سه شنبه ۲۴ تیرساعت ۰۵:۲۳Jul 2020 14

جدیدترین‌های «سرانه مصرف آب»

 
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۱:۵۵   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون نظارت در بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان تهران اظهار کرد: براساس برآوردهای صورت گرفته سرانه مصرف آب در تهران در طول شبانه روز به طور میانگین 235 لیتر بدون در نظر گرفتن تلفات است که با لحاظ تلفات این عدد حدود 300 لیتر در طول شبانه روز می شود. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
علیرضا کاکاوند با اشاره به افزایش مصرف آب در استان کرمانشاه گفت: سرانه مصرف آب در استان 38 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه گفت: میانگین سرانه مصرف آب در استان هم اکنون 235 لیتر در شبانه روز است که این میزان 38 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۰۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به وضعیت نامناسب استان از نظر منابع آبی گفت: سرانه مصرف آب در شهر کرمانشاه 38 درصد بیشتر از میانگین کشوری است.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۷:۵۷    
به گزارش کردپرس، علیرضا رضوی در جمع خبرنگاران تاکید کرد: این امر اهمیت امر آگاه سازی در راستای مصرف بهینه آب به منظور کاهش افت فشار و قطعی آب در شبکه را بیش از پیش نمایان می کند . ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دوستی دارم که ساکن هلند است و برخی موارد ایران و هلند را که به نظرش منطقی است با هم مقایسه می کند، مثلا نوع الگوی مصرف آب ایرانی ها و هلندی ها. می گوید هلند با این که منابع آبی زیادی دارد اما قوانین سختگیرانه ای برای سرانه مصرف آب دارد، چیری که متاسفانه ما در ایران نداریم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: الان سرانه مصرف در شهر کرمانشاه به 235 لیتر در شبانه روز رسیده که حدود 38 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل اسماعیل بایبوردی به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب به ایرنا بیان کرد: مردم این شهرستان سه ماهه امسال نزدیک به 2 میلیون و 66 هزار مترمکعب آب مصرف کردند در حالی که این آمار در مدت مشابه سال 98 به یک میلیون و 995 هزار مترمکعب می رسید . ...
صدای زرند   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۵:۲۴    
رئیس اداره آب و فاضلاب زرند در مورد مشکلات کمبود آب در زرند بیان داشت: در روستاها دلیل کمبود آب ناشی از عدم تامین آب کافی می باشد که متاسفانه در سال های اخیر هم در زمینه تامین آب فعالیتی صورت نگرفته است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب کردستان با بیان اینکه سرانه مصرف آب شرب مشترکان این استان در شبانه روز 194 لیتر است، گفت: این میزان نسبت به استاندارد جهانی 44 لیتر بیشتر است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۶:۲۱    
قندهاری با بیان اینکه سرانه مصرف آب شرب در برخی از شهرهای خراسان جنوبی چندین برابر سرانه کشوری است، گفت: مدیریت منابع آب بدون مشارکت همگانی امکان پذیر نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کاشان- ایرنا- مدیر اداره آب و فاضلاب اردستان گفت: سرانه مصرف آب در این شهرستان از میانگین استاندارد بالاتر است و تنها 30 درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۲۱:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب استان البرز با اشاره به اینکه سرانه مصرف آب در البرز بیشتر از سایر استان های کشور است، گفت: در این استان هیچ ذخیره ای از سهمیه یک ساله آب نخواهیم داشت و بیش از 96 درصد از حجم آب توسط مردم و حوزه صنعت و کشاورزی مصرف می شود.
شهر بیست   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۲۰:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
شهر بیست/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم، میزان مصرف آب خانگی را در قم بالا دانست و گفت: سرانه مصرف روزانه در شهر قم حدود 160 لیتر است که باید به حدود 90 لیتر برسد و اگر مصرف کاهش نیابد، طی سال های آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.
