پنجشنبه ۰۱ فروردینساعت ۱۹:۲۲Mar 2019 21
 

جدیدترین‌های «استاد حوزه علمیه»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۰۱ - ۰۲:۲۵    
استاد حوزه علمیه قم از عید به عنوان بهانه ای برای افزایش نشاط در جامعه، دیدو بازدیدها و رفع کینه ها یاد کرد و گفت: آداب اصیل عید نوروز در حقیقت عبادت خداوند متعال و حرکت در مسیر آموزه های دینی اسلام است.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۰۹:۱۳    
استاد حوزه علمیه گفت: گاهی دیگران با اعمال و رفتار نادرست دل شما را می شکنند اگر می خواهید در زندگی آسایش داشته باشید آنها را ببخشید.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۹:۵۹    
تهران-ایرنا- حجت الاسلام مهدی گرجی استاد حوزه علمیه و پژوهشگر امور فرهنگی، اساس حکمرانی امام علی(ع) را عدل، انصاف و خدا محوری دانست و گفت: آن امام همام احکام الهی را اجرا و مردم را به سوی خیر و صلاح دعوت می کرد ...
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۰۹:۱۴    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه چهارشنبه سوری رنگ و لعاب خود را تغییر داده است، گفت: طلاب باید با آگاهی بخشی به مردم، این شادی خانمان سوزِ آمیخته با خطر و خسارت را تقبیح کنند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۹:۵۲    
همدان- ایرنا- استاد حوزه علمیه تهران با تاکید بر اینکه خون مطهر شهدا ضامن بقای انقلاب اسلامی است گفت: انقلاب پس از چهل سال به واسطه رشادت ها و از خودگذشتگی شهدا به رشد و بالندگی رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۶:۰۳    
یک استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مقاومت و ایثار شهدا و رزمندگان دشمن را به ستوه آورد، خدمت بی منت و رسیدگی به خانوداه های معظم شهدا و ایثارگران را از وظایف اصلی مسوولان دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۰۹:۵۲    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه آموزه های تربیتی امام جواد(ع) بهترین راهکار برای تربیت جوانان است گفت: تخصص داشتن در هر کاری که انسان قصد انجام آن را دارد از جمله سفارش های امام جواد(ع) است.
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۸:۴۷    
شفقنا – شبستان نوشت: حجت الاسلام هاشمیان گفت: در ماه رجب دنبال مراقبه، توبه و استغفار باشید تا با کسب رضایت الهی بهشت خود را فراهم کنید. حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان به مناسبت ماه رجب در مسجد جامع غدیر به سخنرانی پرداخت و گفت: در ایامی همچون ماه رجب بسیار باید دنبال مراقبه باشیم. ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۲۳:۵۶    
به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، حجت الاسلام سید هادی چاوشی شامگاه جمعه در نشست هم اندیشی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: برای اجرایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب هرکس در هر پست و مقام و موقعیتی که هست باید تلاش کند. ...
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۲۲:۰۵    
استاد حوزه علمیه گفت: از وظائف طلاب و حوزه های علمیه مسؤولیت پذیری در تبیین آرمان های انقلاب ناظر به بیانیه گام دوم است.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۲۱:۵۶    
استاد حوزه علمیه گفت: انقلاب فرصت خوبی را در اختیار اصحاب هنر و رسانه قرار داد که باید در راستای اهداف انقلابی حرکت کنند و از آن ابزار استفاده کنند.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۷:۵۲    
استاد حوزه علمیه قم با بیان این که بندگی خدا صرفا منوط به انجام واجبات نیست، گفت: ترک محرمات و انجام واجبات اولین قدم بندگی خداوند است.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۰:۲۲    
حوزه/ استاد حوزه علمیه قزوین برنامه ریزی منظم طلاب برای تعطیلات نوروزی را ضروری خواند.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۲۳:۰۶    
استاد حوزه علمیه گفت: از آنجایی که حجت الاسلام والمسلمین شعبانی در بعد علمی دارای شخصیت بالایی است باید اقشار علمی همدان از وی استفاده کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۱۵:۳۰    
قم- استاد حوزه علمیه قم گفت:امروز بزرگترین قدرت نظامی دنیا رقیب خود را ایران می داند و ایران که در گذشته نوکر آمریکا بود با انقلاب امام خمینی(ره) به این جایگاه رسیده است.
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۱۴:۴۸    
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: واحدهای تولیدی که از کار افتاده و فعالیت نمی کنند باید مجدد راه اندازی شوند چون دستگاه تولیدی که از چرخه فعالیت بیفتد کشور با مشکل روبرو می شود. ...
