پنجشنبه ۲۵ مهرساعت ۲۲:۰۴Oct 2019 17

جدیدترین‌های «پیمان های پولی»

خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۰:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: برای حذف سلطه دلار، بایستی کشورها از واحدهای پولی خود برای انجام معاملات و مراودات اقتصادی استفاده کنند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۴:۴۹    
کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه اجرای پیمان های دوجانبه نیازمند عزم جدی است، تصریح کرد: پیمان های پولی دوجانبه راه عبور از تحریم های تجاری دشمنان و رهایی از سلطه دلار است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۰۹:۰۵    
گروه اقتصاد کارشناس پولی و بانکی اظهار کرد: ایجاد تعاملات بیشتر با کشورها و حذف دلار از معاملات خارجی ایران، تشکیل و انعقاد پیمان های پولی چندجانبه و استفاده نکردن از سوئیفت و تعامل با کشورهایی که به لحاظ روابط با آمریکا مشکل دارند همانند چین، هند ...
پایگاه اطلاع رسانی رادیو   ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۰:۳۵    
برنامه گفتگوی اقتصادی، سیزدهم مهر موضوع ضرورت و موانع انعقاد پیمان های پولی دوجانبه در شرایط تحریم را بررسی می کند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
طبق پیش بینی ها مبادلات تجاری کشور ایران و عراق می تواند به 20 میلیارد دلار برسد. پیمان های پولی دوجانبه اثرات مثبتی می تواند در تجارت این دو کشور داشته باشد؛ ولی برای تحقق تجارت ایران و عراق مشکلاتی وجود دارد که مسئولین برای رفع آن باید اقدامات لازم را انجام دهند.
مرآت   ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) ضمن تأکید بر ضرورت انعقاد پیمان های پولی دوجانبه، از مشکل ساز شدن کالاهای وارداتی برای بازاریابی کالاهای داخلی انتقاد کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ - ۱۳:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید انعقاد پیمان های پولی و ایجاد پیام رسان مالی جایگزین سوئیفت می تواند به دور زدن تحریم ها کمک کند و ارتباطات تجاری و مبادلات بانکی با روسیه را گسترش دهد.
دولت   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۸    
یک کارشناس بانکی، تقویت همکاری های بانکی خارجی با استفاده از پیام رسان های داخلی را اقدامی موثر برای دورزدن تحریم ها عنوان کرده و به پایگاه اطلاع رسانی دولت می گوید: سوئفیت ایرانی- روسی مسیری مطمئن برای ارسال پیام بانکی است. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۳    
قائم مقام دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اصفهان گفت: استفاده از پیام رسان های مالی ایران و روسیه برای انجام مبادلات تجاری به جای سامانه سوئیفت نقطه عطفی در تجارت بین المللی ایران است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۲:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
یک مقام روس در حالی از راه اندازی شبکه پیام رسان شبه سوئیفت با ایران خبر داده که هنوز گام جدی و عملیاتی از سوی بانک مرکزی کشورمان برای فعال سازی پیمان های پولی برداشته نشده است.
مرکز پژوهش های مجلس با تاکید بر ضرورت توسعه پیمان های پولی با کشورهای طرف تجاری اعلام کرد: استفاده از این شیوه در صورتیکه از پیام رسان سوئیفت استفاده نشود، راه رصد امریکا بر تراکنشها را می بندد و تجارت دو کشور را تحریم ناپذیر می کند. ...
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ - ۱۴:۰۰    
دکتر توکلی عضو هیئت علمی مؤسسه پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه اجرای پیمان های پولی دوجانبه نیازمند عزم جدی است، تصریح کرد: انعقاد این قراردادها منجر به بی اثر شدن تحریم ها می شود.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۸/۰۶/۱۰ - ۱۶:۲۷    
قبل از تغییر ریاست بانک مرکزی سیاست های این نهاد منفعلانه و چشم انتظاری برای گشایشی از سوی طرف خارجی بود اما با تغییر ریاست کانال های مالی و پولی جدیدی ایجاد شده و کشور به سمت اجرایی کردن پیمان های پولی چندجانبه رفت که مجموعه این سیاست ها آسیب پذیری از تحریم در حوزه مالی و پولی را کاهش داده است.
