پنجشنبه ۲۵ مهرساعت ۱۲:۰۴Oct 2019 17

جدیدترین‌های «بقاع متبرکه»

مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی، عزاداری و زیارت خوانی همزمان با اربعین در تمام مساجد، حسینیه ها و بقاع متبرکه استان البرز در کرج برگزار می شود.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سیدمحسن ابطحی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:در 6 ماهه نخست امسال 30 میلیارد ریال از محل کمک های خیری و نذورات مردم صرف مرمت و اجرای طرح های توسعه عمرانی بقاع متبرکه این شهرستان شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۵:۴۶    
شهرری- ایرنا- رییس اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان ری از آماده سازی 15 بقعه متبرکه این شهرستان برای میزبانی از زائران جاماندگان اربعین خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام سلیمانی فرد از پخت روزانه بیش از3 هزار قرص نان و توزیع بین زائران پیاده اربعین حسینی(علیه السلام) در موکب آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه در مرز مهران خبر داد.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۲:۵۷    
حوزه/ مدیرکل مدیریت بحران استان قم بر تقویت موکب های اربعینی اوقاف و با محوریت بقاع متبرکه تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۲:۲۲    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: موکب آستان امامزادگان و بقاع متبرکه روزانه 10 هزار وعده غذای گرم و سه هزار قرص نان پخت و بین زائران اربعین در مرز مهران توزیع می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون پشتیبانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از برپایی 10 روزه 11 موکب امامزادگان استان اصفهان برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۳:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
تراکمِ حضور فرزندان ائمه در کشور ما یکسان نبوده است؛ نقشه ی پراکندگی بقاع متبرکه ی ایشان این حقیقت را نشان می دهد، این شرایط البته دلایل مهمی دارد، که در این یادداشت بررسی شده است.
تابناک اصفهان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان کاشان از برگزاری برنامه های اربعین در بقاع این شهرستان خبر داد.
نشست پنجم از دفتر بیستم سلسله نشست های تخصصی موضوعی با موضوع " نقش وقف و نیکوکاری در ارتقاء هویت شهری" برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت بازآفرینی شهری ایران ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۷:۳۲    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: خدمات رسانی به زائران در موکب آستان امامزادگان و بقاع متبرکه 6 استان کشور ازجمله سمنان تا یک هفته پس از اربعین حسینی ادامه خواهد داشت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۲:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: امسال پنج موکب در بقاع متبرکه این استان برای پذیرایی از زائران پاکستانی اربعین برپا شده و آماده خدمت رسانی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به آغاز فعالیت موکب بزرگ امامزادگان و بقاع متبرکه در مرز مهران، گفت: درآمد موقوفات مرتبط با عزاداری امام حسین (ع) 6 استان کشور برای خدمات دهی زوار اربعین حسینی در مهران هزینه می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
به منظور پوشش تصویری فعالیت های موکب امامزادگان و بقاع متبرکه استان های سمنان در مرز مهران تیم رسانه ای اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در موکب مستقر شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۷:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام تدینی گفت: موکب امامزادگان و بقاع متبرکه استانهای سمنان، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، گلستان، گیلان و ایلام در مرز مهران رسماً آغار به کار کرد و بر اساس برنامه ریزی انجام شده روزانه 12 هزار پرس غذا در این موکب طبخ و توزیع می شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۴:۴۵    
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام با اشاره به ارائه خدمات فرهنگی در موکب بزرگ بقاع متبرکه استان های معین ایلام مستقر در مرز مهران، گفت: پیاده روی عاشقان حسینی هم زمان با روز اربعین حسینی در بقاع متبرکه شاخص این استان برگزار می شود.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۴:۰۵    
معاون بهره وری اقتصادی اوقاف و امور خیریه لرستان از اجرای طرح تعمییر و نگهدای موقوفات استان و بهسازی بقاع متبرکه در سال جاری خبرداد و گفت: طرح مرمت و بازسازی رقبه اداری موقفه مسجد النبی (ص) شهرستان دورود در دست اقدام قرار دارد.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۳۱    
حوزه/ سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان نسبت به برگزاری طرح تربیتی چهره به چهره در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی شاخص استان سمنان اقدام می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف وامور خیریه گلستان از پذیرایی روزانه 40 هزار زائر پیاده حرم حسینی (ع) در موکب آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه مستقر در مرز مهران با توزیع غذای گرم، آب آشامیدنی،اسکان و انواع خدمات دیگر خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۷:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
مشاور قرآنی سازمان اوقاف گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، هر یک از امامزادگان مدفون در این سرزمین مزارشان باید تبدیل به قطب فرهنگی شود و بر این اساس با استفاده از ظرفیت های حداکثری استان اصفهان در این زمینه، این مهم باید تحقق پیدا کند.
