جمعه ۲۲ آذرساعت ۱۸:۴۸Dec 2019 13

جدیدترین‌های «اتاق بازرگانی»

خبر فوری   ۱۳ دقیقه پیش    
عضو اتاق بازرگانی گفت: هیچکس نفهمید قیمت بنزین را چرا 3000 تومان کردند، این عدد بر چه مبنایی اعلام شد، مثلا چرا 2900 تومان نشد؟! عضو اتاق بازرگانی گفت: هیچکس نفهمید قیمت بنزین را چرا 3000 تومان کردند، این عدد بر چه مبنایی اعلام شد، مثلا چرا 2900 تومان نشد؟!
ارانیکو   ۵ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با برشمردن نقاط ضعف بودجه 99 در بخش معدن گفت: رشد 89 درصدی درآمد حاصل از بهره مالکانه و حقوق دولتی معادن در این بودجه در نظر گرفته شد.
نمایندگان بخش خصوصی در کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران با حضور در دفتر رئیس کل گمرک و در کنار معاونان این نهاد، نهمین نشست خود را تشکیل داده و با اشاره به مشکلات متعدد فعالان بخش خصوصی در واردات و صادرات کالا ...
اشکذر نیوز   ۶ ساعت پیش    
همزمان با جشنواره برگزیدگان پژوهش و فناوری استان یزد که در اتاق بازرگانی یزد برگزار و از نفرات برتر استان در عرصه پژوهش و فناوری تقدیر به عمل آمد؛ از پژوهشگر برتر اشکذری تقدیر به عمل آمد.
توازن   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
توازن؛ به گزارش توازن و به نقل از فارس از سی سخت، مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به همراه فیلی معاون عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی و رئیس اتاق بازرگانی با سفر به شهر سی سخت جهت بازدید از پروژه های موجود [...]
اقتصاد آنلاین / ساعت24   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۲۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، براساس آماری که "مجمع عمومی اتاق های بازرگانی و بورس های ترکیه" (T rkiye Odalar ve Borsalar Birliği) در ده ماهه اول سال میلادی جاری، از ژانویه تا اکتبر، ده هزار و 682 شرکت سرمایه گذاری خارجی در ترکیه تاسیس شده اند ...
اتاق نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۲۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر ، به نقل از ایسنا، "زمانی" امروز 21 آذرماه در همایش بزرگداشت روز صادرات استان کرمان اظهار کرد: تحریم به معنی این است نه چیزی به ما می دهند و نه از ما چیزی می خرند اما تحریم داخلی بدتر از تحریم خارجی و این است که اینقدر موانع سر راه تولیدکننده به وجود می آورند که نمی تواند تولید ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۲۲:۱۵    
علی اصغر بهبود عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران و اوکراین اظهار داشت: هر متغیری از جمله ارز 4200 و 8500 تومانی نیمایی تنها در صورتی می تواند در روند پیشبرد اقتصادی موثر باشد که نظام اقتصادی به صورت هدفمند، یکپارچه و با اهداف مدون و واقع بینانه پیش رود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
بندرعباس- عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: خواهش بخش خصوصی این است که نسبت به توزیع توسعه یافتگی در سطح کشور عدالت رعایت شود یا حداقل توزیع فقر در کشور عادلانه باشد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۸:۳۰    
رییس کمیسیون تخصصی گردشگری و نمایشگاهی اتاق بازرگانی گفت: قوانین مزاحمی در زمینه ساخت جایگاههای سوخت داریم، یکی از قوانین این است که جایگاههای سوخت باید 5 هزار متر و در قالب مجتمع باشد، که در مازندران جواب نمی دهد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۶:۱۵    
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: صادرکنندگان با توجه به شرایط کنونی کار جهادی انجام دادند و باید از این جهادگران تجلیل شود.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC)، ظرفیت ارزشمندی برای انعکاس توانمندی های اقتصادی کشورمان در مجامع جهانی به شمار می آید و به منظور تقویت جایگاه این ساختار، دفاتر منطقه ای آن در آینده نزدیک در سطح کشور ایجاد خواهند شد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس اتاق بازرگانی سامارا روسیه گفت:15 درصد از ظرفیت های تجاری روسیه در استان سامارا وجود دارد.
ارانیکو   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اعلام کرد: محدود کردن لغو دریافت گواهی مالیاتی به تسویه وام های بانکی و نیز دریافت این گواهی در زمان صدور و تمدید ضمانت نامه ها و اعتبارات اسنادی، وجاهت قانونی ندارد.
اتاق بازرگانی اصفهان اقدام به برگزاری رویداد ماراتون صادرات ویژه شرکت های تخصصی، نوآفرینان و دانش آموختگان علاقمند به حوزه صادرات نمود.
