شنبه ۱۶ آذرساعت ۲۰:۰۰Dec 2019 7

جدیدترین‌های «استاد حوزه علمیه»

استاد حوزه علمیه گفت: حضرت معصومه(س)صاحب شفاعت در بهشت است یعنی اگر کسی می خواهد درجات بهشت را سیر کند و به مراتب بالاتری دست یابد، شفاعت این بانوی بزرگ و نور حضرت معصومه او را به آن درجات بالا خواهد رساند.
رسا   ۷ ساعت پیش    
استاد حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: هجرت حضرت معصومه (س) از دنباله های مسئله ولایت و لازمه آن است؛ زیرا ماهیت هجرت، خروج از ولایت طاغوت و ورود به ولایةالله است.
رسا   ۸ ساعت پیش    
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه خون هایی که در نبرد حق علیه باطل اهدا شده است ارکان نظام را حفظ خواهد کرد، گفت: به برکت خون شهدا در امنیت به سر می بریم.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۸:۳۶    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان گفت: بدون فقه سنتی نمی توان در موضوعات جدید وارد و صاحب نظر شد و دیدگاه شریعت در موضوعات اقتصادی روز را به طور جامع طرح و ارائه کرد.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۲۱:۳۶    
استاد حوزه علمیه با بیان این که حضرت فاطمه معصومه(س) به قم آمد تا پرچم ایمان، جهاد و تشیع را در ایران بگستراند، گفت: فاطمه معصومه(س) یک امت، یک جهان و یک حقیقت تمام است.
وارث   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۲۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین مسعود عالی استاد حوزه علمیه در بیانی با اشاره به برخی ویژگی های شخصیتی حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: در زیارتنامه ایشان می خوانیم: یَا فَاطِمَةُ اشْفَعِی لِی فِی الْجَنَّةِ فَإِنَّ لَکِ عِنْدَ اللَّهِ شَأْنا مِنَ الشَّأْنِ این فراز یعنی حضرت معصومه (س) از جهت شخصیتی به مقاماتی در ...
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۹:۰۰    
استاد حوزه علمیه قم گفت: کسانی که معتقد به اسلام، خدمت، مجاهدت، ولایت و گره گشایی مردم هستند باید روی کار باشند نه کسانی که قبله آن ها سمت آمریکا و اروپا است.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۳:۰۹    
حوزه/ استاد حوزه علمیه استان کردستان گفت: طلبه باید دارای انگیزه و روحیه دینی و باوری انقلابی برخوردار باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۲:۰۶    
یک استاد حوزه علمیه گفت: یکی از شاخص های ارزیابی وضع پیشرفت و عدالت در جهان، شاخص فقر است. بنابر آمار رسمی بانک جهانی، 46 درصد مردم ایران قبل از انقلاب زیر خط فقر بودند اما پس از انقلاب، آمار فقر کشور به 8.1 درصد رسید.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۲:۳۲    
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم گفت: سیاسی ترین دستورالعملی که ما در مکتب اهل بیت(ع) داریم عهدنامه مالک اشتر بوده و از آغاز تا پایان آن درباره مسائل حکومتی است. ...
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه ایشان از کارهای جزیره ای امتناع می کرد، یادآور شد: این عالم جلیل القدر در زمان حیات خود از مصادیق مهم مرزبانی دین و معارف اهلبیت بودند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا - کرمان- به گفته حجت الاسلام والمسلمین مرتضی جوادی آملی استاد حوزه علمیه قم،اگر بخواهیم از مرگ جاهلی نجات یابیم باید از حیات قرآنی بهره مند شویم که این حیات به برکت تفسیر تسنیم در کشور ایران اسلامی و به برکت انقلاب ایجاد شده است.
وارث   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام ناصر رفیعی استاد حوزه علمیه در بیانی با اشاره به 4 اقدام مهم امام عسکری علیه السلام گفت: یکی از اقدامات مهم امام عسکری علیه السلام، حفاظت از وجود مقدس امام زمان (عج) و معرفی ایشان به خواص بود؛ هم باید مردم می دانستند که ایشان به دنیا آمده است و هم باید جان ایشان حفظ می شد. ...
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۲:۴۵    
استاد حوزه علمیه خراسان گفت: نظریه ولایت فقیه با پیشینه ای یازده قرنی اثرگذارترین تحولات را در تاریخ اسلام به خصوص در استمرار و بالندگی حیات و آرمان تشیع داشته است.
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۷    
استاد حوزه علمیه گفت: دلیل تضعیف انقلاب اسلامی وجود طلحه و زبیرهایی است که به انقلاب ضربه می زنند و در غیر این صورت آمریکا و اسرائیل هیچ غلطی نمی توانند انجام دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: آیت الله جوادی آملی با تمام علوم و اندوخته های خویش به خدمت قرآن رفت و آن را با زبان علم به جامعه جهانی معرفی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم قم با بیان اینکه انجام کار خیر باید با تعجیل همراه باشد گفت: متأسفانه امروز در جامعه می بینیم که حتی برخی مؤسسات خیریه هم در راه انداختن کار نیازمندان کوتاهی می کنند و آنان را معطل نگه می دارند.
