دوشنبه ۱۸ آذرساعت ۲۳:۵۹Dec 2019 9

جدیدترین‌های «اراضی ملی»

قوه قضاییه   ۸ ساعت پیش    
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان بدره گفت: دستگاه قضایی استان در برخورد با متصرفان اراضی ملی با هیچ کس مماشات نمی کند. ...
ایرنا   ۹ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- سرپرست اداره حفاظت محیط زیست ملارد از اجرای طرح نهضت ملی کاشت 14 میلیون نهال برای ایرانی سرسبز خبر داد و گفت: 144 هکتار از اراضی ملی منطقه اخترآباد این شهرستان درختکاری شد.
خبرگزاری فارس   ۹ ساعت پیش    
طرح ملی بسیج همگانی درختکاری با حضور فرماندار و جمعی از مسؤولان در سطح 250 هکتار از اراضی ملی شهرستان نایین آغاز شد.
فرمانده انتظامی شهرستان ملکشاهی گفت:پیشگیری از زمین خواری و تصرف اراضی ملی، از اولویت های کار پلیس است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
9893 مترمربع از اراضی ملی در مناطق مختلف ییلاقات شهرستان ماسال در آبان ماه سال جاری با حکم قضایی رفع تصرف شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مهم ترین حوادث امروز 18 آذر ماه را می توانید در این بسته خبری بخوانید.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۱:۲۱    
ایسنا/گیلان معاون حفاظت و امور اراضی منابع طبیعی گیلان با بیان اینکه سال گذشته برای 250 هزار هکتار از اراضی ملی استان نقشه کاداستر تهیه شده است، گفت: در سال جاری برای 250 هزار هکتار دیگر نیز نقشه کاداستر تهیه شده است.
پلیس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۰:۳۶    
گروه استان ها - گیلان - فرمانده انتظامی استان از رفع تصرف 10 هکتار از اراضی ملی به ارزش 5 میلیارد ریال در شهرستان شفت خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۰۶:۱۸    
تصرف غیر قانونی اراضی ملی و طبیعی مسئله تازه ای نیست، اما گسترش این پدیده و نبود ساز و کاری برای مقابله قاطع با مجرمان زمین خوار آسیب های زیادی به دنبال دارد که ایراد آسیب به منابع طبیعی، ذخایر ملی و ناهنجاری اقتصادی را به دنبال دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۲:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: بخش قابل توجهی از اراضی ملی که مورد تعرض قرار گرفته بود، به بیت المال برگشت داده شده و توانستیم تا حد زیادی حاشیه نشینی را کنترل کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
دماوند- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از رفع تصرف 24هزار مترمربع اراضی ملی این شهرستان واقع در پلاک کولیک چشمه مگسی خبرداد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۶:۱۲    
ارومیه- ایرنا- معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: 11 قطعه زمین به مساحت 400 هزار مترمربع جهت احداث مسجد، هتل، بنا و تاسیسات واحدهای تولیدی، خدماتی و آموزشی در این استان به بخش خصوصی واگذار شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۳:۲۹    
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراوه تپه در منتهی الیه شرق استان گلستان گفت: با اجرای طرح ملی نهضت سبز و بسیج همگانی درختکاری، در 17 هکتار از اراضی ملی این شهرستان نهال کاشته شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
طرح نهضت سبز در 110 هکتار از اراضی ملی شهرستان بهمئی اجرا می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از آزادسازی 11 هزار و 263 متر مربع اراضی ملی در این شهرستان و دستگیری 2 نفر در این رابطه خبر داد.