وزارت صنایع و معادن   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۳:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس اول اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی ایران در همایش تجاری ایران و ازبکستان که در حاشیه سیزدهمین اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک دو کشور، گفت: ازبکستان با برخورداری از اشتراکات عمیق تاریخی، فرهنگی، اقتصادی و همچنین به لحاظ جغرافیایی از جایگاه خاصی برای کشور ایران برخوردار است.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۲:۵۶    
همایش کشاورزی قراردادی در اتاق بازرگانی استان اصفهان برگزار شد.کشاورزی تجلی گاه اقتصاد مقاومتی است ، یکی از راههای توسعه کشاورزی بهره مندی بیشتر از کشاورزی قراردادی است ودسترسی کشاورزان به تسهیلات بانکی دسترسی آسانی نیست .
به گزارش اقتصادآنلاین ، غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران در نامه ای به عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که محدود کردن لغو گواهی مالیاتی به وام های بانکی و دریافت این گواهی در زمان صدور و تمدید ضمانت نامه ها و اعتبارات اسنادی وجاهت قانونی ندارد. تصویر نامه به شرح زیر است: ...
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۲:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن اعلام کرد: در طول بیش از 5 دهه، دسترسی آسان به منابع سرشار نفتی، سیاستگذاران ایرانی را کودک بارآورده است. حسین سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، در یادداشتی اختصاصی نوشت: بهترین تعبیر برای توصیف سیاستگذاری اقتصادی در کشور ما ...
سفیر پرتغال در ایران در راستای اجرای اهداف اتاق بازرگانی اصفهان به عنوان اتاق معین کشور پرتغال، با عضو هیات رئیسه این اتاق دیدار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - اتاق بازرگانی مازندران و اتاق بازرگانی استان سامارای فدراسیون روسیه امروز پنجشنبه با یکدیگر تفاهم نامه همکاری و تعمیق روابط تجاری امضا کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نائیب رئیس اتاق بازرگانی سامارا روسیه با اشاره به تقویت زیرساخت های صادراتی استان، گفت: مبادلات اقتصادی مازندران با استان های روسیه تقویت شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۱:۱۴    
ساری - رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی مازندران، حمایت از واحدهای فعال در حوزه گردشگری و تقویت آن را ضروری دانست.
شمال نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی مازندران، ظرفیت استان را در حوزه های مختلف بالا دانست و گفت: این استان در تولید محصولات استراتژیک رتبه اول کشور را دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - نایب رییس اتاق بازرگانی استان سامارای روسیه با اشاره به اینکه 2 استان مازندران و سامارا در صنعت و کشاورزی بسیار قوی هستند، افزود: تجارت این2 استان نقش تعیین کننده در روابط اقتصادی روسیه و ایران ایفا خواهد کرد.
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
دریا اورس سفیر کشور ترکیه در ایران در دیدار با هیأت رئیسه اتاق بازرگانی اراک اظهار کرد: بخش اقتصادی سفارت ترکیه اطلاعات کافی در مورد استان مرکزی و اراک را داشته و ما به خوبی می دانیم مرکزی از استان های مهم صنعتی ایران است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۰:۲۱    
دنیای اقتصاد : رئیس کل گمرک ایران با اعضای کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران دیدار کرد. در این جلسه مهدی میراشرفی به مسائل مطرح شده از سوی تجار پاسخ داد ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۰۰:۱۸    
عباس آرگون عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران پیشرفت و توسعه اقتصادی هر کشوری نیازمند گسترش هرچه بیشتر تعاملات بین المللی و حضور فعال تر و گسترده تر در بازارهای جهانی است ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
کم و کیف برگزاری این همایش روز چهارشنبه طی نشستی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی و جمعی از فعالان ترانزیت و حمل و نقل استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۲:۱۳    
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس اتاق بازرگانی تبریز گفت: متاسفانه هم اکنون 65 درصد کشور زیر خط فقر بوده و این مشکل در سایه عدم بررسی مشکلات و حفظ سرمایه های انسانی کشور است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۲:۰۱    
رئیس اتاق بازرگانی کرمان با بیان اینکه فقدان مهارت در کشور بیداد می کند گفت: نظام آموزشی ما بیکار به جامعه اضافه می کند و فارغ التحصیلان با رشته دانشگاهی که تحصیل کردند، نمی توانند شاغل شوند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۱:۵۶    
بلگراد- ایرنا- نشست تجاری و اقتصادی اتاق ایران روز چهارشنبه در اتاق بازرگانی بخارست با هدف توصیف وضع اقتصادی و فرصت های سرمایه گذاری و تجارت با ایران برای تجار رومانیایی، برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۲۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران در دیدار سفیر اتریش گفت : ما در آینده با عادی شدن شرایط قدرشناس پایبندی کشور اتریش به تعهدات خویش در راستای برجام هستیم.
اقتصاد آنلاین / انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۹:۱۷   + ۷۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین ؛ فرهاد دژپسند امروز در جلسه شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی ضمن تاکید بر ضرورت از بین بردن فساد بیان کرد: آنچه مانند سم به اقتصاد ایران آسیب می زند و در معرض خطر جدی قرار می دهد ادراک فساد است ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاروزی فارس، مسیرهای اخذ مالیات در کشور را مناسب ندانست و گفت: دستگاه مالیاتی کشور باید این روند را بر اساس عدالت مالیاتی ساماندهی کند.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۸:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
بانکداری ایرانی - رئیس کل گمرک با بیان اینکه قیمت پایه های کالاهای وارداتی باید اصلاح و واقعی شود، گفت: برخی وارکنندگان ارزش کالاها را کیلویی اظهار می کنند. ...
رئیس کل گمرک در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی تهران با اشاره به انتقادات اعضای اتاق نسبت به ارز 4200 تومانی دولتی گفت: تا زمانی که ارز تک نرخی نشود، نمی توان از تخلفات و سودجویی رها شد. برخی اعضای اتاق ارز 4200 تومانی را ارز لعنتی می نامند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۷:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات ایران: برای حل مشکل صادرکنندگان، کمیته ویژه ای با حضور نمایندگان گمرک و اتاق بازرگانی تهران تشکیل شده است.
بنیاد نخبگان استان اصفهان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۶:۳۴    
به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان اصفهان؛ دومین همایش سالانه گردشگری محور توسعه پایدار استان اصفهان با همکاری استانداری اصفهان، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری اصفهان و اتاق بازرگانی استان اصفهان برگزار خواهد شد.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۵:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
رییس کل گمرک در جمع مسئولان اتاق بازرگانی تهران و گروهی از فعالان تجاری بخش خصوصی گفت: تبادل 55 میلیارد دلار کالا در شرایط تحریمی، کار بزرگ و ستودنی است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۵:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نخستین جلسه کارگروه فناوری های پیشران کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی ایران در محل ساختمان اتاق بازرگانی برگزار شد و برخی حاضران از وجود دو هزار ورشکسته در مسیر استخراج ارز الکترونیک گلایه و ابراز نگرانی کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی اهواز با اشاره به فعال شدن مرز هوایی دزفول در هفته های آینده گفت: با توجه به پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا نقش تعیین کننده تولیدات کشاورزی این شهرستان با محوریت صادرات به کشورهای عضو، اهمیت دوچندان پیداکرده است.
نمایندگان بخش خصوصی در نهمین نشست کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران، در مورد ضرورت آزادسازی نرخ ارز در حوزه تولید و تامین دارو بحث و گفت وگو کردند و در نهایت باز هم توصیه کردند تخصیص ارز 4200 تومانی متوقف و این کمک مالی از طریق بیمه ها به بیماران انجام شود.
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۴:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: در صورت پرداخت 6500 میلیارد تومان بلاعوض دولت برای دوگانه سوز کردن خودروها، شاهد صرفه جویی 20 میلیون لیتری در مصرف روزانه بنزین خواهیم بود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - یک هیات اقتصادی - تجاری از استان " سامارا " ی کشور روسیه صبح امروز چهارشنبه به سرپرستی نایب رئیس اتاق بازرگانی این استان وارد مازندران شد.
پایگاه خبری گسترش / بازتاب   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۵۹   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در مورد تراز تجاری کشور در 8 ماه امسال، اظهارکرد: متاسفانه تحریم ها هوشمند شده است، با این وجود 22.1 میلیون تن واردات داشتیم که 14.6 میلیون تن ان کالای اساسی و 90 درصد کالاهای واسطه ای است. ...
موج رسا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان در مورد استفاده از ظرفیت های کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا گفت: در این راستا بدنبال توسعه روابط اقتصادی تجار زنجانی با بازرگانان چلیابینسک هستیم.
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است یکی از اصلی ترین دلایل کاهش رشد اقتصادی و مشکلاتی که برای تولیدکنندگان ایرانی به وجود آمده، حضور دولت در تصدی گری اقتصادی و قیمت گذاری دستوری است.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
بانکداری ایرانی - رییس اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه همکاری های اقتصادی تهران و پکن می تواند با هدف ورود به بازارهای منطقه افزایش پیدا کند، خواستار رفع انحصار بانکی در روابط مالی دو کشور شد. ...
ربیع   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۲۷    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، همزمان با افزایش قیمت قابل توجه سکه و طلا، قیمت دلار نیز طی دو روز اخیر معادل 900 تومان گران تر شده و تا لحظه تنظیم گزارش به 13850 تومان رسیده است. ...