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۱۰:۳۶    
استاد حوزه علمیه گفت: دغدغه طلاب و حوزه های علمیه در صورتی که داعیه انقلاب دارند، گسترش و تعمیق گفتمان انقلاب اسلامی است.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۲۳:۴۵    
استاد حوزه علمیه گفت: زندگی انسان در حال تحول دائمی است و مشاور باید فرد را اصلاح کند و ضمن رسیدن به تعادل او را به تعالی برساند.
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۲۲:۴۲    
به گزارش ایرنا در این مراسم اقشار مختلف بسیجیان، طلاب، روحانیون و علاقه مندان حضور داشتند. یک استاد حوزه علمیه در این مراسم گفت:90 درصد شهدای مدافع حرم جوان بودند و باید جوانان آنها را الگوی اعمال و رفتار خود قرار دهند. ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۲۱:۵۰    
استاد حوزه علمیه گفت: در کتاب صحیفه علویه که شامل اکثر دعا و مناجات های منسوب به امیرمؤمنان علی (ع) است در این مناجات ها مولا علی(ع) درس هایی را ..
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۲۰:۴۰    
شفقنا – سایت شبستان نوشت: حجت الاسلام مومنی با بیان اینکه انس با قران مجید زنگار گناه را از قلب انسان پاک می کند، گفت: زیارت جامعه کبیره امام هادی(ع) یک دوره معرفتی نسبت به اهل بیت(ع) است. ...
جمهوریت   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۴:۳۹    
استاد حوزه علمیه قم ضمن تشکر از عملکرد اداره کل اوقاف قم به خاطر برگزاری همایش بزرگداشت علمای واقف گفت: ارائه الگوهای مناسب در زمینه وقف، نقش مهمی در ترویج این سنت حسنه نبوی دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۳:۴۱    
گروه استان ها- استاد حوزه علمیه با اشاره به انتخاب حجت الاسلام شعبانی به عنوان نماینده ولی فقیه در همدان گفت:"حجت الاسلام شعبانی" از مدرسان رسمی سطوح عالی حوزه علمیه قم و دارای اخلاقی خوب و اسلامی است.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۱:۱۲    
استاد حوزه علمیه زیارت جامعه کبیره را یک دوره کامل و جامع امام شناسی دانست و آن را از نظر قوت سند، جامعیت متن و فصاحت کلام بی نظیر بیان کرد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۰:۵۷    
استاد حوزه علمیه قم ضمن تشکر از عملکرد اداره کل اوقاف قم به خاطر برگزاری همایش بزرگداشت علمای واقف گفت: ارائه الگوهای مناسب در زمینه وقف، نقش مهمی در ترویج این سنت حسنه نبوی دارد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۰۲:۴۸    
به گزارش ایکنا از قم، آیت الله جعفر سبحانی استاد حوزه علمیه استان امشب 21 اسفندماه در دیدار جمعی از معاونین تبلیغی سازمان اوقاف و امور خیریه که در قم برگزار شد، با اشاره به جایگاه تبلیغ در قرآن ...
جمهوریت   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۹:۳۹    
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه هنر ارتباط مستقیمی با زیبایی و معنویت دارد، گفت: هنرمندان بسیجی باید اصل هنر را بدون هیچ مشکلی به مردم جامعه منتقل کنند تا جامعه با ابزار هنر به سمت تعالی هدایت شود.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۴:۰۲    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان آینه تمام نمای صفات جلال و جمال خدا است، گفت: معرفت نفس مقدمه خداشناسی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۲:۵۸    
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه هنر ارتباط مستقیمی با زیبایی و معنویت دارد، گفت: هنرمندان بسیجی باید اصل هنر را بدون هیچ مشکلی به مردم جامعه منتقل کنند تا جامعه با ابزار هنر به سمت تعالی هدایت شود.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۱:۰۵    
استاد حوزه علمیه به جایگاه پدر و مادر اشاره کرد و گفت: جایگاه و قدر و منزلت پدر و مادر در اسلام به اندازه ای بالا است که حتی نگاه با محبت به پدر و مادر عبادت است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۰۹:۵۳    
قم - استاد حوزه علمیه قم خالی کردن دین از محتوای زندگی انسان را به معنی سکولاریسم دانست و گفت: امروز تمام قدرت های بزرگ دنیا همین امر را به شکل های مختلف تقویت می کنند.