آوای رودکوف   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۶:۳۶    
همزمان با سراسر کشور در اجرای طرح بسیج همگانی نهالکاری بیش از 300 اصله نهال در شهرستان لنده کاشت شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۵:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
جیرفت - ایرنا - همزمان با سراسر کشور، 65 هزار اصله نهال در اراضی ملی مهروئیه شهرستان فاریاب کرمان غرس شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۴:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - همزمان با آغاز طرح نهضت ملی نهال کاری در سراسر کشور، یک هزار و 200 هکتار از اراضی ملی کردستان در 6 شهرستان تابعه این استان با حضور استاندار و جمعی از مسوولان جنگل کاری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۵۴    
رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف کشور گفت: عدم رعایت الزامات نظارتی و اجرایی دستگاه ها از دلایل افزایش ورودی پرونده به قوه قضائیه است، اراضی ملی در مقابل چشم مسؤولان به حراج گذاشته می شود در حالی که نباید از ابتدا چنین مجوزهایی را صادر کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با سراسر کشور کاشت نهال در 40 هکتار از اراضی شهرستان بویراحمد انجام شد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۰۹:۱۱    
به گزارش خبرآنلاین لرستان، شیرزاد نجفی گفت: سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در نظر دارد که 85 هزار هکتار از اراضی ملی را تا پایان هفته منابع طبیعی در سراسر کشور با مشارکت همه آحاد مردم، تشکل ها، نیروهای بسیج و...نهال کاری نماید. ...
شیرازه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
دادستان شهرستان قیروکارزین در شورای پیشگیری و حفاظت از تخریب و تصرف انفال و اراضی ملی که هم زمان با روز جهانی خاک تشکیل شده بود گفت: ارائه خدمات و تاسیسات زیر بنایی در اراضی زراعی و باغی صرفا منوط به اخذ نظر موافق دستگاه متولی است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۱۰    
ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی ملی خرم بید قلع و قمع شد .
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۴۲    
مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی از رفع تصرف اراضی ملی به میزان 92966 مترمربع و به ارزش ریالی 659 میلیارد ریال در 6 ماه اول سال 98 خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: بیش از 151 هکتار از اراضی شهرستان که توسط متخلفان تصرف شده بود، خلع ید شد.
میرملاس نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۸:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
ظرفیت تولید سالیانه این کارخانه در مراسم کلنگ زنی 150 هزار تن آهک صنعتی هیدراته در فاز نخست اعلام شد. همچنین در فاز دوم بلوک های سبک گازی و نانوکربنات کلسیم تولید خواهد شد. مکانی که کلنگ زنی شد، معارض داشت و به روستای دره خزینه تغییر پیدا کرد و 49 هکتار زمین از اراضی ملی برای احداث آن [...] ...
مدیریت املاک و حقوقی راه وشهرسازی لارستان از بازپس گیری 925متر مربع اراضی ملی از سود جویان خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
امیرافضلی، گفت: در راستای صیانت و حراست از حقوق بیت المال 11 هکتار و 6 هزار و 976 متر مربع از اراضی ملی شهرستان کهنوج که چندی پیش توسط افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود، از ید سودجویان خارج شد.
قوه قضاییه   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۳:۳۶    
رئیس کل دادگستری مرکزی درجلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان تأکید کرد: مسؤلان اسیر سیاسی بازی نشده و کارشناسی ها میدانی و دقیق باشد. ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: با تصویب اخذ سند کاداستر(تک برگی) برای اراضی طبیعی تا کنون، سند تک برگی 270 هزار هکتار از اراضی ملی استان اخذ شده است.
سازمان بازرسی کل کشور   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین درویشیان در دیدار با اعضای هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران: پیگیری صدور سند برای اراضی ملی مهم ترین راهبرد برای جلوگیری از زمین خواری است ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۱:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس کل دادگستری گیلان گفت: کمیته ای برای بررسی و شناسایی تصرفات اراضی ملی در منطقه چاف و چمخاله لنگرود تشکیل شده و با متصرفان در چارچوب قانون برخورد خواهد شد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۱:۲۸    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز ، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان البرز از احداث شهرک کشاورزی در اراضی ملی خبر داد. علی اکبر ندرلو به نقل از مدیر شهرستان کرج با اعلام این خبر افزود ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۰:۱۲    
اردبیل _ ایرنا _ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: همکاری مراجع قضایی این استان در صدور احکام آزادسازی اراضی غیرقانونی تصرف شده حریم و بستر رودخانه ها موجب تشدید برخورد با متصرفان اراضی ملی و کاهش این گونه جرایم شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای امسال تاکنون 210 هکتار از اراضی ملی این استان از دست سودجویان رفع تصرف شد.
