چهارشنبه ۲۶ تیرساعت ۰۵:۳۲Jul 2019 17

جدیدترین‌های «بومی سازی»

فلزات آنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۷:۱۲    
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: نمایشگاه بومی سازی و ساخت داخل شرکت فولاد خوزستان در میانه مرداد ماه در محل نمایشگاه های اهواز برگزار خواهد شد. هدف از برگزاری این نمایشگاه حمایت از صنایع داخلی و توانمندکردن صنایع استان خوزستان است.
معدن نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۵:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز - ذوب آهن اصفهان به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در حوزه بومی سازی صنعت فولاد، برای حضور در نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید اعلام آمادگی کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل پتروشیمی امام خمینی (ره) شازند: 650 قطعه اساسی به همت متخصصان پتروشیمی برای اورهال این مجموعه بومی سازی شده که از خروج بیش از یک میلیون یورو جلوگیری می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۲:۳۰    
مدیرعامل پتروشیمی امام خمینی شازند از نصب بیش از 650 قطعه اساسی بومی سازی شده در اورهال پتروشیمی شازند خبرداد.
نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید با حضور گروه خودروسازی سایپا برگزار می شود. گسترش نیوز : در این نمایشگاه که برای نخستین بار و با هدف نمایش توانمندی ها در بومی سازی محصولات و قطعات و همچنین اعلام نیازمندی های صنعتی به همت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزار خواهد شد ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۰:۲۹    
دیروز از پژو جدیدی رونمایی شد که گفته می شود محصول روز اروپاست اما بومی سازی شده، از جمله موتور آن که تقویت شده سمند و 405 است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس سندیکای صنعت برق با بیان این که متناسب با ظرفیت های بالقوه در حوزه انرژی تجدیدپذیر در کشور فاصله زیادی داریم، گفت: ارائه تسهیلات لازم برای شرکت های دانش بنیان بستر را برای تولید تجهیزات در بخش تجدیدپذیرها، بومی سازی و تجاری سازی آن ها فراهم می سازد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۲۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
با تولید سالانه حدود 2 تن انواع محیط کشت آزمایشگاهی در خرمشهر، ایران به سمت خودکفایی پیش می رود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
شماری از محققان کشورمان توانسته اند تجهیزات تولید واکسن دام و طیور را بومی سازی کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۷:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
طیبی با اشاره به نیاز کشور به تجهیزات فناورانه گفت: با مدیریت سفارشات خارجی و انتقال تکنولوژی و بومی سازی آن ضمن کمک به توسعه کشور، می توان اشتغال ایجاد کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
محققان دانشگاه تربیت مدرس با انجام طرحی پژوهشی افزایش ذخیره انرژی در ابرخازن ها را دنبال کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۶:۴۷    
تهران- ایرنا- عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اهمیت بومی شدن دروس دانش آموزان گفت: محتوای دروس در هر منطقه باید با سایر مناطق تفاوت داشته باشد تا در آینده با پدیده گریز از محل زندگی رو به رو نشویم.
میهن صنعت   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۵:۰۶    
مهندس هاشم یکه زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مراسم افتتاحیه خط تولید پژو 301 عنوان کرد: پژو 301 با بومی سازی قطعات و پلتفرم ساخت داخل به ایران تعلق دارد و به دلیل تبعات قانونی، این خودرو با نام پژو به بازار عرضه می شود.
ایمیدرو   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۴:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت زغالسنگ البرز مرکزی گفت: تولید کنسانتره در این شرکت با تعیین تکلیف و فعال شدن معادن گلیران و کردآباد، افزایش خواهد یافت.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۳:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه ایران خودرو با سرمایه گذاری بر شرکت های دانش بنیان از مرحله مونتاژکاری به سمت خودکفایی رفته است از بومی سازی 60درصد پژو 301 خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۳:۰۶    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
معدن نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز - ذوب آهن اصفهان به عنوان شناسنامه صنعت فولاد کشور همواره در کنار تولید انواع مقاطع فولادی و محصول استراتژیک ریل مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی در زمینه فعالیت زیست محیطی نیز اقدامات موثری انجام داده است ...
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۱:۴۵    
این که با افتخار بگوییم فلان قطعه را نمی سازیم چون قرار نیست همه چیز را خودمان بسازیم تنها بیانی دیگر از ضرب المثل نرسیدن دست گربه به گوشت است.
سیتنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۱:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از اعلام آمادگی اختصاص زیرساخت های آزمایشگاهی به سازمان بسیج مهندسین خبر داد و گفت: نگاه بسیج کمک سازنده ای به بومی سازی تجهیزات شبکه خواهد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۰:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان کشور موفق به بومی سازی ابزاری مورد نیاز در صنعت نفت شدند، این ابزار دارای فناوری پیشرفته است که به علت تحریم ها امکان استفاده از آن وجود نداشت.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۰۸:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
یکی از شرکت های دانش بنیان توانسته است ربات های بین المللی با نام دلتا را که جایگاهی ویژه در صنعت بسته بندی برای خود دست وپاکرده و به عنوان یکی از معیارهای بسته بندی سالم شناخته می شوند، در داخل کشورمان بومی سازی و تولید کند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۰۱:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: نخستین نمایشگاه بومی سازی قطعات و تجهیزات گروه فولاد خوزستان، نیمه مراد ماه در اهواز برگزار می شود. گسترش نیوز - محمد کشانی در اهواز با اعلام این خبر ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
نصف جهان: حدود 40 سال پیش، هنگامی که مردم ایران، نهال تازه انقلاب را در خاک میهن کاشته بودند و با تمام وجود از آن حراست می کردند، بنیان یکی از بزرگ ترین پروژه های صنعتی کشور در استان اصفهان گذاشته شد و صنعت فولادسازی درایران، رنگ توانمندی و بومی سازی به خود گرفت. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۶:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان توانسته با دانش خود آلیاژهای مورد نیاز صنعت کشور را تامین کند. گسترش نیوز: ترکیب چند فلز با یکدیگر، شاید ساده ترین تعریف آلیاژ باشد، اما با این تعریف ساده نمی توان به کاربردها، اهمیت و دنیای گسترده آلیاژها پی برد ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۵:۲۶    
صبانیرو اولین تولیدکننده توربین های بادی در ایران و خاورمیانه است که با برخورداری از نیروهای متخصص و امکانات تولیدی و آزمایشگاهی مدرن و منحصر بفرد، محصولات خود را با انتقال تکنولوژی صورت گرفته از شرکت وستاس دانمارک- پیشگام صنعت توربینهای بادی دنیا- تولید می کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - سرپرست دفتر توسعه بازار و انتقال فناوری دانشگاه صنعتی شریف از گسترش ارتباطات دانشگاه های ایران با صنایع کشور خبرداد و گفت:دانشگاه شریف باتوجه به شرایط تحریم با صنعت خودروسازی برای رفع نیازها و تولید قطعات همکاری می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۲:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
مالک گروه قطعات خودروی عظام بابیان اینکه این شرکت جهت تولید و تحویل قطعات به خودروسازان تلاش زیادی کرده، گفت: بیش از 4هزار نفر نیروی کار، برای تولید و بومی سازی قطعات در این شرکت فعال هستند.
سلام نو / مدآرا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۱:۵۷   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، ابوالحسن فیروزآبادی گفت: متأسفانه شورای عالی فضای مجازی نظارت کامل و بودجه مناسبی برای اجرای مصوباتش ندارد تا مصوبات ضمانت اجرایی داشته باشند. شاهد یک عقب ماندگی ساختاری و نهادی هستیم ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
محمد علاف پور دنیای اقتصاد - اهواز : سامانه بومی سازی شده بالابری (JACKING) دستگاه حفاری دریایی شهید مدرس در مراسمی با حضور سید عبدالله موسوی مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در آب های ساحلی جزیره خارک راه اندازی شد و در مدار عملیات قرار گرفت.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۲۲:۴۸   + ۱۷ سایت دیگر  
انتقاد دبیر شورای عالی فضای مجازی از کم کاری های وزارت ارتباطات دبیر شورای عالی فضای مجازی تأکید کرد وزارت ارتباطات زیر بار بومی سازی شبکه ملی اطلاعات که تأکید شوراست، نمی رود. ...