میزان   ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت در این شرایط تا می تواند باید به سمت پیمان های پولی دوجانبه و یا چند جانبه حرکت کند به عنوان مثال وقتی ما مبادلات نفتی با چین داریم چه اشکال دارد که دست به مبادلات پولی دوجانبه و چند جانبه با این کشور بزنیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
در صورتی که دولت بتواند زیرساخت های لازم جهت اجرائی شدن پیمان های پولی با کشورهای طرف تجاری را عملیاتی کند، بخش عمده ای از تجارت بین المللی ایران، بدون اینکه قابلیت شناسایی و تحریم داشته باشد، قابل انجام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۲۴ - ۰۶:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
انعقاد پیمان های پولی می تواند راهکاری برای دور زدن فشار های اقتصادی و تحریم های آمریکا باشد و در درازمدت سلطه دلار را کاهش می دهد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۰۸:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه مان به پیمان های پولی و مالی چند جانبه مثبت است ولی به این شرط که دولت باید اجازه عقد پیمان ها را از مجلس بگیرد زیرا پیمان های چند جانبه ظرفیت بزرگی برای مبادلات اقتصادی ایران هستند.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۰۹:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: بانک مرکزی پیشگام انعقاد پیمان های پولی دو یا چند جانبه با هدف بهبود اقتصادی شده است.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره اهمیت انعقاد پیمان های پولی، اظهار کرد: معتقدم در شرایط فعلی کشور می توانیم با کشور هایی دوست و همسایه ای که از آمریکا پیروی نمی کنند، پیمان های پولی منعقد کنیم. ...
خبر فوری   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی گفت: انعقاد پیمان های پولی در شرایط تحریم می توانند ابزاری برای دور زدن آنها باشند. عضو کمیسیون اقتصادی گفت: انعقاد پیمان های پولی در شرایط تحریم می توانند ابزاری برای دور زدن آنها باشند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۱۵:۴۸    
توضیح ظریف درباره نامه نگاری به رهبری درباره گاندو، مخالفت مجلس با کلیات طرح انعقاد پیمان های پولی در تجارت خارجی، جمهوری اسلامی ایران گفت و گوها را قطع نمی کند، منتظر اقدام عملی اروپا هستیم برخی از اخبار سیاسی امروز شبستان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۱۳:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
طرح راه اندازی پیام رسان های مالی و انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه امروز در حالی در مجلس رد شد که در آن موادی برای بی اثر کردن تحریم ها پیش بینی شده بود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مخالفت مجلس با کلیات طرح انعقاد پیمان های پولی در تجارت خارجی/ صندوق توسعه ملی مشمول ماده 36 قانون رفع موانع تولید/ موافقت مجلس با موافقنامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی فسادپذیر/ موافقت مجلس با اصلاح کنوانسیون هواپیمایی کشوری بین المللی ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مخالف رد طرح راه اندازی پیام رسان های مالی و انعقاد پیمان های پولی معتقدند استفاده از پیام رسان های مالی برای بی اثر کردن تحریم ها ضروری است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۱۰:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با طرح راه اندازی و استفاده از پیام رسان های مالی و انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه در تجارت خارجی مخالفت کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۱۰:۰۶   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح یک فوریتی راه اندازی و استفاده از پیام رسان های مالی و انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه در تجارت خارجی مخالفت کردند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۰۹:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد راه اندازی و استفاده از پیام رسان های مالی و انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه در تجارت خارجی در صحن علنی مجلس با حواشی روبه رو بود.
فردا نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست مسعود پزشکیان آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۰۹:۴۸   + ۱۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس با کلیات طرح راه اندازی و استفاده از پیام رسان های مالی و انعقاد پیمان های پولی 2 و چند جانبه در تجارت خارجی مخالفت کردند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۰۹:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
نمایندگان با رد طرح یک فوریتی راه اندازی و استفاده از پیام رسان های مالی و انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه در تجارت خارجی موافقت کردند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، جلسه علنی روز سه شنبه مجلس دقایقی پیش به ریاست مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس و با حضور اکثریت نمایندگان آغاز شد. دستور کار جلسه علنی به شرح زیر است: ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بررسی طرح راه اندازی و استفاده از پیام رسان مالی و انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه در تجارت خارجی در دستورکار این هفته مجلس شورای اسلامی قرار دارد. ...
