پنجشنبه ۲۳ آبانساعت ۱۷:۵۰Nov 2019 14

جدیدترین‌های «مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس»

فاش نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۵:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
شهید حسن باقری از فرماندهان دوران دفاع مقدس در موعد عملیات رمضان سخنرانی در لشکر نصر انجام داده است که به نظر می رسد راه حل بحران های امروز کشور هم هست. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۵:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت:فرهنگی یعنی اینکه با قدرت وارد عرصه فرهنگ شویم و تولیدات داشته باشیم
فرهنگ سدید   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۵:۲۹    
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه گفت: آنچه که در دولت های مختلف آمریکا مطرح شده و می شود از جنس تهدید نظامی و رجزخوانی و لفاظی است و بیشتر از جنس عملیات روانی است؛ اقدام نظامی زمانی انجام می شود که الزامات آن فراهم باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ - ۱۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
مقاطع مختلف جنگ ایران و عراق، یک دوره کاملاً متمایز و دارای ابعاد و عوامل مختلفی است که باید با اتکاء به اسناد تبیین گردد، نه ذهنیات افراد که مانع شکل گیری روایت صحیح از جنگ خواهد بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۴:۵۱    
از 80 اثر اسنادی و پژوهشی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با حضور سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه رونمایی شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: انجام پژوهش های تاریخی از جمله تاریخ شفاهی فرماندهان و مدیران دفاع مقدس نیازمند به تحرک بیشتری در برنامه ریزی و اجرا دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۳:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ایرنا-تهران- ده ها عنوان اثر اسنادی و پژوهشی حوزه دفاع مقدس که توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تهیه و تدوین شده است، با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی - اجتماعی بقیه الله(عج) ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
80 اثر اسنادی و پژوهشی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با حضور سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه رونمایی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس قله شکست ناپذیری ملت ایران و ترجمان عملی آیات الهی بود، گفت: با گذشت 39 سال از آغاز آن تهاجم همه جانبه، هر روز اهمیت آن آشکارتر و نیاز به بازیابی آن دوران بیشتر می شود.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ - ۰۹:۱۶    
همزمان با هفته دفاع مقدس فردا چهارشنبه سوم مهرماه 1398 مراسم رونمایی از یکصد کتاب اسنادی و پژوهشی جدید مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، مراسم تجلیل تعدادی از خانواده های معظم فرماندهان شهید شاخص و آیین تجلیل از برخی از فرماندهان فعال در حوزه تاریخ شفاهی با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۱۶:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از رونمایی بیش از 80 اثر جدید پژوهشی و اسنادی دفاع مقدس خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ - ۱۵:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
جانشین معاونت اسناد مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس اعلام کرد:در هفته دفاع مقدس کتاب اسنادی عملیات والفجر 8 رونمایی خواهد شد. کتب اسنادی در رابطه با این عملیات منتشر شده و قرار است در روز سوم مهرماه رونمایی شود.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ - ۱۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
مردم نیوز : مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به عنوان اصلی ترین متولی انتشار اسناد نقش مهمی در بازگویی و شفاف سازی تاریخ جنگ تحمیلی دارد. این مرکز در چند سال اخیر با افزایش فعالیت هایش آثار و پژوهش های زیادی را منتشر کرده که کمک زیادی به پژوهشگران و علاقه مندان دفاع مقدس می کند ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: امسال مجموعه کاملی از تاریخ شفاهی دفاع مقدس که از زبان فرماندهان رده تیپ به بالا تهیه شده و آماده انتشار است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۵:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه جهاد و حماسه مدیر گروه مطالعات غیرنظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از رونمایی چهار اثر تاریخ شفاهی فرماندهان دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس خبر داد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۷    
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: امسال سوم مهر در ویژه برنامه ای از 43 فرمانده که جمع آوری تاریخ شفاهی آن ها تمام شده یا دو سوم آن به اتمام رسیده با اهدای لوح تقدیر و تندیسی توسط فرمانده کل سپاه، تقدیر صورت می گیرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۰۳:۴۲    
