ویژگی ها باعث ماندگاری وی در قلوب مردم جهان شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
قم- ایرنا- پایگاه تخصصی بازنمایی آثار امام موسی صدر روز چهارشنبه طی آیینی با حضور آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه های علمیه کشور درسالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم رونمایی شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۲:۳۷    
قم – ایرنا – دبیرشورای عالی حوزه های علمیه کشور با برشمردن برخی از شاخصه های امام موسی صدر گفت: تعالی هدف، فهم شرایط خاص و بصیرت و آگاهی در عرصه عمل باعث ماندگاری این شخصیت بزرگ دوران معاصر شده است .
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۸:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
طی مراسمی از سوی معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی از پایگاه تخصصی بازنمایی آثار امام موسی صدر رونمایی می شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۵:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه بازنمایی آثار امام موسی صدر شامل بیش از هفت هزار نمایه موضوعی تخصصی که با جدیدترین استانداردهای مدیریت اطلاعات استخراج شده است، رونمایی می شود.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۲:۳۷    
سرپرست پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی از برپایی مراسم رونمایی از هفت هزار نمایه تخصصی در پایگاه بازنمایی آثار امام موسی صدر در روز چهارشنبه هفته جاری خبر داد.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
محمدرضا زائری در نشست رونمایی از ترجمه ایتالیایی کتاب ادیان در خدمت انسان گفت: این کتاب به ما می آموزد که چگونه بدون حذف خودمان با دیگری دیالوگ کنیم ...