شنبه ۲۸ دیساعت ۰۴:۱۸Jan 2020 18

جدیدترین‌های «قتل جمال خاشقچی»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۰۹:۱۵   + ۲۵ سایت دیگر  
نخست وزیر مالزی از اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی انتقاد کرد و تاکید کرد که مسلمانان جهان باید درمقابل تهدیدات متحد شوند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۹:۳۹   + ۱۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: پس از گذشت پنج روز از صدور احکام متهمان پرونده قتل جمال خاشقچی نویسنده منتقد عربستانی و تبرئه به اصطلاح دانه درشت ها، 24 تن از معارضان معروف عربستانی در بیانیه ای، دستگاه قضایی دولت سعودی را فاسد خظاب کردند. ...
الف   ۱۳۹۸/۱۰/۰۶ - ۱۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
حکم جنجالی دادگاه عربستان سعودی در ارتباط با قتل جمال خاشقچی که انتقادات گسترده ای را نیز در پی داشته، نشان دهنده ساختگی بودن روند بررسی این پرونده و تلاش برای مخفی کردن نقش مقام های ریاض و به ویژه محمد بن سلمان در این ماجرا است
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۰۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
دادستانی عربستان روز دوشنبه دوم دی ماه، پنج نفر از متهمان پرونده قتل جمال خاشقچی را به اعدام محکوم کرد.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
حکم عربستان سعودی در رابطه با پرونده قتل جمال خاشقچی هرچند در رسانه ها بازتاب گسترده ای داشت ولی از نظر تحلیلگران و مداقه کنندگان امر، تنها نمایشی برای تطهیر حکومت سعودی تلقی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۶:۴۸    
لندن – ایرنا – نشریه تایمز روز چهارشنبه در گزارشی نوشت؛ قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی لکه ننگی بر چهره رژیم آل سعود است که پاک کردنش کار ساده ای نخواهد بود.
موج   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۳:۱۹    
شماری از قانونگذاران آمریکا به حکم دستگاه قضایی عربستان در پرونده قتل جمال خاشقچی اعتراض کرده و آن را ناعادلانه خواندند.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۱:۳۱    
شفقنا_شورای همکاری خلیج فارس امروز(چهارشنبه) درخصوص احکام صادره درخصوص عاملان قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی بیانیه ای را صادر کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از اسپوتنیک ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۰۸:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
عربستان یک شبه عدالت مضحک و شرم آور را در پرونده قتل جمال خاشقچی به نمایش گذاشت. مقام های این کشور بعد از یک محاکمه در پشت درهای بسته دوشنبه اعلام کردند، پنج تن از عوامل دخیل در این قتل رخ داده در دوم اکتبر 2018 به اعدام و سه تن دیگر از این عوامل به حبس محکوم شده اند ...
بازتاب   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۲۳:۵۳   + ۱۹ سایت دیگر  
روزنامه واشنگتن پست طی مقاله ای در واکنش به صدور حکم در پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی از سوی دادگاه این کشور، نوشت: احکامی که دستگاه قضایی سعودی درباره پرونده قتل خاشقچی اعلام کرد تمسخر گستاخانه عدالت است و این احکام همچنین توهین به خاشقچی ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۷:۳۳    
شفقنا- اتحادیه اروپا در پیامی که برای عربستان سعودی داشت اعلام کرد که باید همه کسانی که در قتل روزنامه نگار سابق این کشور دست داشتند بازداشت شوند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از المیادین،دادستانی عربستان اخیرا 5 نفر را به خاطر دست داشتن در قتل جمال خاشقچی محکوم به اعدام کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۶:۲۶    
تهران - ایرنا - دادگاهی در ریاض، دیروز (دوشنبه) پنج نفر از 11 مظنون بی نام و نشان پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار مخالف و منتقد رژیم سعودی را به اعدام و سه نفر از آنها را در مجموع به 24 سال زندان محکوم و مابقی را تبرئه کرد، آرایی که حتی با تعجب و خشم دوستان آل سعود مواجه شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۶:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
یک مقام ترکیه با توهین آمیز خواندن احکام پرونده قتل جمال خاشقچی ، گفت آنکارا این پرونده را پیگیری خواهد کرد، فارغ از اینکه عامل این قتل چه منصبی در نظام سعودی داشته باشد.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس ٬ صدور حکم اعدام برای 5 تن از عاملین سطح پایین و کم اهمیت جنایت قتل جمال خاشقچی در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول٬ کسی را غافلگیر نکرد ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
سعود القحطانی مشاور سابق دیوان پادشاهی عربستان و متهم ردیف اول پرونده قتل جمال خاشقچی پس از تبرئه توسط دادگاه سعودی، قصیده ای را در مدح خود و هجو ترکیه و قطر سرود.
