پنجشنبه ۰۲ خردادساعت ۱۰:۰۳May 2019 23

جدیدترین‌های «سرانه مصرف آب»

ایلنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۸   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل آبفای جنوب شرقی استان تهران گفت: در شرایط موجود روندکاهش سرانه مصرف آب،کُند است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۰:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
ابراهیم خادم روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این برداشت اشتباه باعث شده تا هم اکنون مصرف اهالی شهرستان دیلم طبق آخرین آمار موجود 2 برابر سرانه و سهمیه تعیین شده برسد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ - ۱۶:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
معاون درآمد و امور مشترکان آبفای منطقه یک درباره ویژگی های رفتاری مشترکان آبفای منطقه یک شهر تهران، گفت: در ساختمان های نوساز این منطقه که دارای بیش از 20 واحد هستند، امکاناتی نظیر استخر آب گرم وجود دارد که این موجب می شود با بالا رفتن تعداد واحدهای مسکونی هر ساختمان، سرانه مصرف آب نیز افزایش یابد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ - ۱۱:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون امور مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در حال حاضر میانگین سرانه مصرف آب شرب در کشور حدود 250 لیتر در شبانه روز است در حالیکه این رقم در استان اصفهان 154 لیتر در شبانه روز می باشد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ - ۱۰:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
حسن ساسانی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: افت شدید منابع آبی سطحی و زیر سطحی در سال های اخیر در مرکز ایران و بویژه این استان به عنوان یک چالش اساسی مطرح است و با یک سال ترسالی جبران نمی شود و مصرف بهینه آب در منطقه مرکزی ایران همچنان ضروری است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
بختیاری گفت: در تهران با جمعیتی بیش از 8.5 میلیون نفر ساکن و 1.5 میلیون نفر شناور، در هر ثانیه 35 هزار لیتر آب مصرف می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۲:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
مدیر دفتر مدیریت مصرف آبفای استان تهران با بیان اینکه تهرانی روزانه 60 لیتر بیشتر از الگو آب مصرف می کنند گفت: برای کاهش سرانه مصرف آب سه مولفه فرهنگ سازی،اقتصاد آب و استفاده از لوازم کاهنده تواما با یکدیگر باید مورد توجه قرار گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۰۷:۰۱   + ۲۲ سایت دیگر  
میزان مصرف آب در ایران حدود 30 تا 40 درصد فراتر از میانگین جهانی است. بر اساس اعلام بانک جهانی، سرانه مصرف آب خانگی برای کشورهای بیابانی مانند ایران باید 70 لیتر در شبانه روز باشد، اما اکنون بیش از این مقدار در شبانه روز مصرف می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
سرانه مصرف آب به ازای هر نفر در استان قزوین، 34 لیتر بیش از میانگین کشوری است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۷:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
ساری - سرپرست آب وفاضلاب شهری مازندران با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف آب به ویژه در روزهای پایانی سال، سرانه مصرف آب در استان را به ازای هر نفر 200 لیتر در روز بیان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۱:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل علوم طبیعی کمیسیون ملی یونسکو با اشاره به اینکه برای کاهش سرانه مصرف آب در ایران علاوه بر اقتصاد آب باید به موضوعات حقوقی و منطقه ای نیز توجه شود گفت: سهم آب در سبد خانوار پایین تر از کشورهای پر آب و پیشرفته اروپایی است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۵:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل علوم طبیعی کمیسیون ملی یونسکو و رییس مرکز مدیریت آب شهری تهران گفت: یکی از موضوعاتی که موجب شده سرانه مصرف آب در ایران بسیار بالاتر از کشورهای پیشرفته باشد ...
2 منبع خبر: مدیر امور آبفای شهر صحنه گفت: مشترکان شهر صحنه روزانه بیش از 75 هزار و 600 مترمکعب آب مصرف می کنند. به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه ...
4 منبع خبر: مدیر روابط عمومی و رئیس آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در مراسم اختتامیه (پویش من حامی یک قطره آب در شهر ورزنه هستم ) ، خبر از کاهش مصرف سرانه آب در استان اصفهان داد و اعلام کرد ...
خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از بهبود وضعیت بارندگی ها در استان تهران خبر داد و گفت: وضعیت بارندگی ها نسبت به سال قبل بهبود یافته است، اما هم چنان نیازمند مدیریت مصرف در حوزه منابع آبی تهران هستیم. ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۸:۲۱    
وی افزود: به منظور پیاده سازی برنامه ملی و استانی سازگاری با کم آبی ابتدا باید بیاموزیم که فعالیت های خود را به نسبت آب موجود تنظیم کنیم، نیاکان ما پذیرفته بودند که آب کم است و آب در فرهنگ ایرانی همیشه مورد احترام بوده و در دین مبین اسلام نیز از آب به عنوان مایعی مقدس و مورد احترام یاد شده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۵:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: در حال حاضر سرانه مصرف آب در مشهد از کشوری مانند هلند بیشتر است.
