چهارشنبه ۱۴ خردادساعت ۰۰:۵۱Jun 2020 3

جدیدترین‌های «نیروگاه های برق»

 
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از ساخت الکتروپمپ 400 کیلووات ایستگاه پمپاژ ویس خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ساری - مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران از ورود سرمایه گذاران و شرکت های کانادایی برای احداث نیروگاه های برق در استان خبر داد.
تحلیل بازار / پاون   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۰۹:۵۷   + ۳۸ سایت دیگر  
طرزطلب، مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به آمادگی کامل نیروگاه های کشور برای تامین برق مطمئن و پایدار در پیک مصرف تابستان امسال، گفت: تا پایان تابستان امسال در قالب پویش #هرهفته_الف_ب_ایران بیش از یک هزار و 800 مگاوات به ظرفیت نیروگاه های برق کشور افزوده خواهد شد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۰:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور آذربایجان روز چهارشنبه به تداوم روابط دوستانه بین باکو و ایران و ساخت نیروگاه های برق در حاشیه رود ارس اشاره کرد. به گزارش خبرگزاری ترند حکمت حاجی اف معاون ریاست جمهوری آذربایجان این سخنان را در حاشیه نشست کابینه وزرای این کشور بیان کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۱۵:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان ساخت سرامیک محفظه احتراق توربین گازی حاوی نانوذرات را توسعه داده که این فناوری در حال حاضر در نیروگاه های برق یزد و بندرعباس مورد استفاده قرار می گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۱۱:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
چند سالی است که نیروگاه های برق آبی کمک زیادی در تامین برق کشور کرده اند، همین موضوع نیز موجب شده توجه بیشتری به این نیروگاه ها شود تا جایی که تولید انرژی این نیروگاه ها امسال با 9 درصد افزایش همراه شده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۰۹:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
یک شرکت فناور نانویی فناوری ساخت سرامیک محفظه احتراق توربین گازی حاوی نانوذرات را توسعه داده که این فناوری در حال حاضر در نیروگاه های برق یزد و بندرعباس مورد استفاده قرار می گیرد.
تحلیل بازار / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۴:۴۶   + ۲۳ سایت دیگر  
تولید انرژی نیروگاه های برق آبی در فروردین امسال نسبت به ماه قبل آن (اسفند 98)، 9 درصد افزایش داشته است.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ - ۱۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
فربد استیری_مدیر مرکز مدیریت نیروگاه های برق آبی کشور_ یکی از انواع نیروگاه های برق آبی کوچک که در سال های اخیر به دلیل مشوق های وضع شده از سوی وزارت نیرو و مزایای اقتصادی ناشی از اطمینان تولید و بازگشت سرمایه، مورد توجه سرمایه گذاران این بخش قرار گرفته ...
تحلیل بازار / پاون   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ۱۲:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
اردکانیان، وزیر نیرو گفت: بهره مندی کشور پهناور ما از نعمت بارش ها و رحمت الهی در دو سال اخیر نتیجه شکرگزاری های سال های خشک، نتیجه صبوری ها، بردباری ها و تاب آوردن در آن سال ها و نتیجه مصرف صحیح است و با تداوم این اخلاق خوب موجبات مزید این نعمت را فراهم خواهیم کرد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ - ۰۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- مدیرکل بهسازی نیروگاه ها و محیط زیست برق حرارتی از پایان تعمیرات نیروگاه های برق حرارتی تا اوایل خردادماه خبر داد. تاریخ انتشار: 08:38 - 16 اردیبهشت 1399 - کد خبر: 618116
نیروگاه های برق حرارتی استان تهران ضمن اعلام آمادگی برای پیک سال99، اقدامات پیشگیرانه خود را در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در برنامه درشهر به تصویر کشیدند
اعتدال   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تلویزیون عراق در حال نشان دادن کنفرانس مطبوعاتی صدام بود که یکی از خبرنگاران خارجی از او سؤال کرد: آقای رئیس جمهور، با توجه به اینکه خلبانان ایرانی به گونه ای نه چندان مشکل بیشتر نقاط خاک عراق را مورد حمله قرار می دهند، شما چگونه از منابع اقتصادی خود از جمله نیروگاه های برق دفاع می کنید؟ ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۰۱ - ۱۵:۲۸   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: در هلدینگ پویا انرژی، یکی از زیرمجموعه های ومعادن طی یکی دو ماه اخیر به ویژه نوروز امسال، اقداماتی برای تعمیرات، ارتقا و بهینه سازی برخی از نیروگاه های برق صورت گرفت که این اقدام ضمن صرفه جویی در مصرف گاز ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ۱۲:۲۹    
نکا - مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت: پیش بینی می شود امسال 40 هزار ساعت مگاوات انرژی برق آبی در نیروگاه های حاشیه سدهای استان تولید شود.