تهران نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، دولت ترکیه در نخستین واکنش به صدور حکم اعدام برای پنج نفر از متهمین به مشارکت در قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار معروف سعودی از سوی دادگاهی وابسته به دولت عربستان سعودی اعلام کرد که که این حکم انتظارات این دولت را برآورده نکرده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
بحرین و امارات احکام دستگاه قضایی عربستان سعودی درباره قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد این کشور را بیانگر سلامت این دستگاه و پایبندی ریاض به قانون خواندند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۱۸ سایت دیگر  
گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد اعدام های خودسرانه عربستان حکم صادره برای متهمان قتل جمال خاشقچی توسط ریاض را تمسخر آمیز دانست.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۰۶:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اعضای دموکرات و مستقل کنگره آمریکا احکام دادگاه پرونده قتل جمال خاشقچی و حمایت دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده از حاکمان سعودی را رد کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۰۲:۴۲    
نیویورک-ایرنا- سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: دبیرکل همچنان خواستار تحقیقات مستقل و بیطرفانه در خصوص قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی است.
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۲۰:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
دادستانی عربستان با اعلام احکام اولیه برخی متهمان در پرونده قتل جمال خاشقچی اعلا کرد: تحقیقات نشان داده هیچ نیتی از قبل برای کشتن خاشقچی وجود نداشته است. ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۹:۵۷    
گروه بین الملل وزارت خارجه ترکیه امروز، 2 دی ماه، اعلام کرد: احکام قضایی عربستان سعودی که علیه عاملان قتل جمال خاشقچی ، روزنامه نگار منتقد سیاست های آل سعود صادر شده، از نظر ترکیه و جامعه جهانی رضایت بخش نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۹:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
یک مقام ارشد آمریکایی با استقبال از احکام صادره در پرونده قتل جمال خاشقچی ، این دادگاه را یک گام نخست مهم توصیف کرده است.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- ترکیه بار دیگر خواستار همکاری با مقام های عربستان در رابطه با پرونده قتل روزنامه نگار منتقد سعودی شد. به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، ترکیه امروز - دوشنبه- اعلام کرد که حکم دادستانی عربستان درباره عاملان قتل جمال خاشقچی ، روزنامه نگار منتقد سعودی، با عدالت فاصله بسیار دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد اعدام های خودسرانه، احکام صادره در پرونده قتل جمال خاشقچی را مصداق مضحکه قرار دادن عدالت توصیف کرد.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۷:۰۳    
شفقنا- وزارت خارجه بریتانیا در پیامی از عربستان خواست تا همه کسانی را که مسئول قتل جمال خاشقچی بودند بازخواست و محاکمه کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از آرتی عربی، دومینیک راب وزیر امور خارجه بریتانیا در واکنش به حکم اعدام علیه 5 نفر که متهم به دست داشتن در قتل جمال خاشقچی هستند ...
جام نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
دادستانی کل عربستان اعلام کرد که 5 تن در ارتباط با قتل جمال خاشقچی به اعدام و سه تن دیگر به حبس درازمدت محکوم شده اند. دادگاه در عین حال دو تن از مشاوران ارشد ولیعهد سعودی که از متهمان اصلی هستند، را تبرئه کرده است.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۲۲:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: دولت ترکیه روز دوشنبه ضمن رد حکم اعدام دادستان سعودی برای پنج نفر در خصوص پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود، آن را بسیار دور از انتظارات خود و انتظارات جامعه بین الملل خواند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۵:۳۱    
دادستانی عربستان برای پنج نفر از متهمان رده پایین قتل جمال خاشقچی حکم اعدام صادر و مقام های رده بالا را از اتهام دست داشتن در قتل او تبرئه کرد.
