سه شنبه ۰۴ تیرساعت ۱۹:۱۰Jun 2019 25

جدیدترین‌های «علوم انسانی»

شبکه اجتهاد   ۱۹ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به لزوم بازتعریف دوره سطح حوزه به عنوان دوره فقه عمومی گفت: تخصص گرایی بعد از این دوره می تواند به اسلامی سازی علوم انسانی نیز کمک کند. شرط اسلامی سازی یا توجه به ابعاد اسلامی در رشته های علوم انسانی، توانمندسازی علوم اسلامی از جمله فقه است.
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد گفت: در 5 سال اخیر 2600 کرسی نظریه پردازی در دانشگاه ها برگزار شده که تاکنون حدود 27 نظریه و نوآوری که نتیجه برگزاری این کرسی ها بوده به ثبت رسیده است.
حوزه   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ کارگاه تخصصی شیوه استخراج مقاله علمی- پژوهشی از پایان نامه ارشد و رساله دکتری ، صبح امروز به همت مجتمع آموزش عالی علوم انسانی برگزار شد.
پرس شیعه   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نشست چیستی عرفان تطبیقی با تدریس هادی وکیلی برگزار می شود. به گزارش شیعه پرس، به همت پژوهشکده حکمت معاصر نشست چیستی عرفان تطبیقی برگزار می شود. سخنران این نشست هادی وکیلی، عضو هئیت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. ...
آنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای ارتباط فلسفه و علوم اجتماعی باید در دانشگاه ها مرکزی دایر شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم انسانی نگاه ویژه ای خواهد داشت و ما به صورت تخصصی در حوزه علوم اسلامی، هنر و اسلامی کردن این عرصه برنامه داریم.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، در این گزارش به بیان توضیحاتی پیرامون هر آنچه باید درباره کنکور 98 بدانید می پردازیم. آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنج شنبه مورخ 98/04/13، داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر پنج شنبه مورخ 98/04/13 ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۰۵:۰۶    
شمار قابل توجهی از دانشجویان فنی مهندسی، در مقطع کارشناسی ارشد به رشته های علوم انسانی مهاجرت می کنند. در این گزارش با شماری از این دانشجویان همراه شدیم و از دلایل مهاجرت شان به علوم انسانی پرسیدیم.
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۰۳:۰۶    
نشست های گفتمان انقلاب اسلامی فرصتی برای تولید علو م انسانی اسلامی است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۰۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
هنرآنلاین : در نهمین برنامه از سلسله برنامه های سپاس، آیین سپاس علی اکبر صادقی، نقاش، تصویرساز و سازنده نخستین پویانمایی های ایرانی فردا چهارشنبه از سوی باشگاه شاهنامه پژوهان با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۲۲:۰۲    
حجت الاسلام طاهری گفت: قطعا علوم انسانی کشور ما با علوم انسانی غرب متفاوت است و باید تلاش کنیم که علوم اسلامی مبتنی بر اسلام را در کشور نهادینه کنیم.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام خسروپناه گفت: ظرفیت خوبی برای تعالی در کشور وجود دارد و شرط آن این است که علوم انسانی بومی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۲۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خوارزمی گفت: کسی که در شورای تحول علوم انسانی باشد مگر نباید در تراز انقلاب اسلامی عمل کند؟ شورای تحول بی تحرک است و به وظایف خود عمل نمی کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۲۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا - تهران - دومین نشست نارکوتروریسم تهدیدی برای امنیت بین المللی عصر دوشنبه با حضور قدیر تودورویچ سفیر صربستان در تهران در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.(عکس از مهدی جعفری)
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۶:۵۷    
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان گفت:نشست های گفتمان انقلاب آثار فاخر در حوزه علوم انسانی اسلامی را ترویج می دهد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۶:۰۰    
نشست برون رفت از معضلات آموزش و پرورش، اصلاح یا انقلاب؟ با حضور تنی چند از صاحبنظران در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۵:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
قاسم پورحسن در نشست شبه خانواده گفت: سه نظریه مهم در باب شبه خانواده (H4C) وجود دارد که می توان از آن ها به عنوان رهیافت های بنیادین نام برد. اولین نشست شبه خانواده با عنوان نگاهی به بنیان های نظری شبه خانواده به همت دفتر مطالعات و پژوهش های اجتماعی بنیاد توسعه آفرینش برتر و پژوهشگاه علوم انسانی ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۵:۳۸    