سلام نو / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۱۷:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، اتریش به عنوان بخشی از طرح این کشور برای پایان دادن به سوخت های فسیلی در تولید انرژی تا سال 2030 میلادی، آخرین نیروگاه برق با استفاده از سوخت زغال سنگ خود را نیز تعطیل کرد. ...
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت:بارندگی در پشت سد ها نیروگاه های برقابی تابستان امسال نقش مهمی در تامین برق پیک خواهند داشت و حتی دست وزارت نیرو برای افزایش صادرات برق را باز نگه می دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۶ - ۰۹:۳۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای تهران گفت: سال گذشته تولید نیروگاه های برق آبی تحت پوشش شرکت آب منطقه ای تهران یک رکورد ثبت کرد و امسال نیز پیش بینی می شود با توجه به نزولات جوی مناسب تولید نرمال داشته باشیم.
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ماه ها است که نیروگاه های برق در انتظار تعیین تکلیف افزایش تعرفه برق هستند
تحلیل بازار / خوزنیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ - ۱۶:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
اهواز مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: خوزستان در سال گذشته 47 هزار و 830 گیگاوات ساعت برق تولید کرده است.
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۲۴ - ۱۴:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل بهسازی نیروگاه ها و محیط زیست شرکت برق حرارتی گفت: برنامه تعمیرات نیروگاه های برق حرارتی با وجود بیماری کرونا تداوم یافته و این برنامه تا قبل از پایان اردیبهشت به اتمام می رسد.
ایثار   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۵:۲۹    
به گزارش ایثار گیلان،شهید سید علی اقبالی دوگاهه خلبان نابغه ای است که اکثر تلمبه خانه ها و نیروگاه های برق عراق را از کار انداخته بود و طرح های عملیاتی وی باعث گردیده بود صادرات 350 میلیون تنی نفت عراق به صفر برسد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۳:۳۴    
تاجیکستان قصد دارد در سال جاری میلادی حجم تولید برق در این کشور را از طریق افزایش ظرفیت های تولیدی نیروگاه های برق آبی و حرارتی افزایش دهد.
تحلیل بازار / ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۶:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
رضا اردکانیان گفت: در سال نو که با عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده، دولت باید برنامه خود را طی آن تعیین و ابلاغ نماید که در این میان نقش صنعت برق و تداوم خدمات آن بسیار حائز اهمیت است.
میزان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۰۸:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- تعمیرات نیروگاه های برق در نیمه دوم خرداد 99 با وحود وقفه های فراوان به پایان خواهد رسید. تاریخ انتشار: 08:30 - 29 اسفند 1398 - کد خبر: 605895
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۲:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران گفت: براساس مذاکره صورت گرفته با برخی از کشورهای منطقه برای بازسازی و تعمیرات نیروگاه ها به زودی شاهد تعمیرات نیروگاه های برق این کشورها توسط متخصصان ایرانی خواهیم بود.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۴:۵۸    
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان فارس گفت: استقرار نیروگاه های خورشیدی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد دارای توجیه اقتصادی و مشمول حمایت های دولت می شوند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۱۶:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خراسان رضوی با استفاده از فناوری نانو فیلترهای سلولزی عمقی تدریجی و سیستم های فیلتراسیون برای کاربردهای نیروگاهی تولید کرده است که به گفته آنها استفاده از این فیلتر می تواند هزینه نیروگاه های برق را کاهش دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۱۱:۰۳    
یک شرکت داخلی موفق به تولید فیلتر های سلولزی عمقی تدریجی شده است که می تواند هزینه نیروگاه های برق را کاهش داد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
یک شرکت نانویی پس از 6سال تحقیق و پژوهش، با حمایت پارک علم و فناوری خراسان رضوی، موفق به تولید فیلترهای سلولزی عمقی تدریجی و سیستم های فیلتراسیون مرتبط شده است. با استفاده از این فیلتر نانو می توان هزینه نیروگاه های برق را کاهش داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۴:۳۷   + ۳۱ سایت دیگر  
مدیر عامل بورس انرژی ایران: گشایش نماد و آغاز معاملات اوراق گواهی ظرفیت ، نقطه عطفی در صنعت برق کشور به شمار می رود؛ این اوراق می تواند نیازهای مالی نیروگاه ها را تامین کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۴:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد -ایرنا- مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توانیر گفت: 60 درصد از ظرفیت نیروگاه های برق در حال بهره برداری کشور، با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده و البته سرمایه گذاری جدید هم در این بخش انجام می شود.
تحلیل بازار / تابا خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۷:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: تولید برق استان در 10 ماهه سال 98 برابر با 41 هزار و 842 گیگاوات ساعت بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۶:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه متوسط راندمان نیروگاه های برق در خاورمیانه حدود 33.4 درصد و در ایران نزدیک 40 درصد است، گفت: راندمان نیروگاه های ایران بالاتر از کشورهایی همچون ایتالیا، اسپانیا، کانادا و فرانسه است.