نقدینه   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۰۹:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
نقدینه- عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: در شرایط فعلی ایجاد پیام رسان بانکی مستقل از سوئیفت امری ضروری است. به واسطه ایجاد پیام رسان بانکی مستقل از سوئیفت به راحتی می توان تحریم ها را دور زد و تجارت بدون ریسکی داشت . ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ - ۰۹:۰۷    
جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۱۲:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
یک اقتصاددان گفت: هر کاری در راستای پایان دادن به انحصار سوئیفت صورت بگیرد چه استفاده از پیام رسان های روسی و چینی، چه کارهای موازی که خودمان انجام می دهیم و چه پیام رسان های دیگری که سایر کشورها دنبال می کنند، همه اینها باید مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، کوروش پرویزیان رئیس کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی و مدیرعامل بانک پارسیان درباره طرح مجلس درباره توسعه پیمان های پولی و پیام رسان مالی جایگزین سوئیفت گفت: الان کشورهای مختلف دنیا به دلایل گوناگونی مانند حفظ تجارت خارجی شان ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۰۸:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی تاکید کرد: پیمان های پولی،ارزهای دیجیتال و کارهای مختلف وجود دارد که می توانیم در مراوادت بانکی خود آنها را تعریف کنیم و جایگزینی برای FATF باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۵/۰۲ - ۰۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : انعقاد پیمان های پولی موثر است یا خیر؟ گزارشی از سوی مرکز تحقیقات و بررسی های اقتصادی اتاق ایران منتشر شده که مزایا و معایب پیمان های پولی در ایران را برشمرده است ...
ایستا نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
ایستانیوز:مرکز تحقیقات و بررسی های اقتصادی اتاق ایران در سی و هشتمین شماره بروشور اقتصاد به زبان ساده به موضوع پیمان های پولی پرداخته است. در این بروشور، ضمن تشریح مفهوم پیمان های پولی و تبیین جایگاه آن در ساختار سیستم مالی بین الملل ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، طرح یک فوریتی راه اندازی و استفاده از پیام رسان های مالی و انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه در تجارت خارجی که برای بررسی به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع شده بود ...
راهبرد معاصر   ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۲    
نبود اراده سیاسی لازم، روتین عمل کردن بانک مرکزی و امید به راهکارهایی نظیر برجام و اینستکس آفت پیشبرد اهداف اقتصاد ایران در نظام پرداخت پیمان های پولی است.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ - ۰۴:۰۵   + ۱۹ سایت دیگر  
محمود بهمنی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و رئیس کل اسبق بانک مرکزی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری توانا خبرگزاری تهران پرس درباره طرح استفاده از پیام رسان های مالی و انعقاد پیمان های پولی چند جانبه در تجارت خارجی گفت: در شرایط فعلی توسعه پیمان های پولی در کشور ضرورت دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۰۴:۵۰   + ۲۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه سوئیفت به آمریکا در ایجاد فشار بر ایران کمک کرد، گفت: تصویب طرح راه اندازی و استفاده از پیام رسان مالی و انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه در تجارت خارجی پیام سیاسی مثبتی خواهد داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۴:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
در صورت تصویب طرح راه اندازی و استفاده از پیام رسان مالی جایگزین سوئیفت و انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه در مجلس که نقش مهمی در بی اثر کردن تحریم های بانکی ایفا می کند، نمایندگان دومین گام مهم خود در مقابله با تحریم ها را برداشته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ - ۱۱:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره طرح مجلس درباره پیمان پولی و پیام رسان بانکی جایگزین سوئیفت گفت: تقویت پیمان های پولی در وضعیت فعلی کشور کمک بسیاری به مراودات بانکی کشور می کند. ایجاد پیام رسان مستقل از سوئیفت نیز قطعا مثبت و روبه جلو است.
بانک خاورمیانه   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۶:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون ارزی بانک مرکزی گفت که با وجود انعقاد پیمان پولی بین ایران و چند کشور هنوز به مرحله اجرای کامل نرسیده است. وی دلیل عمده این موضوع را نیز اعلام کرد ...
بانک خاورمیانه   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت نوسانات نرخ ارز، کاهش هزینه مبادله ارز و استفاده بهینه از پول ملی کشورها از کارکردهای مهم انعقاد پیمان های پولی دو و چندجانبه است ...
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۰۸:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
از ده سال گذشته با اعمال تحریم های ظالمانه مالی و تجاری، با تلاش و پیگیری سطوح بالای مدیریتی، پیمان های پولی با کشورهای متعددی امضا شده ولی تاکنون به مرحله اجرا در نیامده است.
3بن   ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۱۲:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی ایران و آذربایجان گفت:ما سال هاست که منتظر کارت اعتباری مبنی بر پول ملی کشورها هستیم تا فعالان اقتصادی در اینجا ریال تحویل دهند و در این کشورها با استفاده از کارت بانک اقدام به معامله کنند.
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
افزایش پیمان های پولی دوجانبه، منجر به کاهش وابستگی به دلار می شود و دولت و بانک مرکزی باید بیش از پیش به سمت اجرای این قانون بروند.