یکشنبه ۱۷ آذرساعت ۲۳:۰۱Dec 2019 8

جدیدترین‌های «علوم انسانی»

شبستان   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری دوره های زندگی با طعم فلسفه ، بازگشایی کتابخانه موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و برگزاری کرسی های علمی ترویجی و نشست های نقد و بررسی با موضوع علوم انسانی ازجمله اخبار حوزه اندیشه در 17 آذرماه است.
خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه علامه طباطبائی گفت: همۀ رویکردهای جدید نقادانه وامدار سایر رشته های علوم انسانی هستند و نظریۀ ادبی از ابتدا صبغه ای میان رشته ای داشته و در واقع فلسفه خاستگاه آن بوده است.
شفقنا   ۹ ساعت پیش    
شفقنا-رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به عقب ماندگی کشور از لحاظ علمی نسبت به کشورهای توسعه یافته گفت: متاسفانه ما هنوز نتوانستیم یک طرح جامع پژوهشی بنویسیم که همه مسائل اسلامی و مورد نیاز را پوشش دهد. ...
شبستان   ۱۰ ساعت پیش    
رویکرد میان رشته ای به خویشاوندی زبان ها، طی نشستی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بررسی می شود.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران -ایرنا- ابراهیم رضایی، عضو هیئت علمی پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی می گوید؛ یکی از زمینه های فرار مالیاتی، اقتصاد زیرزمینی است یعنی هرچقدر که در اقتصاد ثبت نشده و قابلیت پیگیری نداشته باشد به همان میزان فرار اقتصادی بیشتر می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نشست نظریه ای نو در محکم و متشابه در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی برگزار می شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۰:۵۷    
سی و هفتمین کرسی ترویجی با عنوان سوژه تجدد ، در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
تاریخ نگاری سید جعفر مرتضی عاملی در دانشکده ادبیات و علوم انسانی بررسی می شود.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۰۸:۳۰    
شب پرویز کیمیاوی ساعت پنج عصر امروز در تالار فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار خواهد شد. در این مراسم از کتاب به روایت پرویز کیمیاوی تألیف احمد طالبی نژاد رونمایی می شود و او همراه با جهانبخش نورایی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۰۵:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
کوروش فتحی، معاون پژوهشی سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت) گفت: وقتی کتاب درسی را از یک کشور دیگر انتخاب و ترجمه می کنید، در حقیقت محتوای فرهنگی از آن کشور می آورید.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۰۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
دبیر علمی همایش ملی هوش مصنوعی و علوم انسانی یکی از فرآیندهایی که توسط هوش مصنوعی دنبال می شود را فرآیند استدلال ورزی (reasoning) یا همان نتیجه گیری بر مبنای استدلال های منطقی عنوان کرد و گفت ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۲۲:۲۴    
ایسنا/لرستان مسئول بسیج دانشجویی لرستان با اشاره به این که کرسی های آزاداندیشی از استبداد علوم انسانی غربی جلوگیری می کند، گفت: برگزاری این کرسی ها موجب ارتقای گفتمان دانشجویی دانشگاه هاست.
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۹:۵۴    
پس از تدوین و ابلاغ طرح ساماندهی آموزش عالی و با توجه به ماموریت دانشگاه عالی تربت حیدریه در این طرح در حوزه کشاورزی و فنی ، رشته های علوم انسانی و باستان شناسی حذف خواهد شد، این در حالی است که ظرفیت ها و استعدادهای منطقه ای در این طرح در نظر گرفته نشده است.
کنفرانس آلرت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۸:۰۶    
اولین کنگره جهانی هنر و علوم انسانی توسط آکادمی بین المللی علوم ایرلند (دوبلین) در تاریخ 30 دی 1398 در شهر لندن انگلستان برگزار میگردد. این کنگره توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود. و سایر موضوعات مرتبط با علوم انسانی و هنر
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
یک محقق و پژوهشگر علوم انسانی تصریح کرد: خوشبختانه امروز قوه قضائیه با ریاست حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رییسی به نحوی اداره می شود که با رأفت اسلامی همراه است و تمامی تصمیمات وی با ارج نهادن به کرامت نفسانی انسان ها و نگاه ویژه به حقوق شهروندی اتخاذ می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مسئول دفتر تحقیقات کاربردی فرمانده انتظامی استان همدان گفت: به مناسبت هفته پژوهش دفتر تحقیقات کاربردی نیروی انتظامی فراخوان مقاله در حوزه های علوم انسانی داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
کلیات برنامه درسی دکتری تاریخ علم در دوره اسلامی در جلسه شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد.
