سه شنبه ۲۱ آبانساعت ۰۲:۱۰Nov 2019 12

جدیدترین‌های «کاهش جمعیت زندان»

ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین مدیرکل زندان های استان قزوین گفت: رؤسای زندان ها با شناسایی و معرفی زندانیان واجد شرایط، از ظرفیت های قانونی کمیسیون عفو برای کاهش جمعیت کیفری زندان خود حداکثر بهره برداری را به عمل آورند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دادگستری شهرستان پارسیان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از وظایف قوه قضاییه طبق بند 5 اصل 156 قانون اساسی، اقدام جهت پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمین است. ...
کیهان   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۲۰:۲۸    
در دستورالعمل جدید ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری ابلاغی از سوی رئیس قوه قضائیه، نکات مهمی در زمینه کاهش جمعیت زندان ها مورد توجه قرار گرفته است. ...
برترین ها / خوزنیوز   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۶:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
قاضی شعبه 103 دادگستری آبادان از صدور رای کاشتن نهال در گلزار شهدای این شهر به جای زندان خبر داد. سعید فریدونی اظهار کرد: استفاده از مجازات های جایگزین حبس یکی از مهمترین راهکارهای پیش روی نظام قضایی کشور و همسو با سیاست حبس زدایی است. ...
راهبرد معاصر   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۴:۴۱   + ۵۰ سایت دیگر  
رئیس دستگاه قضا در راستای بند 64 سیاست های کلی برنامه ششم توسعه،بخشنامه ساماندهی زندانیان وکاهش جمعیت کیفری زندان ها را ابلاغ کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ویژگی های دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت زندان ها تشریح شد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۳:۰۰   + ۶۸ سایت دیگر  
ویژگی های دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت زندان ها تشریح شد
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ - ۱۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون قوه قضائیه گفت: برای مبارزه با فساد باید از دانه درشت ها شروع کنیم که خوشبختانه طی ماه های اخیر خبرهای خوبی در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی مخابره شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ - ۲۳:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
به استناد آیین نامه جدید ریاست دستگاه قضایی، سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور مکلف شده است ضمن آگاهی دادن به مقامات قضایی درباره وضعیت آمار زندانیان و فضای آزاد زندان، ظرفیت پذیرش زندانیان را به صورت برخط و با رعایت جهات امنیتی در اختیار مقامات قضایی صلاحیت دار قرار دهد ...
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ - ۱۹:۴۵   + ۳۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان ها در حاشیه جلسه مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان مرکز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: کاری ارزشمند است که ظرفیت زندان ها را با ورودی زندان ها تطبیق بدهیم و در گذشته به این نحو بود که به هر نحوی که زندانی به زندان معرفی می شد زندان مکلف بود او را پذیرش کند ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان اردبیل گفت: کاهش جمعیت زندان های این استان و تحقق خواسته قوه قضائیه نیازمند همت همگانی و همکاری آحاد مختلف جامعه برای دستیابی به این هدف مهم است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ - ۱۶:۲۱    
رضا کمیلی مقدم گفت: در راستای کاهش جمعیت زندان ها بیش از 80 درصد از محکومان جرایم مالی ناشی از مهریه از زندان آزاد شده اند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۷:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل زندان های استان ایلام با بیان اینکه ورودی زندانیان نسبت به سال گذشته 9 درصد کاهش داشته است ، گفت: و کاهش جمعیت کیفری زندان ها از اولویت های نظام قضا است. ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۱۸:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه که کاهش جمعیت زندان ها را یکی از برنامه های خود قرار داده گفت: با عفوی که رهبر معظم انقلاب اعطا کردند جمعیت کیفری زندان ها کاهش یافت.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس با اشاره به عفو 50 هزار نفری محکومان به حبس در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این عفو تاثیر بسیار زیادی بر کاهش جمعیت زندانیان و بهبود وضعیت زندان ها داشته است.
صدا نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۲۳:۱۳   + ۵۶ سایت دیگر  
در حوزه مسائل اخلالگران اقتصادی و فساد و اقدامات امنیتی و تروریستی عفو صورت نمی گیرد، اما در جرایم سبک و خرد و کسانی که برای اولین بار یا دومین بار مرتکب جرم و زندانی شده اند عفو صورت خواهد گرفت تا شاهد کاهش جمعیت زندان ها باشیم.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۰۹:۰۴    
دستگاه قضا در نظر دارد با روش های ابتکاری و جایگزین حبس، جمعیت زندان ها را کاهش دهد. معاون زندان های کشور با بیان این مطلب در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل زندان های استان همدان گفت ...
پایگاه خبری جامعه   ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۰۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر حسن نوروزی از بررسی طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت زندان ها با حضور معاون و مدیرکل حقوقی قوه قضائیه، معاون حقوقی وزارت اطلاعات و دادگستری و کارشناسان مرکز پژوهش ها خبر داد و گفت ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۲:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
آیت الله صادق آملی لاریجانی با تأکید بر ضرورت استفاده حداکثری قضات از ظرفیت های قانونی مربوط به مجازات های جایگزین حبس و سایر تأسیسات قانونی منجر به کاهش جمعیت زندان ها گفت: احکام زندان باید در چارچوب قانونی و در حدّ ضرورت و برای حفظ امنیت جامعه و امنیت کشور باشد ...
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۵:۰۹   + ۱۰۹ سایت دیگر  
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت استفاده حداکثری قضات از ظرفیت های قانونی مربوط به مجازات های جایگزین حبس و سایر تاسیسات قانونی منجر به کاهش جمعیت زندان ها گفت: احکام زندان باید در چارچوب قانونی و در حدّ ضرورت و برای حفظ امنیت جامعه و امنیت کشور باشد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
یک وکیل دادگستری گفت: راهکاری که در مورد طرح ساماندهی و کاهش جمعیت زندان ها باید مد نظر قرار گیرد این است که علاوه بر دستگاه ها و نهادهای رسمی، به سمن ها نیز اجازه داده شود که فعال شده و راهکارهایی برای کاهش مجرمان در زندان ها و اعمال مجازات های جایگزین ارایه کنند.
هفت روز خبر   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۴:۲۲    
مخالفان بررسی طرح کاهش جمعیت زندان ها خواستار اختصاص فرصتی دوباره به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس برای رسیدگی به جزئیات این طرح شده و همچنین نمایندگان موافق بر این باورند که به علت برخی نابسامانی های اقتصادی تعداد زندانیان افزایش چشمگیری داشته است. Source link
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها موافقت کردند.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۹:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
مخالفان بررسی طرح کاهش جمعیت زندان ها خواستار اختصاص فرصتی دوباره به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس برای رسیدگی به جزئیات این طرح شدند.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۴/۰۵ - ۱۵:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: قضات تا حد توان از اعمال مجازات حبس در پرونده ها جلوگیری کنند.
روزنامه قانون   ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ - ۱۳:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
احمد مظفری معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان تهران بمنظور ارزیابی از نحو خدمات و اقدامات ارائه شده به مددجویان در این مرکز حضور یافته و وضعیت زندان و مسائل موجود را مورد بررسی قرار دادند .
آناج   ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۱۲:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
حجت الاسلام مظفری گفت: مجازات جایگزین حبس فرصتی برای بازگشت محکوم به جامعه است.
خبر ایرانی   ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۱۶:۱۰    
عضو کمیسیون قضایی مجلس جزئیات طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها را تشریح کرد.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۰۱:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: محمد علی پورمختار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها برگرفته شده از دستور العمل رئیس قوه قضائیه به دادگستری استان ها در سال گذشته است، گفت: براساس اطلاعات به دست آمده ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی یک فوریت طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانها موافقت کردند.
ایلنا   ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ - ۲۰:۰۶   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس سازمان زندان ها در دومین روز سفر به استان مرکزی با حضور در زندان مرکزی اراک، اندرزگاه 300 نفره این مرکز را افتتاح کرد.
میزان   ۱۳۹۶/۰۷/۲۷ - ۰۹:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- رئیس کل دادگستری گلستان گفت: قضات ما با اعمال مجازات های جایگزین برای کسانی که جرایم سبک مرتکب شدند و سابقه کیفری نداشتند گام های خوبی برای کاهش جمعیت کیفری استان برداشتند.
گلستان ما   ۱۳۹۶/۰۷/۲۷ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سرکشی های هفتگی خود به گمیشان و بندرترکمن گفت: یک میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه اجرای 12 طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان های ترکمن و گمیشان از محل صرفه جویی در هزینه های جاری دادگستری تامین شده است .
ایرنا   ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ - ۱۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
همدان - ایرنا - مسئول تحقیقات جرم شناسی اداره کل زندانهای استان همدان گفت: یکی از بهترین راهکارها برای کاهش جمعیت زندان استفاده از مجازات جایگزین حبس است.