الف   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۳:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
دادستانی کل سعودی امروز از صدور حکم اعدام برای پنج نفر در ارتباط با پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه و تبرئه سعود القحطانی مشاور بن سلمان در این پرونده خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۳:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
دادستان سعودی از صدور حکم اعدام پنج نفر در پرونده قتل جمال خاشقچی خبر داد و گفت که حکم اولیه 11 نفر در این ماجرا صادر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۳:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
دادستان سعودی از صدور حکم اعدام پنج نفر در پرونده قتل جمال خاشقچی خبر داد و گفت که حکم اولیه 11 نفر در این ماجرا صادر شده است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ - ۱۱:۳۷    
لیندسی گراهام جمهوری خواه آمریکایی در اظهاراتی با اشاره به قتل جمال خاشقچی توسط مقامات ارشد عربستان سعودی خواستار تغییر این رژیم شده است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۱۰:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: کنگره آمریکا به سازمان اطلاعات این کشور (سیا) یک ماه مهلت داده تا مشخص کند که ولیعهد عربستان مسئول قتل جمال خاشقچی است یا خیر.
صبا ایران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
کنگره آمریکا به سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی این کشور یک ماه مهلت داد درباره نقش محمد بن سلمان، شاهزاده سعودی در قتل جمال خاشقچی شفاف سازی کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، محمد العتیبی را که در زمان قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار عرب، سرکنسول عربستان در استانبول بود، از ورود به آمریکا منع کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۹:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
خزانه داری آمریکا سرکنسول سابق عربستان سعودی در استانبول را که در قتل جمال خاشقچی نقش داشته، در فهرست تحریم قرار داده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۶:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ رند پال نماینده جمهوری خواه مردم ایالت کنتاکی در مجلس سنای آمریکا در پیامی توئیتری به سه موضوع زیر اشاره کرد: ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۰۸:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
دردسرهای قتل روزنامه نگار منتقد سعودی هنوز برای ریاض ادامه دارد و این بار باعث رد پیشنهاد یک شرکت آمریکایی برای آموزش دستگاه اطلاعاتی سعودی شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۱:۳۱    
علبا وجود آنکه محمد بن سلمان ولیعهد عربستان برای پاکسازی پرونده سیاه بین المللی و منطقه ای خود از جنایت هایش مانند کشتار مردم بی پناه یمن و قتل جمال خاشقچی در تلاش است، اما در همین حین به سیاست های خود مبتنی بر بستن دهان های منتقد، مجازات مخالفان و فعالان و بازداشت های سریالی ادامه می دهد.
سلام نو   ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ - ۰۸:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، برنی سندرز شامگاه چهارشنبه در مناظره انتخاباتی داوطلبان دموکرات که در آتلانتای ایالت جورجیا برگزار شد، با اشاره به قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی افزود: نه فقط به خاطر این قتل، این یک رژیم دیکتاتوری وحشی است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی صدراعظم آلمان مجددا از عربستان خواست توضیحی کامل و موثق درباره قتل جمال خاشقچی ارائه کند.
جام نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شرکت اوبر در تازه ترین اظهار نظر خود قتل جمال خاشقچی را مسئله ای قابل اغماض بیان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۱:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
یک مقام ارشد آمریکا در کتابی گفته که رئیس جمهور کشورش صراحتا گفته بود حاضر به مقابله جدی با ولیعهد سعودی در خصوص پرونده قتل جمال خاشقچی نیست و علت آن را احتمال افزایش قیمت نفت ذکر کرده بود.
افکار نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۲۱:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
با وجود گذشت بیش از یک سال از قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی، محمد بن سلمان ولی عهد سعودی همچنان به بازداشت خودسرانه فعالان و روحانیون منتقد خود می پردازد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- هفته نامه انگلیسی فاش کرد: جرد کوشنر داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریکا قبل از قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار عرب، مجوز بازداشت او را صادر کرده بود.
الف   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش الف رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان، در گفتگوی اختصاصی با المانیتور پیرامون مسائل مختلف از جمله روابط با ایران گفت:ادعای مشارکت مخفی سعودی ها با اسرائیل بر سر مساله ایران دروغ است. ...
سلام نو   ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ - ۱۹:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، چاووش اوغلو در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره قطر که امروز (چهارشنبه) پخش شد در خصوص قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار و منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول ...