شنبه ۰۲ شهریورساعت ۱۱:۲۳Aug 2019 24

جدیدترین‌های «تامین کالاهای اساسی»

دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : دستور جدید برای ورود کالاهای اساسی صادر شد. در این چارچوب سیاست گذار از دو مسیر بهره گیری از ظرفیت بندر چابهار برای تخلیه و ترخیص کالاها و هماهنگی میان وزارت صمت و گمرک ایران ، وظایف تازه ای را برای دستگاه ها و شرکت های مرتبط با تامین کالاهای اساسی مشخص کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: به رغم تذکرات فراوان نمایندگان مجلس به دولت، گزارش تأمین کالاهای اساسی ارائه نشده است.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به دو شرکت مباشر دولت در تامین کالاهای اساسی یعنی شرکت بازرگانی دولتی ایران و پشتیبانی امور دام ابلاغ شده تا حداقل 50 درصد از محموله ها و کشتی های آنها، در بندر چابهار تخلیه و پهلوگیری کنند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است ادامه تخصیص ارز 4200 تومانی برای تامین کالاهای اساسی موردنیاز مردم درست نیست و دولت باید مکانیزم تامین و توزیع کالاها را تغییر دهد.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۵/۳۱ - ۱۶:۵۸    
شفقنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار قم با بیان اینکه از نظر تامین کالاهای اساسی در استان قم کمبودی نداریم، گفت: تامین گندم در استان با آهنگ منظم در حال شکل گیری است و در حال حاضر از ذخیره مطمئنی برخوردار هستیم. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۱۴:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است دولت برنامه ریزی مناسبی برای تامین کالاهای اساسی و چگونگی تخصیص ارز 4200 تومانی ندارد، به همین دلیل اختصاص ارز دولتی در سال گذشته تنها جیب رانت خواران را پر کرد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مسئولی که هوش و حواسش جای دیگری است معمولا دل و دماغ هیچ کاری به جز تامین نیازهای اساسی یارو دلدارش را ندارد- چه رسد به تامین کالاهای اساسی مردم!- و تا زمانی هم که این عزیز دل از کف داده به این نتیجه برسد که: دیگه ناز کشیدن و نازخریدن فایده نداره دم شتر به زمین رسیده و دست ملت از نخیل کوتاه مانده!
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۳:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم فریدون شهر در مجلس شورای اسلامی گفت:قدرت دفاعی-نظامی جمهوری اسلامی تهدیدات نظامی علیه ایران را از اعتبار ساقط کرده و همه می دانند هیچ کشوری جرات تجاوز به به ایران اسلامی را ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۲:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم فریدون شهر در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: گذران زندگی برای مردم سخت شده است. دولت حداقل گزارشی از هزینه کرد 14 میلیارد دلاری که برای تامین کالاهای اساسی بود، ارائه کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۵ - ۲۱:۰۲    
تهران- ایرنا- وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: تاکید دولت و به تبع آن تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت معطوف به حفظ وضعیت فعلی تولید، تنظیم بازار و تامین کالاهای اساسی و پرمصرف مردم با قیمت مناسب است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۸:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بودجه مجلس می گوید: دولت می خواهد ضعف خود را در حوزه تامین کالاهای اساسی با افزایش قیمت حامل های انرژی جبران کند اما این دیدگاه قابل پذیرش نیست.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۰۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه میزان واردات، امسال تاکنون افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: نسبت به پارسال 60 درصد واردات کالاهای اساسی افزایش یافته که دلیل آن هم این است که بانک مرکزی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۱۸ - ۱۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
رایزن بازرگانی ایران در سوریه گفت: سیاست جدید دولت سوریه تنظیم بازار و تامین کالاهای اساسی است و فعالان اقتصادی استان اصفهان می توانند از ظرفیت فروشگاه زنجیره ای برای فروش کالاهای مصرفی استفاده کنند.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۸ - ۱۰:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
شفقنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: متاسفانه دلار 4200 تومانی به جیب دلالان رفته است و تخصیص یارانه پنهان به تمام بخش ها باید از سوی دولت قطع شود. محمد حسن نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، با انتقاد از رویه دولت در تخصیص 14 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی اظهار داشت: با گذشت 5 ماه از سال 98 ...
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۲۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
همتی در سفر به بندر امام خمینی گفت: با مذاکرات صورت گرفته مقرر شد گمرک همراهی بیشتری با شرکتهای دولتی داشته باشد تا بتوانند 90 درصد کالاهایشان را ترخیص و عوارض گمرکی را بعدا پرداخت کنند. ...