سایت قنوت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام علی گلایری، در جمع طلاب مدرسه علمیه ثقلین شاهرود اظهار داشت: اهل بیت(ع) نه تنها بین همه ی مسلمانان بلکه بین شیعیان و حتی بین طلاب غریب هستند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۰۹:۴۴    
قم - استاد حوزه علمیه قم گفت: امام حسن عسکری(ع) با شبکه اصحاب و شاگردانی که پرورش دادند، عقیده تشیع و مهدویت را ایجاد کردند و انسجام تشیع را رقم زدند.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۰۹:۰۰    
حوزه/ حجت الاسلام جباری گفت: داشتن اطلاعات کافی، خیرخواه بودن، عدم تکرار موعظه، عامل بودن به آنچه که بیان می شود، خوش خلقی و استفاده از زبان نرم از شرایط نصیحت است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۲۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، استاد حوزه علمیه قم در آیین که از سوی دفتر آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید و تولیت این مسجد ترتیب یافته بود، با اشاره به ابعاد مختلف زندگانی نورانی امام عسکری (ع)اظهار داشت: حیات این همام مانند دیگر امامان معصوم (ع) تَک بُعدی نبوده و اجتماعی، فرهنگی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با تأکید بر اینکه حوزه علمیه باید سد بزرگی در برابر نفوذ دشمن باشد، گفت: وهابیت صدها برابر شیعیان هزینه می کند، در سفر حج میلیون ها نسخه کتاب به زبان های مختلف وجود دارد که افکار تکفیری وداعشی ها را ترویج می کند.
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۴۵    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان به بهانه آزادی حق ندارد انسانیت را زیر سوال ببرد، گفت: آزادی اجتماعی بدون آزادی معنوی تحقق پیدا نمی کند.
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۵:۴۵    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خودسازی و تزکیه نفس از مهمترین رسالت طلاب است، گفت: طلاب با عمل خود مردم را به فرهنگ اصیل اسلام دعوت کنند.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۱:۰۶    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه تبلیغ عملی روحانیت، لازمه ایفای رسالت طلبگی است، گفت: در زندگی تبلیغی آن چیز که مردم می بینند تأثیر بیشتری از حرف زدن ها دارد، مردم عمل روحانیت را می بینند و بر اساس آن عمل می کنند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
یک استاد حوزه علمیه گفت: در عصر ظهور مردم به این نتیجه می رسند که وجود ما بی نیاز از گناه آفریده شده و به این خاطر فراوانی، ارزانی، محبت و کمک به یکدیگر در دوران حکومت امام عصر(عج) بیداد می کند.
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه طلاب با بصیرت افزایی و روشنگری جبهه حق و باطل را برای مردم مشخص کنند، گفت: شورای نگهبان تنگه احد انقلاب است.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۲۱:۳۶    
حوزه/ حجت الاسلام مسعود محمدی گفت: متاسفانه برخی از کاندیداهای مجلس برای کسب آرای بیشتر وعده هایی به مردم می دهند که نه تنها از عهده آنان خارج است، بلکه دادن این قول ها باعث ایجاد بی اعتمادی مردم نسبت به خانه ملت می گردد.
وارث   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
این استاد حوزه علمیه افزود: در سوره مبارکه عصر خداوند قسم می خورد که انسان در حال خسران است مگر اینکه ایمان و عمل صالح داشته باشد. حجت الاسلام والمسلمین مجدهاشمی با بیان اینکه اگر خداباوری در قلب انسان وارد شود عمل صالح هم در او به وجود می آید ...
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۸:۰۰    
حوزه/ 40 نفر از اساتید 13 مدرسه علمیه استان برای سنجش توانایی های علمی با هم به رقابت پرداختند.
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۴:۱۲    
استاد حوزه علمیه قم ضمن تجلیل از رهبر معظم انقلاب در خاموش کردن فتنه بنزینی، ایجاد فتنه ها در جامعه را نتیجه دوری از فرهنگ قرآن دانست.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۱:۵۵    
حوزه/ استاد حوزه علمیه کردستان گفت: فرقه های ساختگی و گروهک های تروریستی و تکفیری در سال های اخیر هزاران مسلمان را قتل عام کرده اند و تنها خروجی آنها نمایش چهره ای خشن از اسلام بود و بس.