میزان   ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ - ۱۶:۵۵    
خبرگزاری میزان- معاون حقوقی قوه قضاییه با بیان اینکه حل بحران جمعیت کیفری زندان ها را نمی توان صرفا به عهده دستگاه قضایی کشور نهاد اظهار داشت: کاهش جمعیت کیفری زندان ها در اثر همکاری موثر بین بخشی و به خصوص تعامل قوای سه گانه محقق خواهد شد.
همشهری   ۱۳۹۶/۰۵/۱۹ - ۰۶:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
- در روزهایی که موضوع کاهش مجازات اعدام قاچاقچیان مواد مخدر همچنان داغ است، رئیس سازمان زندان ها اعلام کرد که زنان در قاچاق مواد از مردان پیشی گرفته اند.
خانه ملت   ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه سیاست های مسئولان درکاهش جمعیت زندان ها تا حدودی موفق بوده است، گفت: کاهش جمعیت زندانیان نیازمند به کارگیری سیاست های نوین است.
ایرنا   ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۱۵:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: اهتمام قوه قضاییه به کاهش جمعیت زندان ها با ارزش است که باید با قدرت پیگیری و اجرا شود.
خبر آنلاین   ۱۳۹۵/۰۶/۳۱ - ۱۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
محمدعلی نجفی توانا، حقوقدان، می گوید: امیدوارم بخشنامه ساماندهی زندانیان، برای تمام متهمین به طور یکسان و بدون اعمال نفوذ برای تمام افراد، خواه شاکی پرونده از مقامات باشد یا فرد عادی، اجرا شود.
نسیم   ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ - ۰۹:۰۴   + ۱۷ سایت دیگر  
دادستان کل کشور مامور نظارت، هماهنگی و پیگیری بخشنامه ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها شد.
نامه نیوز   ۱۳۹۵/۰۶/۲۷ - ۰۹:۵۲   + ۸۶ سایت دیگر  
بخشنامه "ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانها" از سوی آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه صادر شد.
خانه ملت   ۱۳۹۵/۰۵/۱۶ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با بیان اینکه از راه های کاهش جمعیت زندان ها تعیین تکلیف زندانیان بلاتکیلف است، بر ضرورت تشکیل کارگروهی برای ساماندهی این گروه از زندانیان تاکید کرد.
همشهری   ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ - ۰۹:۱۱    
- رئیس سازمان زندان های کشور از وجود تنها 200زندانی رأی باز در تهران خبر داد و با اشاره به استفاده 50درصد زندانیان برخی استان ها از این نوع رای ها، خواستار افزایش توجه به این موضوع شد.
ایرنا   ۱۳۹۵/۰۱/۲۰ - ۱۶:۴۳    
اردبیل - ایرنا- مدیرکل زندان ها واقدامات تامینی، تربیتی استان اردبیل گفت:افزایش فعالیت های فرهنگی درجامعه کاهش جمعیت زندان های این استان را بدنبال خواهد داشت .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۴/۱۲/۰۴ - ۱۲:۵۱    
رییس کل دادگستری کرمان گفت : دادگستری استان امسال موفق به کسب رتبه سوم کاهش جمعیت کیفری زندان ها شده است
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۴/۱۱/۰۸ - ۱۳:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان زندان ها در بازدید از زندان مرکزی بندرعباس با اشاره به طرح کاهش جمعیت زندانیان گفت: طرح های مختلفی برای کاهش جمعیت زندانیان آماده گردیده که بزودی عملیاتی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۴/۱۱/۰۳ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل ستاد دیه شعبه اراک در جمع روسای زندان های استان مرکزی گفت: با عنایت به اهتمام ستاد دیه در آزادی هزاران زندانی غیرعمد می توان این ستاد را نهادی پیشرو در کاهش جمعیت کیفری زندان ها عنوان کرد. ...
هدانا   ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ - ۱۹:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: مشکل اصلی در کاهش جمعیت زندان ها به اختلاف رویه در دادسراها برمی گردد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ - ۱۳:۵۹   + ۱۷ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب تهران با تاکید بر ضرورت کاهش جمعیت کیفری زندان ها، راهکارهای این مهم را تشریح کرد و گفت: البته این به معنای رها کردن مجرمان حرفه ای و مرتکبان جرایم مهم در جامعه و آزادی بدون جهت آن ها از زندان نیست.