سه شنبه ۱۹ فروردینساعت ۱۲:۵۷Apr 2020 7

جدیدترین‌های «علوم انسانی»

 
آنا   ۴ دقیقه پیش    
جلسه دیدار نوروزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اعضای معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
سینا   ۱ ساعت پیش    
سیناپرس: معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی با تاکید بر ضرورت انجام تحقیقات کاربردی در حوزه علوم انسانی گفت: کار این پژوهشگاه توسعه علم نیست بلکه توسعه تحقیقاتی است که نتایج علمی و مفیدی برای جامعه دارد.
آنا   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بهترین مجرای تحقق بخش استحصال چالش ها و ارائه راهبردها برای حل معضل کرونا هیئت های اندیشه ورز استانی هستند که ظرفیت بالایی دارند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
فراخوان فصلنامه علمی و پژوهشی مطالعات میان رشته ای در علوم انسانی با هدف کمک به جامعه علمی و محققان داخلی برای فهم تحلیل و تبیین پدیده همه گیر ویروس کووید 19 و شیوع آن در سطح جهان و نیز ابعاد گسترده آن، منتشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۱۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گفته مدیر بانک سلول های انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، در سال 1389 و همزمان با افتتاح و شروع به کار آزمایشگاه های بانک سلول های انسانی و جانوری ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۲۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام خسروپناه معاون علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی یادداشت کوتاهی در نقد پایتخت 6 نوشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۷:۵۷    
تهران- ایرنا- معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: با تلاش اعضای هیات علمی 12 طرح پژوهشی با موضوع کرونا با توجه به زمینه ها و تخصص های علوم انسانی و اجتماعی متنوع به تصویب رسید.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۱۴:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
ردادی نوشت: وقتی جهان بیمار در حال پوست اندازی است، مغز متفکر آن نمی تواند بی تفاوت بماند. محققان علوم انسانی و علوم اجتماعی در سراسر دنیا بسیج شده اند که جهان پساکرونایی را آنگونه که فکر می کنند بهترین است بسازند.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۰۵:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
جهان پس از کرونا چه شکلی خواهد بود؟ این سؤالی است که این روزها ذهن بسیاری از اندیشمندان حوزه علوم انسانی به ویژه رشته های اقتصاد، علوم سیاسی و آینده پژوهی را به خود مشغول کرده است...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۰۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه لرستان گفت: با تامین اعتبار دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه سال 1400 به اتمام می رسد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۷:۳۱    
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی به کارگیری رویکرد ایران هراسی و ایران گریزی، از جمله مهم ترین اشکالات و نقدهای وارد بر سریال پایتخت6 می داند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیرحوزه علمیه قزوین گفت: باتوجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تولید علم، صدا و سیما باید با تکیه بر داشته های دینی در حوزه علوم انسانی برنامه هایی با محتوایی تهیه و در اختیار مخاطبان قرار دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۲:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
فصلنامه علمی و پژوهشی مطالعات میان رشته ای در علوم انسانی به منطور فهم تبیینی و تحلیلی همه گیر شدن ویروس کرونا فراخوان مقاله داد.
برترین ها / آنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۰۷:۵۲   + ۳۴ سایت دیگر  
روزنامه کیهان به نقل از حجت الاسلام خسروپناه استاد حوزه و دانشگاه در نقد سریال پرحاشیه پایتخت شش نوشت: فارغ از نقدهایی چون اختلاط نامحرم، تعابیر بی ادبانه مخصوصاًًُ نسبت به والدین، بی احترامی به نماز و حج و.. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۱:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
با شیوع گسترده ویروس کرونا از سوی اساتید حوزه های علوم انسانی، پویشی با عنوان "فراز و فرود زندگی" به منظور ارتقا آگاهی های جامعه در زمینه ابعاد مختلف کرونا ویروس کردند.
توجه به ظرفیت های غنی علوم انسانی و اجتماعی برای افزایش آگاهی، شناخت و معرفی ابعاد مختلف انسان همزمان با شیوع کرونا ویروس باعث راه اندازی پویشی با عنوان فراز و فرود زندگی شد تا اساتید علوم انسانی کشور گام هایی محکم در میدان مبارزه با این مهمان ناخوانده برداشته باشند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۹:۰۵    
مسئول هیئت اندیشه ورز علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت:تمرکز اصلی هیئت اندیشه ورز استان یزد در سال آینده برروی کاربردی سازی پایان نامه ها است.