فرهیختگان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۱:۱۶    
هجدهمین قسمت از فصل سیزدهم برنامه زاویه با موضوع ایده نهاد علم برای کاهش فاصله میان علم و عمل در ایران با حضور دکتر سپهر قاضی نوری و دکتر ناصر باقری مقدم از شبکه چهار سیما پخش شد.
جلسه 174 شورای تحول و ارتقای علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر غلامعلی حدادعادل در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
همزمان با افتتاح اتاق ایران در دانشگاه ملی تحقیقات مدرسه عالی اقتصاد فدراسیون روسیه، سند همکاری های علمی و فرهنگی بین ایران و روسیه امضاء شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اتاق ایران با حضور ایوان والریوویچ، معاون دانشگاه ملی تحقیقات مدرسه عالی اقتصاد فدراسیون روسیه ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
نشست بازاندیشی در مفهوم کودکی در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۹:۱۵    
در این یادداشت به معرفی بازی ویدئویی Dear Esther و پروژه ی حمایت مالی انجمن پژوهش های هنر و علوم انسانی می پردازیم.
شفاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۵:۵۵    
دکتر علی اکبر سیاسی(1274–1369)، روانشناس، مؤلف، سیاستمدار، موسس و رئیس دانشگاه تهران از 1321 تا 1333، و چند بار وزیر در دولت ایران بود. همایش بزرگداشت وی دیروز، پنج شنبه 14 آذرماه 1398 در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در تهران برگزار شد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
استاد سیاستگذاری علم و فناوری داشنگاه تربیت مدرس معتقد است که نقشه جامع علمی کشور، پراید علوم انسانی ماست که جواب نیازهای ما را نمی دهد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۰۸:۴۵    
دکتر مهدی گلشنی فیزیکدان و بنیان گذار گروه فلسفۀ علم دانشگاه صنعتی شریف است. ایشان در این مصاحبه دیدگاه های خود را دربارۀ نسبت علوم انسانی و اقتصاد، اهمیت علوم انسانی در قدرت و تفاوت های تجاری سازی و بومی سازی و کاربردی سازی علوم انسانی بیان کرده اند.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۰۸:۴۲    
هم زمان با اینکه ایده های بسیاری در حال رشد و نمو درون دانشگاه های ارائه دهنده رشته ی علوم انسانی دیجیتال هستند، شما به علت استفاده ی روزانه از تکنولوژی های در دسترس برای پژوهش در حوزه ی علوم انسانی دیجیتال از همین لحظه بدون آنکه بدانید یک متخصص علوم انسانی دیجیتال محسوب می شوید ...
598   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
برخی از کارکنان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در اعتراض به نادیده گرفتن حقوق خود تحصن کردند؛ قریب به 30 نفر از کارکنان پژوهشگاه پس از دوندگی های فراوان و به نتیجه نرسیدن تلاش هایشان ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
عادل پیغامی در برنامه تلویزیونی " مصیر" گفت: آیت الله مهدوی کنی از پیشگامان اسلامی سازی علوم انسانی بود و اسلامی سازی اقتصاد در رویکردشان نشان می دهد که پایه ای بودن دین در همه علوم موردنظر ایشان بوده است.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ پوستر همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی پیش از ظهر امروز در دفتر خبرگزاری حوزه رونمایی شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۰۹:۲۶    
تهران- ایرنا- رییس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها(سمت)، گفت: سازمان سمت با حدود 150 دانشگاه، مرکز تحقیقاتی و پژوهشی تفاهم نامه همکاری دارد و حدود 370 عنوان کتاب مشترک در قالب این تعاملات تولید شد.
مثلث   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۰۹:۰۳    
آرام و شمرده صحبت می کند ، بر حرفی که می زند تسلط دارد و می داند کلام را چگونه به سمتی هدایت کند که به نتیجه ای که می خواهد برسد . دکتر عبدالحسین خسروپناه میهمان این شماره صفحات دیدار بود ...
