دوشنبه ۳۱ تیرساعت ۰۵:۵۶Jul 2019 22

جدیدترین‌های «اتاق بازرگانی»

فرارو   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پارلمان اقتصاد کشور تبعات سیاست تخصیص ارز یارانه ای و عدم تحقق اهداف حمایتی-تجاری را اعلام کرد. به گزارش دنیای اقتصاد، نخستین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با تشریح اولویت های پارلمان اقتصاد در دوره نهم شروع شد و با انتقاد از روند تخصیص ارز یارانه ای و در ادامه تعیین تکلیف کمیسیون های ...
مکران   ۷ ساعت پیش    
لیست افراد تأئید صلاحیت شده برای انتخابات روز دوشنبه اتاق بازرگانی بندرعباس در تازه ترین بروز رسانی اسامی کاندیداهای تائید صلاحیت شده برای انتخابات فردای اتاق بازرگانی بندرعباس شاهد برخی تغییرات در لیست هستیم به طوری که نام دو چهره شاخص انتخابات ...
نوش آنلاین   ۷ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین اولین نشست هیأت نمایندگان اتاق ایران در دوره نهم به موضوع الزام حذف دلار 4200 تومانی از اقتصاد ایران اختصاص پیدا کرد. ...
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در حال حاضر شرایط کشور نیازمند به کارگیری افراد تحصیل کرده و بهره گیری از فعالان اقتصادی است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۶:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- کمیسیون های دوره نهم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست هیات نمایندگان اتاق های کشور در مشهد با رای اعضا مشخص و ساختار تشکیلاتی نهمین دوره اتاق ایران شکل گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۶:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اتاق بازرگانی اصفهان آماده تقویت و توسعه روابط بازرگانی، گردشگری و کشاورزی با سن پترزبورگ روسیه است. به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از اتاق بازرگانی اصفهان، مسعود گلشیرازی در دیدار سرکنسول روسیه در اصفهان ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۶:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ترکیب کمیسیون های تخصصی اتاق ایران در دوره نهم در اولین نشست هیات نمایندگان در مشهد مشخص شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۶:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: اتاق ایران به عنوان نماینده بخش خصوصی اولین مطالبه اش از حاکمیت مبارزه جدی با رویه های فساد، شفاف سازی در توزیع منابع بانکی، واگذاری اموال دولت، مناقصه ها و مزایده ها و تخصیص منابع ارزی و مسایلی از این قبیل است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: باید از ظرفیت قانونی بند "و" تبصره 5 قانون بودجه کشور، موضوع تهاتر بدهی های قطعی پیمانکاران و فعالان اقتصادی با مطالبات دولت، در استان کرمان به خوبی استفاده کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۶:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه اقتصاد کشور از ناحیه تحریم های خارجی تحت فشار است، گفت: این در حالی است که تحریم های داخلی مشکلات بیشتری را برای اقتصاد کشور ایجاد کرده است.
شانا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۵:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
اتاق بازرگانی ایران مسئولیت اعزام هیئت ایرانی برای شرکت در نخستین مجمع اقتصادی کشورهای حاشیه دریای خزر را که 20 و 21 مردادماه در آوازه ترکمنستان برگزار می شود به عهده گرفت.
نمایندگان بخش خصوصی در کمیسیون مبارزه با فساد و حمایت قضایی اتاق بازرگانی تهران به مساله گزارش گیری فساد پرداخته و جنبه های حقوقی و مدنی آن را نیز بررسی کردند ...
اتاق نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۵:۳۲    
پور سلطانی در گفتگو با اتاق نیوز مهم ترین سرفصل های فعالیت اتاق را اینگونه برشمرد: دیپلماسی خارجی و ایجاد بازارهای جدید صادراتی مهم ترین موضوعات اتاق در برهه کنونی است، با توجه به اعمال تحریم ها کشورهایی را باید شناسایی کنیم که روابط دیپلماتیک خوبی با ایران دارند ...
صاحب نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۵:۲۱    
رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اتاق بازرگانی اصفهان آماده تقویت و توسعه روابط بازرگانی،گردشگری و کشاورزی با سن پترزبورگ روسیه است.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۴:۱۷   + ۲۲ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی اولویت های 9 گانه دوره نهم فعالیت اتاق ایران را اعلام کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۳:۵۷    
رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان از تشکیل 9 کمیته تخصصی خبر داد و گفت:این کمیته ها به صورت تخصصی مسایل و مشکلات و راهکارهای توسعه کسب و کار اعضا را دنبال می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: دولت در بسیاری موارد دقیقه 90 از اتاق بازرگانی در مورد یک مسئله نظرخواهی می کند و طبیعی است که شرایط برای بررسی منطقی در این حوزه وجود ندارد.
راه پرداخت   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
حجت اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران در سخنرانی نشست ماهانه انجمن اقتصاددانان ایران با موضوع اولویت ها و چالش های اصلاح نظام بانکی در محل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران، ضمن ارائه تعریف، اهمیت و کارکرد نظام بانکی در اقتصاد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- دبیرکل اتاق بازرگانی بیرجند گفت: نمایشگاه اختصاصی ایران در شهر مزار شریف در اواخر شهریورماه سال جاری برگزار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۲:۵۱    
همزمان با برگزاری اولین جلسه دور نهم اتاق های بازرگانی ایران در مشهد 18 کمیسیون جدید رای گیری و تصویب شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۲:۴۷    
رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: نقش آفرینی موثر و سازنده در فضای اقتصادی، باید هدف اصلی اتاق بازرگانی باشد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۲:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- نخستین مطالبه نهمین دوره اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به عنوان نماینده بخش خصوصی، مبارزه جدی با رویه های فساد و شفاف سازی در توزیع منابع بانکی است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۲:۲۰    
تهران – ایرنا- یک اقتصاددان با بیان اینکه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران باید مدافع بخش تولید باشد گفت: در دهه های اخیر این رویکرد مشاهده نشده و این نهاد عمدتاً در خدمت اندک سرمایه داران و توسعه فعالیتهای تجاری و خدماتی و دلالی بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۲:۲۰    
تهران- ایرنا- انتخابات میان دوره ای هشتمین دوره اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران صبح امروز(یکشنبه) با حضور هیات رئیسه و اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران برگزار و غلامحسین شافعی با 198 رای (اختلاف چهار رای با مسعود خوانساری) رئیس اتاق ایران شد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۱۰:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین اظهار داشت: در حال حاضر متولی تجارت فرامرزی کشور مشخص نیست یعنی معلوم نیست وزارت اقتصاد، بانک مرکزی، وزارت صمت، جلسه سران قوا یا سازمان تجارت مسئول آن است. در ظاهر که سازمان توسعه تجارت مسئول این امر است اما نهادهای دیگر نیز این نقش را نیز ایفا می کنند
دبیر اتاق بازرگانی مشترک ایران و آذربایجان گفت: ارتباطات ترانزیتی ایران با جمهوری آذربایجان به تازگی بیش از گذشته تقویت شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۰۰:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه یکی از اصلی ترین مشکلات فضای کسب و کار مشکل نقدینگی است، گفت: علاوه بر این فضای کسب و کار از عدم ثبات در قوانین رنج می برد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۰۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : در چهل و هشتمین جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخشی خصوصی کرمانشاه به مباحثی از جمله مهم ترین موانع رشد صادرات پرداخته شد و رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه، ضمن برشمردن آفت های ممنوعیت صادرات دام زنده، خواستار آزاد شدن و برقراری مجدد صادرات این محصول شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ - ۰۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : دلایل شکست قانون بهبود محیط کسب وکار چیست؟ این روزها عدم اجرای قانون بهبود مستمر فضای کسب وکار هم از سوی بخش خصوصی و هم از سوی دولت مورد انتقاد واقع شده است ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
محسن جلال پور، فعال اقتصادی و رییس سابق اتاق بازرگانی در یادداشتی تلگرامی با عنوان انحصار سیاسی چگونه به انسداد اقتصادی ختم می شود؟ نوشت: مردم زمانی که دعواهای سیاسی را مشاهده می کنند به یکدیگر می گویند گول این بازی ها را نخورید، دست همه شان در یک کاسه است ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۵:۵۷    
نشست خبری بزرگداشت روز صنعت و معدن استان تهران صبح امروز با حضور متولیان صنعت این استان در اتاق بازرگانی تهران برگزار شد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۵:۵۷    
معاون امور برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس تصمیم سران سه قوه تصمیم گیری در مورد ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی به کمیته ای متشکل از وزارتخانه های جهادکشاورزی، صنعت و اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه و اتاق بازرگانی سپرده شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه تامین نقدینگی و مواد اولیه بزرگترین مشکل تولید کنندگان است، گفت: در شرایط جنگ اقتصادی باید شرایط کسب و کار را تسهیل کرد.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش کردپرس، احمد علی محمد در گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، گفت که پس از اعمال تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران صادرات برخی از اقلام اساسی خوراکی از این کشور ممنوع شده و از سوی دیگر اتاق بازرگانی اقلیم کردستان نیز واردات نرخی موارد خوراکی و به ویژه حبوبات از این کشور را ممنوع اعلام کرده و ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۴:۲۱    
بیرجند-رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بیرجند خواستار استفاده از حمل و نقل ریلی در نهاده های دامی شد و گفت: با این امر نه تنها هزینه های حمل کاهش می یابد بلکه مشکلات جاده ای کاسته می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۴:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی کرمان بر قربانی نشدن عدالت به دلیل افزایش سهم درآمدهای مالیاتی استان تاکید کرد و گفت: در سال جاری علیرغم نبود رونق در تولید، اشتغال و درآمدها، سهم درآمدهای مالیاتی استان با افزایش 48 درصدی پیش بینی شده است.