کیهان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۲۱:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
یک قطعه استراتژیک تاسیسات تقویت فشار گاز در شرایط تحریم و به همت متخصصان داخلی، با هزینه تمام شده حدود یک بیستم نسبت به نمونه خارجی طراحی و بومی سازی شد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۴:۳۵    
یک شرکت دانش بنیان، گرم کننده (هیتر) صنعتی را برای دور مخازنی که حاوی مواد خاص هستند بومی سازی و به بازار تجاری روانه کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: ظرفیت بومی سازی تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت از 70 درصد عبور کرده است اما ضریب اجرایی کمتر از این میزان است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه هنر یک کارگردان تئاتر گفت: نمایش زنان بیشه گل در فضایی فولکلور در تلاش برای بیان یک مفهوم ارزشی است؛ مفهومی که در میان بسیاری از مردم جهان نگرشی واحد در مورد آن وجود داشته است، اما مهم این است که این مفهوم بومی سازی شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۱:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
تاکنون 10 درِ فِلَکسیبِل باتری شماره 3 کک سازی درشرکت ذوب آهن اصفهان مادر صنعت ایران بومی سازی شده است.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۱:۰۴    
گرچه در صنعت ریلی بومی سازی لوکوموتیو و واگن امر پسندیده و قابل تحسینی است اما موفقیت در داخلی سازی در همه بخش های صنعت خصوصا صنعت ریلی نیازمند ملاحظاتی است که عدم توجه به آن ها صنعت را از داخلی سازی دور می کند. تهران – اقتصاد برتر – 22 تیر 98 ...
خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در جریان بازدید از شرکت فولاد امیرکبیر کاشان گفت: بومی سازی نیازمندی های فولاد مبارکه در این شرکت محصول همبستگی است که باعث افتخار است. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان داخلی گرم کننده(هیتر) صنعتی را برای دور مخازنی که حاوی مواد خاص هستند بومی سازی و به بازار تجاری روانه کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۰۸:۲۰   + ۲۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به طراحی و بومی سازی یک کالای استراتژیک تاسیسات تقویت فشار گاز کشور در شرایط تحریم اعلام کرد: با بومی سازی این قطعه، شبکه انتقال گاز ایران از خرید خارجی آن بی نیاز شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۰۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
برنده جایزه جهانی گوهرشاد اصلی ترین راهکار برون رفت از سایه تحریم ها را بومی سازی در داخل کشور باهمت جهادی تولیدکنندگان برای رسیدن به رونق تولید ملی دانست.
وزارت صنایع و معادن   ۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۱۳:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
در واقع هیچ تهدیدی وجود ندارد که فرصتی طلایی تلقی نشود اما غالبا انقدر غرق در فکر رفع تهدید و تحریم ها هستیم که فراموش میکنیم اینک زمان موعود است و باید تهدید و تحریم هایمان را پلی برای عبور از بحران ها تلقی نماییم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۴/۲۱ - ۱۱:۵۱    
در آزمایشگاه سازه دانشکده عمران دانشگاه امیرکبیر یک پروژه ملی به نتیجه رسیده است
طلوع کرمان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۱۸:۴۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رای دهی: 5 / 5 طلوع کرمان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، نیروگاه 10 مگاواتی استان کرمان در منطقه بافت در زمینی به مساحت 20 هکتار و با بکارگیری نیروهای متخصص و تجهیزات کاملا بومی سازی شده توسط بخش خصوصی احداث و هم اکنون به شبکه سراسری برق کشور متصل شده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
جوانان مبتکر میبدی ، دستگاه ابرچمفراسکورینگ را طراحی و بومی سازی کردند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۰۹:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: برای تولید کارت ملی هوشمند به مرحله بومی سازی انبوه رسیده ایم و در آینده نزدیک تولید و توزیع کارت ملی هوشمند افزایش پیدا می کند. ...
معدن نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۰۸:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز - نخستین نمایشگاه بومی سازی قطعات و تجهیزات گروه فولاد خوزستان در اهواز برگزار می شود.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۲۲:۳۴   + ۱۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : معاون امنیتی و انتظامی وزیرکشور خطاب به فرامانداران سرا سر کشور گفت: دستورالعمل امنیت انتخابات برای فرمانداران فرستاده می شود، بومی سازی کنید و متناسب با اقتضائات شهرستان خود در دستور کار قرار دهید.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۹:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق -ساتبا گفت: اکنون 90درصد تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز انرژی های تجدید پذیر داخلی سازی شده است و تولیدات داخلی، قدرت رقابت با مشابه خارجی را دارند.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۸:۰۰    
شرکت پتروشیمی نوری که تا قبل از تحریم ها تحت لیسانس فرانسه بود، امروز با قدرت بیشتری برنامه ها و تولیدات خود را دنبال می کند به نحوی که توانسته است کلیه تولیدات خود را ارتقاء دهد، از هدررفت منابع بکاهد، کاتالیست های مورد نیاز خود را بومی سازی کند و به عنوان صنع سبز لوح زرین دریافت کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۵:۲۷    
تهران-ایرنا- وزیر اقتصاد سوریه روز سه شنبه اعلام کرد که کشورش به دنبال بومی سازی تولید برخی از کالاها، درصدد توقف واردات 45 کالا و تولید داخلی آن است.