الف   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۲:۵۷    
هر کس اخلاق نیکوماخوسی را دیده باشد، می داند که متن پیچیده ای ندارد و هر انسان تحصیل کرده ای می تواند آن را بخواند. با وجود این، ویژگی هایی چند باعث می شود که نیاز جدی به راهنمای مطالعه داشته باشد
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
سرشت و ماهیت علم توجیه و تبیین امر واقع است نه اعتراض و شوریدن بر آن. تبیین مهم ترین آغازگاه و کارویژه علم است و از این آغاز امرِ نو و امید نخواهد رویید. متن زیر یادداشتی از یحیی شعبانی، دانشجوی دکتری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است که در ادامه می خوانید؛ ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۱:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
32 دانشگاه ایرانی در رتبه بندی جهانی شانگهای حضور پررنگی داشته اند و دانشگاه آزاد اسلامی در علوم انسانی درخشان ظاهر شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۳:۱۵    
چاپ پانزدهم فقر احمق می کند، نوشتۀ مشترک سندهیل مولاینیتن و الدار شفیر، به همت نشر ترجمان علوم انسانی به چاپ رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۳:۰۱    
تهران- ایرنا- توجه به ذهنیت، خلاقیت و توانایی های کودکان و نوجوانان از دیرباز یکی از دغدغه های دانشمندان علوم انسانی بوده است. در همین راستا چه بسیار نویسندگان، هنرمندان و شاعرانی که جهت جهش فکری و روحی این گروه سنی با انتشار کتاب های ممتاز و شایسته گام های موثری برداشته اند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۳:۰۰    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۲:۰۵    
ویروس کرونا نظریه روابط بین الملل را با چالش تازه ای مواجه کرده است. از یک طرف بخشی از دانش حوزه بهداشت و سلامتِ عمومیِ بشر به حوزه علوم انسانی و مشخصاً روابط بین الملل راه پیدا کرده و از طرف دیگر جدال درون پارادایمی این رشته بر سر مفهوم جهانی شدن و آینده آن به اوج رسیده است ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
بهار آزادی - دکترای فلسفه و پژوهشگر فوق دکترا در جامعه شناسی یورونیوز در حالی که بحران کرونا به مرحله جهان گیری خود رسیده است، بسیاری از متفکران حوزه علوم انسانی ما را به اندیشه به جهان پسا کرونا و امید به شکل گیری خردی جدید چه در مقیاس فردی و چه در مقیاس جهانی فرامی خوانند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۰۹:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
ادغام داوطلبانه مؤسسات آموزشی غیرانتفاعی، تقاضامحور کردن پروژه های تحصیلات تکمیلی علوم انسانی و بازنگری در شیوه پذیرش کارشناسی ارشد برخی از وعده هایی بود که در سال 98 اعلام شد ولی محقق نشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۰۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
پویش رسانه ای امید تلاش کرده است تا با رویکردی میان رشته ای از رشته های علمی مختلف در حوزه علوم انسانی به منظور تقویت روحیه جامعه برای مقابله با سونامی کرونا بهره ببرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۰۰:۰۳    
رئیس مرکز مطالعات، برنامه ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: توجه به علوم انسانی و هنر برای تبدیل دانشگاه به نهاد علمی اسلامی بسیار با مهم است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای سیاست گذاری مجمع عالی علوم انسانی گفت: سید جواد طباطبایی فاقد طرح مباحث علمی منسجم و روشمند است و مدعیاتی را بدون ادله محکم و قابل دفاع مطرح می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۵:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
همه اذعان داریم که ابتکار مقام معظم رهبری در استفاده احسن از نوروز و نام گذاری هر سال به حوزه ای در علوم انسانی به جای درجا زدن بر تقویم حیوانی که پیش تر مرسوم بود، جای تحسین دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۵:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی ریاست جمهوری درباره بخشی از گرنت هایی که در سال جاری اعطا می شوند، گفت: اعطای گرنت بنیان (حوزه علوم پایه) و گرنت هایی در حوزه علوم انسانی از برنامه های صندوق در سال جاری هستند ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
کرونا فرصتی است برای اینکه بدانیم طبیعت همواره چالش های جدیدی پیش روی علم خواهد گذاشت و همواره مستعد آن است که غرور علمی ما را به چالش بکشد. متن زیر یادداشتی است از سیده معصومه موسوی، دکتری فلسفه دین از پژوهشگاه علوم انسانی که در گروه مطالعات اخلاقی پژوهشگاه فضای مجازی تهیه شده است؛ ...