سلام نو / ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، طرف های رسمی در دولت لبنان موافقت اولیه دولت های فرانسه و آلمان برای همکاری در پروژه های ساخت نیروگاه های برق در لبنان را دریافت کردند. ...
اقتصادگردان   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
در حال حاضر به طور متوسط بازدهی نیروگاه های برق کشور حدود 39 درصد است که این میزان در قیاس با متوسط بازدهی نیروگاه های دنیا، فاصله زیادی ندارد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۸:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل نیروگاه های برق حرارتی در واکنش به گفته های بیژن زنگنه می گوید: حتی اگر آلایندگی نیروگاه های تولید برق هم بالاست مشکل از سوختی است که وزارت نفت به آنها تحویل می دهد.
جام نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۲۲:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
لاریجانی اعلام کرد، دوستان لبنان می توانند این کشور را در مسیرش حمایت کنند به عنوان مثال بیروت می تواند از تجربه و امکانات فنی و مهندسی ایران در زمینه نیروگاه های برق بهره بگیرد.
روزنامه زاینده رود   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
موضوع کمبود گاز در نیروگاه های برق وارد فاز تازه ای از بحران شده است. در اصفهان نیروگاه شهید منتظری به عنوان یکی از بزرگ ترین نیروگاه های تولید برق در کشور به دلیل افزایش مصرف گاز خانگی با محدودیت های زیادی در تامین سوخت مواجه شده و آنگونه که مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان اعلام کرده فعالیت نیروگاه ...
میزان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: قیمت پایین گاز در کشور، رغبتی برای صرفه جویی در میان مشترکان ایجاد نمی کند و عمدتا مدیریت مصرف از سوی بخش خانگی برای جلوگیری از هدر رفت انرژی صورت نمی گیرد. تاریخ انتشار: 10:01 - 29 بهمن 1398 - کد خبر: 597479
شوشان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون تعمیرات نیروگاهی در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از اتمام مراحل نمونه برداری ، کارشناسی و آنالیز روغن(OCM) و روانکارهای تجهیزات نیروگاهی و ترانس های سد و نیروگاه دز خبر داد.
میزان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- کمبود گاز تحویلی به نیروگاه های برق باعث قطعی پراکنده برق شده و احتمال ارائه جدول زمان بندی برای قطعی برق وجود دارد. تاریخ انتشار: 12:23 - 28 بهمن 1398 - کد خبر: 597209
برق نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تابستان سال 97 که کاهش بارش ها و خشکسالی کم سابقه عملأ نیروگاه های برق آبی ایران را از دور خارج کرد و خطر ناتوانی در تأمین برق در زمان اوج بار موجب شد دست اندرکاران صنعت برق تصمیم گرفتند با اعمال خاموشی های مدیریت شده، مصرف برق در زمان پیک را به نحوی مدیریت کنند که موفقیت آمیز بود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۴:۲۲   + ۸۹ سایت دیگر  
رجبی مشهدی گفت: متأسفانه به دنبال برودت هوا در کشور نیروگاه های برق با اُفت فشار گاز در تولید برق همراه هستند.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۶:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا اردکانیان عصر پنجشنبه در حاشیه افتتاح تصفیه خانه آب شرب ساری در گفت و گو با خبرنگاران افزود : وزارت نیرو با کمک دولت طرح تداوم خرید تضمینی برق از نیروگاه های کوچک بخش خصوصی را با قیمت مناسب در دست بررسی و پیگیری دارد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۰۰:۱۲   + ۲۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در اطلاعیه ای از مشترکان خود درخواست کرد با به کارگیری راهکارهای ساده، مصرف انرژی را کاهش دهند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) ...
عصر ایران   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۸:۰۱   + ۲۵ سایت دیگر  
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در اطلاعیه ای از مشترکان خود درخواست کرد با به کارگیری راهکارهای ساده، مصرف انرژی را کاهش دهند. به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به افزایش مصرف انرژی کشور به دلیل کاهش دمای هوا و به منظور جلوگیری از افت فشار گاز ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ظرفیت نصب شده نیروگاه های برق کشور در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی هفت هزار و 24 مگاوات بود که با رشد حدود 11 برابری به 82 هزار و 400 مگاوات افزایش یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۰۸:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان امروزه انرژی برق نقش مهمی در اقتصاد دارد و بر توسعه پایدار و رفاه جوامع مؤثر است و بر افزایش تولید ناخالص داخلی تأثیر مستقیم دارد و یکی از مهم ترین شاخص های توسعه یافتگی هر کشور، در قالب مصرف سرانه برق آن نمود پیدا می کند.
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۱۴:۳۵   + ۳۶ سایت دیگر  
افزایش مصرف گاز در بخش خانگی با وجود سردتر شدن هوا احتمال خاموشی نیروگاه های برق را بالا برده است، امری که وقوع آن می تواند خانه های زیادی را از گرما محروم کند؛ بنابراین می توان با خاموش کردن فقط یک لامپ اضافه امکان گرم ماندن خانه ها را فراهم کرد.