پایگاه خبری استناد   ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۱۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
استناد نیوز - همتی، با اشاره به اینکه میزان واردات، امسال تاکنون افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: نسبت به پارسال 60 درصد واردات کالاهای اساسی افزایش یافته که دلیل آن هم این است که بانک مرکزی ...
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۱۴:۲۹   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، رئیس کل بانک مرکزی افزود: یک سری مشکلات جزئی و مقرراتی بین واحدهای مختلف وجود داشت که امیدوارم حل و سریع تر تخلیه انبارهای بندر امام خمینی(ره) انجام شود تا کالاهایی که به تازگی توسط کشتی ها وارد کشور می شود را بتوانیم در انبارها قرار دهیم. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۱۱:۴۲   + ۱۱۷ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، وی با تاکید بر اینکه وظیفه بانک مرکزی به عنوان تامین کننده ارز این است که از نزدیک وضعیت ترخیص کالاهای اساسی را بررسی کند، گفت: در بندر امام خمینی(ره) تلاش زیادی برای واردات کالاهای اساسی مورد نیاز مردم انجام می شود. ...
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۱۶:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزار ش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بابک دین پرست روز پنجشنبه در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری با حضور وزیر کشور افزود: از ابتدای سال تا 11 مرداد 9 سال جاری میلیون تن کالا شامل 21 قلم کالای اساسی وارد کشور شد است که رشد 26 درصدی را نسبت به مشابه سال گذشته نشان می دهد. ...
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۱:۴۳    
خبرگزاری شبستان ، گروه مهدویت و غدیر: جلسه هم اندیشی و هم افزایی نهادهای مسئول در بزرگداشت عید غدیر خم با حضور حجت الاسلام سهرابی ، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران و دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در تهران و مسئولان نهادهای مرتبط با برگزاری اعیاد غدیر در سالن جلسات این اداره کل برگزار ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران با تاکید بر لزوم وارد کردن تکریم غدیر در متن زندگی ها، گفت: راه اندازی پویش تخفیف در خرید به عشق مولا و تشویق کسبه بازار به شرکت در آن و تامین کالاهای اساسی نیازمندان از فروشگاه های زنجیره ای انجام می شود.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۲:۱۶    
به گزارش خبرگزاری تهران پرس سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرگزاری تهران پرس گفت: مجلس و دولت در بودجه سال 98 برای تامین کالاهای اساسی مردم اهتمامات ویژه ای را تدارک دیدند و 14 میلیارد دلار ارز دولتی را به کالاهای اساسی تخصیص دادند تا کالاهای اساسی با ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم بجنورد در مجلس گفت: در بحث تخصیص 14 میلیارد دلار ارز برای تامین کالاهای اساسی تعلل صورت گرفته از سوی خود دولت است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ - ۱۲:۲۵    
شماره جدید ماهنامه دریانوردی بندر و دریا با پرونده ای درباره نقش ناوگان دریایی در تامین کالاهای اساسی منتشر شد و روی پیشخوان مطبوعات آمد.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیر ستاد تنظیم بازار کشور گفت: بیشترین نگاه و توجه در بحث تامین کالاهای اساسی تکیه بر توان تولید داخل است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ - ۰۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، عادل آذر روز پنجشنبه در سفر به شهرکرد در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری افزود: ارزهایی که برای تامین کالاهای اساسی در سالجاری تخصیص یافته قانونی بوده اما انحرافاتی که در این حوزه مشاهده شده مربوط به عملکرد برخی شرکت های بخش خصوصی است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۰۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر صنعت ،معدن و تجارت گفت :تا پایان امسال برای تأمین کالاهای اساسی کشور مشکلی وجود ندارد
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۱۹:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
اهواز-ایرنا- قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: تا پایان امسال در کشور مشکلی در خصوص تامین کالای اساسی وجود ندارد و ورود کالای اساسی مورد نیاز به کشور به خوبی در حال انجام است.