نشست رسانه های اجتماعی، کاربران ایرانی و سبک زندگی موبیتال در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
گلستان ما   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۴:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پیشرفتهای مختلفی که در زمینه، نانو، هسته ای و موشکی توسط دانشمندانی حاصل شد که روحیه جهادی و بسیجی داشتند و بنده از نزدیک بسیاری از این دانشمندان را می شناسم و داشتن غیرت دینی بارزه اصلی تمامی آنها بود.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۳:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
شب محمدحسین پاپلی یزدی، با همکاری مجله بخارا عصر روز گذشته در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اقتدار ایران زائیده علم در کشور است، گفت: در عرصه هسته ای و نانو دانشمند سکولار نداریم و اساتیدی که در کشور علم آموزی می کنند همه از بسیج اساتید هستند.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۲:۵۱    
گروه اندیشه نشست علمی چیستی عرفان تطبیقی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، دوشنبه، 10 تیر، برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۲:۴۲    
گروه اندیشه نشست خوانش فصل اول از کتاب شذرات المعارف با حضور حجت الاسلام مهدوی زادگان در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۲:۴۰    
کتاب فلسفه و ادبیات که به تازگی توسط دکتر کریم مجتهدی، چهره ماندگار فلسفه تالیف و به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی روانه بازار نشر شده است، در عین اینکه اثری فلسفی است کاری میان رشته ای نیز محسوب می شود
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۲:۴۰    
نماینده آستان قدس در نشست های گفتمان انقلاب اسلامی استان قم گفت: برگزاری نشست های گفتمان انقلاب اسلامی گامی مهم در اسلامی سازی علوم انسانی است.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۳    
نشست تاریخچه نورس در تالار استاد عباس اقبال آشتیانی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می شود.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نشست طبقه متوسط؛ واقعیت یا خیال، تمنای ساخت جامعه آبرومند با سخنرانی نعمت الله فاضلی در مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران بر گزار می شود. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۰:۱۲    
اقتصاد ایران: حسن بنیانیان با اشاره به طرح پیوست فرهنگی گفت: در فراگیری علوم انسانی و انتقال آن به داخل کشور باید تغییراتی را در ارائه آن و متناسب با فرهنگ جامعه لحاظ کرد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۹:۵۴    
نشست چیستی عرفان تطبیقی با سخنرانی هادی وکیلی و میزبانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۶:۳۳   + ۴۲ سایت دیگر  
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری تهران پرس، درباره زمان دریافت کارت آزمون سراسری گفت: نحوه پرینت کارت و رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور 98 از فردا دوشنبه سوم تیرماه 98 بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری تهران پرس – احسان زیورعالم چهارشنبه گذشته خانه اندیشمندان علوم انسانی در قالب شب بخارا، میزبان یادمانی برای شاهین سرکیسیان، هنرمند فقید تئاتر بود. سرکیسیان که تحصیل کرده فرانسه بود، در ایران به تصویری از هنرمند ناموفق بدل می شود ...
سازمان سنجش   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۴:۲۱   + ۲۲ سایت دیگر  
بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیانی که در آزمون سراسری سال 1398 ثبت نام نموده اند می رساند آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنج شنبه مورخ 98/04/13 ، داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر پنج شنبه مورخ 98/04/13 ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۴:۱۴    
معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم گفت: برگزاری نشست های گفتمان انقلاب اسلامی در تدوین علوم انسانی اسلامی بسیار مهم است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ترجمه تاریخچه نورس در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران نقد و بررسی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
نشست الگوی حکمرانی جمهوری اسلامی ایران در فضای مجازی با سخنرانی رضا غلامی در مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا برگزار می شود.