دانشگاه دولتی بیشکک به پاس تعاملات و همکاری های خوب و سازنده و توسعه روابط فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران وقرقیزستان ،مدال و نشان تقدیر این دانشگاه را به پرویز قاسمی رایزن فرهنگی کشورمان در قرقیزستان اعطا کرد. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۲۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
این نشست به دعوت کمیته سیاسی انجمن وفاق و توسعه دانشجویان دانشگاه شیراز برگزار شد. براساس اعلام قبلی این انجمن دانشجویی بنا بود که در این جلسه که در دانشکده الهیات ،معارف و علوم انسانی دانشگاه شیراز برگزار شد با حضور چهار نماینده شیراز در مجلس ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۷:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه عملکرد در حوزه علوم انسانی پایین است گفت: پروژه های فناورانه بدون در نظر گرفتن نگاه علوم انسانی قابل پیاده سازی نیست و اگر پیاده سازی شوند مشکلات اجرایی خواهند داشت.
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۳۶    
مقالات چهارمین کنفرانس علمی رهیافت های نوین در علوم انسانی ایران در تاریخ 13 آذر 1398 در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ 22 آبان 1398 توسط موسسه پژوهشی آسو سیستم آرمون و تحت حمایت سیویلیکا در شهر ایلام برگزار شده است.در این رویداد 64 مقاله شامل 887 صفحه ارائه شده است ...
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اولین نشست از سلسله نشست های بازخوانی ادله موافقان و مخالفان افزایش سن ازدواج در روز سه شنبه 12 آذر در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی تهران برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
دومین کنفرانس بین المللی علوم انسانی و پژوهش های اسلامی با محورهای متنوع و با امتیاز چاپ مقالات کنفرانس در مجلات با نمایه ISC، ISI و اسکپوس برگزار می شود.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۳:۵۴    
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه همایش دخترانه متفاوت را در تالار علامه امینی(ره) دانشکده علوم انسانی این واحد برگزار کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۲:۰۶    
ایسنا/اردبیل به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اردبیل،کارگاه آموزشی کاربردهای زبان بدن در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۰:۳۷    
گروه دانشگاه عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی معتقد است مؤلفه هایی همچون استاد، دانشجو، مواد درسی و محیط آموزشی در میزان موفقیت آموزش عالی نقش دارد ...
مصداق   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۴:۵۱    
پایگاه تحلیلی مصداق/ تحقق اقتدار و رسیدن به حداقل های اقتدار در زمینه های مختلف از اقتدار نظامی و امنیتی گرفته تا اقتدار سیاسی و اقتصادی شاخص ها و بسترهای مختص به خود را دارد ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۹:۳۶    
گروه دانشگاه عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی اظهار کرد: کار فرهنگی در دانشگاه عبارت از مجموعه تلاش های آگاهانه ای است که دست اندرکاران دانشگاه انجام می دهند تا فرایندهای دانشگاهی و ارزش های دانشگاه یعنی یادگیری تسهیل شود و در اولویت قرار گیرد.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۹:۲۱    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین هاشمی با اشاره به نام گذاری هفته پژوهش از سوی ستاد پژوهشی حوزه گفت: شنبه، پژوهش و بیانیه گام دوم، یکشنبه، پژوهش و سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، دوشنبه، پژوهش و معنویت و اخلاق، سه شنبه پژوهش و حوزه انقلابی، چهارشنبه پژوهش ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- طرح افزایش حداقل سن ازدواج (کودک همسری) در نشستی با همین عنوان و با حضور موافقان و مخالفان این طرح در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۷:۲۶    
تهران- ایرناپلاس- نشست بازتخصیص خاموش آب و رونمایی از پژوهش بازتخصیص آب کشاورزی و تعارضات ناشی از آن فردا در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۵:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
نشست خاستگاه های فلسفی مشاوره و روان درمانی در سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت) برگزارمی شود.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۵:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری، از بوشهر به عنوان مرکز تولید محصولات علمی و پژوهشی در عرصه علوم انسانی یاد کرد و گفت: تمدن سیراف یک تمدن بسیار کهن و تاثیرگذار نه تنها در جغرافیای خلیج فارس، بلکه در جهان است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۵:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
برگزاری کنفرانس نقش معارف دینی در مقابله با جریان های افراطی و تکفیری ، نخستین همایش بین المللی انجمن علمی باستان شناسی ایران و بررسی نقش زنان در گفتمان قومیت ها برای صلح و انسجام ملی ازجمله اخبار حوزه اندیشه در 12 آذرماه است.
سلام نو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۴:۲۸   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت ثبت نام برای شرکت در آزمون دکتری تا ساعت 24 روز پنج شنبه 14 آذر ماه جاری خبر داد. دکتر حسین توکلی ...
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه فلسفه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با تبیین تفاوت های مبانی انسان شناختی در علوم اسلامی و مدرن گفت: انسان شناسی در فلسفه و علوم اسلامی عرفانی و خدامحور است. ...