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۲۳:۲۵    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دولت اجازه ندارد هر حرفی را به زبان بیاورد و بگوید خبر نداشتم، گفت: بی خبری رییس جمهور نسبت به گرانی بنزین قابل توجیه نیست.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۲۲:۵۵    
حوزه/ حجت الاسلام ارشاد گفت: امام صادق (ع) علم را نوری معرفی می کند که اگر ظرفیت باشد خدای متعال آن را در قلب انسان قرار می دهد و این ظرفیت را باید انسان در وجود خود ایجاد کند و باید کاری کرد که خدای متعال در وجود ما اراده خیر را مشاهده کند.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۸:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا – شبستان نوشت: حجت الاسلام حائری زاده در مصاحبه با برنامه فردای بهاری رادیو گفتگو با بیان اینکه وقتی ما می گوییم امام زمان(عج) را دوست داریم باید کاری کنیم که ایشان از دست ما شاد شوند، اظهار کرد: کسی که محب امام زمان(عج) است باید رفتار و گفتارش، رنگ امام زمان(عج) را به خود بگیرد. ...
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۵:۰۱    
حوزه/ حجت الاسلام ضیایی با بیان این که انسان اجازه ندارد هر حرفی را به زبان بیاورد، گفت: انسان باید متوجه باشد حرفی که می خواهد بزند درست است یا خیر! وقتی انسان حرفی را می زند تمام وجودش درگیر سخنی خواهد بود که گفته است پس مراقبت بر اعمالی که از انسان صادر می شود بسیار مهم است.
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۲:۳۷    
استاد حوزه علمیه گفت: اگر افرادی از جوانان که در باندها نبوده و درگیر مصلحت ها نیستند، وارد مجلس شوند و کار کنند بسیاری از مشکلات حل می شود.
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۱:۲۲    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت عبدالعظیم(ع) عالمی بزرگ و محدثی والامقام هستند، گفت: ولایتمداری شاخصه مهم ایشان است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد حوزه علمیه گفت: حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) مصداق شفاف یک انسان بسیار باتقوا بودند وه به واسطه همین بزرگی و عظمت، بسیاری از بزرگان و علمای اسلام به آستان مقدس ایشان توجهی خاص دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به جایگاه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) گفت: ایشان نزد امام زمان خود حضرت امام هادی(ع) عرض اعتقاد کرد و امام ایشان را تائید کرد که این خود دلیلی بر جایگاه رفیع ایشان است.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۱:۴۶    
شبکه اجتهاد: آئین رونمایی از کتاب مبادی و اصول فقه حکومتی اثر حجت الاسلام دکتر ذبیح الله نعیمیان، عضو گروه فقه سیاسی دانشگاه باقرالعلوم(ع) و استاد حوزه علمیه قم، با حضور توسط آیت الله عباس کعبی، عضو مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به این که عناوین گسترده و مهم زیادی از بیانیه گام دوم انقلاب قابل استخراج و تبیین برای نسل امروز است، بر لزوم برگزاری کارگاه های تخصصی برای آموزش مبانی این بیانیه تأکید کرد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۲۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: مودب بودن از معتقد بودن و با ایمان بودن مهمتر است چون مودب باشیم، ایمان ما نیز تقویت شده و مورد قبول واقع می شود.
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۲۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: حوزه های علمیه آموزشگاهی است که هدف نهایی آن تربیت و پرورش انسان های صالح است، بنابراین ما در حوزه های علمیه خواهران تلاش می کنیم تا زمینه را برای تربیت نسل سالم و صالح فراهم کنیم.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۲۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اخلاق و معنویت به عنوان دو بال تعالی و ترقی کشور گفت: ارزش همه تلاش ها و برنامه ها در گرو اخلاق مداری و توجه همه مردم به ویژه مدیران جامعه به معنویت است.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۲۰:۲۹    
شفقنا- استاد درس خارج حوزه علمیه گفت:همه پیشرفت های جامعه باید همگام و همپای تقویت اخلاق در جامعه باشد. به گزارش خبرنگار شفقنا در قم، حجت الاسلام والمسلمین عباس ظهیری در نشست علمی تخصصی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با اشاره به موضوع اخلاق و معنویت در بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مذهبی و استاد حوزه علمیه معتقد است که فیلم منطقه پرواز ممنوع نشان داد که دایره یدالله فوق ایدیهم برای بندگان بسیار گسترده است.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۱:۴۹    
حوزه/ استاد حوزه علمیه استان کردستان گفت: تهذیب و پژوهش دو بال برای پرواز هر طلبه است و در صورتی که یکی از این دو نقص داشته باشد، رشد غیرممکن خواهد شد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدحسن وکیلی، استاد حوزه علمیه مشهد در مؤسسه مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام، موضوع ترک اعتیاد را بررسی می کند.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۹    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان با بیان این که باید زیبایی و شیرینی این علم بلاغت را به مخاطب القا کنید، گفت: آهنگ الفاظ معنا دارند و ریتمی که به عنوان مثال تشدید را ابتدای عبارت گذاشته، به آنان معنا و مفهومی خاص می دهد.