جمعه ۲۹ شهریورساعت ۱۹:۰۷Sep 2019 20

جدیدترین‌های «جهان اسلام»

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر بهره برداری از تجمع عظیم شیعیان در مراسم اربعین گفت: سالانه 30 میلیون انسان در مراسم اربعین حسینی شرکت می کنند و این حرکت عظیم حاکی از عظمت و قدرت تشیع و جهان اسلام است.
شبستان   ۴ ساعت پیش    
امام جمعه شهر چوار گفت: جنگ تحمیلی 8 ساله علیه مردم ایران اگرچه هزینه های انسانی و مالی عظیمی را بر ملت ایران تحمیل کرد اما برکات زیادی را نیز برای ملت ایران و جهان اسلام به همراه داشت.
جماران   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سردار حسینعلی یوسفعلی زاده در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه امروز مشهد افزود: انقلاب اسلامی ایران، انقلابی ماندگار و صادراتی است و در جغرافیای جهان اسلام شعله های عشق و بیداری اسلامی را روشن می کند. ...
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۸:۳۰    
مقالات دومین کنفرانس ملی توسعه پایدار در باستان شناسی،تاریخ و هنر ایران در تاریخ 25 شهریور 1398 در پایگاه سیویلیکا نمایه و منتشر شد. این رویداد در تاریخ 29 اسفند 1397 توسط مرکز بین المللی همایشها و سمینارهای توسعه پایدار علوم جهان اسلام و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار شده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
یکماه مانده به اربعین حسینی مرز بین الملی مهران شاهد حضور مسولان است تا با برنامه ریزی و تمهیدات لازم زمینه برگزاری بهتر بزرگترین همایش جهان اسلام فراهم کنند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سردار مجتبی فدا روز پنجشنبه در نشست خبری تبیین برنامه های هفته دفاع مقدس، افزود: هشت سال دفاع مقدس ما با همدلی، وحدت، مدیریت هوشمند حضرت امام (ره) موجب شد امروز در منطقه و کل جهان اسلام به چنان ظرفیتی برسیم که سبک و شیوه دفاعی ما سرمشق ملت های مظلوم منطقه در مقابل استکبار شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۴:۱۳    
تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری بین دانشگاه سمنان و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) به امضاء رسید . ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۳:۳۹    
دانشمند برتر جهان اسلام با اشاره به اینکه هیچ قدرتی نمی تواند خون شهدا را پایمال کند گفت: برخی افراد داخلی به دنبال ترساندن مردم هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۳:۰۹    
فرمانده سپاه نینوا استان گلستان از تدارک 633 برنامه به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با شعار ما پیروزیم در این استان خبر داد.
فانوس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
زبان و ادبیات فارسی را با هزاران آثار گران سنگ در زمینه های مختلف، دومین زبان جهان اسلام و زبان حوزه فرهنگ و تمدن ایرانی است که همواره مورد توجه و اعتقاد ایرانیان و مردمان سرزمین های دور و نزدیک بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۲:۲۶   + ۱۳ سایت دیگر  
زبان و ادبیات فارسی را با هزاران آثار گران سنگ در زمینه های مختلف، دومین زبان جهان اسلام و زبان حوزه فرهنگ و تمدن ایرانی است که همواره مورد توجه و اعتقاد ایرانیان و مردمان سرزمین های دور و نزدیک بوده است.
صاحب نیوز   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۱:۵۹    
فرمانده سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) گفت: بسیج و ظرفیت بسیج متعلق به جمهوری اسلامی و مردم است و با چالش های نظام در هر حوزه توان مقابله را داریم.