رییس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: مرکز اسناد فضای بازی را برای حضور فعالان فرهنگی ایجاد کرده است که می توانند از اسناد و منابع این مرکز برای تولید آثار خود استفاده کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۱۳:۴۲    
تبیین اقدامات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از زبان رئیس این مرکز در هفته دفاع مقدس را در ادامه مشاهده می کنید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۹:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
از سوی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس تعدادی از آثار اسنادی و پژوهشی دفاع مقدس رونمایی و از جمعی از فعالان حوزه تاریخ شفاهی تجلیل می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۷ - ۰۳:۱۵    
رییس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: در خصوص تربیت پژوهشگران و محققین اقدمات مهمی صورت گرفته است که در حال حاضر 150 پژوهش گر با مرکز همکاری دارند که هم اکنون در حال تدوین تاریخ شفاهی فرماندهان در دوران دفاع هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۵:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برای اولین بار سخنرانی سردار سلیمانی در جمع لشکر 41 ثارالله را درباره قیام امام حسین (ع) منتشر کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۳:۵۷    
سردار علی محمد نایینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در بخش نخست این گفت و گو اعلام کرد: باید به نقش مهم راویان و حفظ اسناد دوران دفاع مقدس توجه ویژه داشته باشیم، به همین دلیل تدوین تاریخ شفاهی راویان در دستور کار مرکز اسناد قرار گرفته است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: باید به نقش مهم راویان در دوران دفاع مقدس توجه داشته باشیم، به همین دلیل تدوین تاریخ شفاهی راویان در دستور کار مرکز اسناد قرار گرفته است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۴:۵۱    
سردار سرتیپ دوم پاسدار علی محمد نائینی مشاور فرمانده کل سپاه و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صبح امروز از خبرگزاری دفاع مقدس بازدید کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۲:۳۶    
سردار سرتیپ دوم پاسدار علی محمد نائینی مشاور فرمانده کل سپاه و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صبح امروز از خبرگزاری دفاع مقدس بازدید کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سردار سرتیپ دوم پاسدار علی محمد نائینی مشاور فرمانده کل سپاه و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صبح امروز از خبرگزاری دفاع مقدس بازدید کرد.
حیات   ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
1398/06/16 حیات: تبیین دقیق و عقلانی چگونگی ارتباط بین عاشورا و جنگ ایران و عراق و سرانجام آن، حاوی درس های فراوانی برای همه مبارزان در جهان است. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ - ۱۱:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
مدیر گروه مطالعات غیرنظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بیان کرد:اولویت مرکز در سال جاری بر ترجمه معکوس بوده است.
برترین ها / ایران جیب   ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۰۴:۳۸   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس هم زمان با سالروز 29 مرداد 67 که به عنوان نقطه پایان عملی جنگ عراق علیه ایران تلقی می شود، گزارش کوتاه منتشر کرده است که به مرور وقایع چند ماه و روز پایان جنگ می پردازد که در ادامه این گزارش را از نظر می گذرانید: ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از یکی از کتاب های منتشر شده این مرکز، حماسه خونین پاوه را بعد از چهل سال بازخوانی کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ - ۱۶:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس بخش یگانی گروه مطالعات نظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به اینکه سه شناسنامه یگانی 7 ولی عصر، 18 الغدیر و 12 قائم آماده انتشار است و در هفته دفاع مقدس رونمایی خواهند شد، گفت: این کتاب ها به ترتیب برای استان های خوزستان ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
همراه با اعلام برنامه های جدید از سوی مدیر انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، کتابفروشی این مرکز بازگشایی شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۲۳ - ۱۲:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
مدیر انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اعلام خبر بازگشایی فروشگاه این مرکز گفت: فروشگاه مرکز برای مدتی به علت برخی تغییرات فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورده بود اما از روز سه شنبه بیست و دوم مرداد مجددا فعالیت خود را از سر گرفته است.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۵/۱۸ - ۰۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت روز خبرنگاری نشستی را برگزار کرد که در آن سردار علی محمد نائینی، رئیس این مرکز ضمن هم اندیشی با فعالان رسانه در حوزه فرهنگ مقاومت، درباره آخرین فعالیت های انجام شده در این مرکز به ایراد سخن پرداخت. ...
فانوس   ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۱۱:۴۵    
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت:یکی از دلایل تحریف هایی که دشمنان در خصوص دفاع مقدس انجام می دهند، نبود گزارش است. روایت های درست و مستند هنوز کار نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ - ۱۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت:یکی از دلایل تحریف هایی که دشمنان در خصوص دفاع مقدس انجام می دهند، نبود گزارش است. روایت های درست و مستند هنوز کار نشده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۷:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: برای دوران دفاع مقدس 70 جلد روزشمار تعریف شده و تاکنون 35 عنوان از روزشمارها به چاپ رسیده است و 9 عنوان دیگر تا پایان امسال منتشر خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۴:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: برای دوران دفاع مقدس 70 جلد روزشمار تعریف شده و تاکنون 35 عنوان از روزشمارها به چاپ رسیده است و 9 عنوان دیگر تا پایان امسال منتشر خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۱۷:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار از مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بر لزوم حفظ منابع صوتی بازمانده از جنگ تحمیلی و جایگزینی آن با روش های علمی صحبت کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۱۵:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بازدید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ - ۱۴:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
جانشین فرمانده سپاه پاسداران صبح امروز از مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بازدید کرد.
ثمره نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۰۱ - ۱۷:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
در حاشیه این بازدید نشست مقدماتی ثبت تاریخ شفاهی حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی با موضوع نقش روحانیت در دفاع مقدس برگزار گردید. به گزارش ثمره نیوز به نقل از تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس کتاب جنگ شهرها در تهران را منتشر خواهد کرد.
بسیج   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۸:۵۴    
کتاب اطلس آماری جنگ شهرها از سوی انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس روانه بازار شد.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
اطلس حماسه خرمشهر به نویسندگی محسن رشید با موضوعاتی همچون پیروزی انقلاب در خرمشهر، پیامدهای مقاومت در خرمشهر و فتح خرمشهر توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس چاپ و عرضه شده است.
حیات   ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ - ۱۰:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
1398/03/08 حیات: تفاوت صلح با آتش بس این است که به واسطهٔ صلح، اختلافات اساسی مانند مسئله مرز بین المللی حل وفصل می شود؛ درحالی که در آتش بس می گویند هر کسی، هر جایی که هست در همان جا بماند. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۶:۴۷    
سردار محمد نبی رودکی، فرمانده لشکر 19 فجر در زمان جنگ تحمیلی و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس از معجزات عینی و الطاف خداوند متعال در آزادسازی خرمشهر و تبیین حقیقت جمله خرمشهر را خدا آزاد کرد را در ذیل مشاهده می کنید.
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۶:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
کتاب دزفول: گزارشی از شهر مقاوم دزفول در جنگ شهرها به کوشش عبدالرضا سالمی نژاد توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در سال 1397 منتشرشده است.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۲:۱۴    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از فارس، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس کتاب اطلس حماسه خرمشهر را به چاپ رساند. این مرکز تدوین اطلس های مبسوط شهری برای شهرهای مهم و مقاوم دوران دفاع مقدس را که با روحیه ای حماسی در برابر تجاوز دشمن بعثی مقاومت می کردند و برگ زرینی در کارنامه درخشان مردمان این ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۱:۳۷    
اقتصاد ایران: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس کتاب اطلس حماسه خرمشهر را که روایتی از کارنامه درخشان حماسه مقاومت مردم این شهر در برابر تجاوز دشمن بعثی است، منتشر کرد.