ربیع   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۰۹:۴۱    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در مراسم میلاد با سعادت امام باقر (ع) و در دعای ندبه آستان مقدس سلطانعلی ابن امام محمد باقر (ع) فرزند امام باقر (ع) در مشهد اردهال کاشان گفت ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۷:۴۷    
به گزارش ایرنا یک استاد حوزه علمیه در این همایش گفت: نماز تمرینی برای زندگی بهتر انسان ها است و می توان آثار آن را در زندگی فردی و اجتماعی هر فردی مشاهده کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۶:۵۴    
قم- استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه جوانان می توانند نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب کنند، گفت:مسئله مهم در موفقیت ایران اعتماد به نیروی های داخلی و جوانان متعهد است.
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۳:۳۵    
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم گفت: زیارات جامعه کبیره و غدیریه دو یادگار ارزشمند و ماندگار از امام هادی (ع) برای شیعیان است. به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی غضنفری در مراسم عزاداری امام هادی(ع) که در جمع کارکنان مؤسسه دارالعرفان برگزار شد، اظهار کرد: زیارت جامعه کبیره ...
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۱:۴۷    
استاد حوزه علمیه گفت: مهمترین نقش امام حاضر و غایب پاک کردن اعتقادات و رفتار و گفتار و مال است و در یک کلام فلسفه وجودی انبیا و ائمه دور کردن انسان ها از آلودگی ها است.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۱:۴۷    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه زیارت جامعه کبیره یک دوره کامل امام شناسی و منشور ولایت مداری است، گفت: شیعه در برابر اهل بیت(ع) باید تابع محض باشد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۱:۰۸    
استاد حوزه علمیه قم گفت: خطابات قانونیه را به خاطر تغییر اساسی که در نگاه به اصل تشریع ایجاد می کند و گستردگی آثار و پیامدهای اصولی و فقهی اش، به جای نظریه، می توان یک اَبَر نظریه اصولی نامید و روشن است که این ابر نظریه، گذشته از اهمیت زیادی که دارد، نشان گر نبوغ مبدِع و پردازندۀ آن هم هست.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۲۱:۳۷    
استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه مبلغان دینی و مربیان مدارس باید نماد دین باشند، گفت: این کار نیاز به صبر زیاد و گذشت و فداکاری آگاهانه دارد.
کودک پرس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۲۱:۳۵    
استاد حوزه علمیه گفت: برای انتقال مفاهیم به قشر نوجوان سه روش عینی، اعتباری و انتزاعی وجود دارد.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۱:۴۰    
استاد حوزه علمیه گفت: حضرت زهرا و امیرالمومنین و اهل بیت عصمت بئر مطهر هستند و در روایت آمده است که ایشان رود جاری و پاک کننده بشریت اند.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۰:۴۰    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه اهل بیت(ع) از شیعه واقعی راضی هستند، گفت: شیعیان را با چند صفت امانت داری، ورع در دین و خوش اخلاقی می توان شناخت.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۰:۱۰    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه جامعه کبیره منشور ولایت مداری و اسلام ناب است، گفت: جامعه کبیره جایگاه امامت را تبیین می کند.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۲۲:۳۵    
استاد حوزه علمیه گفت: باید برخی مسؤولان با تجربه کنار بکشند و حضورشان در کنار جوانان صرفا جنبه نظارتی داشته باشد و اصل این است که جوانان در رأس امور باشند.
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۲۱:۳۲    
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه مناسبت ها، تفرّجگاه های زندگی است، عنوان کرد: شرایط سیاسی و اجتماعی در میزان روایات موافق و مخالف نوروز که از راویان صادر شده است، تاثیر فراوان دارد. ...
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۲۱:۲۰    
استاد حوزه علمیه گفت: خداباوری حلال همه مشکلات انسان است و مشکلات امروز جامعه برای این است که خدا را فراموش کرده ایم.
حوزه   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۵:۴۴    
حوزه/ استاد حوزه علمیه قزوین بر ضرورت کمک به خانواده های نیازمند، گفت: با برگزاری جشن عاطفه ها می توان روحیه انفاق و نوعدوستی را در جامعه گسترش و با فقر مبارزه کرد، چرا که این جشن بیانگر همت اجتماعی ملت ایران است.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۱:۴۷    
استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه امروز جامعه نیازمند علما و فقهای حلیم و عالم است، گفت: علم و حلم در کنار هم ارزشمند است.
رسا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۵:۳۰    
استاد حوزه علمیه قم با تبیین اهمیت احکام شرعی و احکام عبادات الهی تأکید کرد که انسان مسلمان باید با احکام شرعی مورد نیاز خود آشنا باشد.
پورتال خبری کاشان   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۳:۲۳    
استاد حوزه علمیه از تضاد تربیتی فرزندان در خانواده و تربیت آنها در محیط مدرسه و جامعهبه عنوان یکی از چالش های امروز جامعه نام برد.