جماران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۱:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، محمد کریمیان روز پنج شنبه در بازدید از مرز مهران اظهار داشت: اربعین حسینی نمایشی عظیم از اقتدار جهان اسلام و مذهب تشیع است. وی تصریح کرد: امسال دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ایام تردد زائران اربعین حسینی با تمامی امکانات و تجهبزات به زائران در حوزه سلامت خدمت رسانی خواهد کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه بصیرت افزایی باید در پیاده روی اربعین به عنوان اولویت هیأت های انقلابی دنبال شود، گفت: حماسه اربعین بهترین فرصت برای توسعه جریان مهدویت، پاسخ گویی به شبهات و تقویت وحدت جهان اسلام است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۶    
خوارج اولین نقل گرایان جهان اسلام بودند و با ظهور معتزله و اشاعره، نزاع میان دو مکتب عقل گرایی و نقل گرایی برجسته و بارز گردید . مساله اخباریین و اصولیین در تاریخ شیعه نیز به همین مساله باز می گردد .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۰۷:۵۶    
اربعین، مصاف دو جبهه حق و باطل و تقابل گفتمان نئولیبرالیسم غربی به رهبری آمریکا و گفتمان مقاومت است و این در حالی است که فرهنگ مقاومت ملهم از حماسه عاشورا، از جغرافیای جهان اسلام فراتر رفته و به ارزشی بین المللی در برابر زرسالاران بین المللی تبدیل شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری بین مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست)، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و دانشگاه سمنان افزایش می یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۸:۱۷    
عبدالباسط محمد عبدالصمد از قاریان نامدار جهان اسلام است که در این گزارش تلاوتی از وی شامل آیاتی از سوره مبارکه اعلی تقدیم می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۵:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری بین مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با دانشگاه سمنان امضاء شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۴:۴۳    
سخنرانان کنگره آنکارا همگی بر این باور بودند که فلسطین٬ مهم ترین مساله و معضل جهان اسلام است و توجه به آن٬ از وظایف کشورها و جنبش های سیاسی و اجتماعی در کشورهای مسلمان است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مسعود نصیری رئیس دانشگاه سمنان روز چهارشنبه 27شهریور ماه در حاشیه امضای تفاهم نامه با مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (رایسست) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ...
حوزه   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۳:۳۰    
حوزه/ شیخ بلال شعبان طی سخنانی در کنفرانس "آینده جهان اسلام و فلسطین" که در آنکارا پایتخت ترکیه برگزار شد، گفت: قطب نما تغییر کرده و مردم بیدار شده اند و می دانند که تجزیه و چند دستگی نابودگر است، لذا به سمت مسجد الاقصی، قدس و فلسطین روی آورده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: جهان اسلام با اجتماع بزرگ اربعین حسینی عزت و اقتدار خود را به رخ جهانیان می کشاند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۲:۳۱   + ۳۱ سایت دیگر  
آیت الله مکارم شیرازی از اینکه برخی وکلا با ترفندها و شگردهای خاص باعث می شوند روند رسیدگی به پرونده ها طولانی شود، انتقاد کرد و خواستار ساماندهی وکلا شد و گفت: هرچند وکلا تحت نظارت مستقیم دستگاه قضا نیستند، اما مردم کار آنها را به پای قوه قضاییه می گذارند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
در بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت روز جهانی صلح آمده است: مسأله مهم دیگری که جهان به ویژه جهان اسلام با آن مواجه است و جایگاه سازمان های جهانی مدافع حقوق بشر از جمله سازمان ملل متحد و شورای امنیت را با چالش مواجه ساخته است، کشتار مسلمانان در کشمیر است.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو- یونس اکبری؛ * بزرگترین استراتژیست جهان اسلام که سال هاست با زبان صریح و بی تعارف خود در دفاع از انقلاب راستین امام راحل و ادامه اقامه عدل توسط رهبر حکیم انقلاب، بر منافقین و دو رویان و آن ها که به خیال خام خود برای نظام مقدس جمهوری اسلامی نقشه می کشند می تازد، [...]
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نویسنده نمایشنامه نیمروز قیامت گفت: نیمروز قیامت، تلفیقی است از حادثه کربلا و اتفاقات امروزی که در جهان اسلام در حال رخ دادن است و بر محوریت ماجرای اسارت حرم آل الله (ع) بعد از عاشورا تنظیم شده.
برترین ها / راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
برترین ها: مهناز افشار تصویری جدید از دخترش را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت: دخترکم لیانا و نوه ام اِ لیانا!
جماران   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۲۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز سه شنبه در مراسم شب خاطره شهید ماموستا شیخ الاسلام در سالن همایش های صداوسیمای مرکز کردستان اظهار داشت: ابهت و قدرت آمریکا امروز شکسته و همه نقشه هایی که برای تفرقه جهان اسلام کشیده بود، از هم فرو پاشیده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۵:۲۲    
محمود خلیل الحصری از قاریان نامدار جهان اسلام است که در این گزارش تلاوتی کمتر دیده شده از وی شامل آیاتی از سوره مبارکه آل عمران تقدیم می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدعلی حسینی گفت: پیاده روی اربعین حسینی کنگره بزرگ تشیع و نمایش اقتدار جهان اسلام و نماد پیروزی حق بر باطل است.
آنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نخستین نشست مشترک پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه و مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) برگزار شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مسئول کاروان پیاده روی اربعین دانشگاه های تهران از اعزام 750 دانشجو به پیاده روی اربعین خبر داد.
ابنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۰۹:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اظهار داشت: راهپیمایی اربعین در سطح فردی و همچنین در سطح اجتماعی و بین المللی می تواند تحول آفرین باشد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۰۸:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: برخی کشورهای به ظاهر اسلامی که ادعای ام القرایی جهان اسلام را دارند؛ به جای حمایت از مسلمانان کشمیر از گروه های تروریستی به نام اسلام،حمایت می کنند.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۲۳:۴۲    
حوزه/ شیخ عبد اللطیف دریان مفتی اهل سنت لبنان به دعوت انجمن جهان اسلام برای مشارکت در همایش همبستگی با ادیان به فرانسه سفر کرد.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۱۳:۴۰    
رئیس مرکز همکاری های علمی و بین الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از تأسیس اندیشکده اربعین در این پژوهشگاه برای ارتباط بهتر با نخبگان جهان اسلام در آینده خبر داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۱۱:۱۰    
تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به انتخاب شهر تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 میلادی، گفت: مقبره الشعرا نخستین ایستگاه گردشگران جهان اسلام برای بازدید در سال 2018 میلادی است ، از این رو باید در اجرای طرح ساماندهی این نماد تاریخ-فرهنگی تبریز تسریع شود.
راهنمای سفرمن   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۱۰:۳۶    
رضا سعادت نیا، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در گفت وگو با ایکنا اصفهان، گفت: بحث جبر و اختیار و اراده انسان و چگونگی ارتباط آن با اراده خداوند، یکی از مباحث مهم کلامی و اعتقادی در جهان اسلام و ادیان دیگر بوده و این تفکر و سوالات مربوط به آن از دیرزمان [...]
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۱۰:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
گروه جامعه بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در راستای تقویت ارتباط دانشجویان و دانشمندان جوان کشور با دانشمندان برجسته جهان اسلام، فرصت هایی را در قالب همکاری های داوطلبانه ایجاد کرد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کتاب نگاهی گذرا به تفکر فلسفی در جهان اسلام نوشته ادوارد کریگ، 10 مقاله در حوزه های مختلف فلسفه اسلامی را شامل می شود.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه گفت: اگر نگاهی گذرا به تاریخ ایران و جهان اسلام داشته باشید خواهید دید که حوزه و روحانیت همیشه پیشگام در امور اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و مقاومت بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابرکوه تمسک به فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس نیاز همیشگی جامعه دانست گفت: دوران دفاع مقدس نماد قدرت جهان اسلام در برابر کفر جهانی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۵:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
طلاب و روحانیون باید تلاش کنند تا بتوانند انسان هایی تاثیر گذار برای جامعه و همچنین جهان اسلام باشند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۱:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
احسان پورنعمان گفت: با اجرای مسابقات ملی کتابت قرآن می توان بعد از دو دهه شیوه های خوش نویسی ایرانی را در کتابت قرآن احیا کرد و در جهان اسلام مرجعیت خوشنویسی قرآنی را برای کشور خودمان بعد از دوره های طولانی از دیگر کشورها باز پس بگیریم.
ابنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۰:۱۴    
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا با حضور آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، کنفرانس "وحدت اسلامی: آینده جهان اسلام و فلسطین" در آنکارا برگزار شد. آیت الله اراکی در این کنفرانس، طی سخنانی اظهار داشت: امت اسلامی، وحدت امت و فلسطین سه مسئله مهم و اساسی امروز جهان اسلام است.
پژمانفر گفت: سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود صراحتا مطرح کردند که ما یک شخص نیستیم، بلکه یک جریان بسیار گسترده ای هستیم که توانسته ایم حرف های بسیاری را را در دنیا بازگو کنیم.
سازمان همکاری اسلامی (OIC) جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را به دلیل تلاش های قابل توجه در ترویج بانکداری اسلامی، حمایت از توسعه تولید صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و اشتغالزایی و کارآفرینی به مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران داد. ...
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۱۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
گروه دانشگاه جلسه عملیاتی سازی تفاهم نامه علمی پژوهشی میان دانشگاه آزاد اسلامی با مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برگزار شد.