ایدرو نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۳:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو اتاق بازرگانی گفت: از نظر تکنولوژیک ما استارت آپ ها و مجموعه های دانش بنیان قدرتمندی داریم که می توانند با صنعت کشور همگام شوند.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
استاندار سمنان گفت: تاکنون 1180 میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان واحد های تولیدی و صنعتی استان سمنان پرداخت شده است. به گزارش تسنیم، علیرضا آشناگر در همایش تجلیل از صنعتگران و معدن کاران استان سمنان که در اتاق بازرگانی سمنان برگزار شد، شرایط امروز را بسیار سخت و پیچیده عنوان کرد ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: با توجه به وقوع سیل در کشور پرداخت خسارت پسته داران متضرر به طور کامل منتفی شد و به علت محدودیت منابع مالی تنها بخشی از این خسارات پرداخت خواهد شد.
ایفنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۲:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - یک عضو اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: بانک مرکزی تا 31 تیر به صادرکنندگان فرصت داده شده، 70 درصد ارزشان را به کشور بازگردانند تا تائیدیه خوش حسابی از بانک دریافت کرده، از معافیت مالیاتی برخوردار باشند. ...
نمایندگان بخش خصوصی در کمیسیون بهبود محیط کسب و کار و رفع موانع تولید اتاق بازرگانی تهران با توجه موکد روی اجرای قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، با کمک مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، روند اجرا و موانع پیش روی اجرای این قانون را بررسی کردند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۱:۴۰   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون امور برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بر اساس تصمیم سران سه قوه تصمیم گیری در مورد ممنوعیت صادرات محصولات کشاورزی به کمیته ای متشکل از وزارتخانه های جهادکشاورزی، صنعت و اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه و اتاق بازرگانی سپرده شد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ - ۱۱:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، عباس رضایی در هفتاد و چهارمین شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان اظهار داشت: همدلی و همکاری بین دستگاه های اجرایی استان می تواند بسیاری از امور را حل وفصل کند و قدم های مثبتی در راستای رونق تولید در استان بردارد. ...
نمایندگان دولت و بخش خصوصی استان تهران در نشست شورای گفت وگوی موضوعات مهم و مختلف حوزه اقتصاد از جمله اعطای تسهیلات بانکی به بخش خصوصی برای تامین سرمایه در گردش، تعیین تکلیف دفن پسماند شهر ک های صنعتی عزیزآباد و هوشنگ آباد و تراز تجارت خارجی در سه ماهه اول سال را مورد بررسی قرار دادند ...
موج   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۱۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
رییس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: بهبود یک واحدی شاخص کسب و کار استان اصفهان در بخش مالیاتی نشان از تغییر رویکرد اصلاحی اداره کل مالیاتی است. به گزارش خبرگزاری موج اصفهان ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی بیرجند با تاکید بر اینکه نژاد دام وارداتی به استان باید مورد تأیید کارشناسان قرار گیرد، گفت: صادرات مرغ و جوجه از طریق واسطه آسیب زا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
دبیر اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت : ممنوعیت صادرات دام زنده در اواخر سال 95 و با هدف تنظیم بازار اعمال شد .
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ - ۰۸:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
نایب رییس اتاق بازرگانی با اشاره به کاهش فاصله بین نرخ ارز در بازار آزاد و سامانه نیما، این موضوع را دلیلی برای کاهش خسارت صادرکنندگان و افزایش بازگشت ارز حاصل از صادرات عنوان کرد.
کارگر نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ - ۱۸:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه کاهش نرخ بیکاری استان را ناشی از دوسال جنب وجوش اقتصادی در کرمانشاه دانست.
جماران   ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ - ۱۷:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون تخصصی سرمایه گذاری اتاق بازرگانی گفت: طرح حذف بهره مالی مضاعف به سیستم بانکی با وجود اینکه سال گذشته در مجلس تصویب شد اما شورای نگهبان آن را جهت اصلاح بازگرداند. ...