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۲:۴۴    
توجه بیش از اندازه برزیل به علوم پایه می تواند مانع از رشد رشته های تحصیلی علوم انسانی در این کشور شود.
انجمن علوم سیاسی ایران   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۱:۴۷    
کمیته مطالعات منطقهای انجمن علوم سیاسی ایران در نظر دارد نشست تخصصی نارکوتروریسم، تهدید علیه امنیت بین الملل را با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی در روز دوشنبه 3 تیر 1398 ساعت 17 برگزار کند. این نشست در سالن خیام برگزار خواهد شد و ورود برای عموم علاقمندان آزاد است.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۱۰:۱۸    
شب محمدحسین پاپلی یزدی با همکاری مجله بخارا در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تنی چند از پژوهشگران علوم انسانی با اشاره به اهمیت حضور نخبگان در اداره مسایل کشور، به بررسی چگونگی تحقق این مهم پرداخت و اظهار کردند: مراکز علمی ما دکترین ندارند و به تعبیری از نوعی بی مرامی رنج می برند.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۹:۱۸    
رئیس کارگروه بررسی مرجعیت علمی قرآن گفت: کارگروهی در پژوهشکده علوم و فرهنگ اسلامی تشکیل شده که در دو رشته علوم اسلامی و 2 رشته علوم انسانی مرجعیت علمی قرآن را بررسی می کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
4 هزار و 35 داوطلب دختر کنکور سراسری با حضور در جهاد دانشگاهی خوزستان، در آزمون سراسری شرکت می کنند. به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، این آزمون در روزهای پنجشنبه و جمعه، 13 و 14 تیرماه همزمان با سراسر کشور در خوزستان نیز برگزار می شود. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۱:۴۰    
ایجاد ارتباط مستقیم میان دوره های تحصیلی و بازار کار در دانمارک، بقای علوم انسانی در این کشور را به خطر می اندازد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ - ۰۰:۰۲    
گروه حوزه های علمیه رئیس جامعةالمصطفی العالمیه با تأکید بر این که علوم انسانی به عنوان مبنای علوم دیگر، به عرصه های فرهنگی و تمدنی جهت می دهد، گفت: جامعةالمصطفی با هدف بازتولید و احیای تمدن نوین اسلامی، توجه ویژه ای به حوزه علوم انسانی دارد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۲۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از کتاب صوتی بیژن و منیژه عصر امروز با حضور جمعی از اهالی ادبیات، گویندگی و دوبلاژ کشور در سالن فردوسی خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۵:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به دانشگاهیان تأکید کرد: باید از آخرین دیدگاه علوم دنیا به ویژه علم توحیدی آگاهی داشته باشید.
فرهنگ امروز   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۵:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
راه اندازی دوره دکتری فلسفه علوم انسانی در مؤسسه امام خمینی (ره) در جلسه اخیر شورای تحول و ارتقا علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۳:۱۲    
نشست طرح بصیرت افزایی، اخلاق حرفه ای در پژوهش در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
رسا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۲:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین غلامی گفت: تحول در علوم انسانی و رسیدن به علوم انسانی مطلوب نیازمند افکار زنده و پیشرو است.
رسا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
پنجمین نشست از سلسله نشست های اساتید منتخب علوم انسانی اسلامی با محوریت علوم سیاسی اسلامی در بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.
فرهنگ امروز   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۱:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
رئیس شورای تحول علوم انسانی با اشاره به رشته فلسفه علوم انسانی گفت: این رشته می خواهد افرادی را تربیت کند که حرف مستدل برای حوزه و دانشگاه داشته و بتوانند علوم انسانی غربی را نقد کنند.