موج   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۷:۰۲    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: سرانه مصرف آب در قم نزدیک 160 لیتر برای هر تن در شبانه روز است که باید به زیر 100 لیتر برسد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۶:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرز گفت: استان البرز در حوزه مصرف آب شرایط وخیمی را سپری می کند. داوود نجفیان روز دوشنبه دوم تیر ماه در نشست مطبوعاتی که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب برگزار شد اظهار کرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۵:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، گفت: سرانه مصرف آب در استان 160 تا 165 لیتر است که نسبت به سال گذشته حدود 8 درصد افزایش داشته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۳:۱۵    
فاتحی با اشاره به افزایش میزان سرانه مصرف آب گفت: در صورت عدم صرفه جویی با بحران کم آبی روبرو هستیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با بیان اینکه بیماری کرونا باعث افزایش سرانه مصرف آب تا 600 لیتر شده است، گفت: میانگین افزایش مصرف آب در استان 30 درصد است که ادامه این روند منجر به جیره بندی آب می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ - ۱۴:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت:در حال حاضر سرانه مصرف آب دراصفهان حدود 150 لیتر در شبانه روز است که اگر مردم در شبانه روز 10 لیتر در مصرف آب صرفه جویی کنند، تابستان با کمترین چالش در تأمین و توزیع آب آشامیدنی سپری می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی گفت: سرانه مصرف آب روزانه مردم ایران از متوسط جهانی بیشتر است که باید آن را به 150 لیتر در روز کاهش دهیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۰۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
نماینده کاشان با بیان اینکه آب مسئله جهانی است، گفت: سرانه مصرف آب در کشور ما از متوسط جهانی بالاتر است که باید فکری به حال این شرایط کرد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۰۶:۵۴    
قاسم تقی زاده خامسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار نصیرنیوز اظهار داشت: در موج نخست بیماری کرونا با توجه به حساسیت شهروندان، حضور خانواده ها در محیط خانه و خانه تکانی های نوروزی، میزان مصرف آب شهروندان افزایش چشمگیری پیدا کرد ...
ایران جیب   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۸:۴۰    
سرانه مصرف آب تهرانی ها بازهم افزایش یافت. به طوری که امسال هنوز به پیک (اوج) مصرف آب در پایتخت کشور نرسیده ایم اما تا همین ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با اشاره به افزایش سرانه مصرف آب پس از شیوع کرونا، هشدار داد: از کلیه مشترکان شرکت آب و فاضلاب در سطح شهرها و روستاهای استان استدعا داریم با همکاری بیش از پیش نسبت به مدیریت مصرف آب اقدام کنند تا به دلیل افزایش بیش از حد مصرف دچار قطعی آب و جیره بندی و یا کاهش ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آبفای استان ایلام، گفت: ظرفیت تولید آب در استان بیش از تعداد جمعیت و سرانه مصرف آب در استان تقریبا 2 برابر استاندارد کشور است.
خوزنیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت: مصرف روزانه آب در شهر اهواز بیش از 600 لیتر برای هر فرد است که با شیوع ویروس کرونا و فرارسیدن گرما از این مقدار هم بیشتر شده و نزدیک به چهار برابر استاندارد است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب لرستان گفت: با توجه به انجام گندزدایی های مستمر شبکه های آب استان، هیچ گونه مشکل بهداشتی در خصوص وجود موارد منفی از جمله ویروس کرونا و وبا در آب شرب وجود ندارد.
روزنامه عطر یاس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۹ - ۱۴:۲۶    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: از ابتدای اسفندماه سال گذشته از یک سو به علت شیوع ویروس کرونا و از سوی دیگر شستشوهای شب عید باعث شد تا سرانه مصرف آب در استان مرکزی تا 25 درصد در سطح استان افزایش پیدا کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب اصفهان گفت: عبور از فصل گرم امسال بدون افت فشار یا قطعی آب نیازمند این است که مشترکان دست کم 10 لیتر از مصرف سرانه آب در شبانه روز را کم کنند.
فرصت امروز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۱۰:۳۶    
یکی از مشکلات این روزهای افراد این است که حتی مجبور به شست وشوی بسته بندی محصولات، هستند. در این رابطه شست و شوی مداوم لباس ها نیز به یک چالش جدی تبدیل شده و باعث افزایش چشمگیر سرانه مصرف آب شده است. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۱۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
ایلام - مدیرعامل آب و فاضلاب ایلام با بیان اینکه بیماری کرونا باعث افزایش سرانه مصرف آب تا بیش از حد مجاز شده است، گفت: میانگین افزایش مصرف آب در استان 20 درصد است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۰۹:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرعامل آب و فاضلاب ایلام با بیان اینکه بیماری کرونا باعث افزایش سرانه مصرف آب تا بیش از حد مجاز شده است، گفت: میانگین افزایش مصرف آب در استان 20 درصد است.