سیری در ایران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۱:۵۲    
امامزاده ابراهیم(ع) یکی از بقاع متبرکه شهرستان سمیرم می باشد که در شهر سمیرم واقع شده است. بنای امامزاده ابراهیم(ع) تا سال 1357با مصالح خشت و گل بوده است، اما با همت و کمک اهالی و خیرین و ادارة اوقاف شهرستان سمیرم، بنای جدیدی برای امامزاده ابراهیم(ع) ساخته شد ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۰:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام با اشاره به آغاز فعالیت موکب بزرگ امامزادگان و بقاع متبرکه در مرز مهران، گفت: درآمد موقوفات مرتبط با عزاداری امام حسین (ع) 6 استان کشور برای خدمات دهی زوار اربعین حسینی در مهران هزینه می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: سه موکب این اداره کل در بقاع متبرکه آستارا، رشت و کربلا برای استقبال و پذیرایی از زائران اربعین حسینی فعال است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۲:۰۰    
پایتخت تاریخ و تمدن ایران ، استان همدان دارای 237 امامزاده و بقاع متبرکه است که همچون ستارگان درخشان مزارشان مأمن و ملجأ دل های بی قرار اقشار مختلف مردم است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۹:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
سرویس ایران جوان آنلاین: همزمان با آغاز پیاده روی اربعین حسینی، مواکب پنج گانه امامزادگان و اماکن متبرکه استان سمنان در مرز مهران، کربلا و نجف خدمت رسانی می کنند. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۳:۱۵    
حجت الاسلام امیری از برگزاری اجتماع بزرگ جاماندگان اربعین حسینی در بقاع متبرکه چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: این مراسم از امامزاده سلطان سبز پوش ناحیه غرب شهرکرد به طرف امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۱:۳۸    
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از اجرای طرح بدرقه رهروان منتظر در بقاع متبرکه استان خبر داد و گفت: 2300 زائر که قصد تشرف به کربلای معلی را دارند در روز پنجشنبه بدرقه خواهند شد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۲۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: امسال 103 موکب از محل موقوفات و بقاع متبرکه به زائران اربعین خدمات رسانی خواهند داشت.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۲۰:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
آغاز فعالیت موکب امامزادگان و بقاع متبرکه در مرز مهران ، برگزاری کارگاه های آموزشِی طرح نویسی کتابخوانی در روستاها و برگزاری ششمین گردهمایی دو سالانه مدیران بهداشت رده های استانی سپاه ، مهم ترین تیترهای پانزدهم مهرماه را شامل می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این خبر که زمان خدمت رسانی موکب ها از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم اربعین از 17 مهرماه تا سوم آبان ماه است، گفت: البته موکب های این سازمان از دهم مهرماه در استان سیستان و بلوچستان برپا شده است و در حال خدمت رسانی است ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۳:۵۰    
حجت الاسلام عادل با اشاره به برپایی 103 موکب در مسیر پیاده روی اربعین حسینی از محل موقوفات و بقاع متبرکه گفت: اجرای برنامه های فرهنگی با حضور 100 مبلغ، تدارک 500 هزار اقلام فرهنگی بخشی از خدمات این مواکب است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۳:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان از اعزام اولین کاروان تدارکاتی کمک به موکب آستان مقدس امامزادگان وبقاع متبرکه ازمحل موقوفات و خیرین گلستانی خبرداد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۳:۱۸    
نماینده اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی مستقر در موکب، از استقرار موکب امامزادگان و بقاع متبرکه در مرز مهران خبر داد و گفت: این موکب با همکاری ادارات اوقاف استان های ایلام، گلستان، سمنان، گیلان و آذربایجان غربی فعالیت خود را آغاز کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری گفت: در روز اربعین حسینی مراسم پیاده روی بزرگ بازماندگان کربلا در بقاع متبرکه استان برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۰۹:۲۹    