تهران نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، حسن ردائی معاون حفاظت و امور اراضی استاندار تهران در حاشیه برگزاری هفتمین جلسه کارگروه مشترک رفع موانع تثبیت مالکیت دولت در اراضی ملی و دولتی استان تهران افزود: در این جلسه پلاک های ثبتی زلف آباد، حاجی آباد سالار ...
کیهان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۲۱:۱۶    
رفع تصرف از اراضی ملی رشت – خبرنگار کیهان : فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان از رفع تصرف 2 هزار و 500 مترمربع از اراضی ملی شهرستان لنگرود خبر داد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مبالغ اراضی که در طرح مخزن این سد قرار گرفته است هنوز به روستائیان پرداخت نشده و بعضا ادعا می شود که این زمین ها جزو اراضی ملی می باشد٬ در صورتی که در سال های اخیر در این زمین ها زراعت اتفاق می افتاده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد- در حالی ساخت وساز غیرمجاز در حریم شهرها، روستاها و اراضی ملی روز به روز گسترش می یابد که کم کاری برخی دستگاه ها و نبود نظارت ها راه را برای سودجویان هموار کرده است.
دفتر هیئت دولت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۶:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
درخواست واگذاری اراضی ملی لازم برای احداث باغ گیاه شناسی آموزشی گونه های گرمسیری و نیمه گرمسیری در شهرستان بهبهان استان خوزستان به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در دستور کار کمیسیون لوایح هیئت دولت قرار دارد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۴:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در کارگاه آموزشی دهیاران که در اجرای طرح توانمندسازی جوامع محلی و تشکل ها از محل صندوق توسعه ملی در مرکز آموزشی جوانشیر کرج برگزار شد گفت: با اجرای طرح کاداستر و حدنگاری، محدوده اراضی ملی و اشخاص در سامانه کاداستر ثبت ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: با متخلفان متصرف زمین در اراضی ملی به طور جدی برخورد می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سنندج گفت: رای نهایی برای خلع ید از حدود 6 هکتار از اراضی ملی پارک جنگلی آبیدر به نفع اداره منابع طبیعی از سوی مراجع ذیصلاح قضایی صادر و رو ز 14 آذر ماه جاری با حضور عوامل انتظامی اجرایی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۸:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: با دستور مراجع قضایی نسبت به اجرای 41 مورد حکم تخریب دیوار و فنس کشی، 182هکتار اراضی ملی به ارزش تقریبی 385 میلیارد ریال رفع تصرف شد.
شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۵:۱۳    
در حال حاضر مهمترین و اصلی ترین چالش در قبال نگهداشت اراضی ملی، کمیسیون رفع تداخلات است. در حقیقت، این کمیسیون یک زمین خواری قانونی در لوای ماده 54 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور ایجاد کرده است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۶:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت از اراضی استان البرز اعلام کرد که حدود 2 هزار متر مربع از اراضی ملی این استان ازدست متصرفان غیرقانونی خارج شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۵:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان فرمانده انتظامی استان گیلان از رفع تصرف 2500 مترمربع از اراضی ملی به ارزش 37 میلیارد ریال در شهرستان لنگرود خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۳:۱۱    
مسئولان قضایی و نظامی در برخورد با متصرفان اراضی ملی، قاطع هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل 166 فقره پرونده زمین خواری و رفع تصرف از 152 هکتار از اراضی استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: دو هزار متر از اراضی ملی البرز که به صورت غیرقانونی مورد بهره بهرداری قرار گرفته بود شناسایی و بخشی از آن رفع تصرف شد.