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۲۰:۳۹    
مقالات اولین کنفرانس بین المللی حقوق و علوم انسانی در تاریخ 11 فروردین 1399 در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ 24 بهمن 1398 توسط دبیرخانه دائمی کنفرانس و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار شده است.در این رویداد 39 مقاله شامل 641 صفحه ارائه شده است ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مرکز ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با پیوستن به پویش در خانه بمانیم، کتاب بخوانیم آثار خود را به صورت رایگان در دسترس علاقه مندان قرار داد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۰۰:۳۰    
حجت الاسلام اسماعیل زاده گفت: ویروس کرونا به عنوان یک پدیده مهم و غیر قابل پیش بینی در عصر حاضر مسائل مختلفی را به وجود آورده که نیازمند تحقیق و پژوهش است.
مرکز ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با پیوستن به پویش درخانه بمانیم ،کتاب بخوانیم آثار خود را به صورت رایگان در دسترس علاقه مندان قرار داد. ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۰۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
خبرآنلاین: تدریس تلویزیونی دانش آموزان در تعطیلات نورزی همچنان ادامه دارد. شبکه آموزش، عهده دار پخش تدریس زنده درس های ابتدایی، متوسطه اول و رشته های ریاضی و تجربی متوسطه دوم است و شبکه چهار، به آموزش رشته های فنی و حرفه ای، علوم و معارف اسلامی و ادبیات و علوم انسانی می پردازد. ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۷:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
ویروس کرونا به ما هشدار می دهد که در جهان نولیبرال سیاست مدتهاست جای خود را به اقتصاد داده است و باید تمام قد انتقام خود از اقتصاد را بستاند. ب متن زیر یادداشتی از یحیی شعبانی ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
خلاء مطالعات هدفمند و عدم کنش گری مطلوب جامعه علوم انسانی موجب شده تا بیش از هر زمان دیگری ما شاهد موج گزاره ها و مطالب ژورنالیستی خام با لعاب نظریه پردازی علمی باشیم.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۴:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
صداقت ثمرحسینی با بیان اینکه امام حسین(ع) ذخیره پیغمبر اکرم(ص) برای حساس ترین دوره تاریخ اسلام بود، گفت: مناعتِ طبع امام حسین(ع) عزتی خدادادی و در امتداد عزت رسول الله(ص) است. ...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۹:۱۴    
گریگوری منکیو، در این کتاب به روایت اصول علم اقتصاد و مبانی علم اقتصاد در رشته اقتصاد و سایر رشته های علوم انسانی و همچنین قضایای واقعی، کاربردها و سایر ابزارهای آموزشی است که با توجه به موضوع دروس قابل تدریس است، می پردازد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۶:۰۸    
حوزه/ مسئول قرارگاه اساتید و طلاب انقلابی تصریح کرد: بی شک اسلامی سازی علوم انسانی و ایجاد تحول مطلوب در این رابطه، پیش نیاز شکل گیری تمدن نوین اسلامی است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
کرونا ما را ناگزیر به خانه نشینی کرده است و این موقعیت می تواند آغازی برای بازگشت مجدد خانه در زندگی شهری و کلانشهری و پایان دوره فرار از خانه باشد. به گزارش شیعه پرس، متن زیر یادداشتی از نعمت الله فاضلی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است که در ادامه می خوانید؛ ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۴:۴۵    
منابع آزمون مرحله دوم المپیاد علمی اقتصاد و مدیریت توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام شد. به گزارش روابط عمومی سازمان، منابع مرحله دوم آزمون المپیاد اقتصاد و مدیریت، به شرح زیر اعلام می گرد: _ آمار و کاربرد آن در مدیریت جلد اول ( عادل آذر_منصور مومنی) ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۲:۴۰    
مدیر پژوهشکده مطالعات قرآنی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به بیان توضیحاتی درباره فعالیت های این پژوهشکده پرداخت.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۶:۲۷    
حجت الاسلام سیدحسین حسینی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به ارائه توضیحاتی در زمینه اصول و مبانی مسئله نظم نوین جهانی پرداخت.
آنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۴:۰۶    
مدیرکل هدایت و توانمندسازی معاونت پژوهشی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از توجه به علوم انسانی و رشته های بین رشته ای در دوره جدید فعالیت انجمن های علمی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
همایش مجازی ابعاد اجتماعی-انسانی کرونا در ایران به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۰۸:۵۴    
مسئول هیئت اندیشه ورز علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان گفت: هرگونه تغییر و تحولی، نیازمند ابزار و وسایل خاص و بسترهای مناسب است؛ اما متاسفانه زیرساخت های مناسب برای تحول علوم انسانی در دانشگاه آزاد استان کرمان وجود ندارد.