تدبیر و امید   ۱۳۹۷/۱۱/۱۱ - ۱۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
گزارش هایی که تا کنون منتشر شده اما ایران را کشوری با اقلیم عمدتا گرم و خشک می خواند که با افزایش جمعیت به سمت بحران خشکسالی و بی آبی حرکت می کند، عاملی که سرانه مصرف آب را بالا می برد.
همشهری   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۳:۳۷    
مریم نظری| ایلام –خبرنگار: در بسیاری از کشورهای جهان آب آشامیدنی از آبی که برای شست وشو، آبیاری فضای سبز و کشاورزی مصرف می شود، جداست و دلیلش هم این است که برای تصفیه و حفظ کیفیت آب شرب هزینه های سنگینی صرف می شود و نباید به هیچ وجه این هزینه نادیده گرفته شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۸:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان با اشاره به اینکه مشترکان این استان از ابتدای امسال تا پایان آذر 59 میلیون مترمکعب آب مصرف کرده اند، گفت: هر شهروند کردستانی به طور متوسط در شبانه روز180 لیترآب مصرف کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۲:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
میانگین سرانه مصرف آب شرب در ایران در حالی حدود 200 تا 220 لیتر در شبانه روز است که در مقایسه با سرانه مصرف آب در جهان حدود 70 تا 80 لیتر بیشتر است.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۹:۲۹    
امیری با اشاره به اینکه میزان مطالبات آبفای تربت حیدریه یک میلیارد و700 میلیون تومان در حوزه مسکونی است، گفت:سرانه مصرف آب تربت حیدریه 200 لیتر در شبانه روز است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۳:۳۵    
زنجان – ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان گفت: انجام عملیات کنترل فشار و بهسازی تاسیسات در بحث مدیریت تقاضا موجب شد مصرف آب آشامیدنی در این استان از 201 لیتر به 196 لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز کاهش یابد که این رقم نسبت به میانگین کشوری پایین است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۰۸:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین قدرت الله مهدیخانی روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: باید همواره مردم را در کنار خود داشته باشیم تا از بحران آبی عبور کنیم. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۰۴:۴۱   + ۴۲ سایت دیگر  
طبق اعلام مدیر عامل شرکت آبفای کشور میزان مصرف آب در ایران حدود 30 تا 40 درصد فراتر از میانگین جهانی است. هم چنین بر اساس اعلام بانک جهانی، سرانه مصرف آب خانگی برای کشورهای بیابانی هم چون ایران باید 70 لیتر در شبانه روز باشد، اما اکنون بیش از این مقدار در شبانه روز مصرف می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۰۸:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست برخی روزنامه های قم، امروز سه شنبه یازدهم دی ماه 1397 را مشاهده کنید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۵:۱۱    
قم - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: سرانه مصرف آب در قم با روند کاهشی نسبت به سال گذشته به 154 لیتر رسیده و ما امیدواریم این میزان به 80 لیتر کاهش یابد.
میهن صنعت   ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ - ۰۹:۵۰    
به گفته یک کارشناس حوزه آب، بر اساس اعلام بانک جهانی، سرانه مصرف آب خانگی برای کشورهای بیابانی هم چون ایران باید 70 لیتر در شبانه روز باشد، اما این در شرایطی است که اکنون در ایران حدود 200 لیتر در شبانه روز مصرف صورت می گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ - ۰۳:۱۹   + ۱۸ سایت دیگر  
به گفته یک کارشناس حوزه آب، بر اساس اعلام بانک جهانی، سرانه مصرف آب خانگی برای کشورهای بیابانی هم چون ایران باید 70 لیتر در شبانه روز باشد، اما این در شرایطی است که اکنون در ایران حدود 200 لیتر در شبانه روز مصرف صورت می گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۰۲ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی گفت: سرانه مصرف آب توسط روستاییان در این استان بسیار بالا بوده و پنج برابر میانگین جهانی و 2،5 برابر ُنرم کشوری است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۳:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
قم - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم گفت: با توجه به خشکسالی های مستمر و کاهش نزولات آسمانی سرانه مصرف آب در قم باید به کمتر از 80 لیتر در روز برای هر نفر برسد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۲:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
قم - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم سرانه مصرف آب برای هر شهروند قمی را در سال گذشته حدود 156 لیتر در روز اعلام کرد و گفت: امسال این رقم به 154 لیتر در روز رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف آب و آبفای وزارت نیرو با تاکید بر اینکه شیوه نامه مصرف آب مدارس و مساجد سخت گیرانه تهیه شده گفت: سرانه مصرف آب مدارس دولتی برای شهرهای عادی و دارای تنش تعیین شد.
ایمنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ - ۱۱:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر دفتر مدیریت مصرف آب شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به اینکه مصرف سرانه آب شرب اصفهان به 154 لیتر در شبانه روز رسیده است، گفت: در صورت نصب تجهیزات کاهنده مصرف سرانه این استان به 110 لیتر در شبانه روز کاهش خواهد یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۰۹:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف آب و آبفای وزارت نیرو گفت: تجهیزات، استانداردها و تعرفه ها، چرخه ای هستند به هم متصل و نمی توان قوانین سخت گیرانه ای برای بخش سرانه مصرف آب تدوین کرد، اما شیرآلات غیراستاندارد در بازار موجود باشد.
سروش نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۰۲ - ۱۵:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
با توجه به بالا بودن سرانه مصرف آب در بخش کشاورزی سنتی، ایجاد نظام کشاورزی مدرن و گلخانه ها می تواند عامل مهمی برای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی سرانه مصرف آب در استان را 800 متر مکعب برای هر نفر عنوان کرد و گفت: 2 میلیارد و 850 میلیون متر مکعب، کل آب مصرفی استان است که 500 میلیون متر مکعب بیش از موجودی آب در استان مصرف می کنیم.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۲:۲۱    
فارس| صادق یونسلو، مدیر دفتر مدیریت مصرف آبفای تهران می گوید: سرانه مصرف آب شرب در ایران 215 لیتر در شبانه روز است درحالی که این رقم در کشوری همچون آلمان تنها 110 لیتر است. او ادامه داد: ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۱:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
مدیر دفتر مدیریت مصرف آبفای تهران با بیان اینکه سرانه مصرف آب شرب در ایران 215 لیتر در شبانه روز است و نسبت به سایر کشورهای پر آب رقم بالایی محسوب می شود، گفت:سه مولفه برای کاهش مصرف آب وجود دارد که لازم و ملزوم یکدیگر هستند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
شهرری- ایرنا- مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان ری گفت: سرانه مصرف آب در روستاهای ری 210 لیتر بیشتر از میانگین جهانی (140 لیتر در شبانه روز) است.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۵:۲۴    
نوذری پور گفت: سرانه مصرف آب در ایران 220 لیتر است در حالی که در کشور های پر بارش این عدد پایین تر است و باید این عدد به نصف کاهش یابد. منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران / انتشار این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد
بازتاب   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰ - ۱۴:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با تاکید بر این که باید عادت بدمصرفی آب کنار گذاشته شود، گفت: سرانه مصرف آب در ایران 220 لیتر است که باید به نصف این رقم برسد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۰:۰۸   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون مدیرکل دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو گفت: سرانه مصرف آب در ایران 220 لیتر در شبانه روز است که این رقم در برخی از مناطق کلان شهرهای کشور مانند تهران به بیش از 300 لیتر در شبانه روز می رسد.
برترین ها / جهان نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۸ - ۰۸:۳۹   + ۳۱ سایت دیگر  
تسنیم نوشت: در حال حاضر میانگین سرانه کل مصرف آب شرب در ایران (شامل تجاری – صنعتی – خانگی – فضای سبز و...) در حدود 220 لیتر در شبانه روز است که در مقایسه با اکثر کشورهای جهان رقم بالاتری را نشان می دهد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۴:۳۲   + ۱۶ سایت دیگر  
قائم مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با تاکید بر اینکه باید عادت بد مصرفی آب کنار گذاشته شود، گفت:سرانه مصرف آب در ایران 220 لیتر است در حالی که در کشورهای پر بارش این عدد پایین تر است و باید این عدد به نصف کاهش یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ - ۱۳:۱۰    
سرانه مصرف آب آشامیدنی در استان کهکیلویه و بویراحمد نسبت به میانگین کشوری بالاتر است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۰۶ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب شهری اصفهان گفت : سرانه مصرف آب آشامیدنی در این استان 154 لیتر بر ثانیه است که این رقم با توجه به ادامه مشکلات کم آبی باید به عدد 110 کاهش یابد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۵:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری اصفهان گفت: تابستان امسال سرانه مصرف آب در شهر اصفهان در بخش خانگی به ازای هر نفر به 154 لیتر در روز رسید.
دانا   ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ - ۱۸:۵۴   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری اصفهان گفت: در سال 86، سرانه مصرف آب به ازای هر نفر در بخش خانگی در سطح اصفهان 189 لیتر در روز بود که این میزان هم اکنون به ازای هر فرد به 154 لیتر در روز رسیده است.
وزارت نیرو   ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ - ۱۸:۲۹   + ۲۹ سایت دیگر  
مدیر عامل آب و فاضلاب شهری اصفهان گفت: تابستان امسال سرانه مصرف آب به ازای هر نفر در بخش خانگی در سطح اصفهان به ازای هر فرد به 154 لیتر در روز رسید.