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود گفت: به همت مردم شهرستان شاهرود و از محل کمک های مردمی، نذور بقاع متبرکه و نیات منطبق، 40 هزار عدد کیک و کلوچه به موکب امامزادگان استان در مهران ارسال شد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۱۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
جبرئیل ابراهیم پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شناسایی آسیب های اجتماعی و فرهنگی و جلب همکاری مردم و خیّران و ارایه خدمات مورد نیاز برای مبارزه با آنها در طرح ملی افق پیش بینی شده است. ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۱۵:۵۴    
همزمان با سالرزو شهادت حضرت رقیه(س) همایش سه ساله های حسینی در مساجد و بقاع متبرکه صومعه سرا برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۱۲:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام حیدری جناسمی گفت: امسال حدود 30 نفر از کارکنان اوقاف مازندران و خادمین آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان در موکب حضرت علی اصغر (ع) شهر سامرا به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی می کنند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۱۰:۴۱    
به همت کانون خادمیاران رضوی و موسسه بقاع متبرکه و اماکن مذهبی آستان قدس رضوی، جمعی از زیارت اولی های شهر طبس به مشهد مقدس اعزام و به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۷:۰۰    
همایش سه ساله های حسینی به مناسبت شهادت حضرت رقیه(س) در مساجد و بقاع متبرکه شهرستان های صومعه سرا و ماسال برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۰۹:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
محموله کیک و کلوچه اهدایی خیران و متولیان بقاع متبرکه شاهرود و بسطام به زائران اربعین حسینی به مرز مهران ارسال شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۰۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سلیمانی فرد از تهیه 130 هزار عدد آب معدنی از محل موقوفات گلستان و همت خیرین برای موکب آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه در مرز مهران خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۵:۰۱    
سمنان - مدیرکل دیوان محاسبات استان سمنان بابیان اینکه این استان سالانه پذیرای 20 میلیون زائر رضوی است، گفت: تخصیص اعتبار برای توسعه بقاع و اماکن واقع در مسیر زائران اهمیت دارد.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۲:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
سحر وحدت | خراسان رضوی- خبرنگار: امروزه گردشگری یکی از راه های تولید ثروت و ارزآوری در کشورهای پیشرفته جهان است که به خوبی مورد توجه قرار گرفته است ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۰۸:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام جمال ایزدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح اقلام مختلف بویژه مواد غذایی به 648 هیات مذهبی و مسجد استان خراسان رضوی اهدا شده است. ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۱۳:۵۶    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین آمار دقیق بقاع متبرکه استان را 214 بقعه اعلام کرد و گفت: حجم موقوفات استان در بخش های مسکونی، تجاری و زراعی حدود 18 درصد اراضی کل استان است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
گروه جامعه مدیرکل اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه از برگزاری آئین بدرقه زائران اربعین در قالب طرح بدرقه رهروان منتظر با محوریت بقاع متبرکه خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۱۱:۴۴   + ۲۲ سایت دیگر  
صادقی گفت: پیش نویس دستورالعملی برای طرح هر مسجد یک حقوقدان تهیه و اهداف هفت گانه در آن ذکر شده و محل اجرای برنامه ها مساجد، مصلی و بقاع متبرکه هستند.
سیری در ایران   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۱۰:۵۲    
آرامگاه امامزاده سید مسیب در روستای میرک بیجار یکی از بقاع متبرکه ای است که پذیرای زائران در ایام مختلف سال است. آرامگاه امامزاده سید مسیب دارای 1500متر مساحت و از سال 1373 به کمک هیئت امنا و اهالی روستای میرک کلنگ زنی مرمت و بازسازی شد ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۰۸:۲۲    
در سفر یک روزه مدیر امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به شمال استان اصفهان، مراکز اجتماعی فرهنگی و قرآنی افق بقاع متبرکه شاخص این منطقه راه اندازی شد.