دانا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۱۰:۲۹   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قرار بود جلساتی بین دولت و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برگزار شده و دولت برنامه خود را در خصوص شیوه توزیع این 14 میلیارد دلار ارائه دهد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۰۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی درباره بررسی وضعیت نهاده های دامی و تامین کالاهای اساسی دقایقی پیش با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
جلسه غیر علنی مجلس به منظور بررسی نحوه توزیع 14 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی با حضور وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
دولت هنوز گزارشی از 14 میلیارد دلار اعتبار تامین کالاهای اساسی ارائه نداده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ - ۰۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : همزمان با تفویض اختیارات بازرگانی وزارت جهادکشاورزی به وزارت صمت، از ساختار جدید در حوزه بازرگانی رونمایی شد. در این ساختار، کلیه سیاست های بازرگانی در حوزه قائم مقامی وزیر صمت متمرکز می شود که مشتمل بر بازرگانی داخلی و خارجی است ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۱۲:۵۳    
نشست خبری حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی با اهالی رسانه برگزار شد. مدرس خیابانی در این نشست خبری گفت: ارزیابی های انجام شده نشان می دهد که موضوع بازرگانی با توجه به شرایط فعلی کشور اولویت ویژه ای دارد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۵/۰۵ - ۱۱:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه باید با تدبیر در هزینه کرد ارز دولتی جلوی مال اندوزی عده ای خاص گرفته شود، گفت: اگرچه ارز دولتی برای تامین کالاهای اساسی تخصیص داده می شود، اما کالاها همچنان گران به دست مردم می رسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۱۳:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم محلات در مجلس با بیان اینکه 14 میلیارد دلاری که مجلس به منظور تامین کالاهای اساسی تصویب کرد، سرنوشت مشخصی ندارد، گفت: در حال حاضر قیمت دلار کاهش داشته اما قیمت اجناس ثابت مانده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۰۹:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: در روزهای اخیر به منظور تنظیم بازار و تامین کالاهای اساسی مردم هزار تن قند در استان توزیع شد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۰۹:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر اسبق بازرگانی گفت: در حال حاضر تمام نیاز ارزی برای تجارت چیزی حدود 50 میلیارد دلار است اما تقاضای کاذب در بازار به چیزی حدود 100 میلیارد دلار می رسد. این 50 میلیارد دلار مازاد تقاضای روانی، سوداگری و پول کثیف است.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۶:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیر صنعت ، معدن و تجارت امشب به برنامه نگاه یک می رود تا از بازار خودرو بگوید. به گزارش بازتاب به نقل از روابط عمومی شبکه یک، رضا رحمانی وزیر صمت امشب (29 تیر ماه) با حضور در شبکه اول از برنامه های این وزارتخانه برای رونق تولید می گوید. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۶:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: 2 هزار تن برنج در راستای ذخیره سازی و تامین کالاهای اساسی به این استان وارد می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۵:۲۳    
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: با توجه به کمبودها و افزایش قیمت برنج در استان، 2 هزار تن برنج به صورت عمده وارد استان خواهد شد تا ذخیره سازی شده و توزیع انجام گیرد. ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۲:۵۵   + ۵۶ سایت دیگر  
هفته گذشته همانطور که همشهری پیش بینی کرده بود نرخ ارز در بازار آزاد و سامانه نیما تک نرخی شد؛ با این حال دولت همچنان بر حفظ دلار 4200 تومانی برای تخصیص به فرایند تامین کالاهای اساسی اصرار دارد ...
ناطقان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
طی چند روز اخیر نرخ ارز روند کاهشی را دنبال کرده که عواملی همچون رفتارهای موثر بانک مرکزی، انبساط عرضه و انقباض تقاضا، توافقاتی برای تامین کالاهای اساسی و .... در این امر تاثیرگذار بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۰:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا : طی چند روز اخیر نرخ ارز روند کاهشی را دنبال کرده که عواملی همچون رفتارهای موثر بانک مرکزی، انبساط عرضه و انقباض تقاضا، توافقاتی برای تامین کالاهای اساسی و .... در این امر تاثیرگذار بوده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۰۹:۳۵   + ۵۵ سایت دیگر  
طی چند روز اخیر نرخ ارز روند کاهشی را دنبال کرده که عواملی همچون رفتارهای موثر بانک مرکزی، انبساط عرضه و انقباض تقاضا، توافقاتی برای تامین کالاهای اساسی و .... در این امر تاثیرگذار بوده است. ...
معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهادکشاورزی گفت: براساس اعلام مرکز آمار، سهم اشتغال روستایی در سال 97 از 5.5 درصد به 23درصد رسید. گسترش نیوز، عبدالمهدی بخشنده ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۱۹:۳۹    
دلخوش با بیان اینکه دولت تامین کالاهای اساسی با ارز4200 ایجاد رانت و فساد می کند گفت: دولت برای عدالت توزیع کالاهای اساسی باید روش بن کارت یا کارت الکترونیک را اجرایی کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۱۷:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به پتانسیل ویژه بندر چابهار جهت تامین کالاهای اساسی کشور، خواستار اختصاص 20 درصد کالاهای اساسی کشور به بندر چابهار و اصلاح فرآیندهای گمرکی در راستای انتقال کالا به انبارهای خارج از بندر شد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ - ۰۰:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در یک سال اخیر بیشترین تذکر را درباره ایجاد رانت در تخصیص ارز دولتی که قرار بود برای تامین کالاهای اساسی هزینه شود به دولت داشتند؛ دولت اما تقصیر را به گردن سوداگرانی می اندازد که ارز دولتی را گرفتند و درست عمل نکردند.