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان ، علاء امیریان نژاد صبح امروز در یک نشست خبری در بندرعباس اظهارداشت: بر اساس قرارداد سرمایه گذاران بخش خصوصی با آبفا، هر یک از سرمایه گذاران موظف به تولید آب و فروش آن از طریق شبکه آبرسانی هستند . ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۱:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
ایران بر روی کمربند خشک و نیمه خشک قرار گرفته به این معنا که میزان ریزش های آسمانی آن بین یک سوم تا یک چهارم کمتر از متوسط جهانی است از سوی دیگر تبخیر آن نیز معمولا 50 درصد بیشتر از متوسط جهانی است بنابراین با یک حساب سرانگشتی می توان فهمید که ایران در خصوص منابع آبی در مضیقه است اما با این وجود بر ...
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۲۲:۰۰   + ۱۵ سایت دیگر  
دکتر علیرضا کاکاوند یادآور شد: همکاران ما در شرکت آبفای استان، برای آنکه در این شرایط که مردم برای عمل به توصیه های بهداشتی پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا نیاز به شستشوی دست با آب و صابون و حفظ بهداشت دارند در دسترسی به آب دچار مضیقه نشوند، برنامه های کوتاه مدتی از جمله؛ جابجایی خطوط ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
هرمزی گفت: با توجه به شیوع کرونا مردم در کنار رعایت بهداشت فردی، الگوی مصرف آب را مدیریت کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: سرانه مصرف آب در شهرهای این استان ظرف اسفند ماه جاری تاکنون نسبت به قبل حدود 40 لیتر به ازای هر نفر بیشتر شده است.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۰:۱۲    
هر ساله در این روزهای سال، سرانه مصرف آب در کشور به دلیل خانه تکانی افزایش می یابد اما امسال علاوه بر این، با همه گیر شدن بیماری ویروسی کرونا، در برخی نقاط مصرف آب آشامیدنی افزایش یافته است.
دانا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۷:۴۸    
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت: خانه نشینی کرونایی در مازندران موجب افزایش بیش از 40 درصدی مصرف آب شده به طوری که سرانه مصرف آب در استان از 210 لیتر به 300 لیتر در شرایط فعلی رسید.
روزنامه گسترش صمت   ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
بحران آب به عنوان یکی از چالش های مهم جغرافیای خاورمیانه در آینده نزدیک از سوی سازمان های بین المللی مطرح شده است، بحرانی که بدون شک گریبان ایران را نیز خواهد گرفت. ...
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۲:۱۶   + ۳۵ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : طبق اعلام معاون آب و آبفای وزیر نیرو، مصرف آب آشامیدنی با توجه به شیوع بیماری کرونا در برخی نقاط کشور تا 30 درصد افزایش یافته است. ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران می گوید: به دنبال شیوع ویروس کوویید میزان مصرف آب تهرانی ها 300 هزار مترمکعب افزایش یافته و به 3 میلیون و 100 هزار مترمکعب در روز رسیده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان خمینی شهر، گفت: سرانه مصرف آب مشترکان مسکونی در خمینی شهر 142 لیتر است، در صورتی که سرانه مصرف در کشور حدود 170 لیتر است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۰۹:۲۴   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، هزینه تمام شده هر مترمکعب آب در تهران معادل 2500 تومان تخمین زده شده و این در حالی است که تنها یک چهارم این مبلغ از مشترکان دریافت می شود ...
رویداد ایران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۳:۱۷    
صادق پور با اشاره به کاهش سرانه مصرف آب در سال 97 نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: بخشی از این کاهش سرانه مصرف نتیجه آموزش های مصرف بهینه آب است که در حوزه های مختلف به ویژه مدارس انجام می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان سرانه مصرف آب شرب در استان را 179 لیتر عنوان کرد.
رویداد ایران   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم گفت: رعایت سرانه مصرف آب درقم برای تامین آب در آینده ضروری است.